Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Пігментні плями при вагітності

Пігментні плями при вагітності

Мабуть, ніяка жінка не зрадіє появі пігментних плям, але від цього не застрахована жодна. Фахівці попереджають дам, що з віком ймовірність появи цього дефекту шкіри істотно зростає, а тому про профілактику пігментації необхідно дбати змолоду. Але також медики називають ще кілька категорій жінок, які потрапляють до групи ризику з утворенням пігментних плям. Одну з найчисленніших становлять вагітні жінки. І навіть більше: за цією ознакою деякі намагаються визначати стать майбутньої дитини. Так, існує думка, нібито виношуючи дівчинку жінка злегка глупішає – у неї можуть з’являтися набряки, вугрі і пігментні плями. Пояснюється така неприємність тим, що розвиваючись в утробі дівчинка вимагає левову частку статевих гормонів, рівень яких у вагітної різко падає.

Чому ж насправді майбутні мами настільки схильні до пігментації, і чи варто хвилюватися з цього приводу?

Пігментні плями при вагітності: де і коли з’являються?

Період виношування дитини в чому є непередбачуваним. Множинні зміни, що відбуваються в організмі матері, часом дивують абсолютно несподіваними проявами, і не дуже приємними. В один «прекрасний» день жінка може з прикрістю виявити, що шкіра на певних ділянках її тіла помітно потемніла. І добре ще, якщо пігментна пляма “з’яваилась”не на обличчі, як це часто трапляється.

Перша пігментація виявляється ще на ранніх термінах вагітності і належить до перших ознак. Йдеться про потемніння сосків і ареол на грудях, а також області статевих губ і клітора. До таких змін новоспечені вагітні відносяться звичайно спокійно. Але варто з’явитися плямі в іншому місці, як виникає відразу маса питань: чи не небезпечно це, як довго зберігаються пігментні плями при вагітності, коли зникнуть, як від них позбутися і т.д.

Пігментація може проявитися на будь-якому терміні, але найчастіше це відбувається в другому триместрі, іноді в третьому, хоча може бути і раніше. У переважній більшості всіх випадків має місце хлоазма вагітних, або «маска вагітних», як її ще називають медики. Ці плями виступають на обличчі – зазвичай, на щоках, носі, лобі, вилицях, під очима, над верхньою губою, на підборідді. Вони можуть розташовуватися симетрично, приймати найхимерніші форми і малюнки.

Місця дислокації пігментних плям теж можуть бути найнесподіванішими. Найчастіше це, як ми вже сказали, обличчя, а ще дуже часто вони виникають на животі у вигляді смужки, що розділяє його вертикально на 2 частини. Також пігментація майбутніх мам вражає шию, область декольте, спину, але і в інших зонах тіла теж цілком може бути. Приміром, відомі випадки потемніння шкіри під пахвами і на внутрішній стороні стегон – переважно в місцях, де одяг щільно прилягає до шкіри.

Причини пігментних плям

Ця неприємність стосується дуже багатьох майбутніх мам. Пігментні плями при вагітності – не рідкість, і ніякої загрози для здоров’я жінки і дитини вони не складають, а тому переживати не варто. більше того, потемніння шкіри в певних місцях є природним захистом організму від дії ультрафіолетових променів в період виношування малюка.

Поява плям в цей час обумовлено гормональною перебудовою материнського організму. Внаслідок цілої низки змін (активізація одних гормонів стимулює посилене вироблення інших) в організмі майбутньої матері починає активно продукуватися меланін – пігмент темного кольору. Причому через гормональні збої він розподіляється по всьому тілу нерівномірно. У місцях найбільшого скупчення меланіну і утворюються пігментні плями, які доставляють жінкам психологічний дискомфорт.

Крім того, пігментні плями виникають і з інших причин, не пов’язаних з вагітністю. Їх утворення може просто збігтися з цим періодом або ж особливе становище жінки може стати провокуючим фактором. У кожному разі, не тільки гормони бувають «винними» в появі темних плям на шкірі. Серед інших причин медики називають такі:

користування неякісною косметикою;
любов до світловідбваючим блискам для губ (відбиваючі частинки активно притягують до себе сонячні промені);
парфумерія з вмістом ароматизаторів;
зловживання засмагою – природними і в солярії;
непрофесійне проведення косметичних процедур;
прийом деяких лікарських препаратів (оральних контрацептивів, антибіотиків, протиепіліптичних засобів);
наявність хронічних захворювань (зокрема, порушення роботи яєчників, печінки, гіпофіза, щитовидної залози);
цукровий діабет;
дефіцит в організмі вітамінно-мінеральних речовин (фолієвої кислоти, вітаміну С, заліза, цинку, міді);
генетична схильність.

Причину пігментації не завжди вдається встановити, але в період вагітності вона найчастіше пов’язана з гормональними змінами в організмі жінки і носить тимчасовий характер.

Як позбутися від пігментних плям під час вагітності?

Фахівці кажуть, і життєвий досвід показує, що з’явилися в період вагітності пігментні плями в більшості випадків зникають протягом якогось періоду після пологів. В окремих випадках вони зберігаються на багато років або ж зникають на якийсь час і проявляються знову з приходом весни, але сучасна косметологія пропонує безліч способів видалення пігментних плям: мезотерапія, хімічний пілінг, кріотерапія.

Що стосується періоду вагітності, то повністю позбутися від пігментації в цей час неможливо. Зате є безпечні та ефективні способи зменшення її прояви. В першу чергу, слід уникати перебування під активними сонячними променями і неодмінно обробляти обличчя і тіло спеціальними сонцезахисними косметичними засобами. Вся косметика повинна бути високоякісною, на натуральній основі, без вмісту гормональних речовин, а дезодоранти і духи не повинні містити віддушки (це важливо не тільки для попередження пігментних плям, але і для здоров’я в цілому).

Освітлити за допомогою рецептів народної косметології:

Регулярно протирайте темні плями ватним диском, змоченим в овочевому або ягідному соку – на вибір: з малини, полуниці, журавлини, червоної смородини, з листя і стебел петрушки, з огірка, солодкого перцю, ріпчастої цибулі. Змивати сік з шкіри не потрібно – саме він діє як відбілювач. Протиранням шкіри таким соком можна завершувати будь-яку з процедур по освітленню пігментних плям народними засобами.

Накладіть на пігментну пляму кашку з «відбілюючих» ягід або овочів. Змийте маску через 20 хвилин.

Хорошим ефектом відбілювання володіють цитрусові: кашку з лимона, апельсина і грейпфрута накладіть на темну пляму на 10 хвилин, але для сухої шкіри такий рецепт не підходить.

Допомагає і квашена капуста: просто зробіть аплікацію тривалістю 15-20 хвилин.

Обробіть пігментну пляму кефіром, нанісши його на шкіру товстим шаром на 15 хвилин.

Нанесіть на шкіру суміш з рівних кількостей молока і сметани. Змийте через 20 хвилин.

Таку ж маску роблять з сиру і кислого молока, до яких можна додати ще й пару крапель лимонного соку. Витримувати таку суміш на шкірі слід не більше 15 хвилин.

Сік одного лимона змішайте до однорідного стану з 2 ст. л. меду і накладіть на пігментну пляму компрес з цього складу. Добре в таких цілях використовувати марлю, складену в декілька шарів, або м’яку бавовняну тканину.

Накладіть на потемнілу шкіру компрес з простокваші – хвилин на 20-25.

Для досягнення позитивного ефекту всі процедури по виведенню пігментних плям рекомендується наносити ввечері перед сном. На вулицю під сонячні промені (навіть в похмуру погоду) після таких масок виходити вже не можна.

Народні засоби освітлення пігментних плям безпечні навіть для вагітних. Алергічні реакції на будь-який з продуктів не виключені, а в цей період ще й більш вірогідні, ніж зазвичай. Тому пробувати слід обережно, вперше наносячи невелику кількість обраної відбілюючої речовини.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *