Home / Твоя краса / Обличчя / Японське умивання

Японське умивання

Азіатки вельми трепетно відносяться до своєї шкіри, напевно, саме тому вона у них світиться здоров’ям. Зрозуміло, велику роль тут грає ритм життя, екологія і навіть режим харчування. Однак вибору косметичних засобів і догляду за шкірою приділяється особлива увага. Звичайно, здавалося б, процес вмивання, азіатські жінки перетворили на справжній ритуал.

Його секрет – поділ щоденної процедури на два етапи: зняття макіяжу і очищення. Шанувальниками японського вмивання стали багато експертами індустрії краси, наприклад, Ліза Елдрідж, одна з найбільш шанованих візажистів зі світовим ім’ям, впевнена: «Правильне очищення так само важливо, як грамотний макіяж …».

1. Етап зняття макіяжу

Для демакіяжу використовується гідрофільне масло, воно наноситься руками на суху шкіру обличчя. В першу чергу слід очистити очі і губи – це найчутливіші зони. Проводите пальцями по масажних лініях: навколо очей в напрямі від зовнішнього куточка до носа, від основи вій до їх кінчика, від зовнішнього краю губ до центру. Ви здивуєтеся, помітивши, як зовсім невелика кількість гідрофільного масла буквально розчиняє макіяж. Але його головні переваги розкриються при взаємодії з водою. Змочивши руки, помасажуйте обличчя – масло перетвориться в білу емульсію. Змиється вона так само легко, як і утворилося, видаливши при цьому залишки макіяжу, забруднення і себум.

Не вдаючись в молекулярні подробиці, скажемо, що гідрофільне масло «любить воду» (і це не проста метафора :. hydor від грец. – вода і фі li’a – любов). Воно здатне добре вбирати вологу, набуваючи при цьому емульгуючі властивості. Масло, як і звичайне мило, очищає шкіру, але на відміну від останнього не викликає лужну реакцію і не сушить.

Базове гідрофільне масло не має запаху. Однак шанувальникам м’ятної свіжості і квіткових ароматів буде приємно дізнатися, що до складу деяких засобів включені екстракти рослин, що додають шкірі такі жадані пахощі. Наприклад, масло Naive від Kanebo містить шипшина, що, по завіреннях виробника, покращує колір обличчя і робить його більш гладким. Також серед добавок в гідрофільному маслі можуть виявитися:

Екстракт зеленого чаю, який живить і зволожує шкіру, загоюючи дрібні ранки. Він міститься в продукті Deep Cleansing Oil Refresh від Laneige.

Екстракт зеленого яблука, що насичує шкіру вітаміном С і мінералами. Apple, Juicy Cleansing Oil, як стверджує бренд-виробник – Innisfree, не тільки очищає, але і освітлює пігментні плями.

Ферментована оливкова олія, яка, як відомо, багата на вітаміни А, D, Е. Оливкова олія Real очищення від тієї ж марки Innisfree стане ідеальним вибором для тих, хто хоче зберегти пружність і еластичність шкіри.

Гіалуронова кислота, що стала об’єктом найпильнішої уваги з боку адептів анти-ейдж медицини. JUJU Cosmetics AQUAMOIST спеціально для сухої, нормальної і схильної до лущення шкіри створили Hyaluronic Acid Moisturizing Cleansing Oil. Як видно з назви, основним її елементом є гіалуронова кислота.

Лимон в самих різних варіаціях. Екстракт цедри цього фрукта надаєTony Moly Clean Dew Lemon Seed Cleansing Oil пілінговий ефект, а витяжка з лимонних кісточок забезпечує бактерицидну дію. Це засіб знезаражує і усуває бактерії, здатні спровокувати запальні процеси. Його рекомендується використовувати в якості засобу для японського вмивання власникам жирної шкіри.

Мабуть, найпоширеніше питання про гідрофільне масло – чи не забиває воно пори. Відповідь однозначна – ні, при правильному використанні гідрофільне масло розчиняє жирові виділення епідермісу в порах і ефективно видаляє їх з лиця, не утворюючи плівки. Саме тому його можна застосовувати навіть для очищення жирної шкіри.

Шанувальникам ручної косметики буде цікаво дізнатися, що гідрофільне масло можна зробити самостійно. Ділимося одним з безлічі рецептів. Найголовніший елемент – полісорбат 80, саме він у поєднанні з рослинними оліями дає емульгуючий ефект, а також видаляє жирові і воскоподібні виділення на шкірі. Далі в залежності від типу шкіри можна добавити кілька крапель ефірних олій: рисової (для жирної шкіри), масло авокадо, зародків пшениці (для сухої), персикової, абрикосової (нейтральні, підійдуть для будь-якого типу). Важливо дотримуватися пропорції при змішуванні: береться 10-15% полісорбату 80 і 90-85% базових масел.

2. Етап Очищення шкіри

Згідно з правилами японського вмивання, після демакіяжу необхідно очистити шкіру і підготувати її до нанесення доглядаючої косметики. Найбільш ий і ефективний вплив забезпечує густа піна. Отримати її можна, збивши гель, пасту, молочко – для цього використовуються нейлонові сіточки, спонж, пензлики, шовкові кокони, мочалки і навіть кульки з конняку – продукту, одержуваного з кореня однойменної рослини. Деякі експериментують з пензликами-помазками і губками, але класичним варіантом є все ж звичайна сіточка – вона дуже зручна в застосуванні.

До речі, в Японії навіть є спеціальна назва для сіточки – авадама. Розтерши в ній очищуючий засіб, потрібно утримувати однією рукою, а іншою – провести вгору. Таким чином, грудочка пінки для вмивання виявиться у вас в руці.

Пухнаста піна повинна бути схожа на пружну кульку. Така консистенція дозволяє обробити шкіру, не торкаючись до неї – між вашими пальцями і обличчям виявляється м’який і повітряний шар піни, який ніжно масажує, активно видаляє забруднення, очищає і звужує пори.

Крім звичайної, також використовують «тверду піну» – її утворює мило в тій же сіточці. Усі, хто хоч раз пробував вмиватися милом, пам’ятають відчуття стягнутості і сухості шкіри. Так от, якщо правильно вибрати мило, його не буде! Відмінно підійде Murasaki, Cor или Adjupex. Всі вони відмінно очищають, а деякі види ще й зволожують, скорочують мімічні зморшки, нормалізують секрецію сальних залоз.

Змивають піну теплою водою, а залишки вологи видаляють рушником, причому бажано паперовим, так як ворсинки тканини ушкоджують чутливий епідерміс. Після цього вже можна наносити зволожуючі, живильні та інші креми або сироватки. Цікаво, що багато шанувальників японського вмивання дотримуються правила 30 секунд – саме протягом цього часу шкіра після вмивання найбільш сприйнятлива до компонентів доглядової косметики.

Гідрофільне масло і пінка для вмивання – це справжній must-have для шанувальників знаменитих кремів-BB (Blemish Balm Cream). Їх щільна текстура, завдяки якій і забезпечується ідеальне маскування недосконалостей, вимагає ретельного очищення. Використання звичайного молочка загрожує тим, що пори швидко заб’ються і всі плюси BB-крему – зволоження, вирівнювання тону, боротьба із запаленнями – перетворяться на мінуси, які чітко будуть видні на вашому обличчі.

Перейти на японську систему умовно багатьом європейським жінкам заважає брак часу. Але і ця проблема вирішувана! Азіатські виробники косметичних продуктів завбачливо створили засоби «два в одному». Наприклад, Kose Softymo Speedy Cleansing Oil Foam представляє собою глибокоочищуючу масляну піну. У флаконі знаходиться гідрофільне масло, але за допомогою зручної помпи воно перетворюється на піну, яка повністю розчиняє BB-крем, пудру, рум’яна, тіні і туш і т.д. А FACE it One-Step BB Cleanser має консистенцію пінки для вмивання, але при взаємодії з водою трансформується в очищаючу олію. Подібні засоби не вимагають подальшого вмивання, якісне очищення відбувається в один етап.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *