Home / Діти / Перша допомога при невідкладному стані у дітей

Перша допомога при невідкладному стані у дітей

Звичайно, при виникненні екстреної ситуації, в першу чергу, потрібно викликати швидку допомогу. Тим часом, медичні працівники не завжди можуть приїхати дуже швидко, особливо ця проблема актуальна у великих багатомільйонних містах. У деяких випадках ще до приїзду швидкої батьки повинні вжити заходів, необхідних для порятунку життя дитини. У даній статті ми розповімо вам, які бувають невідкладні стани у дітей, і як правильно надається перша допомога при невідкладному стані у дітей, спираючись на професійні рекомендації.

Лікарські рекомендації і перша допомога при невідкладному стані у дітей

Перша допомога при невідкладному стані у дітей

Перша допомога при невідкладному стані у дітей, яку необхідно надати до приїзду медичних працівників, зазвичай полягає в наступному:

Одним з невідкладних станів, при якому дітям може знадобитися долікарська допомога, є переохолодження. Звичайно, якщо у крихти замерзли щічки, вушка, носик, ручки або ніжки, нічого страшного не сталося, і викликати лікаря абсолютно не потрібно. Якщо ж поряд з переохолодженням у малюка з’явилися такі симптоми, як збліднення або посиніння шкірних покривів, почастішання серцебиття і дихання або м’язове тремтіння, а також, якщо малюк став млявим, слабким і байдужим до всього, за медичною допомогою слід звернутися негайно.

До приїзду медичних працівників необхідно повністю роздягнути крихітку і прикласти його тіло до тіла дорослої людини. Зверху можна накинути теплу хустку або шарф і акуратно розтирати кінцівки малюка своїми долонями. Якщо це ще немовля, його можна спробувати погодувати маминим молочком або адаптованою молочною сумішшю. Ніяких інших дій до приїзду лікарів вживати не рекомендується;

Ще одним з найчастіших невідкладних станів у малюка є перегрів. Не варто забувати, що у маленьких діток ще не досконала система терморегуляції, тому перегрівання і переохолодження у них відбувається набагато швидше, ніж у їхніх батьків. Причинами перегріву або теплового удару може стати прямий вплив сонячних променів, недостатнє надходження в організм рідини, занадто теплий одяг або надмірно висока вологість повітря.

Симптомами цього захворювання, при яких необхідно викликати швидку допомогу, є головний біль, почастішання дихання і пульсу, блювота і нудота, блідість, загальна слабкість, обмеження рухової активності й значне підвищення температури тіла. У деяких випадках тепловий удар може довести навіть до втрати свідомості.

У такій ситуації також слід якнайшвидше викликати швидку, а до її приїзду роздягнути крихту, перенести його в прохолодне місце і покласти так, щоб ноги розташовувалися трохи вище голови. Для зниження температури можна робити різні примочки і компреси, а також обтирати тулуб малюка холодною водичкою, ніяких лікарських препаратів до прибуття лікарів давати не слід. Якщо дитина не відмовляється, необхідно якомога частіше поїти його звичайною негазованою водичкою;

Кровотечі різного ступеня тяжкості зустрічаються у дітлахів особливо часто. Як правило, при невеликих саднах і подряпинах ніяка спеціальна терапія не потрібно, однак, у деяких ситуаціях серйозна крововтрата може навіть загрожувати життю малюка.

Перша допомога при невідкладному стані у маленьких дітей, яка супроводжується значною втратою крові, полягає в наступному: малюка слід укласти так, щоб рана, з якої сочиться кров, розташовувалася вище рівня серця. Далі на пошкоджену шкіру необхідно докласти стерильну серветку і сильно притиснути її долонями. Потім серветку слід замінити, щільно, але не сильно, перебинтувати і накласти на рану пов’язку, що давить;

Деякі батьки стикаються з таким явищем у свого малюка, як судоми. В такій ситуації крихітка несподівано завмирає з витягнутими кінцівками, а після цього відбувається короткочасна втрата свідомості, супроводжувана мимовільними скороченнями ручок і ніжок малюка. Нерідко напад супроводжується посинінням губ, появою піни, що йде з рота, закочуванням очей та іншими вкрай неприємними симптомами, які часто лякають молодих батьків. У більшості випадків причина судом криється у значному підвищенні температури тіла.

Подібний стан є дуже небезпечним і вимагає негайного лікарського огляду, тому швидку допомогу слід викликати якомога швидше. В даному випадку до приїзду медичних працівників робити нічого не можна, тільки стежте, щоб малюк в конвульсіях не вдарився і не поранився;

Якщо малюк несподівано знепритомнів, незалежно від причини, яка спровокувала непритомність, необхідно виконувати наступні рекомендації: в першу чергу, побризкати йому на обличчя холодною водичкою. Потім на відстані 5 сантиметрів від носика протягом 2-3 секунд потримайте ватку, рясно змочену нашатирним спиртом. Підносити її ближче категорично не рекомендується – так ви можете обпекти слизові оболонки носа малюка. Далі протріть цією ж ваткою скроні свого чада. До чола крихти можна прикласти вологу холодну ганчірочку невеликого розміру. Голову дитини поверніть набік, це дуже важливо!

Нерідко в несвідомому стані виникає блювота, і тільки в цьому положенні ваш син чи донька не зможе захлинутися. Незайвим буде зробити точковий масаж кінчиків пальців на руках і ногах, вушних мочок області на перетині перенісся і лінії брів, кінчика носика, а також ямочки під нижньою губою;

Одним з найнебезпечніших невідкладних станів у дітей, при якому потрібна термінова терапія, є потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи. Маленькі дітки люблять усе тягнути в рот і пробувати на зуб, тому дуже важливо стежити, щоб серед іграшок малюка не було дрібних деталей, які б він зміг проковтнути. Незважаючи на те, що вибору іграшок батьки в більшості випадків приділяють особливу увагу, різні сторонні предмети потрапляють в дихальні органи малюків досить часто.

В такій ситуації малюк починає синіти, задихатися, не може кричати, намагається відкашлятися, але безрезультатно, видає характерні свистячі звуки. Природно, що при такому стані речей необхідно якомога швидше викликати невідкладну медичну допомогу. Багато що тут залежить і від правильної тактики дій батьків.

Перша допомога при такій ситуації: покладіть сина чи дочку грудьми собі на долоню, так, щоб його обличчя дивилося вниз.

Великим і вказівним пальцями однієї руки міцно обхопіть нижню щелепу малюка. Сядьте на стілець, а руку, якою ви тримаєте дитину, упріть в коліно або стегно. Тримайте крихту так, щоб його голова розташовувалася нижче його тулуба. Потім вільною долонею 4 рази різко вдарте малюка по спині в області між лопаток. Переверніть дитину і сильно натискайте пальцями трохи нижче його сосків протягом 5 секунд. Чергуйте ці рухи до тих пір, поки вам не вдасться витягти чужорідний предмет, або ж до того моменту, коли буде надана кваліфікована медична допомога.

У всіх перерахованих вище ситуаціях перша допомога при невідкладних станах може виявитися дуже важливою для збереження не тільки здоров’я, а й життя маленької дитини. На жаль, багато батьків за наявності небезпеки просто впадають в паніку і забувають навіть найелементарніші речі.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *