Home / Твоя краса / Як зберегти засмагу?

Як зберегти засмагу?

Зберегти красиву золотисту засмагу дуже просто. Достатньо виконувати прості рекомендації, як зберегти засмагу, про які докладно написано в наступній статті.

Як зберегти засмагу. Як відбувається утворення засмаги?

Як зберегти засмагу

Красивий і рівний золотистий відтінок засмаги сьогодні є головним показником доглянутості та жіночої краси. Саме тому більшість представниць прекрасної половини людства в холодну пору року регулярно відвідують солярій, щоб шкіра завжди мала гарний бронзовий відтінок. Але незабаром шкіра починає поступово бліднути, і мало хто знає, що при правильному і регулярному догляді, є шанс продовжити «життя» засмазі.

У внутрішніх шарах дерми містяться клітини, які звуться меланоцити (це пігментні клітини). Саме ці клітини в результаті впливу ультрафіолетових промінчиків провокують посилення процесу виробництва меланіну.

Меланін є унікальним барвником, здатним проникати всередину кожної клітини шкіри і надавати їй привабливий смаглявий відтінок. Ті клітини, які відповідають за виробництво пігменту, розподілені в різних районах тіла не однаково, тому засмага може лягати не рівним шаром. Напевно, багато дівчат стикалися з такою неприємністю, коли потемніла шкіра на обличчі, плечах і спині, але дуже важко отримати гарний золотавий відтінок на внутрішній поверхні стегон і рук.

Засмага є природною реакцією організму на негативний вплив з боку ультрафіолетових промінчиків, запобігаючи їх проникненню в глибші шари дерми. Коли людина тривалий час перебуває на сонці, шкіра починає поступово втрачати живлющу вологу, темніє і грубіє, часто з’являються досить болючі опіки, а в більш глибоких шарах дерми відбувається накопичення вільних радикалів.

Якщо ж не припиниться дія ультрафіолету, починається активізація процесу руйнування волокон еластину і колагену, що несуть відповідальність за пружність і еластичність шкірного покриву. Даний процес носить назву фотостаріння.

Лікарі не рекомендують зловживати засмагою, так як в результаті це може привести до утворення некрасивих пігментних плям, а також судинної сітки на поверхні шкірного покриву.

Але за умови помірної засмаги і тільки в певний час (суворо до 10 години ранку, а також після 5 годин вечора), організм буде отримувати користь від прийому сонячних ванн:

В результаті впливу сонця організм починає більш інтенсивно синтезувати вітамін Д, завдяки якому підтримується здоров’я і правильна робота всіх систем і органів.

Ультрафіолетові промені провокують запуск в організмі виробництва серотоніну (гормон щастя).

Відбувається посилення процесу кровообігу в глибоких шарах шкіри, сонце допомагає позбутися від різноманітних шкірних захворювань – наприклад, висипання, дерматиту, почервоніння.

Щоб засмага приносила тільки користь, не варто мучити свій організм і годинами лежати на сонці. Потрібно обов’язково захищати дерму від негативного впливу ультрафіолетових промінців, не забувати про зволоження, завдяки якому дерма значно швидше відновлюється після сонячних ванн, а засмага зберігається на більш тривалий час.

Як зберегти засмагу. Правила прийому сонячних ванн

Стійкість засмаги буде визначатися в той момент, коли приймаються сонячні ванни, але для цього потрібно дотримуватися кількох простих правил. В результаті засмага лягає рівним шаром, і привабливий бронзовий відтінок збережеться надовго:

Перед тим, як вирушати на пляж, рекомендується заздалегідь відвідати солярій. У цьому випадку головна мета не одержати гарну засмагу, а дати можливість шкірі адаптуватися до ультрафіолетових промінців. Цілком достатньо буде декількох відвідувань солярію тривалістю по 2-3 хвилинки.

Важливо правильно підготувати шкіру до прийняття сонячних ванн. З цією метою робиться пілінг всього тіла. Цю косметичну процедуру можна провести самостійно вдома або відвідати салон краси. Пілінг не тільки видаляє всі відмерлі частинки шкіри, але і вирівнюється поверхня шкірного покриву. Значно легше оновлена і очищена дерма буде сприймати вплив ультрафіолетових промінців – в результаті засмага лягає рівним шаром, і красивий золотистий відтінок дерми протримається значно довше.

Не варто катувати і засмагнути всього за один день, так як в результаті це призведе до хворобливих опіків і незабаром засмага «облізе». В результаті занадто інтенсивного впливу ультрафіолетових промінців шкіра отримує сильний стрес – з’являється підвищена сухість дерми, турбують неприємні відчуття, що тягнуть, почервоніння, які незабаром стають болючими. Тривалість сонячних ванн протягом перших кількох днів не може перевищувати 15 хвилинок. Важливо засмагати вранці або ввечері, коли сонце діє не дуже активно. Щодня тривалість перебування на сонці трохи збільшується.

В обов’язковому порядку перед виходом на вулицю на шкіру потрібно наносити сонцезахисний засіб. Скупавшись в морі або басейні, необхідно знову нанести крем, навіть, якщо на упаковці вказано, що він водостійкий.

Сонячні промінці, відбиваючись від поверхні водички, також надають дію на шкіру. Саме тому навіть під час морської прогулянки, потрібно використовувати сонцезахисні засоби або просто накинути на плечі рушничок.

Щоб засмага лягала рівним шаром, рекомендується регулярно пити свіжий абрикосовий і морквяний сік.

Як зберегти засмагу. Очищення шкіри для гарної засмаги

Більшість дівчат помилково вважають, що для збереження засмаги потрібно звести до мінімуму використання різних гелів для душу і по можливості відмовитися від зайвих водних процедур. Але це не так. Не варто категорично відмовлятися від процедури по очищенню шкіри, адже вона в цьому сильно потребує, особливо в жарку пору року.

Досить проводити регулярне делікатне очищення вранці і ввечері – наприклад, приймати душ близько 5 хвилинок. Корисно використовувати мило або гель, до складу яких входять натуральні ефірні олії, мед або глина. Саме природні складники не пересушують шкіру, але забезпечують повноцінне живлення вітамінами та іншими поживними речовинами.

Варто відмовитися від сауни або регулярного прийому гарячої ванни, так як в результаті таких процедур дуже швидко сходить засмага. При цьому провокується підвищена сухість дерми, через що починається лущення і втрата красивого смаглявого відтінку шкіри.

Як зберегти засмагу. Косметичні засоби для гарної засмаги

Правильно підібрана косметика допоможе надовго зберегти гарну засмагу. Утворення бронзового відтінку шкіри відбувається в результаті впливу ультрафіолету, через що починається вироблення верхніми шарами епітелію меланіну. Не залежно від того, як довго будуть прийматися сонячні ванни, процеси що відбуваються в шкірі будуть сприйматися нею як сильний стрес. Через різку втрату великої кількості вологи дерма стає сухою і поступово грубіє. При цьому відразу ж усередині шкірних покривів відбувається запуск активного процесу регенерації. Дерма починає інтенсивно відлущуватися і відбувається його оновлення. В результаті разом з відмерлою шкірою видаляється і гарна засмага.

Щоб уповільнити цей процес, з першого дня відпустки потрібно регулярно зволожувати дерму тіла і обличчя. У жарку пору року потрібно використовувати тільки правильно підібраний крем. З цією метою не рекомендується застосовувати звичні засоби, так як в більшу частину таких кремів входять ефірні олії, які можуть провокувати появу досить сильного відчуття печіння, а в деяких випадках з’являється алергія. Саме тому, засмагачи на пляжі, необхідно застосовувати тільки спеціальні креми, які будуть заповнювати життєво необхідну вологу в клітинах, а також захистять шкіру від ультрафіолетових променів.

Лосьйони, призначені для догляду за засмаглою шкірою, містять більш легкий склад, завдяки чому не виявляється дратівної дії на пересушену сонцем дерму. При цьому відбувається глибоке зволоження і збереження привабливого смаглявого відтінку шкіри. Як правило, до складу таких лосьйонів входить екстракт алое, який надає охолоджувальну і заспокійливу дію, а також вітамін Е, завдяки якому запобігає початку фотостаріння шкірного покриву, в тому числі меланін, що закріплює отриманий результат і активізує відновлення мікропошкодження шкірних покривів.

Рекомендується вибирати сонцезахисний крем і засіб по догляду за дермою, після засмаги однієї серії, завдяки чому буде надаватися комплексний догляд. Після повернення з пляжу потрібно, в обов’язковому порядку, змити з поверхні дерми залишки крему, пісок і пил, потім тіло треба м’яко промокнути рушничком і нанести заздалегідь охолоджений засіб для догляду за дермою після засмаги.

Категорично заборонено використовувати косметичні засоби, які надають відбілюючий дію. Як правило, до складу таких кремів входить молочко, лимонний сік, огірковий сік, насіння гарбуза, чистотіл.

Як зберегти засмагу. Правильне харчування для гарної засмаги

Допоможе і правильне харчування в питанні, як зберегти засмагу. Потрібно стежити, щоб в організмі була достатня кількість корисних речовин. Важливе значення має не тільки зовнішнє, але і внутрішнє зволоження шкірного покриву. Треба підтримувати правильний водний баланс в організмі, випиваючи щодня не менше 2 літрів чистої водички.

У раціоні обов’язково має бути присутня риба (жирні сорти – макрель, сьомга, тунець, сардина). Ці продукти містять не тільки цінні жири, але і таку речовину, як тирозин – це амінокислота, яка запобігає початку активного руйнування темного пігменту.

Незамінними помічниками в боротьбі за гарну засмагу вважаються вітамін С, Е, А, так як вони несуть відповідальність за смуглявість шкірного покриву, при цьому організм набагато легше буде переносити стрес після агресивного впливу ультрафіолетовими промінцями. У великій кількості вітамін С міститься в цитрусових, полуниці, томатах, болгарському перці і чорній смородині.

Правильний догляд за шкірою і повноцінне харчування допоможуть не тільки отримати, але і зберегти красиву бронзову засмагу. При цьому абсолютно не має значення, будете ви приймати сонячні ванни на пляжі або вирішите відвідувати солярій.

Детальніше про те, як зберегти засмагу  дізнаєтеся з цього відео:


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *