Home / Твоя краса / Перша допомога від сонячних опіків шкіри обличчя та тіла

Перша допомога від сонячних опіків шкіри обличчя та тіла

Бездоганно засмагла шкіра – мрія кожної жінки, її візитна картка, показник привабливості і доглянутості. Ось тільки ласкаве літнє сонце може подарувати не тільки бажану золотисту засмагу, але і запалення, почервоніння і опіки. Перша допомога від  сонячних опіків  – розповість дана стаття.

Перша допомога від  сонячних опіків. Що ховається за поняттям «сонячний опік»?

Перша допомога від  сонячних опіків шкіри обличчя та тіла

 

Засмагати від бажання якомога швидше обзавестися інтенсивними шоколадними відтінками. Безрозсудні любителями сонячних ванн, які абсолютно не бояться перестаратися. Забуваючи просту істину: все повинно бути в міру. В цьому випадку сонячні опіки шкіри не змусять себе чекати.

Сонячний опік шкіри є запальною реакцією на надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання. Варто лише трохи перележати під палючим сонцем, і почервоніння обличчя, спини та інших частин тіла, які отримали максимальне опромінення, характерне для опіків 1 ступеня, не змусить себе чекати. Подальше перебування під прямими сонячними променями може тільки погіршити ситуацію, викликавши більш важку поразку шкіри.

Інтенсивний сонячний опік 2 ступеня супроводжується появою пухирів і глибокого запалення. Такі ситуації можливі, якщо надовго заснути на пляжі, не змінюючи пози. Опіки 3 і 4 ступеня, ускладнені загальним зневодненням і пригніченням всього організму, трапляються вкрай рідко, але, тим не менш, не варто виключати їх зі списку можливих реакцій.

Неприємна симптоматика

Дізнатися, що згоріли на сонці, зовсім нескладно – по-перше, спогади про минулий день підкажуть, що сонячних ванн було з надлишком, а по-друге, характерні симптоми ні з чим не переплутаєш. Список неприємних проявів сонячного опіку шкіри включає наступні пункти:

виражене вогнищеве почервоніння шкіри;

хворобливість, підвищена чутливість, а іноді і припухлість шкірного покриву;

на дотик шкіра стає гарячою і сухою;

легкий свербіж уражених ділянок;

невелике підвищення температури тіла (найчастіше через 4-6 годин після отримання опіку);

можлива поява пухирів.

Якщо до сонячного опіку шкіри приєднується тепловий удар, що трапляється досить часто, може виникнути нудота, загальна слабкість і головний біль. А через 4-7 днів, коли почервоніння і хворобливість спадуть, відмираючі клітини шкіри почнуть лущитися і злазити.

Перша допомога від  сонячних опіків – як надати?

 При підозрі на отримання сонячного опіку шкіри вирішальну роль відіграє своєчасне надання першої допомоги потерпілому. Перше, що слід зробити – сховатися від пекучого сонця в тіні або прохолодному приміщенні.

Щоб полегшити можливу поразку, необхідно максимально делікатно охолодити постраждалу шкіру. Якщо обгоріло обличчя або плечі, можна зробити освіжаючі марлеві примочки, які в міру нагрівання необхідно міняти. Якщо ж постраждало все тіло, оптимальним варіантом стане прохолодний душ або мокре простирадло, в яке слід загорнутися.

Турбуючись про те, як лікувати шкіру, не слід забувати і про стан організму в цілому. Щоб запобігти можливому зневодненню, необхідно випити не менше півтора літрів рідини. Оптимальним варіантом стане негазована мінеральна вода.

Вона краще за інших втамовує спрагу і заповнює втрачену організмом вологу. Коли перша допомога від  сонячних опіків  завершена, слід переходити до комплексних лікувальних заходів, які допоможуть швидко зняти неприємні симптоми.

Перша допомога від  сонячних опіків. Лікування в домашніх умовах

 Симптоматичне лікування в домашніх умовах допустимо тільки в разі неважких сонячних опіків шкіри 1 і 2 ступеню. Основні дії такої терапії спрямовані на зняття хворобливості, запалення і печіння в уражених місцях. А коли неприємні симптоми почнуть загасати, слід зайнятися посиленим зволоженням шкіри, що лущиться.

Самостійне лікування може включати як використання косметичних і народних засобів, так і медикаментозну терапію. Якщо перші методи безпечні і практично не мають протипоказань (хіба що вкрай рідкісна гіперчутливість до окремих компонентів того чи іншого засобу), то лікування за допомогою пігулок і мазей вимагає додаткової консультації кваліфікованого дерматолога.

Перевірені народні засоби від сонячних опіків шкіри

 Незважаючи на велику кількість спеціальної косметики, народні засоби від сонячних опіків користуються величезною популярністю серед постраждалих. Наші предки знали, як позбутися від почервоніння і запалення шкіри, тому секрети знахарів часом виявляються не менш ефективні, ніж медикаментозне лікування.

Не можна однозначно стверджувати, що допомагає краще або гірше – кожна шкіра реагує по-різному на складові народних засобів – проте ці рецепти вважаються універсальними і можуть застосовуватися без будь-яких обмежень. Залишилося тільки вибрати, який з них підійде саме Вам!

Мабуть, найпопулярнішим засобом від сонячних опіків шкіри є кефір. Щоб притупити біль і зняти червоність, необхідно намазати запалені ділянки товстим шаром кефіру, кислого молока або йогурту без цукру і смакових добавок.

Багато рекомендують використовувати сметану, проте її жирна текстура може стати відмінним  середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, які порушать процес загоєння і посилять запалення.

При невеликому опіку можна скористатися цілющою силою яєчного білка. Для цього слід нанести на шкіру попередньо відокремлений від жовтка і охолоджений білок і дочекатися, поки лікувальна маска висохне. Знімати білкову плівку не рекомендується – з часом вона відпаде сама.

Ще один ефективний засіб від сонячних опіків шкіри готується на основі сирої картоплі. Натріть декілька картоплин на дрібну тертку, загорніть кашку в марлеву серветку і прикладіть до запаленого епідермісу. Такий компрес зменшить хворобливість, зніме свербіж і печіння.

Трояндова олія допомагає позбутися від почервоніння, має протизапальну і антисептичну дію. Якщо під рукою немає необхідних засобв, зневірятися не варто – розібратися, що робити в цьому випадку, зовсім нескладно. Щоб приготувати цілющий засіб, достатньо змішати 1-2 краплі лавандового ефіру зі столовою ложкою будь-якого рослинного масла. Після цього слід змочити серветку в отриманому міксі і дбайливо опрацювати згорілу шкіру.

Розчин харчової соди застосовується для дезінфекції сонячного опіку, усунення хворобливої симптоматики і стійкого свербежу. Додайте в склянку прохолодної води 1 столову ложку соди, перемішайте і обробіть запалені місця. Цей нехитрий метод не відніме багато часу, а виражений ефект неодмінно порадує.

Якщо у вас є горілка, змочіть в ній серветку і рясно обробіть обгорілі місця. Це допоможе охолодити шкіру, заспокоїть роздратування, зменшить червоність і печіння. Більш концентрований спиртовий розчин використовувати не рекомендується. Не можна також застосовувати розчин оцту та інших кислот – ці агресивні речовини тільки посилять проблему.

Півгодинна ванна з додаванням однієї склянки кукурудзяного крохмалю також помітно полегшить ваш стан після сонячного опіку.

Звичайна вівсянка теж може послужити хорошим проти опіковим засобом. Недарма багато косметичних фірм використовують вівсяні пластівці в своїй продукції. Відваріть кашу в пакетику, гарненько охолодіть її (можна помістити на якийсь час в холодильник) і прикладайте до обпаленої шкіри.

Прекрасний ефект дають примочки з міцного чаю, краще всього зеленого. Вмістимий в ньому танін охолоджує шкіру, знімає роздратування і попереджає розвиток запальних процесів.

Постраждала від передозування сонячних променів шкіра відрізняється підвищеною сухістю, тому вона схильна до мікротріщин і інших пошкоджень. Щоб запобігти таким наслідкам, використовуйте аплікації з огірка: наріжте його тоненько і покладіть отримані скибки на шкіру впритул один до одного на п’ятнадцять хвилин. Потім зніміть і промийте шкіру водою комфортної температури. Схожою  дією володіє сік алое.

На закінчення хотілося б нагадати відому істину: попередити хворобу набагато простіше і дешевше, ніж її лікувати. Звичайно, існує маса народних рецептів для лікування сонячних опіків. Але найефективнішими засобами досі залишаються здоровий глузд, почуття міри і розумна профілактика.

Перша допомога від  сонячних опіків. Весь спектр лікарських препаратів від опіків

 Медикаментозна терапія застосовується в разі серйозних сонячних опіків шкіри і виражених больових симптомів. Призначати її повинен фахівець – будь-яке  самолікування може призвести до виникнення небажаних побічних ефектів!

Лікарські засоби для лікування шкірного ураження можна розділити на 2 групи:

пігулки і сиропи для перорального застосування;

зовнішні креми, спреї та мазі.

Традиційна медицина з кожним роком пропонує більше засобів від опіків. Кількість препаратів і порядок застосування підкажуть ваш лікуючий лікар або фармацевт в аптеці. Рекомендуємо звернути увагу на такі категорії:

Місцеві анестетики. Якщо обпечене місце болить, анестетики швидко знімуть біль.

Антисептики. Допоможуть в разі, якщо на шкірі з’явилися пухирці з рідиною. Знезаражують місце опіку, зупиняють поширення інфекції в глибокі шари шкіри.

Препарати зі стероїдами. Такими мазями можна користуватися нетривалий час, в такому випадку вони нешкідливі. Швидко знімають свербіж і запалення.

Декспантенол. Є багато кремів, мазей, спреїв і лосьйонів з цим компонентом. Віддати перевагу краще спрею з декспантенол, він легко наноситься, швидше всмоктується і починає діяти.

Загоюють креми та мазі. Використовують для загоєння пошкодженої шкіри. Для зняття первинних симптомів тільки загоювального крему недостатньо.

Нестероїдні протизапальні препарати рекомендовані для швидкого купірування запальної реакції дерми на надмірне УФ-випромінювання. Антигістамінні ліки пригнічують прояви алергічної реакції – свербіж і печіння. А комплекс вітамінів А, Е і З сприяють швидкому відновленню шкірного покриву.

Вирішити питання про те, чим мазати сонячні опіки шкіри, як надається перша допомога від  сонячних опіків, допоможе дерматолог, який оцінить Ваш тип епідермісу, чутливість до певних медикаментів і ступінь ураження.

Гелі та креми на основі пантотенової кислоти здатні зняти основні симптоми, прискорити регенерацію тканин і запобігти залишковим  явищам – плями і рубці. Гормональні мазі призначають для усунення свербежу і запального процесу.

Місцеві анестетики надають охолоджуючий і знеболюючий ефект. А антисептики попереджають приєднання інфекції. Кожен із зазначених препаратів, що застосовуються зовнішньо, набагато зручніше купувати у вигляді спрею або аерозолю – це дозволить більш рівномірно нанести ліки, не пошкодивши при цьому шкіру.

Перша допомога від  сонячних опіків.Запобіжні заходи

 Нешкідливі і на перший погляд малозначні помилки коли надаєиться перша допомога від  сонячних опіків шкіри – можуть завдати непоправної шкоди і погіршити стан. Тому дуже важливо пам’ятати, що ні в якому разі не можна робити, якщо згоріли на сонці:

Наносити на запалену шкіру спиртовмісні засоби. Це може остаточно пересушити епідерміс, а також посилить хворобливі відчуття.

Мити обгорілу шкіру з милом або лужним гелем. Така помилка чревата алергічною реакцією.

Мазати опіки вазеліном або жирним кремом. Він запечатає пори, і пошкоджені ділянки просто задихнуться від нестачі кисню, який необхідний для відновлення.

Розкривати або проколювати пухирі. Ця процедура може привести до інфікування опікової поверхні.

Аж до повного загоєння не можна перебувати на сонці у відкритому одязі. Всі обпечені місця повинні бути ретельно прикриті, інакше великий ризик прогресування симптомів.

Перша допомога від  сонячних опіків. Профілактика сонячних опіків шкіри

 Основою профілактики сонячних опіків шкіри є грамотний і помірний підхід до процесу засмаги. Не варто в сонячний день лежати на пляжі з світанку і до заходу – для перших сеансів цілком достатньо 15-20 хвилин. Коли шкіра стане більш підготовленою, а відтінок порадує приємним золотавим відливом, час засмаги можна збільшити до 40-50 хвилин в день.

Навіть смаглявим від природи людям, добре сприймаючим ультрафіолет, не варто перебувати під прямими сонячними променями більше години – так можна швидко пересушити шкіру, що призведе до раннього фотостаріння.

Вибираючи час для прийняття сонячних ванн, відразу виключіть проміжок з 12:00 до 16:00. В обідні години сонячні промені максимально обпалюють, тому отримати пошкодження шкіри можна за лічені хвилини.

До того ж, косметологи стверджують, що в період з 9:00 до 11:00 засмага  лягає краще. Так навіщо ризикувати?

Володарям чутливої шкіри, схильної до запалень і подразнень, не варто виходити на сонце без спеціального захисного крему з фактором SPF. Причому, чим блідіша від природи шкіра, тим вищим повинен бути показник захисту. На початкових етапах SPF повинен варіювати в діапазоні 30-50, і тільки після тривалої підготовки шкіри можна використовувати більш легкі креми з 15-30 SPF.

При самостійному лікуванні не робіть наступного:

– обробка спиртовими розчинами і лосьйонами (сушить шкіру і сповільнює відновлення)

– застосування олій та різних косметичних засобів (масла і щільна косметика заважають надходженню кисню і завдають запаленій шкірі дискомфорт)

– вихід на сонці, особливо без захисних кремів (запалена шкіра не здатна повноцінно захищати організм від сонця)

– розтин міхурів, якщо вони з’явилися (є ризик занести інфекцію)

– використання скрабу, щоб швидше відлущити шкіру (може пошкодити шкіру і занести інфекцію; замість скрабу користуйтеся заживляющими кремами).

Вибравши правильну стратегію, як надається перша допомога від  сонячних опіків , можна не тільки отримати привабливі золотисті відтінки без натяку на почервоніння і запалення. Але і максимальне задоволення від самого процесу засмаги. Адже так приємно поніжитися в ласкавих сонячних променях, відчути їх тепло на своїй шкірі і просто полежати на пляжі в блаженної млості!


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *