Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Як зробити желе в домашніх умовах

Як зробити желе в домашніх умовах

Не дивлячись на те, що на полицях супермаркетів ви можете знайти величезну кількість видів різнобарвного желе – різноманітних смаків у красивих пакетиках, все частіше хочеться дізнатися, як зробити желе  самостійно з желатином.Зазвичай це питання хвилює матусь маленьких діток і господинь, які прагнуть всіляко уникнути в продуктах харчування барвників та консервантів. А останніх у пакетованих желе предостатньо.

Як зробити желе фруктове в домашніх умовах

jak-zrobutu-zhele-v-domashnih-ymovah

Те, про що ми сьогодні будемо готувати, не можна віднести ні до основних страв, ні до закусок і навіть до десертів тільки з великою натяжкою. Напевно, багато хто вже здогадалися, що мова піде про желе. Погодьтеся, це страва не цілком повноцінна хоча на смак дуже навіть приємна і часом, при наявності потрібних інгредієнтів, навіть ароматна. Але не дивлячись на це фруктове желе – це страва на любителя. У нашому огляді ми для зручності будемо відносити желе і всі від нього похідні швидше до десертів, щоб Вам так і нам було простіше орієнтуватися. Отже, як зробити желе  піде мова далі.

Так от, цей десерт є чимось середнім між східними солодощами типу рахат-лукуму і звичайним компотом із фруктиків і ягід. Мабуть завдяки такому унікальному симбіозу домашнє желе нікого не залишає байдужим – його або люблять або терпіти не можуть, і це, погодьтеся, говорить про те, що у страви є власний колорит, а це важливо. Сьогодні деякі господиньки роблять желе з желатину, додаючи в нього сиропи, варення, компоти, ягоди і фрукти, але зустрічаються і особливо ліниві, які для приготування цієї страви використовують спеціальний порошок з цукру, барвників і підсилювачів смаку. Про те який з варіантів корисніший, сподіваємося, говорити немає потреби.

Як зробити желе. Історична довідка про желе

Говорячи про історію желе, ми, безумовно, говоримо про історію желатину, адже цей десерт і є, по суті, желатин тільки з цукром і барвниками, а інколи з ягодами і сиропами. Властивості деяких продуктів приймати в подрібненому вигляді консистенцію холодцю люди, і особливо кухарі, помітили багато років тому, але як надати подібні якості абсолютно всім фруктам і овочам вони тоді не знали. Але минав час, технології поступово вдосконалювалися і дослідники відкрили спосіб отримання желюючої речовини з повітряних бульбашок осетра, але, як Ви самі розумієте, це було, м’яко кажучи, не дешеве, а значить і не всім доступне. Пошуки і дослідження тривали поки в 1845 році стараннями Пітера Купера не був отриманий патент на отримання желатину, а саме так назвали нову желюючою речовину, з відходів м’ясної галузі. І як би дико це не звучало, але в принципі, солодке і смачне желе – це не що інше як частина вух, копит і шкір свиней. Не правда приголомшлива новина?

А ще цікавіше те, що творець желатину навіть не насолодився лаврами великого винахідника – він просто не зрозумів як правильно і раціонально скористатися своїм винаходом. І тільки через більш ніж пів століття всі зрозуміли, що використовувати желатин можна для створення чудових десертів з будь-яких продуктіикв. Адже желе це не тільки ягоди з водичкою, це ще і всіма улюблене «пташине молоко», і різні молочні паннакоти і пудинги. Адже подумати тільки, що без желе всього цього могли б навіть не винайти. Погодьтеся, пан Купер гідний поваги і подяки за це чудове відкриття, яке поліпшило життя мільйонам ласунів планети.

Сьогодні у світі стільки рецептів як зробити желе, але разом з тим незвичайного десерту, що навіть порахувати їх не представляється можливим, а приготування желе стало обов’язковим  ритуалом майже в кожному будинку земної кулі. І кожен знає як зробити желе  і має свій унікальний рецепт: варить по своєму сироп, додає незвичайні інгредієнти, наливає його шарами або навіть навскіс – коротше плюралізм і різноманітність панує в світі десертів під назвою домашнє желе. Одні господині стверджують, що немає нічого кращого ніж яблучне желе, інші воліють грушеве і сливове, а третє взагалі стверджують, що набагато краще готувати фрукти в желе, хоча, якщо вдуматися, всі ці варіації, насправді, одна і та ж страва – фруктове желе, рецепти якого ми маємо намір запропонувати Вам сьогодні. І важливо зовсім не те, що Ви покладете на свій десерт, а потрібно щоб він був смачним і виглядало желе – яскравим, блискучим і апетитним. Загалом готуйте так, щоб очікування гостей не були обманутими і за зовнішнім виглядом стояла не картинка, а справжнє смачне желе. Як зробити желе з желатину і взагалі про те як зробити справжнє домашнє желе ми і поговоримо сьогодні після того як обговоримо користь цієї страви.

Як зробити желе. Види харчового желатину

Желатин – це білкова речовина, яку ще в 18 столітті навчилися витягати з тваринної сировини (кістки, сухожилля, хрящі та шкіра тварин).

Харчовий, тобто очищений, желатин використовується для приготування солодощів – тортів, тістечок, цукерок, цукатів, желе та інших солодощів. Існує величезна кількість і не солодких страв, в яких застосовується харчовий желатин. Це заливні страви з рибки та м’яса, холодці.

Застосовується желатин для виготовлення столярного клею, фотоматеріалів, косметичних засобів, капсул для медпрепаратів та у складі ліків.

В будь-якому магазині вам запропонують желатин на вибір: звичайний гранульований желатин в пакетиках по 15 або 25 гр., желатин швидкорозчинний або листовий. (Останні види також бувають в упаковках різної ваги). Як зробити желе  вдома з желатином не буде питанням, якщо у вас є будь-який з перелічених його видів. Вам потрібно буде уважно прочитати інструкцію і далі точно їй слідувати.

Звичайний харчовий желатин заливають невеликою кількістю водички кімнатної температури і дають йому розбухнути, періодично помішуючи. Після того, як гранули (або порошок) практично розчинилися, кількість водички добавляють до необхідної і постійно помішуючи, доводять майже до кипіння, але не дають закипіти!

Як приготувати желе вдома з желатином відео зробить цей процес максимально простим і зрозумілим навіть для початківця кондитера-любителя. Швидкорозчинний желатин повністю виправдовує свою назву. Його висипають у теплу рідину – далі дотримуйтесь інструкції на пакетику.

Як зробити желе. Яку користь приховує желе?

Хочемо відразу ж Вас заспокоїти і запевнити в тому, що цей улюблений багатьма десерт дуже потрібний і важливий для нашого з Вами, в тому числі і дитячого, раціону, а чим саме ми зараз дізнаємося:

В желе або вірніше в желатині містяться дуже важливі і потрібні для організму амінокислоти. Насамперед це гліцин – амінокислота, яка відповідає за зосередженість, увагу і психологічний стан дитини. Для дорослих це речовина особливо корисна з точки зору відновлення хрящових тканин та профілактики запальних захворювань суглобів.

В желатині присутній агар-агар. Всі дорослі вже згадали про те, що отримують цю речовину із спеціально оброблених водоростей бурого і червоного кольорів. Фішка цієї складової полягає в користі для кишечника і головне для його ефективної роботи.

Вміст пектину – речовини,яка  головним чином, відповідає за виведення з організму солей важких металів, що робить і желе, і желатин основними продуктами в раціоні тих, хто пов’язаний з шкідливими виробництвами і їх роботою.

В той же час не слід забувати, що, якщо робити желе на основі корисних фрктів, ягід, молочка або вершків, то всі наявні в них корисні речовини теж негайно потраплять до нас в організм, причому без втрат. Пам’ятайте і про те, що желе – це одна з небагатьох страв, яка в процесі приготування не піддається кип’ятінню, а значить вся користь при ньому.

Це, мабуть, все те, що ми хотіли розповісти про саму страву і тепер настав час дізнатися як зробити желе  самостійно.

Інгредієнти для желе:

Заготівля для желе – 1 пакет (на 400 мл водички)

Желатин – 3 столові лолжечки

Груші – 3 шт.

Малинка – 15 шт.

Сиропчик з вишнеого варення – 100 мл

Водичка – 1 л

Лимонний сік – 2 столових ложечки

Перш за все підготуємо всі необхідні продукти;

У кухлик виливаємо водичку і ставимо її на вогник, щоб розігріти до температури 50 -60 градусів;

У склянці розвести гаряченькою водичкою желатин і даємо йому повністю розчиниться;

В цей час підігріту в ковшику водичку знімаємо з вогника і добавляємо заготовку для желе;

Тепер туди ж добавляємо сік лимончикаі знову розмішуємо;

Після цього слід добавити заготовлений сиропчик з варення;

Тепер покладемо в ківш трохи груш і знову повернемо його на плиту, щоб помішуючи ввести розплавлений желатин, але не кип’ятимо;

Знову ставимо каструльку на вогонь, добавивши попередньо трохи груш, і вливаємо рідкий желатин із склянки. Слідкуйте за тим, щоб желе не закипіло!

Тепер розкладаємо нарізані груші по креманках або склянках;

Зверху кладемо по кілька заморожений ягід малинки, не розморожуючи їх попередньо;

В кінці все заливаємо підготовленим желе і ставимо в холодильник на кілька годин;

Готове желе має виглядати блискучим, яскравим і апетитним, щоб його відразу хотілося з’їсти

Як зробити желе з молочних продуктів

Багато діток, та й дорослих не переносять молочних продуктів, а у вигляді морозива або желе вживають їх із задоволенням. Запропонуйте своїм домочадцям жельований сир або сметанку, молочно-шоколадне желе шарами і їх захвату просто не буде меж.

Вам знадобиться:

0,5 літра домашнього молока, цукор – 0,5 скляночки (близько 100 гр.), листовий желатин – 50 гр., ванільний цукор – 1 пакетик. Кілька гілочок м’яти і 4-5 шт. полуниці для прикраси.

Важливо! Якщо ви хочете приготувати цю страву за оригінальним рецептом, потрудіться розшукати білий тростинний цукор «Преміал» і ваніль в паличках.

Пластинки желатину занурте на 5 хвилин у водичку. Молочко нагрійте, не доводячи до кипіння. Вийнятий з водички желатин помістіть в молочко і розчиніть його, постійно помішуючи.

Добавте цукор – звичайний і ванільний.

Розлийте в порційні ємності, остудіть.

Помістіть в холодильник на 3-5 годин.

Подавайте на десерт, прикрасивши шматочками полуниці і листочками м’яти.

Як зробити желе зі сметанки

На основі сметанки можна зробити смачні і низькокалорійні десерти: креми, муси і, звичайно, желе. Воно може бути порційним або приготованим у великій формі – такий виріб нагадує торт і подається на завершення святкового обіду. В желе варто добавити сушені або свіжі фрукти, ягідні соки, горіхи і навіть крихти печива. Всі ці інгредієнти зроблять страву ще більш смачною і цікавою.

Як зробити желе зі сметанки з чорносливом

Десерт можна зробити з будь-якої жирності сметанки. Чорнослив варто заздалегідь замочити, а потім злити водичку. Замість слив можна використовувати курагу, родзинки, сушений інжир або вишню. Смачним виходить і желе з асорті з сухофруктів.

150 г чорносливу наріжте на невеликі шматочки. 20 г харчового желатину замочіть в кількох ложках холодної водички, а потім, помішуючи, розпустіть на вогні. Злегка охолодіть розчинений желатин. 500 р сметанки збийте з 2 столовими  ложечками цукру і 1 чайною ложечкою ванільного цукру. Краще всього скористатися міксером суміш вийде пишною і повітряною.

Влийте сметанку, желатин, добавте нарізаний чорнослив і добре перемішайте. Перекладіть суміш у форму і помістіть її на холод. Щоб отримати желе, опустіть форму в гарячу водичку і перевернути на блюдо. Подавайте разом з бісквітним печивом.

Як зробити желе шоколадне

Ніжне желе з шоколадним смаком особливо сподобається дітям. Для більшої пікантності можна добавити терті горіхи, а також шматочки натурального шоколаду, білого або темного.

4 столових ложечки порошкового желатину замочіть в 4 столових ложечках холодної кип’яченої водички на 5 хвилиночок. Поставте суміш на вогонь і нагрівайте до повного розчинення. 600 мл сметанки змішайте з 2 столовими ложечками какао-порошку і 3 столовими ложечками цукрової пудри. Ретельно збийте все міксером до повної однорідності. За бажанням в суміш можна добавити шматочки шоколаду або горіхи.

Влийте в сметанну масу злегка остиглий желатин і збийте ще раз. Перелийте суміш у силіконову форму і поставте її в холодильник. Коли желе повністю застигне, переверніть його на блюдо і подавайте.

Як зробити желе сметанне з малиновим пюре

Кислувата сметанка відмінно поєднується з солодкими ягодами – наприклад, з малиною. Такий десерт краще приготувати в широких прозорих скляночках або креманках, в яких шари ласощі будуть добре видні. Зазначеної кількості продуктиків вистачить на 3 порції.

2 столові ложечки желатину залийте парою ложок водички. Поставте суміш на плиту і, помішуючи, розчиніть желатин. Остудіть його. 200 г свіжої малини протріть через сито, кілька великих красивих ягід відкладіть для прикраси.

300 мл нежирної сметанки збийте з 2 столовими ложечками цукру і дрібкою ваніліну. Влийте желатин і ще раз перемішайте. Розкладіть масу по скляночках або креманках і помістіть в холодильник для застигання. Через 3 годинки викладіть поверх желе малинове пюре і знову поставте десерт в холод. Подавайте, прикрасивши кожну порцію ягідками малинки і листочками свіжої м’яти.

Як зробити желе домашнє з желатину і кави

Приготувати желе самостійно в домашніх умовах можна дуже легко. Головне — наявність желатину, а наповнювач можна придумати який завгодно. Зробити желе можна з соку, солодкого молочка, компоту або фруктів. Тут ви знайдете оригінальний тайський рецепт незвичайного желе — желе тільки для дорослих з кави.

В країні посмішок Таїланді желе дуже популярне і є улюбленим солодким десертом (а десерти там бувають не тільки солодкі, але і гострі) дітей і дорослих.

Щоб приготувати домашнє желе знадобляться інгредієнти:

розчинна кава — 3 столові ложечки

цукор — 4 столові ложечки або по смаку

желатин — 30 грам (приблизно 3 чайні ложечки)

500г водички або 1 склянка водички

Правильне приготування желатину — запорука успішного желе. у молочці. Якщо хочете готувати желе з молочної кави, то треба, щоб водичка і молочко були в пропорції 1:1.

Замочити желатин в склянці водички кімнатної температури і залишити розбухати на 40 хвилиночок. Через сорок хвилиночок весь желатин повинен розчинитися і стати готовим для приготування желе.

Добавити решту водички (1 склянка). Другу скляночку водички можна замінити на молоко, для любителів кави з молочком.

Поставити каструльку на невеликий вогонь, добавити цукор і помішуючи довести водичку з желатином і цукром кипіння. Потім добавити каву. Не добавляти каву в холодну водичку, так як розчинна кава в ній не розчиняється.

Додавши каву, добре перемішати і вимкнути вогонь. Желатин не повинен кипіти.

Перелити желе у формочки і поставити застигати в холодне місце.

Готове желе вийде досить густим щільним , його можна вживати не тільки ложкою, але і десертною виделкою або гострою паличкою, по-тайськи.

jak-zrobutu-zhele-v-domashnih-ymovah-1

Кавове домашнє желе, яке готували без молочка і цукру, дуже смачно поєднується зі згущеним молочком, як на фото.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *