Home / Твоя краса / Нігті / Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово.

Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово.

Мода зараз надзвичайно різноманітна, а лакове покриття може якщо не імітувати тканину, то відповідати її забарвленню і фактурою. Пропонуємо нову техніку роботи з лаком, що дозволяє домогтися такого ефекту. Однотонним покриттям сьогодні нікого не здивуєш. Великою популярністю користуються тканини з кольоровими переливами, такі як тафта, атлас, в яких основний колір супроводжує мерехтіння додаткових відтінків.

При ручному розписі є можливість використовувати кілька кольорів лаку, наслідуючи, таким чином, фактурі переливчастих тканин.

Якість лаків впливає на результат. Щільні перламутрові лаки і лаки-фольга (насичені блискітками) за структурою більше підходять для створення «парчі». Напівпрозорі перламутрові лаки схожі на органзу. Лаки-призми нагадують тафту.

До легких суконь та сарафанів з яскравими квітами (від польових до екзотичних), дрібними або великими, в ніжному акварельному стилі або з чітко промальованими контурами, підійде авторська техніка лакових квітів а-ля ситець. Флористичну тему з тканин можна скопіювати.

Для вечірнього та повсякденного одягу підходить інший прийом: тут використовуються приглушені за кольором, витончені малюнки. Зовні такий розпис схожий на квіти з жостовских підносів.

При певному освітленні вони будуть чітко видні, а при зміні кута зору ледь помітні. З’явиться відчуття, що квіти вишиті на білій тканині гладдю. Такий малюнок вийде дуже ніжним, повітряним, легким.

Чотирьохколірний фон

Почнемо з самого складного – чотирьохкольорового фону. Він ідеальний для передачі ефекту глибини, а також допомагає імітувати текстуру тканини. Завдяки переливам, створюваним чотирма кольорами, виникає ефект «хамелеона».

Чотириколірний фон при правильному підборі лаків може стати самостійним покриттям, що не вимагає додаткового дизайну. Це дуже зручний варіант, так як під такий фон простіше підібрати одяг. Але найголовніше, він необхідний у тих випадках, коли ви хочете зробити по-справжньому складний дизайн.

Перш ніж приступити до роботи, з’ясовуємо всі тонкощі правильного виконання  чотирьохкольорового фону. За яким принципом слід підбирати лаки? У першу чергу, вони повинні бути однієї якості (наприклад, тільки перламутрові або тільки емалеві) і обов’язково однаковим ступенем яскравості, насиченості. Власне, вся складність багатобарвних фонів і полягає в умінні правильно підібрати кольори. Помилки в даному випадку неприпустимі.

Яким чином підібрати лаки? Найпростіший спосіб (він може стати і попереднім тренуванням) – подумки уявити (зробити) чорно-білу фотографію майбутніх складових частин фону. Лаки повинні виглядати в монохромному варіанті як покриття приблизно одного кольору. Важливо звернути увагу на інтенсивність кольору. В якості нотатки на полях зазначу, що близькі за кольором лаки розташовувати на нігті слід по діагоналі.

Це дозволяє лакам не тільки правильно розподілятися, створюючи необхідний «тканинний» ефект, але і добре змішуватися між собою. Одне з головних правил роботи з такими фонами – швидкість. Робота повинна виконуватися максимально швидко, щоб жоден лак не засох.

Отже, виконаємо чотириколірний фон. У даному випадку були використані бірюзовий, лавандовий, жовтий та рожевий кольори. Зверніть увагу: всі лаки повинні бути однієї тональності та інтенсивності. В даному випадку всі лаки можна охарактеризувати як емалі.

Перед тим як приступити до роботи, відкрийте флакони, щоб у процесі нанесення не втрачати часу. Потім нанесіть на нігті базове покриття і дайте йому підсохнути.

Так як всі лаки одного тону, не має значення, з якого починати. В даному випадку, першим використовували бірюзовий лак. Наносити його потрібно зверху вниз, закриваючи 2/3 нігтя. Лак повинен лягати ідеально рівно, інакше його слід стерти і повторити нанесення заново.

Наступний лак, лавандового кольору, нанесіть в лівий нижній кут (лак береться в невеликій кількості і наноситься уривчастими мазками).

Після цього розтушуйте його по діагоналі до середини нігтя. Третій лак, жовтий, нанесіть таким же чином, як і попередній, але краплю поставте в правий нижній кут, і так само розтушуйте його до середини нігтя.

Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._1

Завершальний колір – рожевий. Поставте краплю в правий верхній кут і як і, попередні, розтушуйте до середини нігтя. Якщо працювати досить швидко і виконувати всі кроки правильно, ви отримаєте ефектний фактурний фон.

 Триколірний фон

Триколірний фон виконати дещо легше, однак по ефекту сприйняття він не поступається чотирьохколірному.

Підібрати три кольори лаку легше, ніж чотири. І нанести їх до того, як один лак підсохне, теж простіше. Всі особливості, які згадувалися при описі чотирьохкольорового фону, в рівній мірі відносяться і до триколірному. Єдине доповнення, яке хочеться зробити, – це інше заподіяння лаків. Так, перший лак потрібно наносити по діагоналі і заповнювати ним половину нігтя.

Приступимо до роботи. Для даного фону були використані лаки наступних кольорів: попелясто-рожевий, золотий (охра) і лавандово-сірий.

На базове покриття нанесіть перший лак, в даному випадку рожевий. Робити це, як уже згадувалося, слід по діагоналі, заповнюючи рівно половину нігтя. Другий лак (лавандово-сірий) нанесіть відразу ж, ставлячи краплю у верхній кут, на кордоні з рожевим лаком. Мазки розподіліть по діагоналі зверху вниз, заходячи на перший шар, щоб домогтися плавного переходу з кольору в колір. Останній, золотий лак нанесіть в дуже невеликих кількостях в нижній лівий кут вільного краю.Мазки повинні бути дщо хаотичними і їх слід відразу ж розтушувати знизу вгору.

  Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._2

Всі маніпуляції слід проводити максимально швидко, не дозволяючи жодному з лаків висохнути.
Тепер прийшов час оживити фони, створивши на них надзвичайні за красою та складністю дизайни. Малюнки, які будуть запропоновані вашій увазі, можна виконувати на самих різних фонах.

Ситець

Ситець – легка, повітряна і в той же час абсолютно не зобов’язуюча тканина. Знадобляться три лаку: біла емаль, лавандовий з перламутром і світло-жовтий.

Використовуйте базове покриття. Після того як воно висохне, нанесіть на всю поверхню нігтя білий емалевий лак. Поки емаль не підсохла, розставте півколом 3-5 досить великих крапель перламутрового лавандового лаку (зверніть увагу: лак обов’язково повинен бути щільним).

Візьміть жовтий перламутровий лак і легкими, спрямованими до центру мазками зведіть розставлені півколом лавандові крапельки.

Поступово зменшуючи слабкий натиск, ведіть кисть до уявного центру квітки. Після цього кінчиком пензля загостріть пелюстки. Лаковий фон готовий. Починаємо промальовування.

 Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._3

Візьміть акриловий страйпер фісташкового кольору, щоб позначити листя. Розташовувати їх слід між пелюстками квітки. Поставте кисть до одного з пелюсток і почніть дугою вести лінію, поступово підсилюючи натиск. До середини лінії поступово послвблюйте натиск. Листя повинні бути різної довжини. З однієї точки слід виводити по два-чотири листочки.

Тепер візьміть страйпер фіолетового кольору (в даному випадку можна використовувати фіолетову акрилову фарбу). Спочатку поставте досить великі точки в центрі, позначаючи серединку квітки. Потім розставте точки дрібніші, виводячи їх за межі квітки і дотримуючись основних ліній малюнка (за напрямком руху листя). Важливо, щоб точки були різного діаметру. Отже, дизайн готовий. Залишилося лише нанести верхнє покриття.

 Вишивка

В якості легкого невигадливого малюнка, що додає рукам додаткову витонченість, можна зробити на нігтях імітацію вишивки гладдю. Найважливіше тут – вміло створити фон і акуратно нанести на нього малюнок. А от якість лаку для даного дизайну не має такого значення. Можна використовувати емаль, перламутр або лак-призму. Фон може бути і однотонним, і двох-, трьох-, і навіть чотирибарвним. Наш дизайн виконаний на двокольоровому фоні. Для цього візьміть рожевий і помаранчевий лаки. Покрийте більшу частину нігтя рожевим лаком. Потім по мокрому лаку нанесіть помаранчевий, розтушовуючи його по діагоналі. Після фону перейдемо до виконання дизайну.

Для «вишивання» кольорів візьміть білий перламутровий лак. Важливо, щоб по консистенції він був щільним, інакше малюнок загубиться.

Щоб намалювати пелюстку, поставте на ніготь пензлик і ведіть його до уявного центру квітки, поступово послаблюючи натиск. Зібравши таким чином всю квітку, залиште центр незакритим. Залежно від розміру нігтя можна намалювати дві-три квітки. Пора переходити до промальовування. Його слід виконати білою акриловою фарбою максимально тонким пензликом (No 1 або No 0). Обведіть «зібрану» квітку, частково залишаючи на пелюстках вільний простір. Лінії не повинні бути однакової товщини, і бажано, щоб вони були хвилястими.

 Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._4

Додайте до пелюсток прожилки. Від центру квітки проведіть білою акриловою фарбою тонкі промінчики. Постарайтеся, щоб вони нерівномірно заповнювали простір пелюстки. Далі необхідно промальовувати листя. Принцип роботи в даному випадку такий же, як і в дизайні «Ситець», однак тут листя може заходити на пелюстки сусідньої квітки. Білою акриловою фарбою поставте точки в середину квітки. Кілька точок розташуйте біля пелюсток, створюючи ефект розлітаючого пилку. Але, якщо в попередньому дизайні точок було відносно багато, то тут не варто ними захоплюватися. Дизайн готовий.

 Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._5

Для закріплення покрийте ніготь верхнім покриттям.

Жостовский стиль

Такий дизайн цілком підходить для вечірніх нарядів, а також для щоденного осіннього гардероба. «Жостовский» дизайн буде вдало виглядати на будь-якому фоні, за винятком лаку-фольги. А для створення квітів добре використовувати емалі або щільні перламутрові лаки.

При створенні фону в нашому прикладі використані перламутровий золотий, рожевий, червоний, а для промальовування квітів – темно-вишневий лак.

Покрийте весь ніготь золотим лаком. Взявши рожеву емаль, проставте по діагоналі по мокрому лаку мазки, розтушовуючи їх зверху вниз і створюючи плавний перехід з кольору в колір. Після цього по діагоналі поставте краплі червоного лаку. Не страшно, якщо червоний лак накладеться на рожевий. Розтушуйте їх знизу вгору.

Відразу почніть «збирати» квітки темно-вишневим лаком. Важливо, щоб фон не висох, саме це допоможе створити «маслянисті» прожилки квітів і об’єм. Мазки потрібно вести від краю до центру квітки (принцип такий же, як і в попередніх дизайнах).

 Сарафанний манікюр. Ситець. Вишивка. Жостово._6

Закінчивши “збирати” квітки, переходьте до промальовування. Важливо: квіти, які виконуються темними лаками, промальовувалися темною фарбою або фарбою на тон темніше.

Світлі квіти промальовувалися білим лаком або лаком на тон світліше. Таким чином виходить, що, промальовуючи темні пелюстки, ми посилюємо ефект тіні, а промальоовуючи світлі пелюстки – посилюємо відблиск. Почніть роботу з промальовування контуру пелюсток чорною фарбою, підсилюючи натиск з боків і по краях пелюсток, в найтемнішій плямі лаку.

Далі переходьте до промальовування прожилок. Якщо на етапі «збору» квітки у вас вже вийшли ефектні прожилки, їх можна не акцентувати. У нашому прикладі чорною фарбою намічено кілька прожилок.

Наступним кроком буде промальовування листя. Її слід виконати в точності так само, як і в дизайнах «Ситець» і «Вишивка». Зверніть увагу, що листи можуть заходити на сусідні пелюстки.

Закінчивши малювати листя, проставте точки в центрі квітки і створіть ефект пилку за його межами. У цьому дизайні можна поекспериментувати з колірною гамою пилку; непогано додати іншу фарбу, наприклад, помаранчеву.

Нанесіть на готовий дизайн верхнє покриття, і маленьке диво на руках готово!


Check Also

Манікюр на День Валентина 2021 року. Поради спеціалістів

Популярність і актуальність свята всіх закоханих або Дня святого Валентина, який відзначається у всьому світі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *