Home / Дозвілля / Як купати кота правильно і не отримати стрес?

Як купати кота правильно і не отримати стрес?

Хоча б одного разу в житті домашній кіт стикався з неприємною для нього процедурою купання. Як всі знають, кішки дуже охайні тварини і здатні самі стежити за своєю шерстю. Однак існують такі моменти, які вимагають такого втручання – це купання від бліх або будь-яке інше лікувальне, а також якщо кошеня сильно забруднилося, то йому потрібна людська допомога. Як купати кота  правильно дізнаємось далі.

Як купати кота і чи потрібно?

jak-kypatu-kota-pravuljno-i-ne-otrumatu-stres

Однозначно відповісти на це питання може тільки власник свого пухнастого друга. Кожна людина, спостерігаючи за своїми тваринами, зможе визначити, чи потрібна йому така процедура, і як часто. Однак існують породи довгошерстих кішок, для яких купання необхідне.

Наприклад, перська порода має довгу шерсть, яка з-за зовнішнього пилу і виділяючого підшкірного жиру, швидко втрачає своє забарвлення. Якщо таких вихованців не купати і не доглядати за їх шубкою, то вона може навіть опадати, стає рідкою, тьмяною і негарною.

Також така недоглянута шерсть, часто зіштовхуються з грудками з-за чого необхідно стригти всю цю красу. Тому перш ніж заводити собі тварину проконсультуйтеся про нього, і якщо ви знаєте, що у них проблематична шубка, то привчайте тварину з самого дитинства до купання.

Варто зазначити, що навіть якщо самка привчена до водички з самого дитинства – це не означає, що вона завжди буде вести себе спокійно. В різні періоди часу і в залежності від різного її настрою, вона може вести себе абсолютно неоднаково. З цієї причини щоразу необхідно дотримуватися певні правила.

Потрібно прояснити всі питання стосовно кожного етапу – це:

підготовка;

купання;

сушіння.

Особливо якщо ви миєте кота перший раз, то, природно, зіткнетеся з агресією і стресом з боку вихованця. Тому дізнайтесь все про цю процедуру, щоб точно знати, як купати кота  правильно.

Також варто прояснити, чи можна купати вагітних самок. Фахівці не можуть точно дати відповідь на це питання. Тут, знову ж таки, все індивідуально. Вагітних кішок взагалі краще не піддавати стресу. Годуючі мами теж опиняються на особливому положенні – запах не можна перебивати шампунем. Тому кішку очищають місцями.

Якщо кішка кожного разу веде себе абсолютно адекватно, то, швидше за все, чергове купання не викличе у неї стресу, але якщо ви сумніваєтеся, то краще на період вагітності почекати з цією процедурою.

Як купати кота. Вибір засобу для купання

Груммінг в салоні – це справжнє уявлення з використання величезної кількості коштів. Насправді досить вибрати один шампунь, який підійде вашій кішці за типом шерсті. Він буває різний, наприклад, для Британців, Персів або Сфінксів. Для менш видатної зовнішності можна підібрати універсальний.

Кішки потребують спеціального засобу. Шампунем або милом для людей, собак, коней або інших вихованців користуватися не можна – різний тип шкіри і особливості росту волосся, крім того врахуйте, що кішка дуже ретельно ввилизується. Все, що залишиться на ній після миття неодмінно потрапить у шлунок.

Крім стандартного шампуню, який передбачає обов’язковий контакт з водичкою, є спреї, а також порошкові або пудрові замінники. Їх використання є гарною альтернативою класичному купанню.

Якщо виникло питання з купанням котика, а спеціального засобу немає, то деякі користуються дитячим нейтральним милом або шампунем. Це не гарантує відсутності негативної реакції, але як варіант розглядається часто.

Отже, почнемо з першого етапу.

Підготовка до купання.

Дуже важливо, щоб заздалегідь все необхідне для цього заходу було підготовлено і лежало під рукою. Це допоможе вам швидко впоратися з поставленим завданням.

Що необхідно зробити:

Необхідно визначитися з шампунем (і кондиціонером, кому він необхідний). У цьому питанні краще всього проконсультуватися з ветеринаром або уточнити це в зоомагазині. Вибір шампунів дуже великий, тому ретельно підбирайте конкретно для вашого вихованця. Не мийте тварину людським засобом для миття волосся. Оскільки кішкам він дуже пересушує шкіру, що може не тільки надати їй дискомфорту, але і викликати свербіж.

Заздалегідь підготуйте два великих рушнички. Пам’ятайте, що у котів і кішок може бути величезний стрес, тому після купання їх відразу ж необхідно загорнути в рушничок.

Приготуйте гребінець. Він необхідний, щоб розправити всю шерсть в потрібну сторону.

Підготуйте чисту ванну або тазик.

Необхідна підстилка на дно ванни, яка допоможе кішці не ковзати, а чітко триматися лапами. Це може бути гумовий килимок або звичайний рушничок.

Водичка повинна бути тепленькою. Визначайте по собі. Можна приготувати водичку і в іншій ємності, щоб вона не била з-під крана, лякаючи кішку. За допомогою цього ви зможете поступово підливати водичку.

Попросіть когось допомогти вам у цій справі.

Точно так само необхідно підготувати і вихованця до цієї процедури. В першу чергу йому необхідно зістригти всі гострі кігтики. Це убезпечить господарів, які будуть купати тварину.

Найкраще цю процедуру провести в окремий день від купання. Оскільки, що одна, що інша процедура неприємна для кішки. Тому не створюйте коту занадто багато стресу в один день.

Перед самим купанням розчешіть свого улюбленця – це позбавить його від заплутаної вовни і грудок. Людям, які будуть мити кошеня, також необхідно підготуватися. Краще всього надіти на себе непотрібний одяг з довгими рукавчиками, що убезпечить вас від подряпин кота.

Наберіть водичку, тоді, коли вихованця немає поруч, щоб його не налякав шум хлюпання водички. Тому тазик заздалегідь встановлюють у ванну. Кладуть на дно ганчірку або гумовий килимок – щоб ноги не роз’їжджалися. Наповнюють його теплою (близько 39°С) водою приблизно до рівня грудей кота або кішки. Окремо набирають повне відро теплої води. Тепер можна приступати.

Комфортна температура у ванній кімнаті – вище 15°С. Інакше ванну кімнату до того, як купати кота, потрібно прогріти. Не забувайте також про кімнату, в якій вихованець буде сохнути. Головні вимоги до неї: відсутність протягів і тепло.

Купання.

Зробивши все вищесказане, ви готові до того, щоб приступити до цієї важливої процедури. Занесіть кота у ванну кімнату, тримаючи його ніжно на ручках. Розмовляйте з ним ласкаво і гладьте його. Однак у водичку необхідно опустити його швидко і повністю до шиї.

Попросіть, щоб хтось один тримав кота, а інший мив його. Нанесіть шампунь (дивіться інструкцію застосування) і плавними рухами розподіліть його по всьому тілу тварини, уникаючи його вух, очей, носа і рота. Змийте піну. Спочатку водичкою з відра, потім чистою, поки не буде впевненості, що промита вовна. Змивати шампунь необхідно ретельно, можливо, ця процедура займе більше часу.

Це допоможе вам позбавитися від усієї піни, щоб після купання кішка не вилизала її з вовни. Якщо у кішок густа і довга шерсть + підшерсток, то вам необхідно використовувати ще і кондиціонер. Нанесіть його точно так само, як шампунь і гарненько змийте його.

Сушка кота.

Якщо у кота є довга шерсть, то тримаючи тварину на ручках, попросіть когост вичавити з вовни водичку. Потім загорніть його в рушничок. Після чого необхідно просушити його феном. Але фен потрібно тримати на пристойній відстані не менше 30 см, бажано на найтихшому режимі Ця процедура також важлива, адже за допомогою неї можна уникнути застуди у вихованця. При цьому ви можете розчісувати кота, направляючи його шубку в потрібне русло.

Після цього, навіть повністю висушивши кошеня, намагайтеся не допускати протягів в будинку протягом доби. Що ще можна зробити, так це дати щось смачненьке своєму улюбленцеві, за те, що він мужньо витерпів всі процедури.

Як купати кота. Наскільки частим може бути купання?

З приводу цього питання існує дуже багато думок, проте краще всього прислухатися до порад фахівців. Вони стверджують, що купати котів і кішок не слід частіше, ніж 1 раз в 2 тижні. Але варто врахувати ще й стан тварини після його миття. Буває таке, що після чергової процедури, ніжна шкіра починає свербіти, і кішка її розчісує. У такому випадку може відбутися навіть екзема.

Хірургічне втручання в життя кота також обмежує доступ до водички і купання: за рекомендаціями ветеринара, але не раніше 14 днів з моменту операції.

Єдине, що це правило не відноситься до породи сфінкс. Їх можна мити і щотижня. Але все ж, краще всього проконсультуватися з ветеринаром з цього приводу.

Ще слід врахувати той факт, чи гуляє кошеня на вулицю. Якщо так, то, природно, купання має бути регулярним, особливо з лікувальними засобами від бліх. Але, варто врахувати, що якщо шкіра дуже ніжна у вихованця, то тут тільки 2 варіанти: або не так часто випускати кішку на вулицю, або мити тільки лапки (це можна робити за допомогою спеціальних серветок).

Господарі вирішують, наскільки часто купати кота також у зв’язку з тим, чи є у когось з мешканців квартири алергія на тварину. Оскільки з допомогою миття змивається непотрібна шерсть і залишена відмерла шкіра. Все це сприяє зменшенню алергічної реакції.

Лікарі не рекомендують купати занадто маленьких кошенят до 3 місяців. Їх мама і так добре піклується про стан їх зовнішнього вигляду. Але як говорилося вище, така порода, як персидська, вимагає регулярного купання, тому кошенят привчають до цього заходу ще з самого юного віку.

Є коти, які в принципі не здатні витримати контакт з водичкою. Вони чинять опір настільки люто, а стрес після купання такий сильний, що необхідність скористатися ванною викликає шок у всіх домашніх. Для таких кішок є спреї сухі шампуні.

Вони рідше зустрічаються, але дозволяють уникнути більшості проблем, пов’язаних з купанням і звичайним шампунем. Обидва види розраховані на те, щоб нанести їх на брудну шерсть кота, а потім ретельно вичесати. Подряпин, нервів, розбитого посуду, порваного одягу і повені в квартирі в особливих випадках можна уникнути тільки так.

Рекомендацій з приводу того, як купати крихітне кошеня, немає. Все має відбуватися за тією ж інструкцією. Тим більше з крихітним створінням проблем набагато менше, тому помити його не складе особливих труднощів.

Як купати кота .Чому не можна часто мити?

Бачачи, як кішка старанно наводить лоск кожну годину свого життя, коли не спить, мимоволі задаєшся питанням – чому не можна купати часто? Адже варто один раз помити і помітно менше вовни на меблях, так і зовнішній вигляд у кота зовсім інший. Відповідь лежить на рівні фізіології:

pH кішки відрізняється від людей, шкіра довго відновлюється після миючих засобів. Неправильний підбір може спровокувати її хвороби;

будова волосяних цибулин кішок передбачає наявність спеціального імунного інструменту – мастила, який регулює тепловий обмін і не тільки;

хутро кішки часто забезпечене щільним підшерстям, з цим пов’язаний тривалий процес висихання, а значить і ризик застудитися.

Кішки давно є невід’ємною частиною нашого життя і для обслуговування їх специфічних потреб створена ціла індустрія. Гріх не скористатися розробками фахівців, особливо коли від цього залежить чистота і благополуччя в домі.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *