Home / Діти / Як назвати собаку – імена, які підходять різним породам

Як назвати собаку – імена, які підходять різним породам

В будинку з’явився новий вихованець – маленьке цуценя. Як назвати собаку? Кличка повинна відповідати породі, характеру і способу життя улюбленця. Собачі імена для самців можуть бути вигадливими або простими. Все залежить від фантазії господаря.

Як назвати собаку-самця? З чого ж почати пошук імені?

Як назвати собаку – імена, які підходять різним породам

Пошук клички для вихованця – процес цікавий, але не такий простий, яким здається на перший погляд. Підбір імені з нескінченних довідників може зайняти багато часу і не принести результату. Але ж кожен господар хоче дати своєму собаці кличку, яка б підходила йому на 100%. Як же це зробити без зайвого стресу?

Клички для собак найчастіше вибирають, враховуючи характер вихованця, а не його зовнішні дані. Такі імена покликані відображати чоловічі якості: сміливість, відвагу і рішучість. Разом з тим важливо, щоб кличка відповідала і породі самця.

Наприклад, йоркширський тер’єр цілком може бути хоробрим, енергійним і відважним, але давати йому кличку Рембо все ж досить сміливо. Такий варіант дозволить собі господар, який має почуття гумору і готовий піднімати настрій оточуючим. Інша справа – ротвейлер Рембо – м’язистий, швидкий і непереможний.

Порода вихованця

Порода самця теж може стати відправною точкою при виборі клички. Це не тільки історія, а й країна походження. Наприклад, тибетському мастифу і акіта-іну підійдуть східні імена: слово «Тінг» в перекладі з китайської означає «граціозний», а «Ліанг» – «хороший». Серед японських слів теж є цікаві варіанти: «Момо» перекладається як «персик», а «Нікко» – як «яскраве сонце».

Риси характеру

За допомогою клички можна підкреслити риси характеру собаки. Який ваш вихованець? Це сміливий охоронний собака, готовий завжди кинутися на захист господаря, або аристократичний улюбленець, який із задоволенням купається в ласці й увазі всієї родини?

Найчастіше в 19 столітті  собакам давали клички в формі дієслів: Дерзай, Доганяй або Хапай. Крім того, зустрічалися і такі варіанти, як Грім, Вихор, Орел і Сокіл. Кличка відображала характер і гідність собаки.

Для собак, які володіють твердим, впертим характером, вибирайте дзвінкі клички, які містять тверді приголосні. Для більш спокійних, флегматичних собак підійдуть імена, що містять шиплячі і м’які звуки.

Улюблені герої

За натхненням можна звернутися і до мистецтва. Згадайте своїх улюблених чотириногих героїв. Прекрасним прикладом для німецької вівчарки може стати герой кінофільму Мухтар або Джеррі Лі – відважний агент з голлівудського «К-9». До речі, в творчості чеського письменника Ярослава Гашека досить багато нестандартних собачих кличок: Мупо, Боско, Фоке і інші.

Забарвлення

Колір шерсті вихованця теж може стати джерелом натхнення для господаря. Проявивши креативність, можна знайти унікальний варіант, як назвати собаку. Спробуйте придумати асоціації до кольору шерсті або перевести його назву на інші мови.

З складеного списку виберіть ті, які, на ваш погляд, підкреслюють характер собаки. Цим захоплюючим процесом можна займатися всією сім’єю і навіть залучити друзів, адже різні типи мислення дадуть вам більше різних асоціацій, а значить, і можливих варіантів.

Шукаючи кличку для вихованця, дотримуйтесь пару простих правил: ім’я не повинно бути складним і довгим. Оптимальним вважається всього два-три склади, не більше.

Клички для маленької собаки

Кличку для собаки маленької породи вибрати досить легко. Вони, як правило, милі та прикольні. Наведемо кілька варіантів.

Той-тер’єра, чихуахуа або таксу можна назвати: Моріс, Том, Родзинка, Тиша, Арчі, Деніс, Ківі, Рой, Тіма, Начос, Джин, Ріккі, Джеррі, Дані, Роні, Баррі, Кріс.

Якщо хочеться смішно назвати цуценя, то можуть підійти такі варіанти: Елвін, Ной, Каспер, Мускат, Конфуцій, Ніндзя, Шухер, Пегас, Кекс, Джміль, Пудинг, Шустрик, Мультик, Пузік, Рамзес, Юлій.

Досить смішно звучить, коли маленьку собаку звуть Петром Геннадійович, Ігорем Вікторовичем, Анатолієм Єфремовичем і так далі.

Для самця чихуахуа добре підійде японське ім’я. Наведемо невеликий список з розшифруванням значення імені:

Ецуко – радісний малюк;

Рен – квітка лотоса;

Хасіков – дитя зірок;

Сін – істинний;

Наокі – правильний;

Акіра – яскравий;

Акіто – осінній;

Сіндзю – перлина;

Хосі – зірка;

Аяме – ірис;

Такара – скарб;

Хонте – лідер;

Анак – яскраво-червоний;

Юкі – сніг;

Наріко – грім;

Дайті – розумний;

Хібікі – звук.

Кличку для цуценя пекінеса можна вибрати з урахуванням його характеру. У перший же день свого життя малюк зовсім точно проявить себе і стане: Підлизою, Тихонею, Снайпером, Хитруном або Пухнастиком.

Клички для такси самця можуть бути такими: Кактус, Твістер, Міккі, Ріплі, Ті-рекс, Хіппі, Тіктак, Каспер, Тукса, Ролекс, Роккі, Панчо, Джем, Бабі, Ніл, Лоррі, Ківі, Роні, Чупс.

Імена для мисливських собак

Мисливська породиста собака потребує особливого імені, тим більше, якщо господар дійсно бере її на полювання. В такому випадку собаку потрібно називати коротким і чітким ім’ям. Якщо вихованець виключно домашній, то варіантів безліч.

Спанієлеві можна дати ім’я: Філя, Боб, Чарлі, Каро, Грейс, Туман, Рок, Чайф, Бой, Шах, Дон, Рим.

Мисливської лайці прекрасно підійде ім’я: Сем, Гектор, Роні, Зевс, Дані, Бінго, Кевін, Дієго.

Гончу собаку найкраще називати згідно її мисливським характеристикам. Замість стандартного імені можна вибрати таку кличку, яка буде відповідати мисливським характеристикам собаки:

згідно мисливських здібностей, можна назвати тварину Мисливцем, Слідопитом або Добувачем;

спираючись на голос собаки, можна прозвати його Басом, Громом, Альтом і так далі;

враховуючи задіяність собаки під час полювання, йому можна дати кличку Крикун, Шум, Сигнал і так далі.

Кличка по забарвленню

Цілком можна назвати улюбленого собаку, грунтуючись на забарвленні його шерсті. Варіантів насправді, як назвати собаку  чимало.

Чорну собаку можна назвати Вуглик, Шварц, Черниш, Блек, Глута або Фінцер. У перекладі з різних мов всі ці слова означають темний колір.

Рудому собаці можна дати кличку Ред, Фокс, Златан, Голд, Апельсин, Марс, Вогник або Рудик. Рудого улюбленця можна назвати в честь відомих особистостей: Антошка, Трамп, Дональд.

Білого цуценя можна назвати Біляш, Більченок, Вайс, Лайт, Уайт, Ак, Віт, Бланк, Б’янко. Всі ці слова в перекладі з різних мов означають «білий».

Собак інших кольорів можна назвати за аналогією, тобто вибрати найбільш підходяще красиве іноземне слово, що характеризує забарвлення.

Незвичайні прикольні клички

Представлені нижче імена зустрічаються не так часто, але цілком прийнятні:

Армстронг;

Бенні;

Біголь;

Бентлі;

Вебстер;

Уотсон;

Шерлок;

Уінфред;

Грінвіч;

Каррінгтон;

Ферджі;

Лондон;

Чарльз;

Шпік;

Оксфорд.

Можна прикольно назвати тварину, наприклад:

Свинтус;

Шпатель;

Плінтус;

Пузир;

Піскун;

Паштет;

Піксель;

Суслик;

Гном;

Троль;

Мармелад;

Фантик;

Пуф;

Хвостик;

Батон.

Ім’я для собаки найкраще вибирати відповідно до її поведінки, характери і зовнішнього вигляду. Собаку можна назвати як завгодно. Ім’я може бути навіть вигаданим. До речі, цікавим варіантом, як назвати собаку  є «метод випадку». Якщо складно визначитися з кличкою, то потрібно відкрити статтю з переліком і рандомно клікнути на будь-якому місці. Куди потрапляє курсор – то ім’я і вибирається.

Як назвати собаку – дівчинку

Називаючи собаку дівчинку треба врахувати кілька факторів.

Дрібних собак прийнято називати більш лагідними і «легкими» іменами – Пуся, Боня, Моллі, Мінні. Кличка великих представників традиційно більш звучна і солідна – Найда, Рада, Альма. Кане-корсо з ім’ям Лапуся не вселяє довіри, а той-тер’єр з кличкою Герда виглядає дивно.

При виборі імені орієнтуємося на милозвучність і довжину. Короткі і різкі клички вихованець сприймає більш охоче. Краще Ліка, ніж Ліма, Боня замість Моня, Марта замість Маленька.

Кличка повинна виділятися серед решти мови і шумів і не зливатися із загальним фоном. Кличка собаки повинна бути простою для вимови, особливо якщо в будинку є дитина, яка буде спілкуватися з твариною. Вихованець краще сприйме приголосні тверді звуки, ніж голосні і м’які.

Читайте також: Собака для дітей – яку породу вибрати?

Дворовій собаці можна дати прості імена типу Таємниця, Буся, Бебі, Жуля. Собакам породистим підходять більш благородні, адже їм доведеться брати участь у виставках і давати своє ім’я потомству.

Про те, як назвати собаку  таксу  і замислюватися не варто. Можна вибрати ім’я з цього списку: Дейзі, Родзинка, Зефірка, Цукерка, Моллі, Роксі, Дупсі, Міла, Няша, Муся, Люся, Каррі, Жані.

Спокійні, повільні собачки можуть носити такі клички: Тіша, Тоббі, Соні.

Для активної собаки підійдуть такі імена: Лакі, Хеппі, Спайсі, Спіді, Турбо, Лаккі.

Так робити не потрібно

Існують клички, використовувати які не варто. Слова-лайки та похідні від них неприпустимі внаслідок того, що ми живемо в суспільстві і гуляємо з вихованцем на вулиці. Зменшувальні, на зразок Лапушка, Миленька, Квіточка, Янголятко, Витівниця, сприймаються оточуючими як дивні, та й собаки на них відгукуються гірше.

Довгі клички не мають сенсу. Їх довго вимовляти, собака їх насилу сприймає і довго до них звикає. Покликавши вихованця Андріана, Габріелла, Цукрик, Зайченя, Божевільна, Цариця Клеопатра можна і не дочекатися його приходу.

Незважаючи на яскравість людських імен, давати їх собакам все-таки не варто. Маша, Таня, Віка, Кіра звучать не дуже коректно, хоча є й винятки типу: Ніка, Доллі, Ванда, Рада, Керрі, Ада. Якщо використовуєте імена людей, то перевагу віддавайте іноземним, вони не так ріжуть слух.

Найпоширеніші варіанти

Популярні імена дрібних порід: Боня, Буся, Моллі, Тіккі, Тото, Умка, Таффі, Бу, Ліза.

Популярні імена великих порід: Ніка, Найда, Рекса, Альма, Альфа, Берта, Герда, Діна, Меггі, Руна, Сенді, Юста, Дейзі, Чара, Джеррі, Зара.

Називаючи собаку, треба пам’ятати, що клички часто співвідносяться з певним характером і впливають на його розвиток. Наприклад, собака Моллі швидше за все виросте м’якою й поступливою, а Керрі сильною й активною, у Ади характер буде складний, а Беккі буде товариською і веселою.

Модна екзотика

Давайте розглянемо гарні і незвичайні кіноніми, що прийшли до нас із далекої Індонезії:

Асмара – означає ніжну любов,

Аті – любляче серце,

Віді – добра,

Джая – войовниця,

Інду – небесна краса,

Сето – білосніжна,

Сура – боєць,

Хартія – коштовність.

З англійської мови проникло дуже багато кінонімів, як назвати собаку, вони привабливі і оригінальні, їх легко скласти, просто перевівши на іноземну:

Сноу Дроп – підсніжник,

Травня Квін-моя королева,

Санні Смайл – сонячна усмішка,

Найс Бебі – прекрасна маленька і т.д.

Деякі клички дуже поширені серед собаківників – Зіта – щастя, Кармен, Мінні, Румба, Холлі, але не менш цікаві.

Варіанти рідкісних кінонімов для щенят-самочок зі значенням (похідні від тюркських мов):

Аяна (від слова «шлях») – ніжна Аяна любить поїздки в автомобілі, виїзди на природу, самодостатня і спокійна, добре орієнтується на місцевості,

Айдана (галаслива) – Айдана галаслива, безладна, дуже смішна і грайлива, відмінний компаньйон молодим людям і підліткам,

Айара (дзвінка) – красива, розумна, безкінечно віддана,

Дая (легка) – тихоня, спостережна і кмітлива,

Ілга (багата) – спокійна, піддається дресируванню в залежності від настрою,

Нана (мила) – вічне щеня, грайлива і трохи лінива,

Намія (ніжна) – справжня аристократка, хитра і примхлива,

Хара (чорна) – примхлива, не всіх підпускає до себе, вірна господарям, дуже розумна,

Кера (красива) – завжди елегантна, любить вбиратися, обожнює господиню,

Талбо (найкраща) – справжня чемпіонка, не любить програвати, рухлива і весела, Чамча, Чаар, Чарина (антропоніми).

Подвійні кіноніми (похідні від англійської мови): Найс Леді (мила леді), Б’юті-Бебі (красива крихта), Смол Пленет (маленька планета), Крейзі Лав (божевільна любов), Калер Кенді (кольорова цукерка), Фейшн Сторі (модниця) ;

Вплив імені на характер собачки

Як і наші, людські імена, несуть в собі ключі від долі людини, так і прізвисько собаки впливає на її характер і долю. Подивимося, які ж секрети таять в собі деякі клички:

Аза (від євр. «Сильний, міцний»). Знаменита циганка Аза стала прототипом цього імені. Як і характер гарячої циганки, у собаки Ази складний, нервовий, примхливий характер. Смілива завжди Аза обожнює подорожі, від щирого серця вітає своїх господарів.

Боніта (від дат. «Хороша»). Антропонім. Боніта самодостатня, не любить дресирування. Таке ім’я дуже підходить до мініатюрних собачок.

Глорія (від лат «слава»). Ця самочка любить домашній затишок, іноді може дозволити собі капризи, обожнює возитися з дітьми, розумна і дуже граціозна.

Джульєта (антропонім). Як і героїню У. Шекспіра собачку може очікувати непроста доля. Їй подобається грати, спілкуватися з господарями, володіє високими здібностями до навчання.

Зілля (від євр. «Тінь»). У маленькій Зіллі горда вдача. Не сюсюкайте з нею. Хороша артистка. Важко переживає втрату або зміну господаря.

Кнопка. Ця кличка створена для маленьких декоративних собачок, актуальна завжди. Кнопочка добра, дружить з усіма в будинку, навіть з іншими домашніми тваринами.

Ріта або Марго (антропонім). Ріта спокійна, іноді любить побалуватися, пограти. Беззаперечно слухається господарів, її люблять діти.

Тіна (антропонім). Самочка спокійна, ласкава, чуйно реагує на зміну настрою господарів. Співпереживає разом і радість, і горе.

Відео про те, як вибрати кличку для собаки:

Ми вам допомогли розібратися, як назвати собаку? Сподіваємося, що ваш багаж знань про собак поповнився новими фактами. Ви впевнилися в тому, що підбір відповідного «нейма» для вашої вихованки – справа суперважлива.

Від того, як назвати собаку  залежить все подальше життя не тільки цуценя, але і ваша професійна доля на кінологічному терені. Нехай ваші крихітки – Аделія, Бетті, Вінні, Грета, Дінні, Жулька, Забавка, Йоко, Лялечка, Лілі, Мія-Мія, Пушинка, Сосиска, Тараторка, Флорочка, Чача, Ешлі – ростуть на радість всім здоровими, розумними, веселими!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *