Home / Дозвілля / Вишивка гладдю – різні техніки виконання. Корисні поради

Вишивка гладдю – різні техніки виконання. Корисні поради

Вишивка кожен сезон впевнено підкорює модні подіуми, а речі і предмети інтер’єру з обробкою, зробленою вручну, вражають своєю красою. Що й казати, вартують такі шедеври чималих грошей.  У цій статті ми поговоримо про таке захоплення, як вишивка гладдю.

Вишивка гладдю. Історія виникнення вишивання гладдю

Вишивка гладдю – різні техніки виконання. Корисні поради

Якщо ви не хочете переплачувати (адже можна зробити ексклюзивний виріб своїми руками!) або вирішили створювати такі шедеври самі, ми допоможемо вам приєднатися до світу творчості та натхнення.

Таке майстерне заняття, як вишивка гладдю, виникло ще до нашої ери. Зараз в музеях збереглися вишивки, яким понад дві тисячі років. Однією з найпоширеніших думок з приводу виникнення цього ремесла, є те, що воно з’явилося в Стародавньому Китаї. Тодішні знатні дами мали неймовірні здібності вишивки шовковими нитками по шовкових тканин.

Слідом з Китаю ця фантастична вишивка перекочувала до японських майстрів, а в Європу вона потрапила по Великому Шовковому Шляху і завоювала Древній Рим і Грецію. Так це неймовірне мистецтво поширилося по всьому світу.

У багатьох творах Гомера згадується про це ремесло, а також існують легенди про богиню Афіну, яка мала незвичайні здібності у вишиванні.

Вишивка гладдю. З чого починається вишивка гладдю  для початківців?

У всіх нас є заняття для душі. На сьогоднішній день значна частина представниць прекрасної статі займається вишиванням.

Вишивка гладдю  дозволяє створити неймовірної краси візерунки, а вишиті роботи нагадують живописні картини. Розглядаючи вишивку, може здатися, що це складна майстерність, доступна лише обраним. Однак це не так.

Так, вишивання, як і будь-яке інше рукоділля, вимагає терпіння і старанності, щоб його освоїти, особливо якщо ви хочете домогтися в цьому майстерності. Однак вишивати гладдю можуть навіть початківці умільці.

Легко впоратися з освоєнням нового захоплення допоможуть кілька секретів, якими ми поділимося далі.

Вишивка гладдю дозволяє створити неймовірної краси візерунки

Для початку вам необхідні наступні матеріали й інструменти:

Тканина. Виберіть відповідну тканину. Для пробної роботи не підійде шовк або інші слизькі тканини, краще використовувати звичайну бавовну або бязь. Тканину необхідно відпарити перед початком вишивання, інакше станете власницею «розмазаного малюнка».

Зупиняючи свій вибір на тій чи іншій тканини, необхідно точно знати її склад і бути впевненим в її якості, адже основа під вишивку не повинна мати в своєму догляді спеціальних або додаткових процедур. Вибирати тканину, потрібно відштовхуючись від того, що ви будете вишивати:

сатин, бязь і шовк використовують для вишивання постільної білизни

щільний льон, чистий або з добавками, використовують для вишивання скатертин або серветок

тонкий драп або будь-яку іншу тканину використовують для вишивання гладдю на одязі

лляну тканину застосовують для вишивки картин

Голка. Голку вибирайте тонку з широким вушком, в яке зможе пройти навіть товста нитка, вона знадобиться для формування об’ємних частин малюнка.

П’яльці. Це незамінний помічник у вишивці гладдю для початківців. Якщо у вас їх ще немає, при виборі ознайомтеся з принципом роботи, достоїнствами і недоліками, і візьміть для себе найбільш зручні.

Нитки. Нитки «Муліне» – ваш ідеальний вибір, тому що вони представлені в найширшій колірній гамі, а товщину нитки можна легко регулювати, відокремлюючи нитки від загального волокна.

Наперсток. Наперсток потрібен тільки в тому випадку, якщо ви плануєте вишивку на товстій тканині. Але новачкові варто потренуватися основам технології вишивки гладдю на тонких матеріалах.

Простий олівець і / або копіювальний папір. Вони знадобляться для перенесення малюнка на тканину, адже «на око» хорошої роботи не вийде.

На сьогоднішній день є маса магазинів для рукодільниць, в яких можна придбати стартовий набір для вишивання гладдю, якщо ви – новачок в цій справі. У цьому наборі запропоновано все необхідне для майстринь, які починають освоювати цей спосіб вишивання:

нитки

тканина

голка

схема

інструкція

Для повного набору залишиться купити п’яльці, наперсток, щоб не порізатися і дотримуватися техніки безпеки при вишиванні гладдю, ножиці і лінійкуа для вимірювання виробу.

Вишивка гладдю – шви

Існують такі різновиди швів у виконанні вишивання гладдю:

«Вперед голкою» – цей шов виконується рівними стібками по контуру малюнка, довжина яких дорівнює довжині між двох робочих відрізків.

«Назад голкою» – цей шов виконується зі зворотної (виворітної) сторони малюнка, відводячи голку назад на відстань, що дорівнює двом стібкам на лицьовій стороні, а після, роблячи один шов, кінці голки виводяться на лицьову сторону.

«Петельний стібок» – це шов зверху вниз. Вишиваючи лицьову сторону, голка залишається під ниткою.

«Шов» – цей шов виконується, виводять голку в центрі попереднього стібка з лицьового боку, а вводять на виворітну сторону під нахилом.

Вишивка гладдю. Яка буває гладь

Щоб краще розуміти, що саме ви хочете в результаті отримати, розглянемо, які бувають вишивки гладдю і розберемо основні її види.

Проста гладь. Кожна деталь малюнка вишивається окремо щільно прилеглими один до одного стежками, які не обмежені при цьому розміром або напрямком шиття.

Кольорова Олександрівська гладь. Завжди зображує рослини: ягоди суниці, калини, листя, гілочки. У ній примітний вибір колірного рішення. Так, наприклад, листя не завжди можуть бути зеленими, а ягоди – червоними, але форма незмінно прагне до натуральної. Цей вид по праву є найдоступнішим для вивчення початківцями майстринями, тому що допускає політ фантазії і можливість приховати будь-які огріхи.

Гладь «врозкол». Використовується ця техніка для вишивки великих деталей малюнка стібками східчастих рядів, які заходять один на інший, що створює мінімальний візуальний ефект переходу рядів від одного до іншого.

Біла з настилом. Виконується на дуже тонких тканинах білими муліне і шовком. В орнаменті переважають рослинні мотиви. Така вишивка гладдю  найчастіше прикрашає білі блузки, білизну, скатерті.

Художнє кольорове вишивання гладдю. Відрізняється від описаних вище видів напрямком стібка: він завжди робиться косим, без настилу. Виконується кольоровими нитками будь-якої товщини, а також шовком. Для додання об’єму малюнку, колірна гамма малюнка ближче до центру робиться темнішою, а ближче до країв використовують світлі нитки.

Атласна. Майстрині, що використовують цю технологію вишивки гладдю, дотримуються принципу – чим тонша нитка, тим ефектнішим виходить виріб. Стежки короткі, щільні, кожен наступний починається з середини попереднього.

Азіатська (китайська, японська). Фоном виступає гладка атласна тканина, як правило, темних тонів. Вишиваються в основному рослинні орнаменти або тваринний світ, малюнки завжди стилізовані, а колірна гамма не часто відповідає натуральній. Азіатська техніка вишивання гладдю для початківців буде важкувата в освоєнні, тому що робота шовковими нитками по атласній тканині дуже копітка і вимагає максимальної зосередженості.

Вишивка гладдю. Технологія вишивки гладдю

Існує велика кількість джерел, де ви знайдете майстер-класи з вивчення вишивки гладдю для початківців крок за кроком, проте всі вони мають загальні принципи роботи.

Виберіть візерунок, який ви хочете виконати. Найкраще підійдуть невеликі квіти або букви. Не беріть складних візерунків. Так, вони привертають погляди, і не терпиться їх виконати самим, але пам’ятайте, що такі роботи зроблені майстрами, для початківців вони будуть складні у виконанні, а результат, швидше за все, не порадує, що може назавжди відбити бажання вишивати. Освойте вишивку на простих прикладах, і вже потім, відчувши як проводиться вишивка гладдю, пробуйте складніші візерунки.

Підготуйте робоче місце. Воно повинно бути зручним і з хорошим освітленням.

Залиште перед собою приклад, де показана вишивка гладдю  покроково, або включіть відео з майстер-класом з вишивання (зверніть увагу, що на відео також має бути все показано покроково, інакше в якийсь момент ви не будете знати, що робити далі).

Якщо у вас вже все готово, і вам не терпиться почати вишивати, ми пропонуємо кілька покрокових інструкцій по вишивці гладдю для початківців. Розглянемо приклади на фото і відео.

Отже, коротко процес виглядає наступним чином:

 Відео майстер-класи з вишивання гладдю:

Захотілося навчитися вишивати гладдю, але не знаєте, з чого почати? Тоді дивіться цей відеосюжет як перенести малюнок

Як вставити тканину в п’яльця

Покрокове керівництво вишивки тіньовою гладдю для початківців. Гра кольорів, плавні переходи від одного відтінку до іншого – саме з такими завданнями потрібно впоратися під час вишивання тих чи інших малюнків, щоб ваша робота виглядала шедеврально. Для цього потрібно освоїти тіньову гладь, завдання якої полягає в тому, щоб передати за допомогою стібків і  кольорів ниток чергування тіней, півтіней і світла на вишивці.

Покроковий майстер-клас об’ємної вишивки квітки гладдю для початківців. Вже навчилися вишивати гладдю, але хочете внести родзинку в свої роботи? Тоді уважно дивіться даний відеосюжет, героїня якого покаже, як зробити малюнок більш реалістичним за допомогою -об’ємної техніки вишивання.

Процес вишивання гладдю

Частина 1. Початок вишивки «Вишня»

Частина 2. Вишиваємо листя

Також ви можете скористатися готовими наборами для вишивання, де вже підібрані матеріали в необхідній кількості, а також є схема і канва з нанесеним малюнком.

Якщо ви хочете прискорити процес роботи, то можна скористатися швейною машинкою.

Вишивка гладдю. Кілька корисних порад і рекомендацій новачкам

Щоб зробити вашу вишивку якісною, а процес рукоділля приємним, зверніть увагу на наступні деталі: Якщо ви новачок, краще вибирайте тонку і при цьому щільну тканину. Ідеально – бязь або бавовна. А ось від шовку та атласу на початкових етапах краще відмовитися.

Перед початком роботи потрібно ретельно погладити тканину. Таким чином, малюнок вийде акуратним і рівним.

Голки вибирайте відповідно товщині ниток. Пам’ятайте, що дуже товста голка залишає в тканині отвори від проколів. Універсальними нитками для вишивки гладдю є муліне. Саме їх краще і вибирати новачкові.

Залежно від товщини тканини, вишивка муліне може бути в одну, дві і більше ниток. Якщо ж тканина надто груба, скористайтеся вовняними нитками. Для оформлення дуже ніжних і делікатних робіт можна скористатися атласними або шовковими нитками.

Як тільки визначитеся з видом гладі і малюнком, можна приступати до перенесення його на тканину. Для цього використовуйте олівець або копіювальний папір, але вкрай акуратно, інакше ризикуєте забруднити фарбою тканину або перенести малюнок криво.

Помістіть тканину з малюнком в п’яльці для зручності вишивання і отримання рівного малюнка.

Можна вишивати різні за своєю величиною малюнки, проте новачкам краще вибирати невеликі картинки або орнаменти, які виходить заповнити в ширину швом в один стібок.

Головне правило вишивання – на обох сторонах роботи не повинно бути вузлів, ниток та інших «шлюбів». Будь-які хвости необхідно ховати як на початку вишивки, так і по завершенню роботи.

Дізнавайтеся про різні техніки вишивання поступово, вибирайте мотиви, в яких беруть участь не більше трьох видів гладі одночасно. Згодом, випробувавши різні способи вишивання, ви зможете комбінувати їх, отримуючи в нагороду справжні витвори мистецтва!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *