Home / Діти / Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Як лікувати весняний авітаміноз: вітамінна «дієта»

Збалансований раціон – це перша допомога, яку необхідно надати своїй дитині. Навесні в його меню обов’язково повинні входити продукти, у великій кількості, які містять вітаміни і мікроелементи, необхідні маляті для повноцінного росту і розвитку. Дитячі дієтологи рекомендують ретельно підійти до розробки меню для дитини.

Сухофрукти. Будь-які сухофрукти багаті на вітаміни і корисні мінерали. У них у величезній кількості містяться вітаміни групи В і вітамін А, фосфор, натрій, магній, залізо, кальцій і ін. Завдяки природній солодкуватості сухофрукти люблять майже всі малюки, так що вам навряд чи доведеться вирішувати проблему, як змусити дитину з’їсти їх.

По можливості намагайтеся вибирати сухофрукти, висушені в домашніх умовах. Звичайно, їх вартість буде істотно вищою тих, які були висушені промисловим шляхом, однак і користі від домашніх сухофруктів буде теж істотно більше, тому що вони містять величезну кількість корисних речовин, багаторазово перевищують промислові продукти.

Можна давати дитині окремі сухофрукти або пропонувати їй те, що подобається. Однак більш розумно буде готувати їй спеціальну вітамінну суміш.

Пропустіть через м’ясорубку рівну кількість інжиру, чорносливу, кураги та родзинок, добавте таку ж кількість лимона і меду і ретельно все перемішайте. Зберігається ця суміш в закритій скляній банці в холодильнику і регулярно давайте невеликими порціями.

Якщо дитина часто хворіє, можна добавляти до приготовланої суміші частину листя алое або 1 ампулу екстракту цієї рослини. Отриману суміш можна намазувати на батон з маслом або просто пригостити дитину  ложкою ласощі. Кількість, необхідна  дитині, обчислюється таким шляхом – на кожні 9 кілограмів ваги дитини дається1 чайна ложка суміші.

Морська капуста і сирий буряк. Йод вкрай важливий для повноцінного розвитку організму. При цьому дані продукти є найбільш цінними постачальниками цієї речовини в дитячий організм. Є одна невелика проблема – вони мають досить специфічний смак, що може стати проблемою при годуванні маленьких діток.  Але спробувати різні хитрощі все ж варто – ці продукти нададуть вам неоціненну допомогу в лікуванні дитини!

Корінь селери. Селера сама по собі є незамінним помічником у нелегкій боротьбі батьків проти авітамінозу. У його складі міститься величезна кількість заліза і калію. А ще у нього приємний смак. Дивно, але факт: діти рідко люблять якусь приправу, а ось страва з селерою завжди користується у малюків великою популярністю. Причому тут можна використовувати абсолютно будь-які форми цього продукту – пропущений через м’ясорубку корінь селери, сік, салат.

Його можна добаволяти в перші і другі страви, причому в необмеженій кількості. Тут не потрібно боятися надлишку вітамінів – зайва кількість без праці і швидко сама  покине дитячий організм.

Шипшина. Цей продукт вважається справжньою скарбницею, в якій зберігаються всі найцінніші вітаміни: Е, С, К, Р. А ще шипшина багата  на ефірних масла, яблучну кислоту, лимонну кислоту, каротин. А що стосується вітаміну С, то в шипшині його в 30 разів більше, ніж у лимоні.

Звичайно, шипшину годі й шукати навесні – її заготівлею необхідно зайнятися задовго до цього. В іншому випадку, потрібно походити по аптекам – часто в них продаються сухі плоди цієї рослини. Плоди шипшини можна заварювати як чай або варити відвари – з таким напоєм можна не сумніватися, що всі необхідні вітаміни надійдуть в організм.

При заварюванні плодів шипшини попередньо подрібніть її і покладіть в заварник, як ви зазвичай заварює чай. Якщо ви вирішили приготувати відвар, для цього також не знадобиться багато часу. Візьміть емальовану каструлю, покладіть в неї 5 великих ложок сухих плодів, залийте літром холодної води і поставте на вогонь. Доведіть до кипіння і зменшіть вогонь, накрийте кришкою і продовжуйте кип’ятити 30 хвилин. Після того, як відвар буде готовий, можна добавляти в нього 5 столових ложок цукру, так як все ж ви готуєте настій для дитини. Якщо ж ваша дитина більш доросла, цілком допустимо (і навіть бажано) замінити цукор на мед.

Але це тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що у дитини немає алергії на цей продукт. Приготований відвар загорніть в каструлі теплим рушником і на кілька годин відставте в сторону для настоювання. Після цього можна процідити відвар і давати дитині.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *