Home / Маски для обличчя / Маска від веснянок. Підбірка рецептів

Маска від веснянок. Підбірка рецептів

Кажуть в народі, що коли з’являються веснянки, це «сонечко цілує». Але не всі хочуть мати такий «трофей» на своєму обличчі. І що робити, якщо сонечко зацілуваловсе обличчя, а часом і руки? Є безліч рецептів масок, за допомогою яких можна звести веснянки з обличчя. Підбирати маску для себе потрібно обережно, з огляду на індивідуальні особливості вашої шкіри. Яка підійде маска від веснянок  для різного типу обличчя спробуємо розібратися далі.

Маска від веснянок. Причини виникнення веснянок

Веснянками (ефелідами) називають дрібні, множинні, жовтувато-коричневого кольору пігментні плями на шкірі. З’являються ефеліди в дитячому віці (5-6 років), а кількісного піку досягають в період статевого дозрівання. Активність пігментації веснянок залежить від пори року – взимку їх практично не видно, а в період активного сонця (кінець весни, літо, перший місяць осені) відкриваються у всій красі. З віком їх кількість зменшується.

Перш, ніж починати лікування цього неприємного захворювання, необхідно точно встановити причину його утворення, а зробити це може тільки досвідчений лікар. В протилежному випадку, повністю прибрати їх буде дуже важко, а в деяких випадках і зовсім неможливо. Отже, що ж є причиною утворення пігментації:

В першу чергу, в появі веснянок відіграє спадковий фактор, який пов’язаний зі зміною структури клітин-меланоцитів, що синтезують пігмент меланін. У людей зі світлим волоссям і блакитними очима, шкіра яких містить недостатню кількість меланіну, веснянки особливо багаточисельні.

При нормальному процесі вироблення меланін дає рівну засмагу, у «веснянкуватих» ж пігментні клітки розподілені нерівномірно і працюють дуже інтенсивно. Це особливість шкіри I і II фототипі: через недостатність меланіну вона швидко обгорає, і досить рідко набуває красивого золотистого відтінку.

Існують й інші фактори утворення ефелідів, які не мають ніякого відношення до спадковості. Про них згадується не так часто, але вони також можуть спровокувати появу веснянок. Мова йде про:

гормональний дисбаланс;

вагітність;

хвороби печінки;

хвороби жовчовивідних шляхів;

стресових ситуацій;

зловживання такою косметичною процедурою, як пілінг.

Маска від веснянок. Прикмети, пов’язані з веснянками

Значення веснянок прямо пов’язане з їх місцем розташування. Отже:

Веснянки на руках говорять про надійність людини по життю, її відповідальність. Також вважається, що «конопушки» в цьому місці – ознака того, що людині все під силу, у неї золоті руки.

Веснянки на ногах вказують на те, що людині судилося часто їздити, подорожувати або переїжджати.

Якщо веснянки тільки на носі, то їхній власник дуже везучий по життю, а також у нього хороша інтуїція. Можна сказати, що він буквально чує все, що відбувається навколо.

Веснянки обов’язково вважаються поганим знаком. Згідно прикмет, вони провіщають складну долю, хрест, який повинна людина нести на собі протягом життя. Але таке ознака стосується тільки тих людей, у яких веснянки розташовані тільки на спині.

Веснянки на грудях свідчать про легкий характер, доброту, чуйністьі і життєлюбність. Вважається, що в цьому випадку сонечко поцілувало прямо в серце.

Веснянки – це подарунок природи, який захищає шкіру від впливу шкідливих ультрафіолетових променів, вони і добавляють обличчю особливий шарм, сонячність, неповторність і незабутню оригінальність.

Не завжди представниці прекрасної статі пишаються наявністю у себе веснянок, велика їх частина всіляко намагається позбутися від них раз і назавжди.

Маска від веснянок. Запобігайте появі веснянок

Простіше за все подбати про веснянки заздалегідь. Починаючи з лютого, вранці перед умиванням протирайте обличчя кефіром (можна залишити на кілька хвилин). Після вмивання нанесіть захисний крем від УФ-променів. Носіть широкополі капелюхи і сонцезахисні окуляри. Тоді веснянок з’явиться менше, а можливо, ви уникнете їх появи зовсім. Також варто виключити споживання продуктів, що підсилюють пігментацію, таких як кава і чорний чай.

