Home / Діти / Педикульоз. Як позбутися вошей і гнид в домашніх умовах

Педикульоз. Як позбутися вошей і гнид в домашніх умовах

Педикульоз (вошивість) – захворювання, при якому воші (кровососучі комахи) поселяються і паразитують на тілі людини. Залежно від місця дислокації воші поділяються на головні, платтяні та лобкові (площиці). Всі вони відносяться до родини Pediculidae – педікулами. При укусі воша виділяє секрет, який подразнює шкіру, викликаючи сильний свербіж. Головні воші найчастіше присутні у дітей, платтяні розмножуються в умовах антисанітарного проживання, лобкові передаються статевим шляхом і при контакті з натільною і постільною білизною зараженої людини. Розглянемо докладніше, як позбутися вошей  і гнид в домашніх умовах швидко і безпечно.

Позбутися вошей. Педикульоз – симптоми

Як позбутися вошей і гнид в домашніх умовах

Самки паразитів, що досягають 4 мм в довжину, щодня відкладають яйця (від 4 до 10), що мають овальну форму і блякло-сірого відтінку, щільно прикріплені хітиновими речовинами до стержнів волосся в нижній частині. Однією з ознак життєдіяльності вошей є склеювання волосся. Після тижневого терміну гниди (яйця) вилуплюються і живляться кров’ю людини, залишаючи характерні сліди укусів. Тривалість життя комахи від моменту появи гниди до загибелі становить від 15 до 38 діб.

Позбутися вошей. Основні симптоми

Основними симптомами педикульозу є:

свербіж, розчісування;

сіро-блакитні плями на шкірі (присутність слідів життєдіяльності паразитів і роздратування шкірних покривів ними);

воші і гниди на волоссі, одязі, шкірі, які визначаються візуально;

поява висипу (дерматиту), лущення, кров’яних кірочок;

симптоми інфекційних захворювань, що передаються за допомогою комах (піодерміти).

    Присутність вошей і гнид видно неозброєним оком. Яйця нагадують лупу, що прилипла до стрижня волосся, що складно піддається видаленню. Якщо натиснути на гниди нігтями, то можна почути характерний тріск. З моменту зараження педикульозом до появи помітних ознак може пройти певний період часу (кілька тижнів).

Позбутися вошей. Причини виникнення педикульозу

    Захворювання виникає і поширюється в умовах скупченості людей, а також недотримання елементарних правил гігієни. Найчастіше епідемії вошей розвиваються в умовах воєн і масових лих. У гуртожитках, нічліжках, кублах, в’язницях педикульоз – досить поширене явище.

Як позбутися вошей засобами традиційної медицини?

При підтвердженні діагнозу педикульоз слід провести певні санітарні заходи.

    У прання відправляється вся постільна і натільна білизна, а також одяг зараженої людини і предмети особистої гігієни. Всі предмети потрібно обробити гарячою водичкою (не менше 90°С), а потім пропрасувати праскою з відпарювачем. Паразити гинуть при тривалому впливі екстремальних температур: дорослі воші – через кілька годин при температурі нижче -5°С і вище + 60°С, а гниди – нижче -20°С і вище + 70°С. Взимку доцільно винести на мороз всю постіль (матрац, подушки, ковдри) і верхній одяг. В окропі вимиваються всі гребінці, шпильки, гумки і інші прикраси для волосся.

    При наявності лобкових вошей волосся збриваються над розстеленою газетою, а потім спалюються. Далі в шкіру протягом декількох днів втирають аптечний інсектицид, який призначає лікар. Найчастіше – це «бовтанки» і мазі на основі сильнодіючих отрут, наприклад, ртуті. Використовують і емульсію бензил-бензоату (25%). Оскільки дані речовини дуже токсичні, то потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем і суворо дотримуватися дозування і рекомендації.

    Від платтяних вошей позбавляються за допомогою дезінфекції всього наявного одягу шляхом кип’ятіння, заморожування і подальшого прогладжування праскою. Тіло слід систематично вимивати з дегтярним або господарським милом, а натільну білизну міняти щодня.

    Щоб позбутися вошей  волосяних і гнид лікарем прописується певний аптечний препарат для дезінсекції. Бажано паралельно приймати антигістамінні засоби, оскільки всі ліки-інсектициди володіють потужною токсичною дією. Найбільш часто призначають Медіфокс, Нітіфор, що містять перметрин, або комплексний аерозоль Пара-плюс.

    Після використання інсектициду волосся вичісують густим гребінцем, щоб позбутися вошей загиблих і гнид. Якщо застосовувався шампунь, то голову можна мити протягом 2-3 діб. Для безпеки бажано користуватися рукавичками для нанесення засобу на шкіру і волосся, стежити за тим, щоб препарат не потрапляв на незаражені ділянки тіла і слизові.

Позбутися вошей. Профілактика педикульозу

    Щоб запобігти появі будь-якого виду вошей слід ретельно дотримуватися правил особистої гігієни: часте миття тіла і голови, регулярна зміна натільної і постільної білизни. Також необхідна гігієна житла.

    Оскільки найбільш часто воші (головні) паразитують на дітях і підлітках, то батькам слід регулярно оглядати їх на предмет педикульозу, особливо при відвідуванні дитячих садків, літніх таборів, школи. При виявленні вошей, перевірити голови слід у всіх членів сім’ї.

Як позбутися вошей народними засобами?

В даний час придбати в аптеці засіб щоб позбутися вошей  не складає труднощів. Існує кілька перевірених засобів боротьби з паразитами з використанням природних компонентів.

    Лимонний відвар. Проварити в літрі води 3 подрібнені плода лимона середньої величини протягом 20 хвилин. Отриманим складом обробляють волосся протягом 3-4 днів, після чого з метою профілактики педикульозу – раз в 10 діб.

    Кора дуба. 5 столових ложечок подрібненої кори дуба проварюють в склянці водички на малому вогні не менше 20 хвилинок, проціджують, добавляють чайну ложечку бджолиного меду і використовують для втирання в шкіру голови і коріння волосся раз в день. Засіб змивають через 2 години.

    Пижму. 1 ложечку столову сухої трави заливають ½ л крутого окропу, накривають кришкою і дають настоятися протягом 3 годинок. Профільтрований настій втирають в шкіру голови на 30 хвилинок, далі змивають з дігтярним милом. Добре працює і суміш пижми зі звіробоєм: по 1 ложечці столовій кожної рослини заливають склянкою окропу, настоюють 5 годин, фільтрують і використовують для нанесення на корені волосся.

    Гас. Найпопулярніший спосіб, щоб позбутися вошей – використання гасу. Однак слід розуміти, що даний продукт нафтопереробки часто викликає алергічні реакції і небажаний для застосування на ніжній шкірі голови дітей. Розвести гас олією в співвідношенні 1:10. Використовують олію соняшнику, кукурудзи, гарбузового насіння, виноградних кісточок. Отриманий склад акуратно розподіляють на шкірі голови, замотують вощеним папером (пергаментом) або поліетиленом, утеплюють косинкою і витримують всю ніч. На ранок голову промивають звичайним, дитячим, сірчаним або дігтярним милом і вичісують загиблих вошей і гнид за допомогою щільного гребеня, змоченого в столовому оцті для найкращого зняття яєць зі стрижнів.

    Консультація лікаря необхідна в усіх випадках виявлення вошей. Досвідчений фахівець призначить найбільш безпечний препарат для лікування і дасть основні рекомендації щодо  того як правильно позбутися вошей. Чим раніше виявляється проблема, тим простіше позбутися від кровосисних паразитів. Будьте здорові!


Check Also

Місячний календар стрижок на квітень 2021 року

Місячний календар стрижок на квітень 2021 року показує сприятливі дні для відвідування перукарні. Представлена інформація …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *