Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Шоколад при вагітності приносить користь чи шкоду?

Шоколад при вагітності приносить користь чи шкоду?

Вагітність – не привід відмовлятися від шоколаду. Так вважають багато жінок, які очікують малюка. Чи мають вони рацію? Деякі фахівці схиляються до думки, що ні. Пояснюють вони це в першу чергу тим, що ці ласощі – сильний алерген, тому може нашкодити плоду.

Інші ж вважають, що якщо жінці потрібно вживання цього продукту, значить, його можна їсти. Чи є золота середина і чи можна насправді їсти шоколад при  вагітності?

Користь чи шкода  шоколаду при вагітності

Є думка, що ця солодкість – просто ласощі, що не несе ніякої користі організму. Це помилка, тому як позитивну дію вона надає:

Перш за все, продукт відомий, як «гормон щастя». При трапезі жінка отримує задоволення, отже, настрій поліпшується, знімається стрес. Це корисно для нервової системи і організму в цілому, значить, і для дитини добре;

До складу ласощів входять флавоноїди у великій кількості, завдяки чому виявляється благотворний вплив на нервову систему;

У помірних кількостях продукт стабілізує тиск;

«Гормон щастя» містить залізо, благотворно впливає на розвиток плода. Ще одна важлива складова – магній, який надає позитивний вплив на мозок майбутнього малюка;

Теобромін, яким теж багатий цей продукт, зміцнює судини, корисний  для нирок і нервової системи.

Фахівці стверджують, що ця речовина дозволяє уникнути ускладнень під час пологів.

Продукт багатий вітамінами Е, групи В, а також такими елементами, як натрій, залізо, магній, кальцій, фосфор. Всі ці речовини дуже корисні. Так чому ж тоді багато фахівців вважають, що при вагітності шоколад вживати не можна?

Це обумовлено тим, що продукт здатний завдати шкоди організму:

Масло какао вважається дієтичною речовиною, але солодкість містить ще молоко, цукор. Тому від нього зростає вага;

Кофеїн, який у великих кількостях міститься в ласощах, здатний збудливо впливати на нервову систему, що при виношуванні дитини не є корисним. Не можна сказати, що кофеїн приносить тільки шкоду, але якщо мова йде хоча б про найменшу загрозу для малюка, варто насторожитися;

Якщо при виношуванні малюка їсти багато цього продукту, може погіршитися приплив крові до матки, викликаючи у плода кисневе голодування;

Майбутній мамі нерідко докучає печія, яку ці ласощі можуть посилити;

Крім корисних  складників, в продукті міститься безліч речовин, дія на організм яких мало вивчена. Це повинно викликати у жінки закономірне питання про те, чи можна все-таки їсти шоколад при наявності вагітності. Крім того, у складі ласощі містяться барвники, харчові добавки сумнівної якості.

Побутує спірна думка про те, що «антидепресант» може викликати залежність. Вся справа в тому самому корисному теоброміні, який дійсно має такі властивості. Але кількість речовини в складі ласощі недостатньо для цього. Щоб з’явилося звикання, необхідно їсти по ½ кг продукту щодня протягом декількох місяців.

Чому хочеться шоколаду при вагітності?

Іноді у жінки, яка чекає дитину, виникає непереборне бажання з’їсти ці ласощі, і, часом, вона сама не розуміє, чому це відбувається. Деякі майбутні мами відзначають, що до «цікавого положення» до солодкого вони були байдужі взагалі. У такі моменти їм здається, що немає різниці, який шоколад їсти – чорний, білий, гіркий, гарячий.

Існує повір’я, що якщо хочеться солодкого, значить, народиться дівчинка. Насправді, медицина заперечує, що стать малюка якимось чином впливає на гастрономічні уподобання майбутньої мами. Швидше за все, народне повір’я пов’язане з тим, що дівчатка зазвичай більше люблять солодощі, ніж хлопчики.

Лікарі кажуть, що жінці під час вагітності хочеться тих продуктів, які містять вітаміни і речовини, яких не вистачає організму, значить, і в шоколаді є те, що їй потрібно.

Організм під час виношування швидко втомлюється, йому часто бракує корисних і поживних речовин. Саме з цим нерідко пов’язано бажання з’їсти ласощі. Воно дійсно поживне, особливо чорний шоколад, але не варто замінювати ним повноцінне харчування.

Більше того, проаналізуйте, чи дійсно ви голодні в той момент, коли вас «потягнуло» на солоденьке. Якщо так, це привід для перегляду свого раціону і режиму – можливо, ви позбавляєте дитину необхідних речовин і вітамінів.

Часто майбутні мами відчувають почуття смутку, пов’язане з гормональною перебудовою і новим станом організму. За звичкою рука може потягнутися до улюбленої солодощі, яка завжди допомагає зняти стрес.

Робити цього не потрібно – солодкий «антидепресант» можна замінити ароматичними ваннами, прогулянками, спілкуванням з близькими та друзями, читанням улюбленої книги, переглядом хорошого позитивного фільму.

Це не означає, що від вживання шоколаду потрібно відмовитися зовсім. Іноді можна собі дозволити поласувати, але стежте за порціями. У день рекомендується з’їдати не більше 30 г солодощі.

Не забувайте, що різні види продукту надають різний вплив на організм.

Чи корисний  білий шоколад при вагітності

Вважається, що білий шоколад найменш корисний при вагітності. У його складі немає порошку какао, який має корисні властивості. Лакомка має приємний смак і колір, але для їх досягнення використовуються такі речовини, як загусники, барвники, різного роду добавки.

У нього кладуть велику кількість цукру, який у поєднанні з молочними жирами робить його дуже калорійним. Таким чином, білий «антидепресант» завдає більшої шкоди, ніж користі, тому, якщо хочеться солодкого при виношуванні малюка, краще розглянути інші варіанти.

Чи корисний чорний шоколад при вагітності

Цей різновид ласощів зазвичай містить багато корисних речовин. У ньому міститься какао, що є корисним. Чорний шоколад можна їсти при вагітності, дотримуючись звичайно норми. Концентрація какао в ньому досить висока, тому й кофеїну в продукті багато.

Захоплюватися ним не варто. Пам’ятайте, що і цукру в ласощах зазвичай чимало, а це сприяє збільшенню ваги.

Чи корисний гарячий шоколад при вагітності

Іноді так хочеться зігрітися гарячим шоколадом, особливо при вагітності, коли настрій змінюється блискавично, і хочеться то кислого, солодкого, то холодного, гарячого. Побалувати себе ним можна.

В даний час він продається в стіках у вигляді порошку. Корисного в цих пакетиках ви нічого не знайдете, та й смак рідко здатний дійсно принести задоволення.

Але ви можете приготувати гарячий шоколад самостійно. У 2-х склянках киплячого молока розмішайте 3 або 4 ч. л. какао і 3 або 4 ч. л. цукру. Заважати потрібно ретельно, щоб не було грудок. Поставте суміш на вогонь, продовжуючи помішувати, поки не закипить. Напій готовий. Тепер можете за смаком добавити в нього корицю, ваніль.

Чи корисний гіркий шоколад при вагітності

Гіркий шоколад теж можна вживати при вагітності. Більше того, він заслуговує на звання лідера цього параду. У ньому завжди міститься велика кількість какао (від 70% до 90%). Називається він так не дарма – продукт трохи гірчить, тому що в ньому практично не міститься цукру.

У силу цього він не так калорійний, але здатний утамувати відчуття голоду. Це не означає, що гіркий шоколад потрібно їсти кілограмами, але серед всіх різновидів ласощі перевагу краще віддати йому.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.