Home / Активний спосіб життя / Фітнес / Вправа вакуум для живота – секрет правильного тренування пресу

Вправа вакуум для живота – секрет правильного тренування пресу

Ви ще качаєте прес для тонкої талії? Тоді вакуум йде до вас! Століттями або навіть тисячоліттями культуристи прагнули зробити тіло збалансованим у всіх відносинах і зберегли секрет тонкої талії, який був навіть в арсеналі Арнольда Шварценеггера.

 Вправа вакуум для живота: замість поясу для схуднення

Вправа допомагає людям, у яких живіт випирає вперед через слабо розвинені поперечні м’язи пресу, і створює сексуальний красивий торс, який рідко можна побачити в сучасному світі, захопленою гонитвою за кубиками.

 Щоб талія стала дійсно вузькою, необхідно виконати декілька умов:

 домогтися низького відсотка жиру в організмі: 16-18% для жінок і 12-15% для чоловіків;

 зміцнити внутрішню мускулатуру живота – м’язовий корсет;

 опрацювати прямий м’яз пресу для формування звітного рельєфу.

 Анатомія пресу

 Крім всім відомих прямих і косих м’язів, які тренуються за допомогою скручувань, існують поперечна пряма і поперекові багаторозділяючі м’язи, що знаходяться під верхнім шаром. Саме вони контролюють поставу і глибоке дихання під час силових вправ.

 Їх зміцнення допомагає домогтися таких результатів:

 полегшити біль у спині;

 зробити живіт підтягнутим;

 поліпшити поставу;

 додати вибухової сили для тренування.

 Що таке вакуум?

 Ізометричне напруження поперечних м’язів  пресу для створення потужної вальсальви – видиху, необхідного для скорочення мускулатури під час інтенсивного навантаження. Це найкраще тренування для звуження талії за короткий термн, і зміни можуть скласти 2,5-5 см всього за три-чотири тижні, якщо зробити все правильно і регулярно.

 Техніка виконання вакууму освоюється з найпростішого варіанту – в положенні лежачи. Лягти на підлогу, зігнути ноги в колінах, впертися ступнями в підлогу або в ліжко. Робити дуже глибокий видих, піднімаючи діафрагму і звільняючи місце для впадання органів та скорочення поперечних м’язів.

 Максимально близько підтягнути пупок до хребта і протриматися 15 секунд, роблячи три підходи. Поступово навчитися зберігати напругу протягом 60 секунд. Не варто затримувати дихання, можна вдихати і видихати потроху.

 Щоб спростити вправу вакуум для живота, можна робити її відразу після пробудження – порожній шлунок забезпечить більш повне скорочення.

 Вакуум рачки – прогрес і ефективність

 Після того як вийде утримувати пупок протягом 60 секунд і п’яти підходів, можна вставати на карачки, щоб працювати проти сили тяжіння.

 Помістити поперек і шию в нейтральне положення – без різких прогинів і по струнці – повторити процедуру з повним видихом і підтягуванням пупка.

 Розумно буде починати з трьох підходів по 30 секунд, поступово збільшуючи час до 60 секунд і добавляючи два повторення. Особливо це буде корисно людям з болями в спині і ослабленою мускулатурою пресу.

 Вправа вакуум для живота   сидячи: вчимося у Арнольда Шварценеггера

 Саме в положенні сидячи зображується зірка бодібілдингу – затаїв подих. Під час сидячого положення в гру вступають стабілізуючі м’язи спини, що робить цю версію набагато складнішою. Необхідно сісти на тверду поверхню, впертися долонями в коліна, видихнути і підтягнути пупок до хребта. Розвивати витривалість до 3-5 повторень по 60 секунд. Щоб прискорити тренування, можна сідати на фітбол.

 Як часто користуватися вправою від Арнольда Шварценеггера і робити вакуум? Існує безліч версій. Одні експерти вважають, що поперечні м’язи потрібно тренувати три рази на тиждень, дозволяючи їм відпочити. Інші вважають, що достатньо численних короткочасних напружень протягом дня, щоб привести їх у дієздатний стан.

 Функціональний вакуум

 Вправа вакуум вчить користуватися мускулатурою правильно: скорочувати їх під час будь-якої силової роботи. Ми піднімаємо чайник, встаємо, беремо на руки дитину або несемо сумку, але для початку – напружуємо живіт. Так можна правильно захистити хребет від протрузій.

 Навчившись активувати поперечні м’язи живота у вакуумі, потрібно використовувати їх протягом дня. Мова йде про те, щоб зрідка втягувати  в себе живіт сидячи, стоячи, лежачи – в будь-якій ситуації.

 Сучасна людина більше часу проводить в положенні сидячи, і це підвищує неврологічний тонус, але дозволяє в положенні стоячи активувати м’язовий корсет неусвідомлено.

 Інший варіант – робити вправу вакуум для живота   при скороченні преса: під час згинання хребта, підйому ніг, тяги штанги або присідання.

 Вакуум або чарівний замок йоги

 Техніка виконання вправи вакууму для живота  в йозі відрізняється від тієї, що спрямована на зміцнення м’язів. Необхідно встати, нахилити тіло вперед, спираючись долонями трохи вище колін. Покласти підборіддя на груди, глибоко вдихнути і різко видихнути.

 Розгорнути грудну клітку, створюючи помилковий вдих – живіт сам підтягнеться під ребра без необхідності скорочувати м’язи примусово. Звичайно, йоги пропонують не дихати під час виконання вправи.


Check Also

Тай-бо. Мегапопулярні тренування з чудовим результатом

Тай-бо – це фітнес-програма, що набула шаленої популярності в цілому світі, а зараз впевнено завойовує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *