Home / Діти / Прорізування зубів у малюків. Симптоми

Прорізування зубів у малюків. Симптоми

Поява на світ дитини – це завжди радісна і велика подія. Батьки не можуть намилуватися своїм малюком, намагаються оточити його турботою і обдарувати любов’ю. Перші місяці життя дитина адаптується до зовнішнього світу і його організм зазнає серйозних змін. Затьмарити радісні дні і безтурботне дитинство може прорізування зубів. Як показує практика, поява перших зубків завжди супроводжується болем і капризами, а також низкою інших симптомів. Щоб ви підготувалися до цієї події, потрібно неодмінно знати, які зуби ріжуться першими у малюків. Як ви вже зрозуміли, про це і піде мова далі.

Прорізування зубів перших у дітей

Прорізування зубів у малюків. Симптоми

Поява перших зубків у крихти, безсумнівно, дуже важлива подія. Батьки роблять дитині подарунок, записують ці дані в його особистий альбом і хваляться своїм близьким, сусідам і друзям. При цьому багато мам і тат забувають, що поява зубів має особливості, які можуть в цілому вплинути на здоров’я малюка.

Як відомо, першими зубами в нашому житті стають молочні. Стоматологи визначають порядок прорізування зубів, який впливає на формування правильного і неспотвореного прикусу. Обов’язково першими прорізаються нижні зубки, а вже потім настигне і верхній ряд. Всього у крихти повинно бути 20 молочних зубчиків. Вони повинні все з’явитися ближче до трирічного віку.

У якому віці наступає прорізування зубів?

Багато батьків чинять правильно, коли читають відповідну медичну літературу, але тільки робити це потрібно без особливого фанатизму. У практиці часто зустрічаються випадки, коли наступає прорізування зубів  у дітей за індивідуальним графіком, оскільки це закладено природою. І якщо зубок у вашого чада не з’явиться в певну вами годину, панікувати не варто, але для перестраховки краще зверніться до педіатра.

Перші зубки, як уже говорилося, з’являються в нижньому ряду. Це повинні бути два центральних зуба. Появи цих зубів слід чекати ближче до піврічного віку вашої крихти. Приблизно через один місяць такі ж два зубика повинні прорізатися на верхній щелепі. Далі молочні зубки з’являються у встановленій черговості. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Черговість прорізування зубів у малюків

Отже, перші чотири зубика вже виблискують у роті вашого малюка. Тепер залишається справа за малим: дочекатися прорізування ще 16 зубів. Приблизно в 10-11 місяців у дитини повинні почати з’являтися бічні зубки від уже наявних різців. Вони спочатку прорізаються у верхній щелепі, а потім у нижній. Перший свій день народження малюк зустрічає вже з вісьмома зубками, тобто у верхньому і в нижньому ряду їх має бути однакова кількість – по чотири. В окремих випадках у дітлахів наступає прорізування зубів, починаючи з 3-4 місяців. Панікувати батькам не варто, це цілком нормально. Тільки от до однорічного віку рот дитини повинен повнитися як мінімум 12 зубами, відповідно, по шість в кожному ряду.

Ближче до 15 місяців у дитини з’являються зуби-моляри. Спочатку верхні, а потім нижні. До 22 місяців повністю формуються молочні ікла. А ближче до трьох років у дитини в роті вже є повний набір його перших зубів, включаючи другі моляри. Прорізування зубів  може протікати безперервно або ж з невеликою паузою. Лікуючі фахівці вважають, що це нормально. Максимальна тривалість перерви між прорізуванням молочних зубів не повинна перевищувати півроку. В іншому випадку виникають серйозні побоювання про наявність патології, тому дитину потрібно показати стоматологу. У медичній практиці зустрічалися такі випадки, коли у дитини в однорічному віці не прорізується жодного зуба. Це дійсно вже патологія і іменується вона адентією, коли зачатки зубів в кістковій тканині повністю відсутні. У такому випадку стоматолог проводить повномасштабне обстеження і призначає лікувальний курс. У першу чергу дитину відправляють на рентген.

Симптоми прорізування зубів у малюків

Прорізування зубів  у малюка супроводжується капризами, плачем, больовими синдромами, а також низкою інших симптомів. Практично завжди під час появи зубів у немовляти підвищується температура тіла. Іноді вона досягає відмітки 39°С і її дуже складно збити. Підвищення температурного порога безпосередньо з прорізуванням зубів не пов’язано. Під час появи перших зубів у дитини знижується імунітет, у результаті чого він піддається враженню різними патогенними бактеріями. Крім цього, під час прорізування зубів  у малюка можуть проявлятися такі симптоми: запалення ясен;

поява набряклості;

нежить;

мокрий кашель;

рясне слиновиділення;

порушення сну;

безпричинний плач;

дратівливість;

зниження апетиту;

розлад калу.

Вкрай рідко у малюка може з’явитися блювота. Батьки, запам’ятайте, що кашель, нежить і підвищення температури тіла не вважаються основною симптоматикою прорізування зубів.

Визначити появу зубів можна за станом ясен крихти. Також у цей період діти активно починають тягнути в рот підручні предмети. Як допомогти дитині, і в яких випадках звертатися до лікаря? Ви можете полегшити долю свого малюка в цьому нелегкому і хворобливому процесі. Щоб ваше чадо легше перенесло появу перших його зубів, використовуйте спеціальні пристосування – прорізувачі. Дитина їх може гризти без будь-якої шкоди для свого здоров’я. В окремих випадках можна використовувати спеціальні креми і бальзами, які знижують больовий поріг і чутливість ясен. Можна масажувати ясна свого малюка, а також вдатися до використання засобів народної медицини для полоскання. Але в цьому випадку краще заздалегідь проконсультуватися з педіатром. Кожен батько повинен знати, що існують ситуації, коли дитині під час прорізування зубів  просто необхідно кваліфікована допомога лікуючого фахівця. Так, до лікаря-педіатра або стоматолога потрібно звертатися в таких випадках:

при підвищенні температурного порога понад 39°С;

при наявності у фекаліях крові або слизу;

при появі в ротовій порожнині виразок;

при наявності виділень з носових проходів з гнійними домішками;

при виявленні нехарактерного забарвлення зубів;

у разі відсутності зубів в однорічному віці.

Прорізування зубів  у крихти – природний процес. Його не можна прискорити, батьки можуть тільки допомогти малюкові правильно пережити цю стадію. Не панікуйте і не загодовуйте дитину знеболюючими препаратами – це загрожує розвитком ускладнень. У будь-якій незрозумілій та сумнівній для вас ситуації зверніться до педіатра або стоматолога.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *