Home / Кулінаріні рецепти / Випічка / Як спекти шарлотку. Цікаві рецепти

Як спекти шарлотку. Цікаві рецепти

Осінь – дивовижна пора, коли природа балує нас останніми дарами, що минають. І, мабуть, одним з найбільш солодких і найцінніших дарів пізньої осені можна назвати яблука. Чарівні своїм ароматом, що ваблять кисло-солодким соком і зачаровують фарбами, вони так і просяться в будь-який кулінарний шедевр, яким запросто може стати шарлотка з яблуками. Але, тут же постає закономірне питання – а як спекти шарлотку  з яблуками? Втім, проблема того, що таке шарлотка взагалі, також не рідкість.

Як спекти шарлотку

Ну що ж, приступимо. І перед тим, як спекти шарлотку, розберемося, що це за «птах». Боятися тут абсолютно нічого. Не дивлячись на настільки загадкову назву, шарлотка – це бісквітний пиріг. І хоча різних рецептів і варіантів її приготування досить багато – це і французький пиріг з кремом, бісквітом і фруктами, і пиріг з фруктами і яйцем з черствого хліба, і навіть англійський пиріг з м’ясом. Ми підемо по шляху класики і постараємося приготувати класичну шарлотку з яблуками. Адже саме вона, стала уособленням осені і нагадуванням про романтичне кохання одного кондитера до чарівної Шарлотті. Хоча, цілком може бути, що все було зовсім інакше.

Як спекти шарлотку з яблуками

Перед тим як приготувати шарлотку з яблуками по одному з численних рецептів вам, перш за все, необхідно зрозуміти, що робити з яблуками, які є основним інгредієнтом цього десерту. Адже, по суті, його смак визначають саме яблука, а не досить простий бісквіт. І хоча плоди слід вибирати і готувати виключно з ваших уподобань, не зайвим буде дотримуватися деяких правил:

Наприклад, якщо ви любите солодкі пироги, то варто вибрати солодкі сорти яблук. Головне пам’ятайте, всупереч сформованій думці про те, що кислі яблука можна підсолодити, ви ризикуєте отримати нудотну кисло-солодку страву. Досить цікавий ефект можна отримати якщо приготувати шарлотку з суміші кисло-солодких і солодких сорті.

Наступний момент вибору яблук стосується їх соковитості. Шарлотку і так називають «вологим» пирогом. Тому вибираючи сорти з соковитою хрусткою м’якоттю, ви зможете приготувати «мокру» шарлотку. Відповідно, для пирога по вологості наближеного до звичайної випічки беріть менше водянисті сорти.

Яблука в шарлотку краще класти очищеними. Втім, завжди є частка творчості, і деяким навіть подобаються пропечені солодкі скоринки, які чимось нагадують цукати. Тому, якщо ви вирішили не витрачати час на чистку яблук, вам варто нарізати їх (особливо в області шкірки) досить дрібними шматочками – кубиками або пелюстками. Також, варто залишити яблука нечищеними, якщо вирішивши приготувати шарлотку, ви плануєте використовувати їх скибочки для декору.

Яблука в шарлотку необхідно класти тільки ретельно очищені. Навряд чи когось порадують кісточки або підгнилі «сюрпризи». Адже не секрет, що нерідко шарлотку вирішують приготувати в той момент, коли яблука вже «підгнили» і їх треба «рятувати».

Нарізати яблука також можна по-різному. Головне пам’ятати одне – чим дрібніше нарізані плоди, тим консистенція пирога буде одноріднішою. Таким чином, якщо ви хочете приготувати шарлотку, в якій будуть відчуватися шматочки яблук – їх розмір при нарізці повинен бути не меншим 101 см.

Яблука слід викладати не суцільним шаром, а насипом, так щоб між часточками яблук міг затекти бісквіт.

Для посилення солодкуватості часточки після викладання в форму можна пересипати цукром.

Оптимальною кількістю плодів вважається ситуація, коли нарізані яблука займають приблизно 1/2-2/3 простору форми;

Деякі господині при приготуванні шарлотки першим шаром в форму не кладуть яблука, а наливають трохи тіста і розподіляють його по поверхні підготовленій (змащеній олією і посипаній  сухарями або борошном формі).

Якщо ви хочете приготувати оригінальну шарлотку з яблуками, то до начинки ви можете добавити будь-які фрукти або спеції. Особливо цікавим новорічним смаком відрізняється шарлотка з яблуком, апельсином і корицею. Не бійтеся експериментувати! При цьому варто попередити про те, що в шарлотку навіть в процесі експерименту не слід класти цілісний або крупно подрібнений горіх. І якщо ви хочете приготувати шарлотку з горіховим ароматом, то краще його перемолоти або потовкти в ступі.

Як спекти  шарлотку – рецепти

Шарлотка  з яблуками

Отже, після ознайомлення з простими правилами поводження з яблуками, ми можемо безпосередньо приступати до приготування простої шарлотки.

Для цього вам знадобляться:

Яблука  середнього розміру – 4-5 штук;

Цукор, борошно – по 1-ій склянці;

Охолоджені яйця – 3 штуки;

Сода, погашена лимонним соком або оцтом – 1\2 чайної ложки;

Вершкове масло – близько 100 г.

Перед тим як спекти шарлотку  необхідно підготувати яблука (помити, почистити, нарізати), викласти їх у форму, змащену олією і посипану борошном або сухарями. Після закінчення цієї роботи необхідно до стійкої піни збити яйця з цукром і дрібкою солі.

Сирна шарлотка з яблуками, класичний рецепт

Складові:

Сир – 250 грам;

Великі яблука – 3 шт.;

Яйця – беремо 4 штуки;

Борошно – 3 столових ложки (90 грам);

Вершкове масло – візьмемо 150 грам;

Цукор – 300 грам;

Сода – 1/2 чайної ложечки, соду гасимо оцтом.

Нарізаємо вершкове масло невеликими шматочками і добавляємо до нього 100 грам цукру. Розітремо масло з цукром, щоб цукор повністю розчинився.

Додаємо в масляну масу сир і ще 100 грам цукру і знову все добре перемішуємо.

Охолоджені білки збиваємо з 50 грамами цукру за допомогою міксера або вінчика для збивання. Жовтки перетираємо з рештою 50 грамами цукру.

Додаємо в сирну масу збиті білки і жовтки і все добре перемішуємо.

Додаємо гашену соду і три столові ложки борошна (з гіркою), ще раз перемішати.

Яблука очищуємо від шкірки, нарізаємо часточками або невеликими кубиками і додаємо в тісто, все акуратно перемішуємо.

Форму застилаємо папером для запікання і викладаємо отримане тісто.

Духовку розігріємо до 180 градусів і поставимо в неї випікати наш пиріг. Випікаємо при невеликій температурі до рум’яно – золотистого кольору 30 хвилин. Потім дістаємо шарлотку з духовки і трохи посипаємо цукровою пудрою.

Смачний пиріг готовий, нарізаємо його невеликими порційними шматочками і запрошуємо своїх домочадців до столу.

Рецепт сирної шарлотки з яблуками і манкою

Ця шарлотка обов’язково сподобається вашим діткам вона дуже ніжна і розсипчаста, з приємним яблучно – сирним смаком.

Складові:

Сир – 200 грам;

Яблука – 5 штук середнього розміру;

Цукор пісок – беремо 1 склянку;

Манна крупа – беремо 1 склянку;

Одне яйце, 100 грам вершкового масла;

Сода – 1/4 чайної ложечки.

Яблука вимиємо, нарізаємо тоненькими часточками і засипаємо половиною цукру. Яблука повинні трошки постояти, щоб цукор розчинився в соці.

Сир змішуємо з цукром, що залишився, добавляємо яйце, соду і манку. В кінці додаємо вершкове масло, яке треба розтопити.

У сирну масу додаємо яблука і акуратно все перемішуємо.

Форму змащуємо маслом, посипаємо панірувальними сухарями і викладаємо сирно – яблучну масу рівним шаром, а зверху можна змастити нашу шарлотку тонким шаром сметанки, для глянцевої скоринки.

Ставимо пиріг в духовку, розігріту до t = 220°C, і випікаємо 30 хвилинок до рум’яної  скоринки.

Рецепт сирної шарлотки з яблуками

Інгредієнти для основи:

Борошно – 150 грам;

Масло вершкове – 80 грам;

Цукор – 70 грам;

Одне яйце, ванільний цукор один пакетик і маленька щіпка соди.

Інгредієнти для начинки:

Сир – 250 грам;

Яєчні жовтки – 2 штуки і білки – 2 штуки і одне яйце;

Цукор – 50 грам і 75 грам;

Родзинки – 30 грам;

Лимонний сік – 1 столова ложка

Яблука – 700 грам і пакетик ванільного цукру.

У просіяне борошно добавляємо яйце, цукор, ванільний цукор, дрібку солі, вершкове масло – все добре перемішуємо за допомогою міксера, спочатку на маленькій швидкості, а потім на найбільшій.

Якщо тісто виявилося клейким, то покладемо його на півгодини в холодильник.

Форму змащуємо олією. 2/3 тіста розкачуємо коржем і викладаємо у форму, протикаємо корж в декількох місцях виделкою і ставимо  випікати в розігріту до 180 градусів духовку. Випікаємо основу 15 хвилин, а потім дістаємо з духовки на підставку і даємо коржу охолонути, не виймаючи його з форми.

Начинку приготувати так:

Яблука чистимо від шкірки і серцевини, ріжемо на шматочки і змішуємо з лимонним соком і 50 грамами цукру.

Білки збиваємо в міцну піну. Сир викладаємо в миску і добавляємо 75 грам цукру, ванілін, жовтки, одне яйце – добре все перемішуємо. До сирної маси додаємо родзинки і збиті білки і злегка перемішуємо.

Наш корж вже охолов, з тіста робимо валик і укладаємо по краю форми висотою 3 сантиметри.

Яблука рівномірно розподіляємо по всьому коржу, а зверху викладаємо сирну масу рівним шаром і ставимо випікати в заздалегідь розігріту до 180 градусів духовку.

Випікаємо при температурі 180 градусів 50 хвилин.

Далі дістаємо нашу випічку з духовки, даємо охолонути і посипаємо готову шарлотку цукровою пудрою.

Рум’яна шарлотка на сковороді за 45 хвилин

Колись шарлотка вважалася стравою королівських осіб, після шарлотка з яблуками асоціювалася у багатьох, як пиріг. Ця проста і вишукана одночасно страва була бажаними ласощами в багатьох будинках, і за рецептом його прямо-таки готували.

Сьогодні у кожної господині є свій коронний рецепт як спекти  шарлотку  з яблуками, а якщо у вас поки такого немає, саме час його знайти. І це цілком може бути яблучна шарлотка без духовки.

Яка пательня вам знадобиться:

Широка – 25 см в глибину;

Міцна і жаростійка;

Чиста, без сторонніх запахів, які можуть вплинути на смак пирога.

Якщо такої широкої пательні у вас немає, потрібно обов’язково пиріг за 10 хвилин до закінчення запікання перевернути.

Для шарлотки, приготовленої на плиті, хорошою начинкою можуть бути рубані волоські горіхи.

Шарлотка на пательні: що ще можна добавити в пиріг

Якщо вам хочеться вразити себе і близьких по-справжньому незвичайною шарлоткою, одного тільки способу приготування мало. Потрібна особлива начинка, при цьому не якісь заморські продукти, а цілком доступні недорогі фрукти, ягоди, наповнювачі.

Що ще можна додати в шарлотку:

Цедру цитрусових. Досить буде столової ложки цедри, щоб смак пирога в кращу сторону змінився. Тільки постарайтеся при натиранні цедри не стерти і білу скоринку, яка буде гірчити. Найсмачніший варіант для шарлотки на пательні – лимонна цедра.

Ароматизований цукор. Можна взяти і простий пакетик ванільного цукру, причому, використовувати його цілком. Можна придбати цукор з ароматом малини, лісових ягід, лимона, подрібнити його, і добавити як основний цукор-пісок в пиріг.

Ягоди. З яблуками поєднуються майже всі ягоди. І якщо сорт плодів у вас солодкий, ягоди візьміть з кислинкою. Практично безпрограшний варіант – чорниця і смородина.

Горіхи і кокосова стружка. Можна просто посипати ними пиріг зверху, цього буде достатньо.

Ну а якщо пиріг у вас вийшов блідий, намажте його ягідним джемом або сметанною помадкою, або використовуйте кондитерськt посипання.

Складові:

Кур. яйце – 4 шт.;

Борошно – 200-250 г .;

Цукор – 130 г;

Яблуко – 2 середніх;

Кориця – щіпка;

Ванільний цукор – половина пакетика;

Рослинна олія – 1 ст.л .;

Розпушувач – десертна ложечка.

Отже, з чого ж починається жарка шарлотки – як завжди, з підготовки яблук. Виберіть два досить міцних, красивих плода. Видаліть з них серцевину, наріжте на тонкі часточки.

Далі дійте так:

У невеликій ємності міксером або вінчиком збийте яйця з цукром-піском і ванільним цукром;

Просійте в цю масу борошно, добавте розпушувач;

Добавте борошно, не перестаючи збивати, щоб не утворювалися грудочки;

Прямо в тісто добавте яблучні дольки;

Змастіть чисту суху пательню рослинною олією (простіше зробити це силіконовим пензликом);

Тісто вилийте в пательню, присипте його корицею;

Пательню накрийте кришкою, поставте на плиту на маленький вогонь;

Запікайте таким чином пиріг півгодини, не знімаючи кришку.

Щоб підрум’янився верх пирога, шарлотку можете дуже акуратно перевернути. Іноді, щоб уникнути процедури перевертання, в тісто відразу добавляють какао, щоб шарлотка відразу була темненькою.

Смакові якості шарлотки, приготовленої на пательні, можуть відрізнятися, але незначно.

Готовий пиріг можете змастити тонким шаром лимонного або абрикосового джему, прикрасити листочками м’яти або свіжими ягодами. Подавайте до столу на красивому блюді, з ароматним трав’яним чаєм.

При правильному приготуванні у вас вийде смачний, ароматний яблучний десерт, який робиться швидко, і так само швидко змітається зі столу.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *