Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / З’явилося сиве волосся? Ваша нова програма догляду за волоссям

З’явилося сиве волосся? Ваша нова програма догляду за волоссям

Навіть якщо сивина – поки не ваша проблема, вам буде корисний цей матеріал, щоб зустрічати проблему у всеозброєнні.

Коли очікувати першу сивину

З'явилося сиве волосся Ваша нова програма догляду за волоссям.

Як правило, 30 років – це той вік, коли жінки можуть помітити появу першого сивого волосся. На це впливають багато чинників, і багато чого в цьому питанні індивідуально. Однак є й об’єктивні причини.

У жінок, які переступили 30-річний рубіж, меланоцити починають уповільнювати виробництво метаніна. Спочатку тенденція стосується тільки декількох волосяних фолікулів, тому з’являються окремі сиві волоски. Рідкісні сиві волоски не відразу стають помітні, і якийсь час жінка може навіть не підозрювати, що голова почала сивіти. Сірі або білі найбільш помітні на темному волоссі, тому брюнетки швидше помічають їх, а навколишні помилково вважають, що чорняві жінки сивіють частіше і раніше, ніж блондинки.

А ось, з часом окремі сиві волоски стають все більш частими, і поступово поширюються по всій шкірі голови.

Як змінюється волосся з появою сивини

Зникнення меланіну з волосся веде до змін в їх структурі, а відповідно, змінюються і властивості волосся. Але ці зміни не однакові для всіх. Якщо до сивини ви мали високо пігментоване волосся, то зникнення пігменту веде до більш кардинальних змін. Тобто, брюнетки відчують зміну властивостей свого волосся більш відчутно, ніж блондинки, волосся яких і без сивини не відрізнялися великою кількістю пігменту.

Як говорилося вище, клітини, які виробляють меланін, називаються меланоцити. Меланін – речовина, відповідальна за пігмент в нашій шкірі і волоссі. Розрізняють три форми меланіну, які додають волоссю коричневі, чорні або червоні відтінки. Залежно від концентрації і пропорцій цих речовин, волосся набуває свій натуральний колір.

Крім кольору, меланін дає волоссю і деякі фізичні властивості, наприклад, такі як еластичність і міцність. Він також захищає волосся від поганих екологічних впливів, і навіть від ультрафіолетового випромінювання, запобігаючи пошкодженню білка волосся.

Виходить, що, втрачаючи колір волосся, ми ще втрачаємо і звичні властивості. Саме тому сивина так нас засмучує. Адже зафарбувати її не так складно. Складніше повернути волоссю (хоча б частково) загублені еластичність, блиск, жвавість.

Сиве волосся можуть істотно відрізнятисяза своїми властивостями звичайних (вони можуть бути товще, витися, стовбурчитися та ін.) Кутикула сивого волосся часто сильніша, ніж у пигментированного волосся, що створює труднощі для хімічної обробки. Це важливо знати, якщо є рішення пофарбувати волосся. Тому що сивина, як правило, потребує більш тривалого часу фарбування і обов’язкової попередньої обробки, яка полягає в тому, щоб відкрити кутикули, дозволити фарбникам проникати в волосся ефективніше.

Найбільш важливою рисою всього сивого волосся можна назвати вразливість до пошкодження від сонячних променів. Відсутність свого природного захисту від УФ-променів (меланіну) робить волосся дуже чутливими до механічної деградації від ультрафіолету. У результаті – волосся ламаються, з’являються посічені кінчики, волосся починає сильно витися, сплутуватися, кутикули пошкоджуються. Поверхня волосся може навіть втратити свій природний захист, що дозволить проникати всередину занадто великій кількості води і принесе непоправну шкоду.

Не варто забувати і про те, що сиве волосся можуть пожовтіти від сонця через процес окислення.

Як компенсувати втрату меланіну

Врятувати ситуацію може тільки особливий догляд, який повинен відрізнятися від того, що ви мали до появи сивини. Запам’ятайте кілька простих правил, щоб сивина виглядала благородно і не псувала вам життя:

1. Кондицінування, і ще раз кондиціонування. Ваше сиве волосся потребують більшої кількості вологи, ніж пігментоване волосся. Тому кращими «друзями» мають стати масла, бальзами для волосся і кондиціонери глибокої дії. Спробуйте масляне обгортання (масло + мед залишити на волоссі на кілька хвилин), або купіть гарний кондиціонуючий засіб із вмістом білка. Якщо сивого волосся багато, і їх складно приборкати, то спробуйте щодня наносити на волосся незмивний кондиціонер для волосся – це одне з найкращих рішень для зволоження і пом’якшення тендітного сивого волосся.

2. Фарбування. Як ви зрозуміли, фарба повинна залишатися на волоссі довше, ніж зазвичай, щоб забезпечити краще проникнення барвників. Деякі перукарі рекомендують застосування розчину перекису водню на волосся перед фарбуванням, щоб підготувати кутикулу. Але слід дотримуватися обережності, щоб не зруйнувати волосся.

3. Кларіфаінг. Якщо сивина охоплює більше 35% голови, приблизно 1 раз на місяць буде потрібно так званий кларіфаінг шампунь (уточнення) або полоскання розчином оцту. Це видаляє мінеральні накопичення у волоссі, які можуть викликати зміну кольору і неприємну жовтизну.

4. Захист від тепла. Тепло діє дозвільно на сиве волосся. Тому покупка термозахисних засобів важливо, якщо ви користуєтеся гарячим укладанням.

5. Захист від сонця. Не нехтуйте всім арсеналом засобів, які покликані захищати волосся від ультрафіолетових променів. Носіть капелюхи, хустки, кепки, коли перебуваєте під відкритим сонцем. Не забувайте захищати волосся і під час плавання в морі або у відкритому басейні. Купуйте засоби для стайлінгу або кондиціонування, які містять УФ-поглинаючі компоненти (такі як або октілметоксіціннамат хлорид), що знижують негативні наслідки для механічних властивостей волосся від сонця. Такі засоби також зменшують пожовтіння сивого волосся.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *