Вам знайоме неприємне відчуття оніміння рук і ніг? А ви замислювалися, чому це відбувається і про що може свідчити? «Відсиділи ногу» або «відлежали» руку?
Як позбутися від оніміння кінцівок?
Оніміння кінцівок, або гіпестензія, – проблема, від якої часто страждають жителі мегаполісів. Вона може виникати через слабкий м’язовий тонус і виявлятися, наприклад, якщо ви звикли подовгу дивитися перед сном телевізор, засипати в неприродній позі. Організму важко врегулювати кровообіг при довгому знаходженні в неприродному положенні тіла. А нерв, перетиснений м’язами і кістками, виявляється не в змозі передати інформацію в головний мозок. Результат – ми втрачаємо здатність відчувати ногу, руку, тобто не можемо передати кінцівці команду.
Якщо оніміння кінцівок відбувається рідко – нічого страшного. Кожен може «відсидіти» ногу. Якщо оніміння починає виникати частіше, треба змінювати ритм життя – почати робити зарядку, влаштовувати піші прогулянки, зайнятися легким бігом, контрастним обливанням, провести курс прийому вітамінних засобів групи В. А якщо гіпестензія починає турбувати регулярно – без відвідування лікаря вже обійтися не можна. Це може бути ознакою проблем в організмі і симптомом серйозного захворювання.
Ви вагітні?
Також оніміння ніг може виникати під час вагітності. У цьому випадку особливого приводу для страху немає. Це може відбуватися через порушення обміну речовин, накопичення в тканинах води, через додаткову вагу, «давить» на суглоби, які незвичні до цього.
Коли оніміння – ознака захворювання
Якщо у вас постійно виникають проблеми з онімінням рук і ніг, треба пройти медичне обстеження. А саме:
• Відвідати терапевта, здати загальний і біохімічний аналіз крові.
• Відвідати судинного хірурга, провести дуплексне сканування магістральних кровоносних судин.
• Відвідати невропатолога, обстежитися на наявність сколіозу, остеохондрозу, грижі або защемлення нервових закінчень.
Навіщо обстежуватися? Справа в тому, що під маскою несерйозною на перший погляд проблеми може ховатися серйозна проблема зі здоров’ям. Постійне оніміння лівої руки може говорити про проблеми з серцем. Небезпеку становить і оніміння двох кінцівок з одного боку вашого тіла (наприклад, ліва рука і ліва нога), що може виявитися симптомом порушення мозкового кровообігу, а це в свою чергу – до часткового паралічу.
Щоб позбутися від оніміння в кінцівках, необхідно впоратися з основним захворюванням. Ось тут і потрібна допомога фахівця.
Оніміння ніг може з’являтися при:
• остеохондрозі (зміни в хребті призводять до того, що стискаються спинномозкові нерви; в зв’язку з цим рекомендується терміново зайнятися спортом і записатися масаж );
• міжхребцевої грижі (лікування, як правило, вимагає серйозних заходів, часто навіть хірургічного втручання, в більш легких формах прописується спеціальний масаж, акупунктурна терапія);
• атеросклерозі (до цього часто призводять шкідливі звички і неправильне харчування, від яких доведеться відмовитися);
• ревматичному артриті (запалення суглобів – як правило, суглоби деформуються, через що стискаються нерви і з’являється оніміння);
• хвороби Рейно (рідкісне і важке захворювання, при якому розлад кровообігу в кінцівках з часом прогресує все сильніше і в підсумку призводить до повної атрофії, до гангрени; захворювання може тривати роками і майже не підлягає лікуванню, а профілактика включає в себе недопущення переохолоджень, а також стресів);
• нейропатії (ураження нервів кінцівок).
Як рятуватися?
У домашніх умовах для полегшення стану можна вдаватися до:
• лікувальної гімнастики (як правило, конкретний комплекс вправ рекомендується лікуючим лікарем);
• контрастні ванночки;
• масажу.
А для профілактики не забудьте відмовитися від сигарет, алкоголюі надмірної пристрасті до кави.