Home / Сім'я / Як пережити зраду: поради психологів

Як пережити зраду: поради психологів

Вірність – це добровільна угода подружжя, партнерів або друзів захищати свою любов, шлюб, сім’ю або дружбу. Угода про вірність вимагає емоційної зрілості і бажання брати на себе відповідальність за свої рішення. Але життя і статистика показують, що вірність – це ідеал, до якого багатьом людям далеко. Зрада – це завжди болісний удар по коханій людині, товаришу чи подрузі, по їх відчуттю власної гідності, самоповаги. Після зради вже не буде колишніх відносин, лише іноді час може допомогти пораненій людині і вона зможе довіритися комусь ще раз. Поради психологів про те, як пережити зраду  піде мова в даній статті.

Як пережити зраду коханої людини – боротьба за розбиті відносини

Як пережити зраду поради психологів

Як пережити зраду  чоловіка?  Для багатьох людей це дуже важкий час. Допомога та поради психолога часто розглядаються як «останній засіб» і, як правило, обидва партнери відчувають, що їхні стосунки в глибокій кризі. Це стосується питання близькості, яке має багато граней. Для багатьох людей звістка про те, що близька людина зрадила його, є причиною не тільки відчаю, але також ставить під сумнів всі відносини і можливість спільного майбутнього.

Багато пар розлучаються в результаті зради, навіть якщо не відразу, то через кілька місяців після інциденту.

Якщо обидві сторони згодні спробувати боротися за відносини, що ж їм треба зробити, щоб збільшити свої шанси на успіх, як пережити зраду?

Найголовніше – не варто заперечувати серйозність ситуації. Спроби принизити або виправдати зраду, як правило, не приводять ні до чого хорошого. Людина, яку зрадили, відчуває себе обдуреною і непотрібною, що жодним чином не дозволяє відновити втрачену довіру.

Крім того, що придушені емоції можуть повернутися через роки в найменш очікувані моменти, не кажучи вже про періоди сварок і криз, які іноді трапляються в багатьох сім’ях.

Людина, яка була відданою, вимагає багато часу, підтримки, а іноді і розставання протягом деякого часу з партнером. Не слід недооцінювати тут роль сім’ї і друзів, які не судитимуть і порадять, а тільки створять безпечний простір, щоб пережити відданій людині ці важкі моменти.

Крім того, людина, яка зрадила, повинна  дійсно показати, що вона піклується про те, щоб знову отримати довіру свого партнера / партнерки, допомогти пробачити зраду і відновити відносини.

Якщо пара зуміє пережити ці етапи, то відносини можуть бути відновлені. Ідеально, якщо обидва партнери спробували б проаналізувати, що для них ця зрада означає, чого вони можуть з неї навчитися, які висновки зробив кожен окремо і обидва разом в якості пари, що вони зрозуміли і винесли корисного з цієї болючої ситуації.

Такий підхід до проблеми для більшості людей є величезним викликом, це зробити дуже складно. Але повний розбір польотів і пошук спільних позицій дасть кращий шанс не тільки відновити відносини, а й відкрити новий, часто навіть кращий, ніж попередній, розділ в спільному житті.

Слід також взяти до уваги, що зрада ніколи не буває без причини. Якщо людина зрадила, то саме вона повинна взяти на себе відповідальність за біль, яку заподіяла. Зрада – це не чорно-біла ситуація, тут є причини і слідства. Потрібний аналіз відносин до зради, прийняття рішень про зміни, які необхідні парі. Це вимагає великої відкритості і сміливості, але, безумовно, варто  докладати зусиль, якщо партнери продовжують відчувати необхідність один в одному.

Як пережити зраду і розлучення та не збожеволіти?

Очевидно, що чим глибші почуття і щире кохання, тим більше гіркоти і болю в розставанні, тим складніше пережити розлучення. Проте, це не повинно розглядатися як кінець світу, досвід багатьох людей показав, що існує кілька простих методів, які підкажуть, як пережити зраду  чоловіка або розлучення.

Відносини – це не тільки обійми, визнання в любові і добре проведений разом час, це безперервна праця пристосування до життя в сім’ї, яка дуже часто асоціюється з жертвопринесеннями і компромісами.

Невдалі відносини бувають дуже часто, але не варто повністю звинувачувати в цьому себе або другу половину, тому що зазвичай вина лежить на обох сторонах.

 Як пережити зраду – як зцілити розбите серце?

Безперечно, розставання – це дуже важко, особливо для тих жінок, які не можуть за один день забути про час, проведений з чоловіком або партнером. На жаль, немає жодного рішення, як стерти з пам’яті кілька місяців або років, проведених разом, але є методи, за допомогою яких можна повернутися до повсякденного життя і почати насолоджуватися життям знову.

Поради психологів, як пережити зраду чоловіка

Перш за все, не потрібно думати про те, що розставання – це кінець світу. Це не кінець, а просто закриття одного розділу з життя. Залежить від людини, чи буде цей розділ  драматичним або стане початком нового періоду, повного радості. Зрештою, колишній чоловік – це не весь світ, а лише піщинка в пустелі. Є багато таких, як він, і навіть кращих, ніж він;

Варто позбуватися від усього, що пов’язує з колишнім партнером, так як багато жінок по природі мазохістки, які люблять проводити вечори, оточені масою фотографій і пам’ятних речей. Так що краще всі речі, що нагадують колишнього партнера, упакувати в коробку і понести в комору, і не починати день в сльозах, помітивши вранці біля дзеркала його зубну щітку;

Потрібно постаратися знову відчути себе красивою, привабливою і відкритою для пізнання нових відносин. Немає кращого способу підняти настрій, як зміна зовнішнього вигляду. Перукар допоможе підібрати модну зачіску, щоб підкреслити красу;

Розставання – це не час, щоб закінчити всі свої знайомства і замкнутися в собі, навпаки! Зараз найкращий час, щоб освіжити свої приятельські стосунки, зустрітися з друзями. Тим більше, зустрічі з друзями більше не залежать від примхи партнера;

Ніяких смс! Коли в кінці дня, повернувшись в порожню квартиру, хочеться впасти в обійми колишнього коханого, виникає тяга написати йому кілька слів. Відсутність його реакції або відповіді на смс може тільки погіршити стан.

Як пережити зраду подруги

Подруга для багатьох жінок знаходиться по близькості першою важливою людиною після батьків. Саме подрузі довіряються всі секрети і мрії, часто ті, про які не знають навіть батьки.

Подруги знають одна про одну майже все. Без підтримки друзів було б важко пройти через радості і гіркоти життя. Є речі, які не розповідають чоловіку або партнеру, але прекрасно відомі друзям. І, врешті-решт, ніхто не порадить так, як кращий товариш або подруга. Таким чином, друзі займають важливе місце в нашому житті. І не дивно, що зрада товариша або подруги переживається дуже болісно.

Що ж робити, як пережити зраду? Перша реакція така, що дізнавшись про зраду, людина починає шукати виправдання і намагатися відновити відносини. Але якщо зрада була дуже болючою, то відновлення дружби вважається неможливим, іноді варто просто закрити цей розділ.

Як пережити зраду – якщо подруга спілкується з вашим колишнім чоловіком?

У такій ситуації ви відчуваєте біль від нелояльності подруги. Проте, якщо ви розлучилися, це означає, що колишній вільний і може зустрічатися з ким йому завгодно. В ієрархії людських цінностей на першому місці зазвичай стоїть успішне особисте життя, а вже потім робота, сім’я і дружба. Тому багато людей готові боротися за своє щастя нехай навіть ціною дружби.

Якщо у подруги зав’язалися стосунки з вашим колишнім, значить, ви повинні змінити свій спосіб мислення про нього. Може бути, це був партнер не для вас, і він не був любов’ю вашого життя. І якщо ви знайдете іншого, то колишнього буде легше забути. Тоді ви зможете зібратися разом і поговорити, а на даний момент краще не пробувати.

Іноді люди надто поспішають назвати людину товаришом. Це відбувається, коли не вистачає інформації про людину, а якщо ви знайомитеся ближче, то розумієте, що спільного у вас недостатньо для дружби.

Як пережити зраду – вже не по дорозі

В житті так буває – друзі приходять і уходять. Добре, якщо поруч є справжній товариш, але це швидше виняток. У більшості випадків люди на різних етапах життя дружать з різними людьми, які згодом зникають з їхнього життя. Чому? Тому що життя змінюється, змінюються інтереси, не завжди вистачає часу на дозвілля з друзями, часті зустрічі і відверті бесіди. Людина шукає друзів, які поділяють його досвід і спосіб життя. Зазвичай ми оточуємо себе людьми, з якими у нас є багато спільного.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *