Home / Діти / Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Горобина. Користь цієї ягоди була відкрита ще нашими далекими предками. І від того, що її користь відома всім, знайти її в аптеках сьогодні не так вже й просто, тому подбайте про заготівлю горобини завчасно. Якщо ви хочете приготувати горобину самостійно, то необхідно її просто висушити. Для цього розкладіть ягоди в темному і сухому місці на рівну поверхню. Чекати, поки вони висохнуть, доведеться близько одного тижня.

Чим корисна горобина? В її плодах каротину міститься набагато більше, ніж у моркві. До того ж в ній міститься багато вітамінів групи В. З плодів горобини можна готувати не тільки настої, а й чай. Рецепти приготування точно такі ж, як і при приготуванні відвару і чаю з шипшини. Горобину можна давати дітям тільки старше 7 років. Також горобину не рекомендується давати тим, у кого є проблеми з шлунково-кишковий тракт.

Весняний авітаміноз: профілактика хвороби

Щоб не думати, чи давати вітаміни дітям під час авітамінозу, набагато простіше його попередити. Найпростіше при цьому – відвідати дитячого лікаря і попросити його призначити відповідний вашій дитині комплекс мінералів і вітамінів, який буде підходити за віком і по індивідуальним особливостям.

Крім вживання вітамінів необхідно строго стежити за тим, щоб дитина отримувала всі необхідні речовини з основною їжею, тобто стежити за його раціоном. Не менше 40% всього раціону повинні складати молочні продукти. Це може бути не тільки молоко, але і кефір, сметана, ряжанка, йогурти. Само собою, краще зупинитися на продуктах без штучних барвників і консервантів. Молочні продукти у великій кількості містять кальцій, завдяки якому краще засвоюються всі інші вітаміни.

Тваринний білок – це ще одна важлива складова раціону малюка, тому необхідно стежити за тим, щоб дитина вживала його в достатній кількості. Саме тваринний білок допомагає повноцінно розвиватися всьому організму. Однак пам’ятайте про те, що будь-які м’ясні продукти перед вживанням необхідно обробляти термічним шляхом.

Готуйте салати і супи з моркви, буряка, селери. Взимку дуже корисно давати дитині лимони і грейпфрути. Крім того, відмінні постачальники вітаміну С в організмі дитини є шипшина і квашена капуста.

Так як свіжі овочі і фрукти в зимовий період практично не несуть собою ніякої вітамінної цінності, будучи лише постачальником натуральної клітковини, віддайте перевагу домашнім заготівлям на зиму. Привчайте дитину до солінь, компотів, варення. Приділіть особливу увагу замороженим овочам. Само собою, при термічній обробці якась частина корисних речовин випарується, проте в будь-якому випадку користі в таких продуктах буде більше, ніж у свіжих зимових продуктах, вирощених на нітрати.

Регулярно давайте дитині сухофрукти – курагу, інжир, чорнослив, родзинки. Робіть з них компоти, цукерки, запіканки.

Відмінний спосіб підтримати вітамінний баланс в дитячому організмі – годувати його періодично дитячим пюре для найменших. Такі пюре продаються в магазинах в маленьких баночках і призначені для найменших, проте вітамінів в них міститься нітрохи не менше, ніж в тих же яблуках, гарбузі і інших продуктах.

Якщо ви вирішили віддати перевагу аптечним вітамінам , не варто забувати про дозування, тому що занадто багато – не означає добре. Якщо ж норма буде перевищена лише в незначній мірі, надлишки будуть легко виводитися з дитячого організму.

Дуже важливо часто бувати з дітками на свіжому повітрі, особливо коли починає з’являтися перше весняне сонечко. Перші сонячні весняні промені допомагають дитині отримати необхідну дозу вітаміну Д, тоді у дитини буде приплив сил і покращиться настрій.

Режим дня також повинен бути розпланований. У період весняного загострення краще укладати дітей в ліжко на годину раніше, ніж звичайно, тому що в цей період дитячий організм буде більше решти потребуватиме відпочинку.

Дбайте про стан свого малюка, адже крім вас цього більше нікому зробити! І не бійтеся вітамінів, що продається в аптеках, – вони допоможуть швидко впоратися з недугою, яка вразила малюка!


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *