Home / Кулінаріні рецепти / Тісто на пельмені – рецепти еластичного і смачного тіста

Тісто на пельмені – рецепти еластичного і смачного тіста

Пельмені – не тільки смачна, але і дуже практична страва, адже їх можна приготувати про запас і заморозити в морозильній  камері. Коли немає часу на приготування обіду або вечері, дістаньте заповітний пакет з пельменями, і через кілька хвилин у вас на столі – цілком поживна і всіма улюблена страва. Про те як правильно зробити тісто на пельмені розберемо в даній статті.

Тісто на пельмені – особливості

Тісто на пельмені - рецепти еластичного і смачного тіста

Правильний пельмень залежить не тільки від начинки, яка може бути найрізноманітнішою, а від головного компонента – тіста. Його секрет досить простий, і приготувати тісто на пельмені  зможе навіть початківець кулінар. А поради, наведені нижче, допоможуть впоратися з цією справою ще швидше.

Головна особливість тіста на пельмені в тому, що воно ні в якому разі не може бути дріжджовим. На чому б не готувалося тісто, воно завжди робиться прісним, в міру еластичним і тонким, щоб в нього можна було з легкістю загорнути улюблену начинку.

З давніх-давен головними складовими цього тіста  були борошно, вода і яйця. Досвідчені господині клали інгредієнти на око і вимішували тісто руками, домагаючись щільної і еластичної консистенції.

На сьогодні різноманітність рецептів вражає, а на допомогу господарським рукам прийшли спеціальні машини для вимішування тіста. Також в будь-якому супермаркеті можна знайти вже готовий продукт. Але хіба смак магазинних пельменів можна порівняти з домашніми, замішаними і виліпленими вручну? Навряд чи. Адже страва, приготована з душею, завжди відчувається по-іншому.

Тісто на пельмені. Інгредієнти для тіста

Основним і найважливішим інгредієнтом для тіста є борошно. Зробивши правильний вибір, ви отримаєте тонке і пружне тісто на пельмені, яке ніколи не розвалиться при варінні.

Більшість господинь звикли робити заміс на звичайному пшеничному борошні вищого ґатунку. Але як показує практика, таке тісто виходить занадто м’яким, а пельмені в процесі варіння можуть розвалитися.

Ідеальним варіантом буде використання борошна другого ґатунку, яке має досить грубий помел, або борошна з твердих сортів пшениці. Також можна змішувати різні види борошна або використовувати його нестандартні види: гречане, житнє, рисове або кукурудзяне, які додадуть готовим пельменям цікавий, незвичайний смак.

Щоб отримати тісто, борошно потрібно розвести чимось рідким. Наприклад, в Італії, для замісу тіста замість рідини використовують виключно яйця і додають трохи рослинної (оливкової) олії. Замісити таке тісто досить складно, і іноді без спеціальних машин не обійтися. Тому краще піти простим шляхом наших бабусь і замішувати тісто на основі інших рідких компонентів. Тут вибір великий:

молоко, кефір, сметана або сироватка відмінно підійде для пишних і м’яких пельменів, які роблять в основному з солодкою начинкою;

крутий окріп, тісто виходить щільним і еластичним, а пельмені варяться набагато швидше;

мінеральна газована вода насичує тісто додатковим киснем, його простіше вимішувати і ліпити;

яйця. Залежно від рецепта їх можна не класти. Якщо ви не уявляєте своє тісто без яєць, спробуйте використовувати яйця перепілки замість курячих.

Крім того, в тісто обов’язково кладуть щіпку солі і трохи олії.

Тісто на пельмені. Правильний заміс

Дуже часто в рецептах не вказується, в якій послідовності кладуться складові тіста. Завжди роблять натиск на інгредієнти, а не на заміс. Але ж цей процес дуже важливий.

Щоб тісто вийшло правильним і смачним, його обов’язково потрібно вимішувати в певній послідовності. Робити це краще руками, щоб відчувати, скільки борошна потрібно підсипати. Використовуючи спеціальні пристосування, ви можете замісити дуже круте тісто, з яким буде складно працювати.

Річ у тому, що навіть від одного і того ж виробника борошно кожен раз попадається різне. У одного може бути хороша клейковина і його потрібно невелику кількість, а іншому, яке переповнилося вологою, знадобиться набагато більше.

Важливо: щоб перевірити вологість борошна, наберіть його невелику кількість в руку, стисніть і розтисніть кулак. Хороше борошно відразу ж розпадеться у відкритій долоні, волога ж прийме форму.

Заміс тіста краще проводити на спеціальній широкій дерев’яній дошці. Вона ще називається розгортальною. З нею не тільки зручно працювати, але вона і значно скорочує час на прибирання і миття столу після приготування тіста. Купити її можна в будь-якому магазині побутових товарів.

Найчастіше приготування тіста відбувається в такій послідовності:

На поверхню висипається необхідна кількість борошна, попередньо просіяного, так ви наситите його необхідним киснем і позбудетеся від грубих шматків, які при розкочуванні і ліпленні можуть порвати тісто.

У борошні робиться отвір, що нагадує колодязь, в який насипається сіль і виливаються рідкі компоненти.

Починається заміс, який робиться круговими рухами від центру до країв.

Заварне тісто на пельмені  найкраще готувати в спеціальній мисці, а для замісу спочатку використовувати ложку, щоб не обпекти руку, після чого перекласти і домішувати на поверхні.

Готове тісто прийнято кілька разів підкинути і вдарити об стіл, так воно набуває додаткової еластичності. Після чого його залишають «відпочивати» від 20 до 60 хвилин, щоб компоненти ще краще зав’язалися один з одним.

Тісто на пельмені – рецепти

Тісто на пельмені за класичним рецептом

Саме таке ідеально підійде і для пельменів і для вареників і для чебуреків навіть і для тих, хто збирається ліпити манти. З ним дуже приємно працювати, тому що воно виходить дуже еластичним і пружним, а в розрізі, якщо його добре вимісити, буде «дірчастим».

Головне дотримуватися часу замісу і пропорцій, зазначених у даному рецепті.

Склад продуктів:

4 склянки борошна

1 склянка води

2 яйця

1 чайна ложка солі

Візьмемо 1 склянку води кімнатної температури, місткістю 250 мілілітрів, додаємо в неї ложку солі з маленькою гіркою, розмішуємо і даємо час для повного розчинення солі.

Далі 4 склянки (з такою ж місткістю) борошна, просіваємо  через сито.

Просіяти борошно необхідно не тільки для видалення сторонніх часток або борошняних жучків, а так само для того, щоб наситити його киснем, що дозволяє зробити майбутнє тісто більш рівномірним. Просіювання борошна – одне з основних правил при будь-якій роботі з борошном! І краще робити це двічі.

Набираємо і залишаємо осторонь півсклянки борошна для подальшого вимішування.

Вливаємо в борошно воду з розчиненою до кінця сіллю, розбиваємо туди ж 2 яйця і починаємо замішувати рукою.

Тепер висипаємо на чистий стіл залишені півсклянки борошна, викладаємо густу масу і продовжуємо місити на столі.

Місимо приблизно 3 хвилини і потім накриваємо мискою і даємо йому «відпочити» хвилин 5, потім знову продовжуємо розмішувати, підсипаючи по трохи залишене на столі борошно.

Тепер, щоб воно не звітрилося і не підсихало, його необхідно покласти в чистий поліетиленовий пакет.

Якщо знаєте, що скоро знадобиться знову, то можна зберігати  його в холодильнику при температурі до +2 градуси 3 дні, щільно загорнувши його в целофановий пакет. А якщо незабаром ви не збираєтеся ліпити, то краще заморозити – покласти в морозильну камеру в такому ж пакеті, там воно може зберігатися до 30 днів.

Заварне тісто для домашніх пельменів на окропі

А тепер навчімось робити ідеальне, м’яке і смачне тісто на пельмені, приготоване заварним способом.

Нічого складного, готується просто і дуже смачно!

Нам знадобиться:

330 гр. борошна

250 мл. окропу

2 ст. л. рослинної олії

1 ч. л. солі

У миску висипаємо борошно, попередньо просіяне, всипаємо сіль, додаємо масло і окріп і перемішуємо всі інгредієнти 3 – 5 хвилин, спочатку ложкою, щоб суміш стала менш гарячою.

За цей час перекладаємо масу на робочу поверхню і вимішуємо до однорідної текстури, присипаючи борошно за потреби.

Вийшло пластичне тісто, яке не липне до рук і дуже приємне на дотик. Можна приступати до ліплення пельменів або вареників відразу ж, або поки заморозити, попередньо запакувавши в целофан.

Рецепт тіста для пельменів на мінералці

Приготоване за цим рецептом тісто на пельмені  на мінеральній воді, або як її ще називають – газованій воді, виходить еластичним, податливим, м’яким і повітряним, а найголовніше – пельмені і вареники не розклеюються при варінні і начинка не випадає.

Складові:

550-600 гр. борошна

 250 мл. мінеральної газованої води

4 ст.л. рослинної олії

1 яйце

0,5 ч.л. солі

0,5 ч.л. цукру

У ємність розбиваємо яйце, додаємо сіль, цукор, рослинну олію і газовану воду.

Мінеральну воду потрібно брати тільки сильно газовану, адже чим більше бульбашок, тим легшим, м’якшим і смачнішим виходить тісто.

Перемішуємо вінчиком і бачимо, як маса відразу починає піниться.

Додаємо поступово, невеликими порціями, просіяне борошно і замішуємо.

Воно не повинно липнути до рук, додаємо борошна стільки – скільки вам здасться достатнім. Переміщаємо на стіл і продовжуємо місити руками, приблизно хвилин 10, щоб тісто стало еластичним. Тоді і при розрізанні його на порційні шматки і при розтачуванні основи для пельменів не буде ніяких проблем.

Загортаємо готове тісто в мішок і залишаємо полежати на 20 хвилин, щоб всі компоненти «зчепилися» один з одним.

А при роботі з ним, щоб не підсохли, можна зверху накрити рушником.

Як зробити тісто для пельменів на кефірі в хлібопічці

Кухонні прилади, або як тепер їх називають – гаджети набагато полегшують наше з вами життя, особливо, при замісі тіста на пельмені допомагає хлібопічка, з якою господині набагато швидше справляються з приготуванням страви, причому навіть не забруднивши рук в борошні.

У цьому відео ви дізнаєтеся як можна швидко, за 10 хвилин, приготувати в хлібопічці із застосуванням кефіру і соди, гашеної оцтом.

У рецепті використовується склянка об’ємом 250 мл.

Смачне тісто для пельменів з рослинним маслом

Це найкраще тісто на пельмені  і вареники – швидко і легко готується, а з продуктів потрібен як завжди мінімум: борошно, вода, яйця, сіль, і рослинне масло, (краще оливкове). А головне, воно не прилипає до столу і до качалки коли розкатують, не розварюється і добре ліпиться.

Тут ідеально вивірена пропорція – беремо 4 склянки (або горнятка) просіяного борошна, висипаємо його в миску, робимо поглиблення в купці і додаємо 1 чайну ложку солі. Важливо, щоб однією ємністю ви міряли і борошно і рідину.

Далі наливаємо в склянку (кухоль) 3 чверті теплої води.

Зробіть воду дуже теплою, майже гарячою, але не окріп! Вона не повинна бути холодною. Тоді клейковина борошна швидше розійдеться і прийде до «зв’язаного» стану.

Але, не страшно, навіть якщо ви все-таки налили холодної води, поганим тісто через це не стане, просто дайте йому часу полежати довше і все. З теплою водою борошно «зв’язується» швидше ось і вся різниця.

І туди ж вливаємо 1 чверть рослинного масла. Використовуйте тільки масло без запаху.

Виделкою перемішуємо і тут же вливаємо в поглиблення в борошні. Туди ж відправляємо 2 яйця і починаємо процес замішування тієї ж вилкою, а потім і рукою, поступово додаючи все борошно.

Коли майже все борошно додасте – перекладаємо на стіл і продовжуємо місити руками

Масло дає додаткову еластичність, такий розбіг жорсткості, можна сказати.

Вимішувати тісто треба до однорідного стану, а щоб це було робити зручніше, легше і не так втомлювало руки – можна розрізати його на частини по менші, адже маленькі грудки замішувати набагато зручніше, ніж одну велику.

Потім всі  шматки з’єднайте і покладіть в целофановий пакет на півгодини.

Якщо ви боїтеся помилитися з пропорціями – тоді візьміть просто 600 гр. борошна і 280-290 мл рідини. Рідина – це вода, яйця і масло разом узяті. Якщо яйця дуже дрібні – недолік рідини компенсуйте водою. Інакше у вас вийде дуже круте тісто.

Не переборщіть з рослинним маслом! Всього 5-6 столових ложок достатньо. Інакше вироби будуть погано склеюватися

Такий варіант буде понад еластичним завдяки рослинній олії, розкачати його ви зможете досить тонко, і при цьому воно не порветься. І на смак виходить набагато приємнішим ніж без масла.

Рецепт тіста на пельмені на воді з яйцем

Вам бувало прикро, коли після відварювання пельменів ви бачили «розкислу кашу». Таке інколи трапляється або через борошно не якісне або не дуже вдалий рецепт.

Отже розберемо рецепт прісного тіста, замішаного на воді.

Нам знадобиться:

850 г пшеничного борошна

2 яйця (домашніх)

300 мл води

2/3 чайної ложки солі

3 ч. ложки рослинного масла

Візьмемо досить високу миску (для зручності) і розіб’ємо в неї пару домашніх яєць.

Солимо і розбиваємо щільну оболонку жовтків ручним вінчиком, поєднуючи їх з білком в однорідну масу. Просіваємо в миску приблизно 800 грам борошна, вливаємо олію, теплу воду і, перемішуючи за допомогою звичайної виделки все з’єднуємо.

Коли в ємності вже не залишилося сухого борошна, «змочуємо» руки в залишеному нами борошні, трошки присипаємо тісто і, відклавши виделку, починаємо його вимішувати на присипаній поверхні робочого столу до тих пір, поки воно не буде пружним і одночасно м’яким.

Як приготувати тісто на пельмені без яєць – відео

І знову класичний рецепт – на воді, але вже без використання яєць. Дивіться відео, де все показано детально, крок за кроком і зрозуміло.

Універсальний рецепт заварного тіста для домашніх пельменів

Універсальне – це значить, що з нього можна приготувати не тільки дивовижні пельмені, вареники або чебуреки, а ще й дуже смачні манти, пироги, коржі, пози або, як правильно їх називають, бузи.

Ніжне, м’яке, еластичне, приємне в роботі і дуже смачне!

Також, як і в класичному рецепті готується тісто на пельмені  з яйцями і без них. Другий варіант ми вже розглянули, тепер нумо розберім і цей.

 знадобиться:

3 склянки борошна

1 яйце

1 ст.л. рослинної олії

1 склянку окропу

1 ч. Ложка солі

Борошно просіваємо в миску, і краще зробити це двічі. Робимо невелике заглиблення в центрі і розбиваємо туди яйце і сіль. Перемішуємо і збиваємо виделкою.

Потім додаємо 1 ложку рослинної олії і, тоненькою цівкою склянку окропу.

Перемішуємо до стану, поки можете розмішувати ложкою, а потім викладаємо на поверхню і замішуємо руками (додаємо трохи борошна, якщо це необхідно) до однорідної, еластичної, м’якої маси.

Тепер потрібно накрити рушником або мискою і дати 30 хвилин «настоятися».

Як зробити тісто на пельмені на молоці

Тісто на пельмені, приготоване на молоці – еластичне і пружне. Воно ідеально підійде як для пельменів так і для вареників. Дуже добре тягнеться і розкачується, не рветься, а готується швидко і легко.

Для того, щоб приготувати смачне тісто на молоці для домашніх пельменів потрібно взяти всього лише чотири простих інгредієнта:

А саме:

3 склянки борошна,

0,5 склянки теплого молока,

0,5 склянки теплої води

і щіпка солі.

Борошно просіваємо двічі. Воду змішуємо з молоком і в отриманій суміші розчиняємо сіль. Потім висипаємо борошно і починаємо заміс. Після, залишаємо отриману масу на півгодини «відпочивати», накривши її рушником.

Як приготувати кольорове тісто на пельмені

А чи знаєте ви, що пельменне тісто можна зробити кольоровим, а не просто звично білим? Приготувати його дуже просто, додавши при замісі натуральні барвники – шпинат, куркуму, моркву, буряк або томатну пасту, то у вас вийдуть дуже позитивні, кольорові пельмені.

І ось вам відео, де повністю показаний цей процес:


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *