Home / Активний спосіб життя / Фітнес / Скільки спалюється калорій при плаванні і чи можна схуднути таким чином

Скільки спалюється калорій при плаванні і чи можна схуднути таким чином

Фахівці не втомлюються говорити про те, як корисне плавання для організму. Під час занять водними видами спорту дихання стає глибшим, стимулюється кровообіг і обмін речовин, зміцнюється серцево-судинна система, а фігура стає стрункішою з кожним днем, тому що працюють всі групи м’язів. Особи, що слідкують за своєю вагою і підраховують калорійність свого раціону, природно, хочуть знати, скільки спалюється калорій при плаванні.

Скільки спалюється калорій при плаванні: чи можна схуднути

Скільки спалюється калорій при плаванні і чи можна схуднути таким чиномТреба сказати, що не всі віддають належну ефективність таким тренуванням. Адже плавання для осіб з високим ступенем ожиріння може бути єдиним виходом і дійсно відмінним способом позбутися зайвих кілограм.

Ефект «гідроневагомості», який досягається у воді, дозволяє виконувати вправи будь-якого ступеня складності без побоювання, що велике навантаження зашкодить опорно-руховому апарату. Саме у воді можна поступово «привчити» свої м’язи до праці і розробити відділи, які «простоювали» вже досить довгий час. Боротися із надлишковою вагою за допомогою плавання можуть навіть пенсіонери та інваліди. Плавання – це єдине тренування, яке надає організму подвійну користь, дозволяючи не тільки спалити калорії і привести себе у форму, але й отримати сеанс гідромасажу.

А якщо вода в басейні буде збагачена солями і мікроелементами, маючи склад, наближений до морської води, то користь зможе відчути і шкіра. Дерма станепружнішою і еластичнішою, прояви целюліту знизяться, підвищиться її тонус, і вона буде виглядати здоровою і красивою.

Скільки спалюється калорій при плаванні: витрата енергії в залежності від типів фігури та діяльності

Звичайно, ефективність тренування і швидкість втрати ваги будуть залежати від того, з якою вагою людина приступить до занять і як саме він буде проводити час у воді. Скільки спалюється калорій при плаванні?   Визначальними тут будуть вид діяльності і тип будови тіла людини.

Скільки спалюється калорій при плаванні: виділяють три основних типи будови тіла

ектоморф. Для даної будівлі характерні природна худоба і незграбність. Такі люди відрізняються вузькими плечима, коротким корпусом і довгими кінцівками. Підшкірного жиру практично не спостерігається. Ектоморфи витрачають калорії на 5-7% швидше;

мезоморф відрізняється розвиненою м’язевою системою. У людей з такою будовою широкі плечі, довгий корпус і фізично вони досить сильні;

для ендоморфа характерно округле або грушоподібне тіло. Шия коротка, обличчя кругле, стегна досить широкі і великі запаси жиру в області талії. У людини з такою будовою малоактивний метаболізм і калорії він витрачає на 6-8% повільніше.

Звичайно, займаючись в повільному темпі або просто плаваючи зі спеціальною подушечкою, розраховувати на схуднення не доводиться. Вага людини, звичайно, важлива, але щоб при плаванні витрата калорій була максимальною, необхідно правильно вибрати стиль, а ще краще їх комбінацію. Успішне тренування – це те, протягом якого активне навантаження чергується з розслабленням на поверхні води.

Наприклад, почати заплив вільним стилем, щоб розігрітися, потім перейти до активного плавання протягом 15 хв., потім 5 хв. просто полежати на поверхні води. За одне тренування зробити кілька повторень усього циклу і завершити його спокійним плаванням.

Скільки спалюється калорій при плаванні: найефективніші техніки

Скільки спалюється калорій при плаванні в басейні? Плаваючи повільним темпом протягом 60 хв. з середньою швидкістю 0,4 км / год, людина витрачає близько 220 Ккал. Витрату енергії можна збільшити до 470-500 Ккал, якщо розвинути швидкість в 2,5 км / ч. Найрезультативнішими видами плавання вважаються кроль і батерфляй: вони дозволяють втратити багато калорій – до 610 Ккал і більше.

Плідність такого тренування набагато перевищує результативність занять в тренажерному залі.

Витрачається більше енергії, а значить набагато швидше можна привести себе у форму, підтягти прес, випрямити хребет, замінити м’язевою тканиною жирову на руках, ногах та інших частинах тіла.

Скільки спалюється калорій при плаванні на заняттях аквааеробікою? Від 400 до 600 Ккал в залежності від ваги. Багато жінок, вже випробували такі заняття на собі, відзначають, що під час тренування вправи даються їм легко і вільно, зате, при виході з води відчуття навалюються такі, як ніби до рук і ніг прив’язали гирі. Це означає, що організм попрацював не дарма. Процес спалювання жиру йде інтенсивно, в м’язах збільшується концентрація молочної кислоти.

Скільки спалюється калорій при плаванні: рекомендації початківцям плавцям

Найперше, що радять фахівці всім, хто починає тренуватися і неважливо де – в басейні або спортзалі – не намагатися навантажити свій організм максимально. Ви просто не зможете на наступний день встати з ліжка і відмовтеся від подальших занять зовсім. Якщо це не той результат, якого ви хочете, почніть навантажувати свій організм по трохи, привчайте себе до тренування поступово.

Дихайте у воді глибоко і розмірено і ніколи не пропускайте заняття, відвідуйте басейн 2-3 рази на 7 днів:

Якщо ви хочете позбутися від відкладень жиру на боках, то при плаванні частіше лягаєте на спину;

Якщо хочете зміцнити хребет і прес, віддавайте перевагу батерфляю;

Намагайтеся не їсти за годину до і через годину після тренування, перегляньте своє харчування і тоді вага почне потихеньку йти.

Ведіть щоденник і підраховуйте, скільки спалюється калорій при плаванні   та при споживанні з їжею.

Різниця повинна бути не на вашу користь, тобто витрата повинна бути більшою.


Check Also

Тай-бо. Мегапопулярні тренування з чудовим результатом

Тай-бо – це фітнес-програма, що набула шаленої популярності в цілому світі, а зараз впевнено завойовує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.