Маска від веснянок. Загальні правила нанесення

Людина, яка хоче обмежити доступ до своєї шкірної  проблеми від сторонніх очей, повинна бути обережною як з вибором засобу, так і з його нанесенням.

Існують загальні правила, які необхідно виконувати при будь-якій використовуваній масці.

До таких відносять:

Маска наноситься на чисту шкіру. Перед нанесенням цього засобу, необхідно умити обличчя з милом або протерти лосьйоном.

Вибір найкращого часу. Косметологи стверджують, що шкіра найбільш сприйнятлива тільки в деякі години доби. Так, найбільш сприятливим часом, є: з 10:00 до 12:00, з 16:00 до 18:00, з 22:00 до 23:00.

Розслабленість. Час, який відводиться на процедуру, має бути максимально спрямований на відпочинок і розслаблення. У цей період краще, лежати у ванній або на дивані.

Правильне видалення маски з шкіри обличчя. Прибравши засіб, необхідно умити обличчя теплою водою і нанести зволожуючий крем.

Періодичність проведення процедур. При веснянках, одноразове застосування маски не принесе значного позитивного результату. Для тих, у кого шкіра суха, досить 2 процедур в тиждень. А при жирній – 3 процедури. Причому, курси необхідно проводити через тиждень. Тобто, на один місяць припадає 6-8 масок.

Заборона ультрафіолету. З маскою, шкіра очищається і отримує корисні речовини. І пряме попадання сонячних променів, може негативно відбитися на стані верхніх шарів епітелію. Тому, після процедури, краще відмовитися на 2-3 години від прогулянок на вулиці. Після нанесення маски не можна засмагати.

Маска від веснянок. Вітаміни та речовини, які допоможуть позбутися веснянок

Маска від веснянок  продається в багатьох магазинах косметики. Але ціна на такі засоби висока. Не варто впадати у відчай. Адже маски можна зробити і самостійно. Існує безліч рецептів, які допоможуть зробити здорову і ефективну маску від веснянок.

Найчастіше, в рецептах таких присутні звичайні продукти харчування, які ми вживаємо в їжу щодня. Так, для масок від веснянок використовують:

Продукти, що містять в своєму складі вітамін А. До таких відносять: жовток курячого яйця, моркву, петрушку, томати, хурму, кисломолочні продукти і персики.

Продукти з вітаміном В. До них відносять: капусту, горох, квасолю, мигдаль, жовток і картоплю.

Продукти, що містять вітамін К: томати, капусту, зелений чай, вівсяну крупу, авокадо, оливкову або кукурудзяну олію та ін.

Кислоти фруктів, овочів і ягід: цитрусових плодів, яблук, томатів, винограду та ін.

Якщо в знайденому рецепті маски, присутні в якості компонентів деякі з цих продуктів, то вони будуть ефективними не тільки для боротьби з веснянками. І для повсякденного користування вони також підійдуть. Результат не змусить себе довго чекати.

Шкіра буде чистою, здоровою і красивою вже через кілька сеансів. Хурма містить кислоти, відбілюючі шкіру.

Маска від веснянок – рецепти

Перед нанесенням маски шкіру обличчя обов’язково потрібно очистити, інакше ефекту ви не досягнете. Маску від веснянок найкраще робити ввечері, перед сном. Особливістю всіх відбілюючих масок є те, що після них не можна виходити під сонечко, навіть якщо воно сховалося за хмари. До того ж, багато масок сушать шкіру і після них добре нанести на обличчя нічний живильний крем.

Відбілюючим ефектом володіють різні кислі соки. Маски з ними можна наносити, тільки якщо на обличчі немає відкритих ранок. Маски наносяться на все обличчя, крім області очей. Нову маску в перший раз варто наносити не більше ніж на 5 хвилин. Не виключена індивідуальна непереносимість якогось компонента або їх поєднання.

Отже, пропонуємо вашій увазі відбілюючі маски від веснянок:

Змішати 1 частину білої глини, 1 частину сметани і 2 частини томатного соку. Добре перемішану масу намастити тонким шаром на обличчя на 10-15 хвилин. Ретельно змити маску проточною прохолодною водою.

У суміш білої глини і сметани (по столовій ложці кожної) можна додати сік лимона, кефір і мед, все по 1 чайній ложці. Маску тримати на обличчі 20 хвилин.

Використовуйте крем з лимонним соком. Ви можете приготувати його самостійно, змішавши зі своїм улюбленим кремом 1-2 краплі соку лимона або ефірного масла лимона прямо перед нанесенням крему. Сік додається не в баночку, а тільки в ту кількість крему, яку ви плануєте використовувати зараз.

Очищений мигдаль (півсклянки) запарити окропом і настояти 5 хвилин. Потім воду злити, а розпарені горіхи подрібнити блендером. В отриману масу додати сік половинки лимона і 5 мл чистої води. Цю маску наносять на 20-30 хвилин.

Протягом дня корисно вмиватися молоком замість води. Причому змивати його не треба, досить промокнути обличчя рушником. Таке рушник має стиратися кожен день!

Можна відбілювати обличчя не тільки кисломолочними продуктами, а й мінеральною водою. Спробуйте такий рецепт:

Мінеральна вода – 1 столова ложка, цукор – 1 столова ложка, білок 1 яйця, сік половини лимона. Спочатку збити білок з цукром, потім добавити сік лимона і мінералку. Маску залишити на обличчі на чверть години, а після вмивання обов’язково нанести зволожуючий крем.

Якщо веснянки бліденькі, немає необхідності в сильно окисленному середовищі. Досить буде капустяної маски.

2 капустяних листа подрібнити блендером і змішати з теплим вершковим маслом (1 столова ложка). Маску нанести товстим шаром на 10 хвилин. Після закінчення процедури помийте обличчя водою, слабо підкисленим лимонним соком.

Прості та ефективні рецепти масок від веснянок

Маска, яка буде ефективною в боротьбі з веснянками, необов’язково повинна включати в себе екзотичні фрукти або якісь дорогі продукти. Варто перевірити свої запаси. Може щось з наступних продуктів загубилося на полицях шафи або холодильника:

сода;

огірок;

вівсянка;

свіжі ягоди (смородина, малина або агрус);

оцет і лимон.

Всі ці продукти, якими більшість людей користується щодня, додаючи їх в свій раціон або готуючи смачні страви, можуть стати в нагоді і для інших потреб. Існують прості рецепти масок, які часто називають «бюджетними». Все, що потрібно, це приготувати однорідну суміш. А за якими рецептами це зробити, можна визначитися виходячи з таких перевірених народом фактів:

Перетерти будь-які ягоди, які є, в однорідну масу. Її наносять на шкіру на 15 хвилин, потім змивають водою. Найбільш корисними для цієї косметичної операції є: малина, агрус, чорна або червона смородина.

Перший ефект, який буде отриманий від використання таких масок, не пов’язаний з позбавленням від веснянок. Через кілька сеансів, стане помітно поліпшення загального стану шкіри. А для більш сильного і якісного результату потрібно більше часу. Так, для того щоб позбутися від веснянок може знадобитися кілька місяців. Точний термін визначити складно, адже шкіра кожної людини має власні унікальні властивості.

Процес регенерації клітин і їх здатності правильно поширюватися в тканинах – це складний процес, з яким розібратися самостійно дуже складно. Але якщо є необхідність «стиснути» терміни очікування результату, то можна звернутися до кваліфікованих фахівців – дерматолога чи косметолога. Натертий огірок можна використовувати щодня.

Багатокомпонентна маска від веснянок

Багато жінок, які перебувають у постійному пошуку ефективних засобів від веснянок, зупиняють свій вибір на багатокомпонентних масках. Такі легко робити самостійно в домашніх умовах. Тільки перед цим, слід відвідати продуктовий магазин, щоб придбати всі складові обраного рецепта.

Найпопулярнішими «борцями за чисту шкіру» є:

Дріжджево-кефірна маска.  Для приготування маски знадобиться:

15 грам. соку лимона;

15 грам. соку алое;

чайна ложка сухих дріжджів;

 столова ложка знежиреного кефіру.

Всі компоненти додаються в кисломолочний продукт (кефір) поетапно. Кожне нове додавання в суміш вимагає ретельного вимішування. Коли всі інгредієнти змішані потрібно надати масці легкості, збийте її виделкою, розпушити. Приготована суміш наноситься на проблемну ділянку шкіри на 15 хвилин, після чого змивається під проточною теплою водою.

Проста маска із зелені. Маска готується з:

петрушки;

березового соку;

води.

По одній ложці кожного рідкого компонента додати в приготовлену ємність з подрібненою петрушкою. Наносячи на шкіру такий засіб щодня, можна зробити шкіру більш еластичною. Також через час підуть і пігментні плями. Петрушка багата на поживні речовини, тому вона так часто використовується для приготування масок.

Ще один популярний рецепт з цієї зеленню. З пучка петрушки видавлюють сік, в який додають одну столову ложку рослинної олії. Наносячи таку маску щодня, позбавлення від веснянок не буде тривалим. Якщо правильно підбирати інгредієнти для масок,  а також враховувати особливості шкіри, можна швидко і ефективно видалити не тільки веснянки і пігментацію, але також покращити колір і тонус обличчя.

Маска від веснянок для сухої шкіри

Маски для освітлення веснянок обов’язково повинні підбиратися з урахуванням типу шкіри. Якщо вона суха, то застосовувати можна наступне:

В рівній пропорції змішайте кефір і мед, перемішайте, нанесіть на проблемне місце на десять хвилин після чого змийте водою.

Подрібніть петрушку, в рівній кількості змішайте її зі сметаною і ягодами горобини. Маска від веснянок наноситься на проблемне місце на десять хвилин, змивається теплою водою.

Півсклянки мигдалю необхідно залити склянкою гарячої води, дайте настоятися, процідіть, але не виливайте воду. Горішки подрібнити блендером, добавте п’ять крапель зеленого чаю, лимонного соку. Однорідну масу нанесіть на веснянки, через сорок хвилин вмивайтеся водою, що залишилася від мигдалю. Маска, освітлююча веснянки, наноситься щодня протягом двох тижнів.

Маска з соку алое, вона добре освітлює шкіру і в той же час зволожує. Алое можна змішувати зі сметаною і застосовувати в якості маски або вмиватися його соком, розведеним з водою в якості тоніка.

Для того щоб домогтися бажаного результату необхідно проводити процедури регулярно.

Маска від веснянок для жирної шкіри

Маски для освітлення веснянок для жирної шкіри можуть бути наступними:

Дві ложки соди розчиніть в склянці теплої води, розчином, отриманим у вас, кілька разів на день протирайте обличчя. Курс лікування не повинен бути більше п’яти днів, в іншому випадку сода може спровокувати сухість.

Розріжте невелику цибулину на багато частин, залийте двома ложками оцту. Отримана маска наноситься на проблемне місце на десять хвилин, залишену сумішможна зберігати в холодильнику. Сік цибулі швидко відбілює шкіру.

Маска для відбілювання веснянок з дріжджів. Змішайте їх з соком лимона і водою, консистенція повинна нагадувати сметану. Нанесіть на місця де є веснянки і чекайте поки маска висохне.

Ягоди горобини розм’якшіть до стану кашки, соком змочіть ватяний диск, прикладіть його до веснянок на 10 хвилин. Поступово час впливу збільшуйте, але не перевищуйте півгодини.

Маскувати веснянки при відсутності позитивного результату після лікування можна тональними кремами або іншими коригуючими засобами.

Маска від веснянок для комбінованої шкіри

Масок, що дозволяють відбілити веснянки, багато. Для комбінованої шкіри можна застосовувати такі рецепти:

Змішайте лимонний сік і мед в рівній кількості, масу нанесіть на обличчя на двадцять хвилин. Достатньо всього семи – десяти сеансів для повного освітлення шкіри.

Маска з полуниці. Ягоди розімніть до стану кашки, додайте ложку меду і лимонного соку. Отриманим засобом обробіть пігментовані ділянки, тримати не більше десяти хвилин. Маска вважається однією з найбільш ефективних.

Ложку сиру з’єднайте з 15 краплями перекису водню, а також нашатирного спирту. Склад перемішайте, нанесіть на десять хвилин на проблемне місце. Час одного сеансу (впливу на шкіру) не більше 30 хвилин. Після його закінчення, маску змивають теплою кип’яченою водою.


Check Also

Літні маски для обличчя. Корисна підбірка

Літо – щедра пора на урожай ягоди, фрукти і овочі. А значить, у кожного з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *