Home / Дозвілля / Як повернутись у форму після свят новорічних – ефективні методи

Як повернутись у форму після свят новорічних – ефективні методи

Новорічні свята залишилися позаду, а це значить, що потрібно відновлювати режим харчування. Але не поспішайте переходити на хліб і воду. У холодну пору року дуже важливо отримувати достатню кількість білків, жирів і вуглеводів. Тому далі поговоримо про ефективні методи, як повернутись у форму після свят .

Як повернутись у форму після свят

Як повернутись у форму після свят новорічних – ефективні методи

Додання кількох зайвих кілограмів після затяжних зимових свят – справа звичайна. Так важко встояти перед смачними калорійними салатами або святковим тістечком!

Навіть далекій від медицини і біології людині зрозуміло, що режим роботи людського організму в теплу і холодну пору істотно відрізняється. Справа в тому, що при різних температурах всередині нас починаються абсолютно різні природні процеси. Як мінімум, по-різному відбуваються процеси теплообміну. Влітку необхідно остудити тіло, а взимку навпаки – нагріти. Для цього потрібна енергія, а її головне джерело – їжа.

Новорічний стіл завжди сповнений яскравих незвичайних страв, закусок, барвистих нарізок, кожну з яких обов’язково хочеться спробувати. Свята радують нас експериментами в кулінарії і новими рецептами звичних салатів. Після довгих і насичених свят, походів в гості і пізніх гулянь, на терезах ми стаємо з побоюванням. Найчастіше – не дарма, бо, як мінімум пара зайвих кілограмів забезпечена всім любителям поласувати «олів’є» та заливний рибою.

Свята закінчуються, а зайва вага не йде сама собою, за кожен бутерброд з ікрою доводиться платити не тільки в грошовому еквіваленті.

Однак нескінченні новорічні застілля здатні додати зайвих сантиметрів на нашій талії і тим самим зіпсувати настрій.

За новорічну ніч ми дуже часто наїдаємося як удави, лягаємо спати під ранок з повним животом і ще й з келихом шампанського на останок. Як наслідок на наступний день на терезах + 2-3 кг. Але не варто цього так сильно боятися за 1 ніч людина не може видужати на таку кулькість  кілограмів, як правило – на терезах ми бачимо не зайву вагу, а зайву рідину.

Ми з’їли більше, ніж потрібно ще і їли всю ніч, ще й пили алкоголь, ще й порушили режим дня і водно-сольовий обмін. Всі ці фактори сприяють затримці рідини в організмі і утворення набряків. Тому не потрібно панікувати, коли встанете на наступний день на терези.

Отже, що потрібно зробити в першу чергу після того, як основні продукти з холодильника з’їдені, а святкові дні змінилися буднями?

По-перше, оцінюємо масштаб трагедії. У кожної людини обмін речовин індивідуальний, і кількість набраних кілограмів теж у всіх різний. Потрібно вирішити для себе, наскільки критична ваша форма після свят, і чи потрібні взагалі ці заходи, або ж, зайве піде саме (що буває тільки у надзвичайно везучих людей).

Після того, як масштаб визначено, вибираємо методику. Дієта це буде або ж комплекс вправ, а, можливо, всі разом в змішаній структурі – неважливо. В першу чергу – очистіть організм. Кращим способом для цього завжди служили і будуть служити розвантажувальні дні. Відмовтеся від їжі, запасіться мінеральною водою, зеленими яблуками і знежиреним йогуртом, і очищайтеся. Це не завжди просто, але полегшення відчуєте вже в перший вечір.

Після очищення варто підтримувати легке, правильне харчування протягом тижня. Можна підібрати для себе простеньку дієту, не вимотуючи організм, але і не лінуючись. Також, вже з першого тижня можна почати комплекс фізичних вправ, спрямований конкретно на вашу проблемну ділянку – живіт, сідниці або боки.

При виборі дієти важливо спиратися на перевірені джерела, в ідеальному варіанті – звернутися до дієтолога, який складе для вас режим в залежності від ваших пропорцій, смакових переваг і життєвого ритму. Неправильно підібрана дієта може спричинити за собою страшні наслідки, такі, як анорексія, захворювання шлунка і т.д.

Позбавлятися від зайвої ваги завжди складніше, ніж її набирати, але це не означає, що варто запускати себе або, навпаки, відмовлятися від спокус.

Як повернутись у форму після свят  швидко? Виконуйте наступні рекомендації і ви спокійно повернетеся в звичну вагу. Зберігайте собі цей чек-лист і дотримуйтеся рекомендацій:

Відновити режим сну

Дуже важливо вже на наступний день після нового року організуватися і лягти спати не пізніше 22-00. Починаючи з 20-00 починає вироблятися гормон мелатонін. Саме він нам допомагає відновлюватися після важкого дня і залишатися здоровим. Роль мелатоніну в організмі величезна.

При нестачі мелатоніну людина починає швидше старіти: накопичуються вільні радикали, порушується регуляція ваги тіла, що веде до ожиріння. Важливо пам’ятати, що в організмі мелатонін НЕ розжарюється, тобто виспатися на кілька днів вперед і запастися мелатоніном не можна. Важливо регулярно дотримуватися правильного режиму сну і неспання і стежити за своїм харчуванням.

Відновити водно-сольовий обмін

Постарайтеся випити якомога більше води 1,5-2 літри. В ідеалі 30 мл на 1 кг маси тіла. Важливо звернути увагу на PH води, вода повинна бути слаболужною. Показники від 7,5 до 9 одиниць. В аптеці можна купити лакмусовий папір і поміряти PH води, яку ви п’єте. Тільки вода повинна бути не газованою. Не потрібно пити компоти, узвари та інші солодкі напої. Від них кров стане ще густішою і організму буде ще важче вивести продукти розпаду.

Більше рухайтеся

Не потрібно всі вихідні проводити перед телевізором на дивані. Одягайте теплі речі і вперед на прогулянку. Свіже повітря, сонце і додаткова активність допоможуть організму швидше відновитися. Не обов’язково йти в спорт зал і заганяти себе на тренажерах. Досить простої ходьби, але щоб це було не менше 60 хвилин без зупинки.

Природний режим харчування з потрібним для вас  об’ємом калорій

Не потрібно обмежувати себе, голодувати, робити дні на кефірі або на гречці. Це тільки призведе організм до ще більшого стресу. Найпростіше, що потрібно зробити – це скласти для себе меню, де буде багато овочів і клітковини, мало жиру і відмовтеся від солодкого.

Замініть торти і цукерки фруктами. У фруктах є вуглеводи (це допоможе побороти тягу до солодкого) і незамінна клітковина, яка допоможе роботі кишечника. У цитрусових багато вітаміну С це відмінний антиоксидант, який допоможе впоратися з вільними радикалами, які зібралися в організмі.

Сходити в лазню або сауну

Саме парна допоможе вивести з організму всі шлаки. Тільки, будь ласка, без алкоголю. Відмінно буде випити чай з шипшини (краще без цукру), шипшина дуже багата на вітамін С, що допоможе впоратися з нездужанням і вивести з організму все непотрібне. Також в лазні добре йдуть всі набряки, поліпшується циркуляція крові і лімфи, йдуть стресові стани. Все це добре відбивається на нашому самопочутті, настрої і фігурі.

Лімфодренаждний масаж

Саме в лімфі збирається весь бруд і токсини після довгих бенкетів і застіль. І на жаль з лімфою працювати набагато складніше. Тому додаткова процедура в салоні – це те, що може добре допомогти для поліпшення самопочуття та зовнішнього вигляду. (При цьому воду потрібно пити трохи більше, ніж у звичайний день).

А найголовніше, як повернутись у форму після свят  –  це постаратися не переїдати на свята, це ж не останній день у вашому житті.

Це просто свято. Даруйте радість собі і іншим не тільки їжею. Сходіть в кіно, в театр, на концерт. Пограйте в настільні ігри, катайтеся з дітьми на санках. У житті так багато цікавих речей і подій. А їжа, навіть найсмачніша, – це тільки джерело корисних речовин, завдяки яким ми живемо і залишаємося здоровими. Не забувайте про це і завжди запитуйте себе: а що корисного мені принесе цей продукт і скільки мені його потрібно з’їсти? Тоді їжа буде для вас джерелом здоров’я.

Паніку – геть!

Якщо в новорічні свята ви “відірвалися по повній” під час численних застіль, не поспішайте панікувати. Кілька зайвих кілограмів – річ поправна, особливо, якщо мова йде всього про надбавку в 1,5-2 кг.

Розвантажувальні дні – “наше все”!

Якщо в зимові свята ви примудрилися набрати більше 1-2 зайвих кілограмів – почніть влаштовувати двічі на тиждень розвантажувальні дні. Цей метод допоможе вам плавно і м’яко позбутися від зайвої ваги. Розвантажувальні дні можуть бути овочевими, фруктовими, сирними або рибними. Головне, щоб в цей день ви дотримувалися рівних тимчасових проміжків між прийомами їжі – тобто кожні 3 години вам потрібно з’їсти яблуко, морквину або випити склянку кефіру.

Забороняється голодувати!

Фразу «Я оголошую голодування!» радимо залишити до літа. У морози такі фокуси можуть бути небезпечні для здоров’я і життя. Запам’ятайте: калорійність зимової їжі повинна бути вищою, ніж літньою. Радимо вам звернути увагу на страви з риби, птиці, свинини. Іншими словами, наповніть свій раціон важкими білками.

Для нормального функціонування організму фахівці радять щотижня вживати телятину і куряче м’ясо. Риба на вашому столі повинна з’являтися взимку 2-3 рази в тиждень. Пам’ятайте: м’ясні білки не є заміною молочним. Тому в свій раціон варто включити кисломолочні продукти. При складанні овочевої частини зимового меню варто спиратися на гарбуз, капусту, моркву, буряк, пастернак, ріпу, цибулю, часник і картоплю.

Без вітамінів нікуди

Взимку повинні піти в хід літні припаси. Прекрасно, якщо ви подбали заздалегідь і наморозили ягід. Свіжа зелень також має бути присутня у вашому меню. Не полінуйтеся і зробіть невеличкий город на підвіконні. Кріп, петрушка, кінза, вирощені самостійно, принесуть більше користі, ніж зелень з супермаркету. В крайньому випадку, все ж сходіть в магазин. Найчастіше їжте мочені яблука і квашену капусту. У них міститься багато вітаміну С.

Більше пити!

Після новорічних свят цей заклик, як повернутись у форму після свят, швидше за все, зрозумієте невірно. Поспішаємо вас засмутити (або порадувати): алкогольна «дієта» залишилася позаду. Справа в тому, що фахівці рекомендують взимку випивати не менше 1,5 літрів рідини, причому більша її частина повинна складатися з чистої води. Решту можна доповнити компотами, настоями або чаєм.

Обережно! Гаряче!

Взимку обов’язково потрібно вживати гарячі страви і пити теплі напої. Перекус на ходу (шкідливий, але часом необхідний) краще запивати гарячим чаєм. Додайте в свою їжу кардамон, імбир, коріандр або перець – і буде вам щастя.

Геть нудьгу!

Взимку вид з вікна не радує особливою різноманітністю. Постарайтеся, щоб у вас в тарілці було по-іншому. Нехай кожен день ваше меню буде відмінним від попереднього. Інакше від одноманітності легко скучити і захворіти. А воно нам треба?

Відмовтеся від “чарівних” засобів для схуднення

Часто ваша лінь підказує, як вам здається, найпростіший спосіб повернутися в колишню форму, не вдаючись до виснажливих тренувань і дієт. “Чудодійні” пігулки і чаї, які рекламуються як ідеальні засоби для схуднення, містять, в кращому випадку, сечогінні або проносні інгредієнти. Вони жодним чином не допоможуть вирішити проблему зайвих кілограмів, а от нашкодити здоров’ю – можуть!

Свята – новорічні, травневі або ще які-небудь, створені для того, щоб відпочивати, розслаблятися, виконувати власні маленькі капризи. Обмежувати себе в чомусь в такі дні зовсім не хочеться. Головне, вчасно взяти себе в руки після, і тоді ваша фігура не постраждає.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *