Home / Дозвілля / Контрастний душ. Цікава підбірка

Контрастний душ. Цікава підбірка

Контрастний душ  вважається прекрасною гімнастикою для шкіри, м’язів, судин. Він благотворно впливає на зовнішній вигляд і внутрішнє здоров’я, є хорошим помічником в схудненні. Контрастний душ – це чергування холодної та гарячої води. Спочатку протягом кількох хвилин працює гаряча вода, потім до 30 секунд – холодна, і так повторюється кілька разів. Процедура дуже проста, але в той же час неймовірно корисна, особливо якщо ви знаєте, як приймати її правильно.

Чим корисний контрастний душ – вся користь

Користь контрастного душу є предметом для активних обговорень, як серед медиків, так і звичайних обивателів. На організм він має великий вплив, зачіпаючи майже всі органи і системи. Діє контрастний душ  наступним чином:

З огляду на перепад температур посилюється кровообіг, з огляду на це поліпшується метаболізм, організм очищається від шлаків, активно худне.

В процесі процедури кровоносні судини активно скорочуються і моментально розширюються. Це благотворно впливає на серцево-судинну систему, зміцнюючи її.

Він надає воістину унікальний  вплив на організм. Виявляється він в такий спосіб:

✔ Нормалізація кровообігу і зміцнення серцево-судинної системи, її стимуляція. Такий душ допомагає поліпшити склад крові, нормалізує серцебиття, борячись з аритмією.

✔ Стабілізація роботи нервової системи, діяльності мозку, дуже добре допомагає при вегето-судинній дистонії.

✔ Зміцнення імунної системи (ефект «загартовування») за рахунок її стимуляції і розвитку адаптивних показників організму  до ряду простудних та інфекційних захворювань.

✔ Прискорення метаболічних процесів ( «розгін» метаболізму), що покращує обмін речовин, підвищує енергійність, покращує самопочуття, сприяє нормалізації ваги тіла (в тому числі – схудненню).

Контрастний душ  тонізує шкіру, істотно покращує її фізіологічні показники і зовнішній вигляд, сприяє очищенню від забруднення, відмерлих клітин, токсичних речовин.

✔ Очищає носові пазухи від накопиченого в них слизу, підвищує активність миготливого епітелію, сприяє підтримці нормального тонусу дихальних шляхів, що дозволяє забезпечувати організм необхідним обсягом кисню безперебійно.

✔ Усуває головний біль, оптимізує показники артеріального тиску, знімає набряклість м’яких тканин (і нижніх кінцівок – зокрема).

✔ Допомагає м’язам розслабитися, відновитися після сильних навантажень, зняти фізичну і емоційну втому. Саме з цієї причини багато спортсменів, серед них – і професійні, практикують контрастний душ  на постійній основі.

✔ Є прекрасним попереджувальним заходом проти безлічі психоемоційних розладів, депресія серед яких займає одне з перших місць.

Чим корисний контрастний душ

✔ Контрастний душ рекомендований косметологами з метою припинення випадання волосся в великих кількостях, що рано чи пізно, може призвести до облисіння. орисний і контрастний душ для обличчя. Він допомагає боротися зі зморшками, освіжає ходу, надає їй пружність, попереджає раніше старіння.

Це головні позитивні моменти, які ви можете отримати від виконання даної процедури, але далеко не єдині. В цілому, можна з упевненістю говорити, що прийняття душа, температура води при якому чергується з високими амплітудними показниками, сприяє поліпшенню загального стану всього організму (і фізичного, і психічного здоров’я).

Але, є один дуже значний нюанс: для того, щоб такий душ виявився корисним, вкрай необхідно правильно підходити до виконання процедур, це ж стосується контрастного душу для ніг. Саме «процедур», так як прийняття контрастного душу сильно відрізняється від звичайного прийому ванни з метою миття.

Якщо це робити неправильно, то ефект, на жаль, може виявитися кардинально протилежним, а самі процедури – дуже небезпечними для здоров’я.

Чим корисний контрастний душ для ніг?

Поступове і регулярне загартовування ніг, за допомогою такого душа, – це практична гарантія міцного імунітету, здорових стоп, міцних судин, а ще – це ефективна профілактика настільки поширеної на сьогоднішній день, і дуже небезпечної, недуги: варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

Правила контрастного душу для ніг – аналогічні тим, які існують і для всього тіла. Після його закінчення, в міру можливості, слід втерти в стопи натуральний лимонний сік або крем на його основі. Це дозволить тримати їх в чистоті, позбавить від натоптишів і мозолів, ліквідує активність патогенних мікроорганізмів і грибів.

Єдине, лимон не потрібно застосовувати, якщо в даній області є механічні пошкодження м’яких тканин, або спостерігається його індивідуальна непереносимість. До речі, його, або ж засобии, приготовані на його основі, можна замінити практично будь-яким пом’якшувальним кремом.

Щоб не нанести своєму здоров’ю шкоди, приймайте контрастний душ  для ніг строго за правилами. Якщо у вас варикоз – перед тим, як приступити до такого роду процедур, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Контрастний душ. Протипоказання

Користь і шкода контрастного душу обговорюються вже не перший день. Що стосується шкоди, то він можливий тільки в двох випадках – якщо ви виконуєте процедуру неправильно або якщо ви не врахували наявні протипоказання. При наявності останніх такої, здавалося б, корисний контрастний душ  може стати причиною серйозних ускладнень.

Не варто вдаватися до нього в таких випадках:

Тобто, краще дотримуватися всіх рекомендацій правильного використання контрастного душу, навіть якщо ви абсолютно здорові. Для інших же, можуть існувати протипоказання:

✔ Тромбофлебіт, захворювання крові та органів кровотворення.

✔ Серйозні проблеми з серцево-судинною системою.

✔ Наявність в організмі пухлин.

✔ Цистит, ангіна, простудні захворювання в гострій стадії.

✔ Менструальний цикл в «активній фазі» (при цьому, не можна починати загартовування, а якщо ви вже адаптовані до таких процедур, то протипоказань, в даному контексті, немає).

✔ Погане самопочуття після душа (слід припинити його застосування і постаратися з’ясувати причини).

В іншому ж, протипоказань немає. Загартовуйтеся.

Слабкість сполучних тканин, яка може привести до розриву кров’яних бляшок, а разом з тим до тромбозу.

Захворювання серця, судин, кровоносної системи, підвищений холестерин.

Не ігноруйте протипоказання до контрастного  душу, інакше ризик того, що ви нашкодите собі, дуже великий. Якщо таких немає, можете сміливо приступати до таких водних процедур. Але попередньо обов’язково вивчіть їх правила.

Врахуйте, що процедура може бути шкідливою, якщо не знати, як правильно робити контрастний душ. Для непідготовленого організму холодна вода може стати серйозним стресом. Саме тому багато людей замінюють холодну воду прохолодною (близько 20 градусів), і це призводить до простудних і інших захворювань.

Суть в тому, що вода такої температури не впливає на організм так сильно, щоб він включав захисні механізми, які прокидаються в екстрених ситуаціях. Але тіло охолоджується, тому ризик застуди дуже великий. Тому контрастний душ не варто і починати практикувати тим, хто не готовий перейти на крижану воду. Вплив її дуже короткостроковий, тому тіло сильно охолодитися не може, а ось захисні та інші ресурси організму будуть працювати в повну силу.

Мінімальна температура повинна бути до мінус п’яти градусів, максимальна – близько 45 градусів.

Як правильно приймати контрастний душ – правила

Починати процедуру слід з теплої води, а закінчувати – холодною (для початківців – просто прохолодною).

Безпосередньо перед самою процедурою потрібно привести свої думки в порядок, заспокоїтися і налаштуватися на оздоровлення, позитив.

Не приступайте до прийняття душа, не переконавшись попередньо, що: по-перше, у вас немає протипоказань до цього, по-друге, ви повністю здорові на поточний момент.

Починати загартовуватися рекомендовано в теплу пору року (ідеально – влітку), коли організм, швидше за все, не буде відчувати гострий дефіцит мінералів і вітамінів і буде перебувати на сезонному піку своєї форми. Крім того, даний крок допоможе істотно зміцнити своє здоров’я до настання холодів і приходу сезону застуд, інфекційних недуг.

Якщо ви бажаєте отримати від контрастного душу тільки користь, не зашкодивши при цьому собі, виконуйте процедури регулярно, а не час від часу. Це важливо!

Тим людям, які є новачками в цій справі, слід запам’ятати: починати завжди варто з мінімально екстремальних температур, а інтервали чергування води (теплою і прохолодною) повинні зростати планомірно, поступово.

Не так важливо, з якої  конкретно температури ви почнете, куди важливіше, щоб вона була комфортною саме для вас. Знижувати температуру холодної води і підвищувати її показники у теплій слід на кілька градусів з кожною новою процедурою. Оскільки при її виконанні досить важко контролювати конкретні температурні показники, ми про них не говоримо, а тільки – про індивідуальні фізичні відчуття.

Починати саму процедуру потрібно з максимально приємного для себе температурного режиму. Далі: гарячий – холодний, гарячий – холодний, гарячий – холодний (три цикли, приблизно по 1 хвилині кожен).

Найважливіше правило, самого одного його засвоєння досить для глибокого розуміння процедури і правильності її виконання: організм повинен отримати, не переохолодження від води, а короткостроковий стрес від раптового перепаду температур. Тому, ще раз звертаємо вашу увагу: важливо те, як ви себе почуваєте при їх впливі на ваше тіло, а не те, які середні узагальнені температурні показники колись і кимось були розраховані. Холодної води, її не тривалого впливу, не потрібно боятися.

Оптимальний час для контрастного душу – ранок. Приблизно, через 40-55 хвилин після пробудження. Загальний час процедури – до 10 хвилин, але починати слід з 1-2 хвилини, при щадному температурному режимі, про що вже було сказано. Дуже важливо: збільшувати температурну амплітуду поступово. Голову під душ краще не підставляти, особливо – початківцям.

Важливо! Після закінчення процедури, слід розтерти шкіру швидкими рухами до легкого її почервоніння, використовуючи чистий жорсткий рушник, найкраще – з натуральної тканини.

Регулярність – це найголовніше, якщо вам потрібна ефективність від процедури.

Ми знаємо, чим корисний контрастний душ  для тих, хто хоче схуднути. Якщо переслідуєте ви саме цю мету, то потрібно робити досить активний і сильний масаж струменем душа в ділянках тіла, які ви хочете відкоригувати. Найчастіше це живіт, боки, стегна, сідниці. Контрастний душ, покращуючи кровообіг і метаболізм, допомагає боротися і з жировими відкладеннями, і з «апельсиновою кіркою».

Якщо ви хочете позбутися від целюліту, можна направляти струмінь душу тільки на проблемну ділянку і масажувати його. Якщо це живіт або сідниці, рухи повинні бути круговими, якщо передня частина ніг – рухайтеся зверху вниз, якщо ж задня їх поверхня – від низу до верху. Локальний душ такого плану можна робити для різних ділянок. Дія на ноги допоможе попередити варикозне розширення вен. А контрастний душ  для обличчя допомагає боротися зі зморшками, попереджає раннє старіння.

Водні процедури проводите лише на голодний шлунок

Контрастний душ  для дітей

Багато фахівців наполягають на тому, що долучати малюка до процедур, що гартують потрібно з перших місяців життя. Однак тут важлива максимальна обережність і дозвіл лікаря, адже організм дитини ще дуже ніжний і крихкий. Для найменших кращі варіанти загартовування – прогулянки на повітрі і повітряні ванни. Водні ж процедури варто починати не раніше, ніж з 5-6 років. Якщо малюк слабкий, має хронічні захворювання, то контрастний душ  і обливання не варто проводити, поки організм достатньо не зміцніє.

Кращий час для знайомства дитини з водними процедурами – літо. Спочатку можна просто пробувати обтирання губкою. При першій процедурі температура повинна бути приблизно 30 градусів, а потім її можна поступово знижувати, приблизно на один градус на тиждень. Час процедури не повинен перевищувати дві хвилини. Якщо він не позначається негативно на самопочутті малюка, можна починати контрастний душ. Спочатку варто витримувати більш теплу температуру, ніж при обтиранні. Потім її можна знижувати до 15-20 градусів.

Чи корисний контрастний душ для схуднення?

Оскільки він відмінно стимулює обмінні процеси в організмі, саме порушення яких найчастіше приводить до зайвої ваги, то такий душ здатний допомогти схуднути. Що примітно, не потрібно вдаватися до якихось спеціальних способів обливання водою.

Досить дотримуватися загальних рекомендацій, і корисний ефект – не змусить себе дуже довго чекати. Навіть без зміни режиму харчування, можна схуднути таким чином.

Але, не завжди результат буде на 100% відповідати тому, який очікувався. А ось якщо поєднувати такі водні процедури зі спеціальною дієтою, навіть – з щадною, більш-менш збалансованою, режимом харчування, вживанням води з лимоном, то можна досягти значно більшого.

Медицина і сучасна косметологія пропонують десятки варіантів, що дозволяють схуднути: від найщадніших, до радикальних. Але, регулярний контрастний душ дозволить досягти цього практично без витрат і негативних наслідків для здоров’я (за умови правильного його використання).

При відсутності протипоказань і правильному виконанні контрастного душу він подарує організму лише користь, зміцнить здоров’я і поліпшить зовнішній вигляд. Така процедура допоможе схуднути, поліпшити стан шкіри обличчя і тіла, попередити ранішнє старіння і, звичайно, зміцнити захисні ресурси організму.

Контрастний душ при вагітності – чи варто?

Важливо запам’ятати! Контрастний душ  для жінок в період вагітності абсолютно не протипоказаний, однак слід проконсультуватися зі своїм лікарем, у якого ви спостерігаєтеся: він вкаже і допустиму, конкретно для вас, амплітуду оптимальних температур, і дасть інші дієві рекомендації, ну і, звичайно ж, зможе точно визначити, є у вас протипоказання до таких процедур, чи ні.

Душ такого плану для вагітної жінки – це зміцнення імунної системи, підтримка м’язів в тонусі, дієва профілактика розтяжок, целюліту і так далі.

Ви знаєте, як правильно приймати контрастний душ для схуднення і просто для зміцнення здоров’я. Про всяк випадок запам’ятайте і наступні рекомендації:

Перш ніж починати процедури, проконсультуйтеся з лікарем. Дайте йому знати про всі наявні проблеми зі здоров’ям.

Приймати контрастний душ можна тільки здоровим людям. Якщо ви страждаєте від застуди або загострення хронічних хвороб, почекайте, поки симптоми не зникнуть.

Важлива регулярність і систематичність. Контрастний душ  рекомендується приймати щодня, краще два рази.

Обливання починайте з ніг і поступово рухайтеся вгору. Обливайте тіло повністю, але уникайте голови – екстремальні температури можуть становити небезпеку. Голову ви можете обливати окремо, але температура повинна бути не такою контрастною.

 


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.