Home / Твоя краса / Як позбутися від оніміння кінцівок?

Як позбутися від оніміння кінцівок?

Вам знайоме неприємне відчуття оніміння рук і ніг? А ви замислювалися, чому це відбувається і про що може свідчити?  «Відсиділи ногу» або «відлежали» руку?

Як позбутися від оніміння кінцівок?

Оніміння кінцівок, або гіпестензія, – проблема, від якої часто страждають жителі мегаполісів. Вона може виникати через слабкий м’язовий тонус і виявлятися, наприклад, якщо ви звикли подовгу дивитися перед сном телевізор, засипати в неприродній позі. Організму важко врегулювати кровообіг при довгому знаходженні в неприродному положенні тіла. А нерв, перетиснений м’язами і кістками, виявляється не в змозі передати інформацію в головний мозок. Результат – ми втрачаємо здатність відчувати ногу, руку, тобто не можемо передати кінцівці команду.

Якщо оніміння кінцівок відбувається рідко – нічого страшного. Кожен може «відсидіти» ногу. Якщо оніміння починає виникати частіше, треба змінювати ритм життя – почати  робити зарядку, влаштовувати піші прогулянки, зайнятися легким бігом, контрастним обливанням, провести курс прийому вітамінних засобів групи В. А якщо гіпестензія починає турбувати регулярно – без відвідування лікаря вже обійтися не можна. Це може бути ознакою проблем в організмі і симптомом серйозного захворювання.

Ви вагітні?

Також оніміння ніг може виникати під час вагітності. У цьому випадку особливого приводу для страху немає. Це може відбуватися через порушення обміну речовин, накопичення в тканинах води, через додаткову вагу, «давить» на суглоби, які незвичні до цього.

Коли оніміння – ознака захворювання

Якщо у вас постійно виникають проблеми з онімінням рук і ніг, треба пройти медичне обстеження. А саме:
• Відвідати терапевта, здати загальний і біохімічний аналіз крові.
• Відвідати судинного хірурга, провести дуплексне сканування магістральних кровоносних судин.
• Відвідати невропатолога, обстежитися на наявність сколіозу, остеохондрозу, грижі або защемлення нервових закінчень.

Навіщо обстежуватися? Справа в тому, що під маскою несерйозною на перший погляд проблеми може ховатися серйозна проблема зі здоров’ям. Постійне оніміння лівої руки може говорити про проблеми з серцем. Небезпеку становить і оніміння двох кінцівок з одного боку вашого тіла (наприклад, ліва рука і ліва нога), що може виявитися симптомом порушення мозкового кровообігу, а це в свою чергу – до часткового паралічу.

Щоб позбутися від оніміння в кінцівках, необхідно впоратися з основним захворюванням. Ось тут і потрібна допомога фахівця.

Оніміння ніг може з’являтися при:

• остеохондрозі (зміни в хребті призводять до того, що стискаються спинномозкові нерви; в зв’язку з цим рекомендується терміново зайнятися спортом і записатися масаж );
• міжхребцевої грижі (лікування, як правило, вимагає серйозних заходів, часто навіть хірургічного втручання, в більш легких формах прописується спеціальний масаж, акупунктурна терапія);
• атеросклерозі (до цього часто призводять шкідливі звички і неправильне харчування, від яких доведеться відмовитися);
• ревматичному артриті (запалення суглобів – як правило, суглоби деформуються, через що стискаються нерви і з’являється оніміння);
• хвороби Рейно (рідкісне і важке захворювання, при якому розлад кровообігу в кінцівках з часом прогресує все сильніше і в підсумку призводить до повної атрофії, до гангрени; захворювання може тривати роками і майже не підлягає лікуванню, а профілактика включає в себе недопущення переохолоджень, а також стресів);
• нейропатії (ураження нервів кінцівок).

Як рятуватися?

У домашніх умовах для полегшення стану можна вдаватися до:

• лікувальної гімнастики (як правило, конкретний комплекс вправ рекомендується лікуючим лікарем);
• контрастні ванночки;
• масажу.

А для профілактики не забудьте відмовитися від сигарет, алкоголюі надмірної пристрасті до кави.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *