Home / Кулінаріні рецепти / Яблучний Спас в 2019 році. Смачна підбірка рецептів

Яблучний Спас в 2019 році. Смачна підбірка рецептів

Яблучний Спас в 2019 році  відзначають 19 серпня. У церковному календарі цей день відомий як Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З Яблучним Спасом пов’язано дуже багато прикмет і звичаїв, які люди вважали дуже важливими для свого благополуччя і здоров’я.

Яблучний Спас в 2019 році – традиції та прикмети

Яблучний Спас в 2019 році. Смачна підбірка рецептів

Яблучний Спас в Україні традиційно святкувався широко і всенародно. Прийнято було пригощати яблуками якомога більше людей. За народними прикметами Яблучний Спас означає настання осені – ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими. Що приготувати на Яблучний Спас і які традиції дотримати,

Яблучний Спас в 2019 році  є другим, середнім святом трьох серпневих Спасів: Медового Спаса, Яблучного Спаса, Горіхового Спаса. Яблучний Спас – це свято православної християнської традиції, швидше за все зливається з більш давніми народними святом збору врожаю яблук. Яблучний Спас слідує  за Медовим Спасом – і тому часто час від Медового до Яблучного Спаса називається Яблучно-Медовий Спас.

Раніше вважалося, що до Яблучного Спаса потрібно було утримуватися від вживання яблук. А в сам Яблучний Спас яблука їли цілий день, готували безліч різних страв з яблуками, святили всі можливі яблука і заготовляли яблука на довгу зиму. В Яблучний Спас освячували не тільки свіжі яблука нового врожаю, а й всі фрукти нового врожаю.

Як вже було сказано вище, спочатку яблучний Спас в 2019 році  було пов’язане з виноградом, але з поширенням Православ’я по всій Русі, згодом для зручності виноград поміняли на яблука. І це дуже вдало, так як у слов’ян здавна серпень вважається початком збору врожаю і кінцем літа. Яблука, інші фрукти, хлібні колоски, мед, горіхи – все це приносилося в церкву і освячували.

Зараз, звичайно, частіше приносять тільки яблука. До речі, у слов’ян існує заборона на поїдання яблук до настання Яблучного Спаса. Навіть існує повір’я, що обгрунтовують цю заборону. Батьки померлих дітей їдять яблука тільки з моменту настання Преображення Господнього, щоб їхні діти на «тому» світі могли поласувати райськими яблучками.

Яблука несли на освячення до храму, а потім клали на могилки дітей, а також інших родичів. Також у селах дівчата, пригощаючи гостей яблуками, загадували бажання (найчастіше вийти заміж за певну людину) і примовляли: «Що загадане – то надумано! Що надумано – то збудеться! Що збудеться – не мине!».

Можете спробувати самі загадати бажання напередодні Яблучного Спаса. Обов’язково кілька разів проговоріть вищенаведене «заклинання». Сенс тут навіть не у всяких чудесах, а в простій психології.

Ви себе самі налаштовуєте на втілення бажання в реальність, будете підсвідомо робити все для досягнення поставленої мети. Головне вірити і діяти! Як і багато інших свят, Яблучний Спас супроводжується народними гуляннями, піснями і танцями. Звичайно, все це без вживання алкогольних напоїв (піст же).

Якщо 19 серпня буде сухим день, то і вся осінь буде така. Якщо ж дощитиме і похмуро, то осінь прийде ще раніше, буде більш сиро і прохолодно. Вважається, що поїдання освячених яблук, груш, ягід та інших плодів в цей день дарує здоров’я, силу, удачу, в загальному, все найкраще. Також прийнято дарувати один одному яблука і вітати з Яблучним Спасом.

Яблучний Спас в 2019 році. Що подати на стіл під час Другого Спаса

З одного боку, прийнято готувати безліч страв з яблуками. З іншого боку, всі ці страви повинні бути пісними, так як ще йде Успенський  піст. Звичайно, цей поіст не можна назвати особливо строгим, а тому багато мирян дозволяють собі скоромну їжу.

Повернемося до яблук. Якщо ви думаєте, що б такого з них приготувати, то ось вам кілька добірок рецептів різної випічки. Готуйте – не прогадаєте! Це найоптимальніші варіанти, що поєднують в собі простоту, чудовий смак і красу.

Спечіть пишний штрудель з яблуками в духовці! Можна сказати, класика яблучної випічки. Сподобається всім! А є ще дуже смачний і відомий пиріг з яблуками. Тут маленькі і дуже смачні слойки з яблуками. Спробуйте хрусткий яблучний пиріг з пісочного тіста.

Яблучний штрудель

Для приготування штруделю знадобиться:

300 г пшеничного борошна

2 ст. л. натурального оливкового масла вищого сорту

50 г вершкового масла

25 г цукрової пудри

сіль

Для укладання тіста:

100 мл натурального оливкового масла вищого сорту

Для начинки:

1 кг яблук

сік і терта шкірка 1 необробленого лимона

50 г цукру

2 ст. л. панірувальних сухарів

40 г очищеного, нарізаного скибочками і обсмаженого мигдалю

25 г ядер пінії

75 г кишмиш

1 ч. л. меленої кориці

50 г вершкового масла

вершкове масло для деко

цукрова пудра для посипання

Щоб приготувати  струдель на яблучний Спас в 2019 році  потрібно  борошно висипати на обробну дошку і в центрі зробити ямку. Влити туди оливкову олію, 100 мл теплої води, покласти вершкове масло, цукор і сіль і вимісити еластичне тісто. Це займе близько 20 хвилин. Чим інтенсивніше місити тісто і бити його об дошку, тим тонше його можна буде розкачати.

З тіста скачати кулю, викласти в миску і залити оливковою олією. Закрити і залишити на ніч постояти. На наступний день обсушити паперовим рушником тісто і на посипаній борошном дошці руками розім’яти тісто якомога тонше, товщиною з посудний рушник. Тісто не повинно рватися.

Для начинки яблука очистити, видалити серцевину, розрізати на 8 частин, а їх дуже тонко нарізати поперек. Скропити лимонним соком. Швидко обсмажити в пательні до золотисто-жовтого кольору, посипати цукром і злегка карамелізувати.

Пательню зняти з плити, додати панірувальні сухарі, лимонну шкірку, мигдаль, ядра пінії, кишмиш і мелену корицю. Вершкове масло розтопити і частиною його змастити тісто. На тісто рівномірно викласти начинку, залишивши 3-5 см незаповненого тіста по краях.

Тісто згорнути в рулет і заліпити по краях, щоб солодкий сироп не витікав. Акуратно викласти рулет на змащене маслом деко, змастити вершковим маслом і випікати 40-45 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Вийняти, посипати цукровою пудрою і подавати в теплому вигляді.

Язик з фруктовим соусом

Длоя цієї страви знадобиться:

1 яловичий язик

1 цибуля

1 морква

1 гілочка петрушки

5 яблук

1 cт. л. червоного вина

сіль, цукор, лимонна цедра за смаком

Язик  добре промити, ошпарити окропом, покласти в каструлю, додати коріння, залити холодною водою так, щоб вона покривала язик на три пальці. Поставити на сильний вогонь. Коли вода закипить, зменшити вогонь, і на невеликому вогні довести язик  до готовності, посолити наприкінці варіння.

З готового язика  зняти шкіру, розрізати його на широкі тонкі скибки, тримаючи ніж навскіс, залити невеликою кількістю бульйону, в якому він варився, щоб скибки не висохли.

Приготувати соус. Очистити яблука від шкірки і насіння, розрізати на чотири частини, покласти в каструлю, влити півсклянки води і розварити до м’якості. Протерти яблука через друшляк, розвести червоним вином, покласти сіль, цукор   за смаком, додати натерту цедру лимона. Все проварити. Язик  перед подачею залити соусом, добре прогріти, додати петрушку.

Повітряний пиріг з яблук

Щоб приготувати пиріг з яблук знадобиться:

100 г  яблук

3 ст. л. цукру

1 ч. л. вершкового масла

6 шт. яєць (білків)

цукрова пудра

Яблука спечіть і протріть через сито. У утворене пюре додайте цукор і трохи поваріть. Не охолоджуючи, тонкою цівкою при швидкому помішуванні влийте суміш в збиті білки і потім викладіть гіркою на змащену маслом пательнюу. Поверхню пирога прикрасьте тієї ж масою, випускаючи її з конусоподібного мішечка і випікайте в духовці. Подавайте пиріг гарячим, не знімаючи із пательні. посипавши цукровою пудрою. До пирога подайте холодне кип’ячене молоко або вершки.

Кисіль з свіжих яблук

Щоб приготувати кисіль знадобиться:

1 літр води

500 г яблук

50 г журавлини

125 г цукру

50 г крохмалю

Журавлину перебирають, миють, розминають, заливають водою, кип’ятять і проціджують. У рідину додають цукор, нарізані скибочками яблука і варять до м’якості  яблук. Заварюють крохмалем, розмішують, доводять до кипіння. Виливають на блюдо, посипають цукром, охолоджують.

Гуска з яблуками

Щоб приготувати смачну гуску з яблуками знадобиться:

1 великий гусак

1,5 кг антонівських або будь-яких інших кислих яблук

2 ст. л. жиру або вершкового масла

Яблука очистити від шкірки, розділити на часточки, вийнявши насіннєву коробочку. Гуску общипати, випатрати, обпалити над вогнем, натерти зовні і зсередини сіллю, перцем, розтертими в порошок насінням кінзи. Зверху акуратно і рівномірно обмазати сметаною.

Яблука укласти всередину і зашити розріз світлою міцною ниткою. Поставити гуску  в духовку, наливши на деко трохи води. Перед подачею на стіл вийняти з духовки готову гуску, злити зайвий жир в окремий посуд, видалити нитки, вийняти з неї яблука. Обробити гуску на порції і викласти на блюдо з яблуками. По краях можна викласти гречану кашу, картоплю, варену або смажену. Зверху злегка полити гуску жиром і посипати зеленню.

Пряні яблука з гарбузом

Пряні яблука з гарбузом можна подавати холодними – на десерт, а можна перемішати з запареною і обсмаженої на маслі зеленою гречкою – дуже смачно!

Інгредієнти:

450 г кисло-солодких яблук і стільки ж солодкого гарбуза,

по жмені кедрових горішків і родзинок,

5 бутонів гвоздики,

5 горошин запашного перцю,

½  ч.л. меленої кориці,

1 ст.л. кокосового масла

Розігріти духовку до 180 градусів. Гарбуз очистити і нарізати кубиками зі стороною 2 см. Змастити форму для запікання кокосовим маслом, перекласти в неї гарбуз і поставити в духовку запікатися хвилин на 10. Яблука очистити від серцевини і порізати такими ж кубиками. У ступці розтовкти гвоздику і запашний перець в порошок, змішати з корицею.

Родзинки  промити і розпарити в гарячій воді. Дістати гарбуз з духовки, додати в нього інші інгредієнти, перемішати і прибрати в духовку ще на 10-15 хвилин. За цей час пару раз перемішати. Як тільки яблука стануть м’якими – готово!

Яблучно-манний мус

Тим, хто не любить манну кашу, присвячується. Ну, а якщо серйозно, то просто дивно, що з найпростіших продуктів можна приготувати такий дивно повітряний і ароматний десерт.

Інгредієнти:

40 г манної крупи з твердих сортів пшениці,

200 г пюре яблучного,

200 г яблучного соку, к

ориця на смак,

2-3 яблука.

Яблучний сік змішати з пюре, налити в сотейник і додати манку. Довести до кипіння і варити на повільному вогні 5 хвилин. Зняти з вогню, охолодити до кімнатної температури і додати корицю. Збити мус на високих оборотах міксера – він повинен збільшитися в кілька разів і стати дуже пишним.

Яблука тонко нарізати і розкласти на дно формочок. Зверху викласти мус. Мус повинен закривати яблука (ізолювати від повітря), щоб вони не завітрились і не темніли. Щоб мус застиг, поставити в холодильник на пару годин.

М’які яблучні цукерки

Інгредієнти:

1 склянка сушених яблук (пощастило тим, у кого є дегідратор!),

Півсклянки органічних вівсяних пластівців,

60 мл апельсинового соку,

2 столові ложки кокосової стружки,

1 чайна ложка кориці,

2 столові ложки сиропу, наприклад, топінамбура.

Вівсянку і яблука подрібнити в блендері або кавомолці. У великій мисці змішати яблука і вівсянку з сиропом, соком і корицею. Скачайте кульки і обваляйте їх в кокосовій стружці. Зберігати цукерки в холодильнику.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *