Home / Діти / Ячмінь на оці у дитини: як лікувати

Ячмінь на оці у дитини: як лікувати

Про власний імунітет дуже важливо дбати постійно, а вже про імунну систему своєї дитини і поготів. Однією з ознак слабкого імунітету є ячмінь або гостре гнійне запалення волосяних мішечків вій. Як позбутися від нього якомога швидше і без зайвого клопоту, як лікувати ячмінь на оці у дитини засобами народної медицини і наскільки вони ефективні, дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Ячмінь на оці у дитини – що це таке?

Ячмінь на оці у дитини як лікувати

Ячмінь проявляється у вигляді пухлини на повіці і її подальшим набряком. Він виникає в результаті запалення волосяного мішечка вії. Викликає ячмінь бактеріальна інфекція на тлі ослабленого імунітету внаслідок простудних захворювань. В основному провокаторами гострого гнійного запалення волосяного мішечка вії або сальної залози Цейса (так ще називають ячмінь в медичній термінології) є стрептококи і стафілококи. Хвороба ця приємна, супроводжується свербінням і палінням на оці, а про те, як правильно лікувати його, знають лише одиниці.

Ячмінь на оці у дитини. Причини виникнення

У різних людей ячмінь виникає з різних причин. У жінок, наприклад, ймовірність захворіти більше, ніж у чоловіків, і пояснюється це просто. Жінки частіше контактують з очима, торкаючись до них безпосередньо пензликами і щіточками при нанесенні макіяжу.

У дітей ця недуга так само дуже «популярна», так як вони можуть залізти брудними руками в очі, або ж граючи в піску занести ненавмисно піщинку в око. У будь-якому випадку, при виникненні гострого гнійного запалення волосяного мішечка вії, краще відразу звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Так чому ж досить часто виникає ячмінь на оці у дитини? Винуватцем появи цього захворювання в 90% випадків є інфекція, яка заноситься, наприклад, брудними руками дитини. Так само захворювання може виникнути в результаті інших негативних чинників:

стрес;

простудні захворювання;

пил (потрапляння в очі дрібних частинок);

порушення правил гігієни;

переохолодження;

ослаблений імунітет;

цукровий діабет;

порушений обмін речовин.

При неправильному лікуванні ячменю, можна поширити інфекцію по крові і отримати її зараження. У деяких випадках, при виникненні ячменю у дітей спостерігається підвищення температури. Тому, якщо є точна впевненість, що це гостре гнійне запалення волосяного мішечка вії, краще відразу йти на прийом до лікаря і отримати лікування від фахівця.

Ячмінь на оці у дитини – ознаки

Розвиток ячменю відбувається наступним чином: інфекція проникає в залозу, через це залоза ущільнюється і збільшується в розмірах. У протоках, які виходять назовні, виникає закупорка і гнійна рідина заповнює залозу, і тому дитинка відчуває болючі зудячі відчуття в області очей.

До цього захворювання вельми схильні дітки, у яких ослаблений імунітет, внаслідок простудних захворювань. Так само діти, які ще не розуміють, що не можна терти очі брудними ручками. На виникнення ячменю впливає безліч факторів, знаючи причину виникнення, підбирається відповідне лікування.

Як проявляється ячмінь на оці у дитини? Це захворювання заподіює дитині чимало неприємностей. Вона супроводжується свербінням і палінням в області поразки століття. Іноді піднімається температура, з’являється озноб. Але основними симптомами прояву ячменю у дітей, все-таки є почервоніння і набряклість повіки. Причому біль в оці залежить від того, як сильно набрякли очі дитини. Око постійно сльозиться, і дитинка відчуває відчуття, що в оці є сторонній предмет.

Якщо це зовнішній ячмінь, то через пару днів з’являється чітко помітний жовтого кольору гнійник, який не можна видавлювати. Головка гнійника буде рости і жовтіти до того часу, поки не відбудеться самостійний розтин.

Розрив капсули відбувається приблизно через чотири доби. При цьому виходить гнійна маса разом з мертвими клітинами. Коли запалення розкриється, больові відчуття стануть набагато меншими. Поступово зникне і почервоніння.

Зазвичай ячмінь не залишає після себе слідів, але в деяких випадках можливо залишиться невеликий шрам.

Якщо ж це внутрішній ячмінь, то на внутрішній поверхні повіки можна спостерігати почервоніння. Шкіра навколо ячменю запалена і набрякла.

У разі внутрішнього ячменю запальний процес йде повільніше, але набагато болючіше. До того ж, у дитинки може боліти голова. Якщо гнійника не видно, то ячмінь ще не дозрів, і він може просто зникнути не дозріваючи. Таке часто трапляється.

Ячмінь на оці у дитини  – види

Ячмінь належить до захворювань, що характеризується запальними процесами гострого характеру. Гостре гнійне запалення волосяного мішечка вії може проявлятися в двох різних видах і ділиться на два типи: внутрішній;

зовнішній.

Зовнішній ячмінь виникає в результаті попадання інфекції в волосяні фолікули цибулини. Утворюється гнійне запалення залоз, найчастіше розташовується на повіці з зовнішньої стінки. Крім цього, інфекція здатна торкнутися і сальної залози в тому числі. У такій ситуації ячмінь локалізується на зовнішній частині повіки.

Вважається, що цей вид є найбільш поширеним серед хворих людей на цю недугу. Якщо при цьому видавлювати гнійник або не робити ніякого лікування, може виникнути ускладнення. Хвороба в такому випадком починає активно прогресувати. Відбувається інфікування здорових клітин, які знаходяться поруч із запаленням.

Внутрішній ячмінь локалізується на внутрішній поверхні повіки. Він утворюється в результаті запального процесу в мейбомієвій залозі. Це обумовлюється її близьким розташуванням до фолікул вій.

Основна функція цієї залози полягає у виділенні секрету, завдяки якому відбувається змочування очного яблука. Цей секрет дозволяє оку не пересихати і підтримує потрібний рівень вологості очей.

У разі виникнення запалення, протоки, по яких виводиться рідина закупорюються. Ось тоді і виникає утворення ячменю. Так само, як і зовнішній, внутрішній ячмінь потрібно лікувати своєчасно. Інакше може розвинутися халязіон. В принципі, симптоми внутрішнього і зовнішнього ячменю схожі, головна їхня відмінність полягає в різній локалізації на повіці.

Коли ячмінь на оці у дитини небезпечний, і які бувають ускладнення?

Якщо вчасно не лікувати ячмінь, то захворювання може перейти в хронічну форму. На цьому етапі може виникнути два варіанти розвитку подій: ячмінь може стати хронічним і застигнути в одній формі, не розростаючись, або з’являються більш неприємні ускладнення. В результаті запальних процесів, які відбуваються впродовж цієї хвороби, може статися запалення лімфатичних вузликів, які розташовуються поруч.

Крім цього, дитина може відчувати себе стомленою і втомленою. З’являється млявість у всьому тілі. Головні болі і підвищення температури так само відносяться до основних ускладнень під час хвороби. Не виключені і більш серйозні ускладнення, запальні процеси повіки призводять до зараження очниці і протікання в ній запальних процесів.

У рідкісних випадках ускладнення можуть привести до тромбофлебіту в очній області, а також запалення оболонки мозку людини. Тому варто уважно поставитися до виникнення гострого гнійного запалення в оці, адже його ускладнення можуть привести до смертельного результату.

Прояви ускладнень найчастіше відбуваються від того, що дитинка постійно чухає очі або намагається самостійно прибрати гній, натискаючи на припухлість. Гній може потрапити в кров і рознести інфекцію по організму, а це вкрай небезпечно. Якщо гнійні маси самостійно не пішли, то слід звернутися за допомогою до фахівця в лікарню.

Ячмінь на оці у дитини. Діагностика захворювання

При звичайному перебігу хвороби діагностика дуже проста, діагноз ставиться клінічно. Як тільки почався запальний процес і помітно з’явилось почервоніння і припухлості повіки, необхідно звернутися до офтальмолога. Він спеціальними інструментами виверне повіку і проведе візуальний огляд, використовуючи при цьому бічне освітлення. Додаткові огляди не потрібні.

Так само лікар візьме потрібні аналізи на посів і визначення інфекції, і крім того, аналіз на чутливість до антибіотиків. Практично в 100% випадків, єдиним мікробом, який здатний викликати фурункули і ячмені, є золотистий стафілокок.

Коли дитинка часто страждає ячменями і фурункулами, мова йде про хворобу, яка викликана золотистим стафілококом і в такому випадку здавати будь-які мазки немає ніякої необхідності. Якщо ячмінь носить рецидивуючий характер, то робляють аналіз крові і сечі на рівні глюкози. При визначенні гострого гнійного запалення волосяних мішечків повіки головне звернути увагу і не сплутати ячмінь з хронічним запаленням залози в області повіки – халязіона.

Як вилікувати ячмінь на оці у дитини

Для позбавлення від ячменю у дітей можна використовувати різні краплі, такі як: Тобрекс, Тобр, Левоміцетин. У складі цих крапель є антибіотик, який згубно діє на інфекцію, викликану стафілококом. Ефективно допомагають краплі для очей Софрадекс. Закапувати їх необхідно 6 разів на день, чергуючи з нанесенням мазі гідрокортизону. Її наносять за нижню повіку 3 рази в день.

Коли ячмінь на оці у дитини  розкривається, то вії можуть злипнутися, тому варто промокнути ватний спонж в розчині фурациліну і прибрати гній. Бажано попередити дитину, щоб він не тер очі руками, щоб не рознести інфекцію на інші фолікули вій. З дозволу лікаря можна скористатися домашніми засобами, наприклад, зробити примочки з ромашки або подорожника.

Ці трави надають хорошу протизапальну дію. Якщо нариви з’являються епізодично, і носять тривалий характер, то в цій ситуації повністю вилікувати дитину тільки місцевими засобами не вдасться. Адекватним методом лікування в такому випадку є прийом всередину антистафілококових антибіотиків. Таких препаратів не мало.

Принциповий момент полягає в тому, що як правило, при лікуванні шкірних інфекцій не вдається обійтися 5-7 днями лікування. Необхідно пройти курс терапії тривалістю не менше 1-3 місяців. При лікуванні ячменю вдома можна використовувати такі рецепти народної медицини. Змочити ватяний спонж в 70% спирті. Припекти місце, де починається запалення.

Робити це потрібно уважно і обережно, щоб спирт не потрапив в око дитині, інакше можна викликати опік ока. Ячмінь боїться тепла, тому можна прикласти тепле варене яйце, попередньо загорнувши його в тканину. Цей метод так само знижує больові відчуття у малюка.

Ячмінь на оці у дитини. Профілактика захворювання

При правильній адекватній терапії такого захворювання як ячмінь, наслідки будуть мінімальними. Якщо лікування проходить самостійно, то необхідно потрібно дочекатися самовільного розтину ячменю. Видавлювати самостійно гнійник не рекомендується, тому що з’явиться можливість появи ускладнень, занесення інфекції.

Профілактика цього захворювання полягає в тому, щоб максимально мінімізувати чинники, що впливають на його появу. Необхідно зміцнювати імунітет дитини, частіше гуляти на свіжому повітрі, приймати сонячні ванни. Подбати про правильне харчування дитини, щоб його організм отримував потрібну кількість вітамінів і корисних речовин. Пояснити дитині, наскільки важливо дотримуватися правил особистої гігієни, такі як ранкова і вечірня гігієна, дитинка повинна мати свій власний рушник і мило.

Щоб позбавити свою дитину від виникнення запалень на оці за типом ячменю, слід піклуватися про здоров’я дитини, зміцнювати його імунну систему і стежити за правильним харчуванням. Якщо ж ячмінь на оці у дитини все ж утворився, слід негайно звернутися до лікаря, так як з запальними захворюваннями очей жартувати не слід.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *