Заразитися вошами ризикує кожна дитина, яка, так чи інакше, контактує з іншими дітьми і дорослими. Тому, педикульоз вважається дуже поширеною проблемою. До групи ризику потрапляють діти дошкільного, середнього і старшого віку, адже вони щодня знаходяться в якомусь колективі. Найчастіше зараження відбувається в школах, дитячих садах, літніх таборах і громадському транспорті. Нижче ми детально розглянемо найдієвіші методи, як позбутися вошей в домашніх умовах.
Позбутися вошей в домашніх умовах – симптоматика
Найперше, на що слід звернути увагу – це сильний свербіж. Дитина, заражена педикульозом, постійно чухає голову. При цьому, на шкірі можуть залишатися почервоніння, подразнення та подряпини. Сліди від укусів часто розташовуються за вухами і ззаду на шиї. Якщо ви помітили тривожні ознаки, обов’язково проведіть огляд волосся своєї дитини при хорошому освітленні.
Виявити паразитів можна при хорошому освітленні
На рівні 1 сантиметра від коренів і вище можна виявити маленькі білі яйцеподібні кокони (гниди). Їх відкладають зрілі воші і прикріплюють до волосся. Таким чином, ці яйця не лякають як сміття або лупу. Знайшовши гниди, спробуйте їх розчавити. Якщо вона була жива, ви почуєте характерний тріск. Побачити можна і живих вошей. У запущених випадках, місця укусів можуть гноїтися, а шкіра ущільнюватися і піддаватися пігментації. У таких випадках, мало буде просто позбутися від паразитів. Тоді має проводитися ще й протизапальне лікування.
Способи як позбутися вошей в домашніх умовах
Педикульоз успішно лікують, але позбутися вошей в домашніх умовах не так просто, як може здатися на перший погляд. Лікування повинно бути комплексним і тривалим. Більшість сучасних засобів впливають тільки на живих особин, але в волоссі як і раніше можуть залишатися гниди, з яких згодом вилуплюються нові комахи і весь процес може повторюватися. Для того щоб вбити всіх вошей, важливо проводити обробку голови і речей протягом 7 днів, а потім робити повторні профілактичні процедури ще через тиждень.
Медикаментозні препарати допоможуть позбутися вошей в домашніх умовах
Дуже важливо видаляти з голови мертвих вошей і гниди вручну. Так вам буде легше бачити прогрес при повторних оглядах. При вичісуванні рекомендується змочувати гребінь в оцті, він допомагає відклеювати гниди від волосинок. Для попередження поширення заражень, не приводьте дитину під час лікування в школу або дитячий сад. Практично всі відомі протипедикульозні ліки продаються в аптеках без рецепта, але консультація лікаря не завадить, якщо вашій дитині менше 3 років. Лікар допоможе підібрати найбільш щадний засіб з усіх доступних на ринку.
Не можна використовувати відразу кілька засобів з різними діючими речовинами. В такому випадку результат буде гіршим і можливе звикання паразитів. Після обробки спеціальними препаратами, голову рекомендується сушити природним шляхом, без фену. Якщо одні ліки не приносять явного ефекту після 3 процедур, їх потрібно замінити на інші. При цьому, звертайте увагу не на назву препарату, а на діючі компоненти. Будь-які протипедикульозні засоби повинні наноситися на чисте волосся без бальзамів і кондиціонерів.
Позбутися вошей в домашніх умовах народними методами
Позбутися від педикульозу можна за допомогою перевірених часом народних засобів. Їх ефективність значно нижча, ніж синтетичних аптечних препаратів, але для лікування дітей багато батьків вважають за краще використовувати натуральні речовини. Хорошою інсектицидною дією володіє реп’ях. Для приготування відвару можна використовувати свіжу або висушену рослину. Отриманою рідиною слід мити голову.
Позбутися вошей в домашніх умовах сумішшю оцту і дитячого шампуню
Відлякують вошей речовини з сильним і різким запахом, тому на Сході звикли користуватися в цих цілях чорним кмином. Насіння потрібно розмолоти в порошок і з’єднати з яблучним оцтом в рівних пропорціях. Отриманий розчин наносять на голову і тримають близько 20 хв., стоячи на сонці. Лікування повинно проводитися щодня протягом 7 днів. За таким же принципом діє ефірна олія герані. Її додають в шампунь або розводять базовою олією і втирають в голову.
Позбутися вошей в домашніх умовах можна також приготувавши лікувальну мазь на основі свинячого жиру, кореня дудника і білої черемхи. Всі інгредієнти змішують у рівній кількості і поміщають в скляну ємність. Через кілька днів мазь буде готова і її можна починати втирати в проблемні місця. Позбутися від вошей добре допомагає журавлинний сік. Його змішують з медом і втирають ретельно в шкіру голови.
Позбутися вошей в домашніх умовах гасом, оцетом, горілкою
Гас вважається одним з найпопулярніших народних засобів від вошей. Ця горюча речовина є продуктом нафтопереробки. Щоб позбутися вошей в домашніх умовах, вам буде потрібно зробити робочу суміш з 1 частини гасу і 10 частин рослинної олії. Отриманим препаратом ретельно змащують голову хворого, потім замотують харчовою плівкою або лощеним папером, і поверх одягають теплу шапку або шарф. Важливо стежити за тим, щоб суміш не потрапила на обличчя.
Позбутися вошей у домашніх умовах оцетом, гасом і чемеричною водичкою
Процедура повинна тривати 8-10 годин. Змивати компрес можна звичайним милом. Після цього мертвих паразитів вичісують густим гребінцем. Гас настійно не рекомендується використовувати у дітей молодшого віку. Він може викликати побічні ефекти у вигляді почервоніння і роздратування.
Позбутися від педикульозу допомагає і столовий оцет. Для цього його розводять водичкою до 3% стану. У склянку такого слабкого оцту додають 43 грама солі і 5 мілілітрів спирту. Отриманим засобом обробляють все волосся і шкіру голови. Компрес потрібно оновлювати у міру висихання протягом 2 днів. Після цього голову ретельно вимивають і прочісують спеціальним гребінцем. Оцет не тільки вбиває вошей, але також ефективно бореться з проявами свербіння.
Можна робити горілчані компреси. Горілкою змочують волосся і залишають на 30 хв. Спирт убивчо діє на паразитів і розм’якшує оболонку гнид. Важливо знати, що такий метод пересушує шкіру голови і волосся. Через сильні пари спирту спосіб заборонений для дітей молодше 3-4 років.
Позбутися вошей у домашніх умовах аптечними засобами
Сучасні педіатри рекомендують використовувати при педикульозі професійні лікарські препарати. Як правило, це зовнішні засоби, які випускають у формі шампунів, спреїв, рідин, кремів. Одними з найбільш дієвих засобів вважаються ліки на основі перметрина. Дана речовина паралізує паразитів і вони вмирають, при цьому, на людський організм воно не впливає.
Аптечні бальзами добре видаляють гнид.
Пермітрін входить до складу емульсії «Медіфокс», яку дозволено використовувати дітям від 2-х місяців. Ця ж речовина входить до складу крему «Нікс» і лосьйону «Ніттіфор». Останній препарат має обмеження за віком. Його використовують дітям старше 5 років.
Препаратами на основі синтетичної речовини Фенотрін можна лікувати педикульоз у дітей старше 2,5 років. У цю групу входять шампунь «ітакс» і рідке мило «Паразідоз». Хороший результат в лікуванні педикульозу показують і препарати малатоіна – аерозоль «Пара-Плюс», шампунь і гель «Педілін».
Щоб позбутися вошей в домашніх умовах аптечні засоби повинні використовуватися суворо за інструкцією або вказівкою лікаря. Найзручніше користуватися гелями і шампунями, оскільки їх легше змивати. Після обробки потрібно обов’язково прибирати мертвих вошей і гниди за допомогою гребенів.
Позбутися воршей у домашніх кмовах протипедикульозними гребенями
Після лікування аптечними препаратами або народними засобами обов’язково використовуйте спеціальні протипедикульозні гребені. Такі гребінці продаються в аптеках і відрізняються густо розташованими зубцями. Відстань між ними становить близько 0,2 міліметра. Гребінь дозволяє позбутися як від великих вошей, так і від дрібніших гнид.
Якісний гребінь видаляє до 99% паразитів
Щоб отримати хороший результат процедуру вичісування потрібно проводити щодня протягом 10-14 днів. Після кожного прочісування потрібно витирати гребінець білим паперовим або тканинним рушником. Це дозволить бачити, що вдалося видалити. Вичісування завжди має йти в комплексі з іншими методами лікування. Як самостійний спосіб боротьби з паразитами, він може виявитися малоефективним.
Позбутися вошей у домашніх умовах – обробка речей
Боротьба з педикульозом повинна бути комплексною, тому недостатньо позбутися паразитів тільки на голові. Воші можуть бути в одязі дитини і в речах повсякденного використання. Звернути увагу слід на ліжко (подушки, ковдри, матраци, білизну), головні убори, шарфи, верхній одяг. Воші бояться високих температур і показники вище 45°С є для них згубними. Тому потрібно перепрати і перегладити весь одяг хворого (особливо, ті предмети, які використовувалися останнім часом).
З іншими речами допоможуть впоратися спеціальні засоби. Такі препарати випускають у формі спреїв і аерозолів, тому ними зручно користуватися. Для цих цілей призначені засоби «Спрей-Пакс», «Пара-Плюс» і «А-Пар». Їх не використовують для обробки голови, так як, наприклад, останній препарат містить в собі піпероніл і бутоксид есдепалетрину. Обробка проводиться двічі. Перший раз, коли проходить безпосередньо лікування дитини і вдруге – через тиждень. Це робиться для того, щоб позбутися від нових вошей, які могли з’явитися за даний проміжок часу з гнид.
Позбутися вошей у домашніх умовах – профілактика
Убезпечити свою дитину на 100% навряд чи у вас вийде, особливо, якщо він відвідує дитячі навчальні заклади, але дотримання основних правил значно знижує ризик зараження.
Дитину потрібно з раннього дитинства навчати основам особистої гігієни. Діти повинні мити голову не рідше ніж 1 раз на тиждень, часто міняти натільну білизну, ретельно розчісувати волосся. Дівчаткам бажано збирати довге волосся в кіски і хвости перед виходом на вулицю.
Позбутися вошей у домашніх умовах. Громадські місця – розсадник хвороби
Ретельно стежте за тим, щоб дитина не користувалася чужими аксесуарами (гумками, шпильками), одягом, гребінцями, рушниками. Не допускайте і зворотньої ситуації, коли його речі потрапляють в руки чужим дітям. Максимально обмежте спілкування свого чада з потенційними переносниками. Якщо в школі чи дитячому садку після профілактичного огляду у когось були виявлені воші, обов’язково проведіть повторний ретельний огляд будинку.
По можливості обробіть шкіру голови профілактичним шампунем або спреєм. Такі засоби містять в своєму складі специфічні речовини, що відлякують паразитів. Зробити профілактичний шампунь можна і самостійно в домашніх умовах. Для цього просто додайте в звичайний засіб для миття голови кілька крапель ефірної олії чайного дерева.
Відео «Шампунь для профілактики появи вошей»
Батьки, які бажають лікувати своє чадо народними засобами, дізнаються з даного відео рецепт дієвого шампуню від вошей.
Як позбутися вошей в домашніх умовах під час вагітності
Педикульозом називають захворювання волосяної ділянки голови або появу вошей. Воно є досить-таки поширеним серед дітей, але нерідко зустрічається і у дорослих. У будь-якому випадку, не залежно від віку людини і його статусу, педикульоз проходить однаково неприємно. Подразнюється шкіра голови через те, що воші смокчуть кров, і людина починає дуже часто чесати больові місця. Якщо педикульоз не лікувати, то можна отримати характерні ускладнення.
Заразитися педикульозом може і вагітна жінка, що зазвичай викликає величезне здивування, адже, як правило, вагітні стежать за своїм здоров’ям. Вважається, що найефективнішим способом, щоб позбутися вошей в домашніх умовах є стрижка наголо, адже таким чином ви позбавляєте вошей від їх місця проживання і можливості відкласти яйця. Але до такого способу вже давно ніхто не вдається, адже, по-перше, важко уявити собі стрижену наголо вагітну жінку, а по-друге, існує безліч інших препаратів і способів лікування.
Як відомо, головні воші вивести не так вже й легко, потрібно вдаватися до лікарських препаратів, а в період вагітності це обмежено, або взагалі неприпустимо. Без консультації з лікарем вагітним жінкам не варто займатися самостійним лікуванням, щоб не нашкодити своєму здоров’ю ще більше. Адже багато препаратів є досить токсичними і можуть глибоко проникати в шкіру голови.
В такому випадку перед вагітною жінкою постає питання, як же позбутися вошей найбільш ефективно, при цьому, не зашкодивши собі. А допоможе їй у цьому новий металевий гребінь, зроблений за технологією Antiv, який практичний для виведення вошей в домашніх умовах. Гребінь вважається хорошим засобом від вошей, він перевірений часом і довів свою незаперечну корисність в боротьбі з паразитами.
За допомогою гребеня ви зможете вичесати гниди, які давно вже виробили стійкість до токсинів. До того ж, даний засіб від вошей є нешкідливим, що особливо важливо для вагітних жінок.
Досвід показує, що покупці залишаються задоволеними гребенем Антів. Засіб позбавляє від вошей, при цьому не потрібно голитися наголо або ж мити голову оцтом або гасом. Досить кілька разів на день добре вичісувати волосся, щоб вивести з вашої пишної шевелюри цих паразитів.