Home / Діти / Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Весняний авітаміноз: причини

Перед тим, як прояснити питання, чому ж він до нас приходить, потрібно розбиратися в тому, як функціонує наша імунна система.

Клітини імунної системи є стражниками, які не пускають в царство нашого організму все шкідливе, що намагається проникнути – мікроби, бактерії, віруси і різні отруйні і забруднюючі атмосферу речовини. На кількість вироблюваних захисних клітин безпосередньо впливає навколишнє середовище – чим в більш забрудненій екології ми живемо, тим більше клітин необхідно виробити організму. Так ось для того, щоб виросла і розвинулася достатня кількість імунних клітин, необхідно приймати вітаміни і мінеральні речовини.

Чому авітаміноз відбувається навесні, коли все навкруги розквітає і оживає після довгої зими?

Справа в тому, що саме до цього періоду всі накопичені на зиму запаси вітамінів і корисних речовин, всі сліди з’їдених минулого літа та овочів і фруктів восени починають пропадати, виснажуються, добігають кінця. І вже в березні нам для повноцінного функціонування організму їх не вистачає. Не врятує ситуацію і термінове поповнення цих запасів – в березні неможливо знайти натуральні фрукти і овочі, в яких були б в достатній для вирішення цієї проблеми корисні  речовини.

Весняний авітаміноз  у дітей ускладнює ще й той факт, що організму дитини в принципі необхідні підвищена кількість певних вітамінів через постійний розвиток і зростання.

Весняний авітаміноз: ознаки

Якщо ви виявили у дитини такі ознаки, негайно починайте діяти:

Підвищена втома. Ви неодмінно побачите, якщо дитина почала швидко втомлюватися і кожен раз намагається повалитися на дивані. У діток більш старшого віку авітаміноз може проявитися у вигляді поганої успішності в школі, погіршенні пам’яті, неуважності.

Розлади сну. Це теж найбільш частий прояв авітамінозу. У одних діток може спостерігатися підвищена сонливість, інші, навпаки, можуть почати страждати від безсоння.

Проблеми з яснами. Якщо ви помітили, що у вашої дитини кровоточать ясна – це може стати ознакою авітамінозу. При цьому кров може бути помітна не тільки на щетині зубної щітки, а й залишатися на м’якій їжі при відкушуванні. При такому симптомі варто тут же скористатися медичною допомогою.

Часті простудні захворювання. Якщо ваша дитина стала часто хворіти (мається на увазі – легкі захворювання, наприклад, застуда), то можлива причина цього також може бути авітаміноз. Найчастіше дорослі пов’язують хворобливість дитини з ослабленим імунітетом. При цьому мало хто з них усвідомлює, що це поняття тісно перетинається з авітамінозом. Між іншим, активність імунних клітин істотно знижується в тому випадку, якщо в організмі недостатньо вітаміну С.

Захворювання іншими недугами (в залежності від виду вітаміну якого бракує). Так, наприклад, якщо в дитячому організмі недостатньо вітаміну В, можуть розвинутися серцево-судинні захворювання, захворювання нервової системи, підшлункової залози, кон’юнктивіту. При цьому буде практично неможливо встановити точну причину виникнення цих захворювань, ось чому найрозумніше буде запобігати авітамінозу, ніж потім намагатися позбутися його наслідків.

Маленький зріст і вага дитини. Сам собою, тут в першу чергу будуть грати генетичні фактори, однак зверніть увагу: якщо дитина стала набирати вагу і рости нерівномірно, занадто повільно, варто поміркувати про те, чи немає у неїо авітамінозу.

Весна – це найосновніша ознака того, що у дітей, швидше за все, почнеться авітаміноз.

Весняний авітаміноз: чи давати вітаміни дітям?

Сонце починає гріти своїми промінчиками нас і топити багатомісячний лід в наших серцях. І тільки легка слабкість, дрібні нездужання трохи затьмарюють наш весняний настрій, не дозволяючи радіти навесні в повній силі. Картина, знайома всім, чи не так? Дозвольте представити – авітаміноз власною персоною! А найнеприємніше, що першими під його шкідливу руку потрапляють наші маленькі промінчики – наші дітки, імунітет яких ще не досить сформувався, щоб протистояти проблемі.

Завдання батьків непросте – тут не так все очевидно. Якби була певна хвороба – знав би, які ліки дати. Однак загальні ознаки нездужання лікувати набагато складніше. Тут важливо не пускати справи на самоплив і твердо взяти все в свої руки – необхідно почати активно поповнювати зростаючий організм дитини корисними вітамінами і мінералами, недолік яких і веде до занепаду сил, поганого настрою і дрібних збоїв у функціонуванні внутрішніх систем.

Багато батьків є затятими противниками вітамінів, створених хімічним шляхом. Вони віддають перевагу великій кількості овочів і фруктів в раціоні малюка. У цьому, звичайно, є певний здоровий глузд, проте такий спосіб підходить більше для попередження хвороби, ніж для позбавлення від неї. У весняних фруктах і овочах, привезених з-за кордону, часто більше хімії, ніж у вітамінах. У кращому випадку, дитина отримає від них лише користь у вигляді натуральної клітковини.

Само собою, вирішити проблему авітамінозу можна. Сучасні технології істотно вплинули і на фармакологію, яка сьогодні пропонує величезну різноманітність різних вітамінно-мінеральних комплексів.

Раніше, якихось 50 років тому людям ще не були доступні ці методи, в результаті чого люди змушені були лікуватися підручними засобами. Саме це є першим аргументом противників вітамінних препаратів. Вони вважають, що немає нічого кращого натурального, адже раніше люди рятувалися від багатьох бід природними дарами.

Раніше поняття авітамінозу не існувало. Зате існувало багато інших захворювань, наприклад, цинга. Ця страшна хвороба супроводжувалася такими ознаками, як жахлива слабкість, втрата зубів, сильна млявість, масивні кровотечі і в крайніх випадках – летальний результат. Тим часом мало хто знає, що цинга – це крайня стадія авітамінозу.

Так що не варто недооцінювати досягнення фармакології. Але й не варто впадати в іншу крайність: пам’ятайте про те, що вітаміни – це не цукерки, неприпустимо приймати їх безконтрольно. Передозування може відбуватися не тільки при прийомі ліків, але і при прийомі вітамінів, і це не менш небезпечно, ніж брак якоїсь речовини в організмі. Мінеральні та вітамінні комплекси повинен призначати дитині його лікуючий лікар, який знає про особливості організму малюка і в курсі стану дитини.

Отримати максимальну користь від природи все ж можна. Існують багато інших продуктів, які володіють вищою ефективністю, ніж аптечні полівітамінні комплекси або привізні фрукти.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *