Home / Діти / Пасхальні яйця малюнки – прості та оригінальні способи фарбування

Пасхальні яйця малюнки – прості та оригінальні способи фарбування

З весняним теплом і сонцем до нас приходить і світле свято Великодня. Високі статні паски, ніжні сирні паски, різноманітна випічка у формі курчат, кроликів і, звичайно, фарбовані яйця. Якщо страви готують для сім’ї та гостей, то яйцями обдаровують всіх знайомих і незнайомих людей. Від дітлахів, що приносять з самого ранку звістку про Воскресіння Христове, до колег по роботі. «Христос воскрес!» – кажуть при цьому. «Во істину воскрес!» – чують у відповідь і отримують взамін пасхальні яйця.

Якими бувають пасхальні яйця?

Пасхальні яйця малюнки - прості та оригінальні способи фарбування

До свята Великодня фарбують яйця і печуть паски на Страсному тижні в Великий четвер, який в 2018 році припадає на 8 квітня.

Цікаво, що пофарбовані пасхальні яйця мають свої назви в залежності від того, як здійснювалося фарбування яєць.

Крашанки – однотонні яйця, крапанки – це яйця, покриті різнокольоровими цятками, які отримують за допомогою крапельок воску. А якщо фарбуємо яйця і видряпуємо малюнок, то виходять дряпанками. Окремо варто відзначити писанки. Це не просто великодній атрибут, а витвір мистецтва!

Малюнки на яйцях робляться спеціальним інструментом – писачком. Далі ми зібрали як відомі способи фарбування яєць, які всі прекрасно знають, але, можливо, забули нюанси, так і більш цікаві і «незаяложені».

Крім того, розповімо про швидких варіантах красиво пофарбувати яйця з найменшими затратами праці, про методи їх декору, якими можна займатися з дитиною і про такі оригінальні способи, де фантазію можна відпустити у вільне плавання і очікувати чудового результату!

На який би спосіб не ліг вибір, дуже важливо правильно підготуватися до процесу. Від цього безпосередньо залежатиме результат. Ось кілька секретів, які допоможуть усунути можливі «підводні камені», які очікують на тих, хто їх не знає.

Перше: ніколи не приступайте до варіння яєць, попередньо не дістаючи їх з холодильника хоча б за годину-дві до фарбування. Яйця повинні бути як мінімум кімнатної температури, щоб під час варіння вони не полопалися.

Попередити вибух яєць можна і іншим способом. Їх потрібно проколоти тонкою гострою голкою. Однак перший варіант набагато простіший і безпечніший.

Друге: при варінні добавити 1 ст. л. кухонної солі на 1,5-2 літра води. Вважається, що це робиться для того, щоб не лопнула шкаралупа. Насправді правильно сказати, що сіль не дасть білку витекти і утворити білі «нарости», якщо раптом шкаралупа трісне.

Третє: яйця слід ретельно промити, можливо, навіть із застосуванням посудної губки. Це робиться для того, щоб фарба лягла рівніше. Також можна протерти яйце мильним розчином або спиртом.

Четверте: фарбувати пасхальні яйця можна не тільки курячі, а й перепелині. Виходить дуже цікаво і незвично! Їх так само попередньо тримаємо при кімнатній температурі, промиваємо і варимо 4-5 хвилин.

П’яте: для того, щоб фарба краще трималася, в процесі фарбування додають оцет (9%). В середньому, 1 ст. л. на 1,5 л. води.

Ну, і остання порада про те, як надати вже пофарбованим яйцям святковий вигляд. Натріть їх, попередньо насухо витерши, рослинним маслом.

Пасхальні яйця. Способи фарбування

Зазвичай в сім’ях прийнято фарбувати яйця в цибулинні, чорничному варенні, обмотавши в сіточку і додавши для гарних візерунків засушені весняні квіточки, листочки або крупу. Але існує безліч інших способів, які ми рекомендуємо спробувати!

Продукти:

Яйця білі – 10 штук

Сіль – 1 столова ложка

Рослинна олія – 1 чайна ложка

Вода – 1,5 літра

Цибулиння – 3 жмені

Як пофарбувати яйця цибулевим лушпинням

Приготувати лушпиння цибулі, для цього зняти сухі оболонки приблизно з 15 цибулин (можна також взяти лушпиння в великих магазинах заздалегідь, до Великодня його зазвичай не залишається).

Яйця ретельно вимити під струменем води, друк про сорт можна стерти губкою з миючим засобом. На шкаралупі не повинно бути тріщин, в які при варінні проникне фарба, оскільки вона залишить неапетитні розводи на білку.

Покласти в каструлю 25 грам лушпиння цибулі (3 жмені) і залити 1,5 літрами холодної води. Цибулиння може пофарбувати емаль каструлі, тому краще використовувати старий посуд.

Каструлю з цибулевим лушпинням поставити на плиту, довести вміст до кипіння і варити 10 хвилин на маленькому вогні під кришкою.

Остудити отриманий відвар, який до кінця варіння придбає насичений червоно-коричневий колір.

Процідити відвар через сито або друшляк. Щоб яйця пофарбувалися рівномірно, в барвниковому складі не повинно бути шматочків лушпиння. Можна і не проціджувати, але в цьому випадку на яйцях можуть залишитися розводи.

В трохи охолоджений фарбувальний відвар всипати 1 столову ложку солі і викласти яйця, які повинні бути повністю покриті відваром. Краще викладати яйця в один шар, а якщо вони не поміщаються, фарбувати декількома партіями.

Довести вміст каструлі до кипіння і варити на маленькому вогні 10 хвилин.

Після закінчення варіння можна яйця відразу дістати, а можна залишити в відварі до охолодження, щоб отримати більш насичений колір. Фарбувальний склад можна використовувати повторно, якщо потрібно пофарбувати велику кількість яєць.

Викласти остиглі яйця на паперовий рушник, промокнути воду.

Вийдуть крашанки яскраво рудого кольору. Щоб отримати яйця світлого кольору, варіть яйця в цибульному відварі і потім виймайте з нього. Щоб отримати яйця насиченого кольору, досить потримати яйця в цибулевому відварі 2 години. Щоб отримати яйця бордового кольору, використовують лушпиння червоної цибулі.

Перепелині і курячі яйця, варені в цибулинні

Колір крашанок – від яскраво-рудого до бордового, загальний час приготування – 1-2 години.

В цибулинні фарбують не тільки курячі, а й перепелині яйця. Лушпиння цибулі можна використовувати і більш оригінальним способом: накладати на яйця, фіксувати бавовняною ниткою і потім варити. Яйця придбають колір і оригінальний малюнок.

Оформлення фарбованого яйця: налити в долоні і розтерти 1 чайну ложку рослинної олії. Брати кожне яйце і катати в долонях. В результаті цієї маніпуляції яйця придбають блиск, їх колір стане яскравішим.

Чудеса з лаком для нігтів

На літр води буде потрібно приблизно дві краплі лаку для нігтів. Перемішати і опусти туди варене яйце. Дістаньте, щоб висихало. Другий варіант: зваріть яйця, остудіть і віддайте дитині прикрасити яйце лаком так, як йому хочеться. Пам’ятайте, це потрібно робити в добре провітрених приміщеннях.

Золото і срібло

У канцелярських магазинах можна купити різні металеві фарби – золоту, срібну, бронзову, мідну. Притягнути дітей до процесу фарбування або скласти гру – розкладіть  блискучі крашанки в різних місцях (добре, якщо є можливість це зробити на траві в саду біля будинку) і нехай вони знайдуть їх по характерному блиску.

Весела сімейка

Якщо проявити фантазію, то вийде ціла «сімейка». Знадобиться туш і тоненький пензлик. Остудіть зварені яйця і малюйте обличчя з різними емоціями. А що якщо спробувати намалювати себе або іншого члена сім’ї?

Елегантно білий

Яскравими і різнокольоровими крашанками насправді складно когось здивувати. Тому зваріть білі яйця, остудіть та обклейте їх різними декорами – паперовими квіточками, кружальцями і ін.

Гарне мереживо

Тут на першому етапі можна пофарбувати яйця і класичним способом, наприклад, в цибулинні. Коли вони охолонуть, обклейте красивим мереживом або стрічкою.

Яскраві нитки

Зваріть яйця і остудіть. На всю поверхню нанесіть клей і тепер ряд за рядом намотуйте різнокольорові нитки. Почекайте, поки все висохне.

Яйця з намистинками

Яйця можна прикрасити намистинками, зробивши пару акцентів або виклавши орнаменти. А можна повністю покрити яйце бісером. Для цього потрібно остудити зварені яйця, покрити клеєм і обваляти в тарілці з бісером. Дочекайтеся, коли висохне клей. Зверху обв’яжіть атласними стрічками.

Тварини на радість дітям

Пасхальні яйця можуть перетворитися в кого завгодно – комаху, птаха, тварину. Пофантазуйте разом з дітьми!

Яйця в техніці «декупаж»

Багатьом декупаж здається складним, але це не так. Знадобляться різнокольорові серветки, клей, пензлик для нанесення клею. Серветку потрібно розділити на шари. З верхнього шару виріжте окремі елементи, які хочете використовувати для декору.

Серветку акуратно приклейте клеєм, наносячи його поверх. Почекайте, поки висохне. Потім, якщо є бажання надати поверхні блиск, розкрійте її яким-небудь лаком, підійде навіть прозорий лак для нігтів.

Корисна порада! Оскільки більшість техніки не годяться для того, щоб потім подавати яйця для їжі, можна виконати два отвори і вилити сире яйце, щоб залишилася тільки шкаралупа. Залиште її в теплому місці просушіть. До декорованого яйця поклаіть ниточку або стрічку, прив’яжіть акуратний бантик, щоб можна було повісити на гілки.

Що робити з вилитою масою сирого яйця?

Нічого не викидаємо, використовуємо для смачного сніданку! У магазині можна купити спеціальні формочки, в яких яйця варяться без шкаралупи. А як на рахунок яєчні у вигляді сердечка?

Для цього теж знадобляться спеціальні формочки, але підійдуть і інші підручні матеріали у вигляді шматочка хліба (виріжте всередині бажану форму) або сосисок, які послужать як рамочки для яєчні. Ось така оригінальна подача!

Як пофарбувати яйця барвниками

Зварити яйця, злегка остудити (в повному обсязі, щоб від перепаду температури при зануренні яєць в гарячу воду не лопнула шкаралупа.

У посудини розлити по 100 мілілітрів гарячої (80-85 градусів) води – цього вистачить, наприклад, для повного занурення яйця.

Всипати і розмішати ложкою барвники в посудині, для отримання нових кольорів додайте в посуд кілька різних барвників.

У посуд влити по 1 столовій ложці 9% оцту, розмішати і в кожну посудину покласти по яйцю.

Почекати 3-5 хвилин, потім викласти яйця на тарілку, протерти кожне чистою серветкою і, остудивши, прибрати в холодильник.

В посуд викласти наступну партію яєць.

Якщо хочете ще більше оригінальності – пофарбуйте перепелині яйця, яйця індички або цесарині яйця до Великодня.

Як зробити оригінальні фарбування яєць

Яйця змочити у воді і обваляти в рисі. Кожне яйце помістити в шматок бинта, який зверху зав’язати. Далі варити в будь-якому з описаних фарбувальних складів: в цибулинні, буряковому відварі або розчині зеленки.

Аналогічно, замість рису можна використовувати гречку, зелень, листя, пшоно.

Яйця обмотати бавовняними нитками, бажано товстими, і варити в будь-якому барвному складі. Під нитками шкаралупа профарбується слабо, тому на яйці з’явиться хитромудрий малюнок.

Яйця покласти в каструлю, залити водою і варити після закипання 10 хвилин. Охолодити під струменем холодної води і обсушити паперовим рушником. Губкою нанести на яйця свіжовичавлений сік моркви, буряка, червоного або жовтого болгарського перцю.

Молоді березові листочки легко приклеюються до яйця. Якщо таке яйце зварити в барвному складі, на ньому залишиться трафарет листочка.

Можна використовувати різні обгортки і наклейки на яйця промислового виробництва, а можна проявити фантазію і розмалювати пофарбовані пасхальні яйця  харчовими фарбами, лаком або гуашшю.

Продаються різні обгортки і наклейки на яйця – в передвеликодній сезон практично у всіх продуктових магазинах. Яйця з термонаклейками не придатні для тривалого зберігання, вже через пару днів їх термін зберігання закінчиться.

Пасхальні  яйця  можна розфарбувати акварельними фарбами – вони нешкідливі для здоров’я.

Пасхальні яйця. Значення кольорів та символів

Кожен колір несе в собі певну символіку і значення. Це варто враховувати корли годуєте пасхальні яйця. Ми підкажемо, в які кольори краще фарбувати пасхальні яйця і що на них зображати.

Золотий – золотий колір символізує Бога, Божественну енергію, красу Царства Небесного. Золотий колір – символ радості і сонячного золота.

Жовтий (охра) – близький до золотого і часто використовується в якості його замінника. Також жовтий символізує місяць, сонце і тепло. Це колір багатого врожаю.

Пурпурний або багряний – цей колір вважається кольором царів в Візантії. Тільки цар міг використовувати пурпурне чорнило, сидіти на пурпуровому троні і носити пурпуровий одяг. Обкладинку Євангелії зі шкіри або дерева оправляли пурпуровою тканиною. Також цей колір присутній в одязі Богоматері.

Червоний – символ перемоги життя над смертю, колір любові, життя і енергії. Але, одночасно з хорошим значенням може виступати символом крові, мук, жертви Христа.

Білий – символ Божественного кольору, чистоти, простоти, святості. Весь одяг праведників зображується в білому кольорі.

Синій і блакитний – символ неба, вічності і неземного. Також це колір Богоматері, яка з’єднувала в собі земне і небесне.

Зелений – в цьому кольорі зображуються сцени Різдва Христового, символ оновлення. Колір весни і натхнення, оновлення природи, буйство трав і одужання від хвороб.

Коричневий – колір тимчасового і колір праху, сирої землі. Іноді, Богоматір зображують в коричневому кольорі змішаним з пурпуровим, це символізує людську природу підвладну смерті. Коричневий – колір землі і родючості.

Чорний – символ зла і смерті. В іконописі цим кольором зображували печери і могили, що символізують безодню. Іноді, в залежності від сюжету, чорним зображували таємницю, одяг ченців, які відмовилися від мирських благ. У цій ситуації чорний є символом відмови від шкідливих звичок і задоволень. Також чорний несе в собі сенс ночі, після якої неодмінно настане ранок і смерть, за якою слідує відродження.

Сірий – цей колір ніколи не використовується в іконописі, так як символізує неясність, порожнечу і небуття, суміш зла і добра, чорного і білого.

Білий і чорний на писанці – повага до померлих, подяка духам за захист від злих чар і темних сил.

Поєднання 5-6 кольорів на писанці – побажання сімейного щастя, затишку, миру, здоров’я, успіхів і удачі.

Цікаві факти: літнім людям дарували крашанки в основному темних кольорів, адже їх життя добігало кінця; дітям – зелені крашанки або блакитні; молодятам – червоні, адже їм судилося продовжити рід на землі; господарям будинку гості дарували жовті писанки, які символізували хороший урожай і благополуччя.

Символіка візерунків

Сонце. Поширений символ на писанках. Символізує прихід весни, нове життя, звільнення від усього темного.

Найчастіше на писанці зображають сонце, що означає прихід весни, оновлення життя, звільнення від темряви. Для християн Бог – як сонячне світло, з ним пов’язано все найкраще, що є в житті.

Хрест. Хрест символізує чотири сторони світу і чотири вітри, символічне зображення птаха в польоті. Також хрестом позначали і сонце. У християнстві хрест – символ земних страждань, смерті і воскресіння.

Трінінг (ламаний хрест). Ламаний хрест символізує фігуру з трьома кінцями, схід і захід сонця. Якщо кінці трінінга загнуті у напрямку руху сонця – це означає щось хороше і світле, якщо навпаки – погане і недобре.

Свастика. Свастика – це стародавній слов’янський символ. Малювали його в будинку, де немає дітей. Наші предки вважали, що свастика впливає на дітонародження, відганяє біду і приносить радість.

Зірка. Символ любові, сонця, ранкової зорі. Якщо дарували писанку із зіркою, це означало признання в коханні.

Берегиня. Жінка з піднятими вгору руками (їх могло бути 4 або 6) – символ володарки неба, матері всього живого, родючості, материнства, джерело життя і смерті.

Дерево світу (життя). Поєднує символіку трьох братів: Сонця, Місяця і Дощу – підземний, земний і небесний світи.

Меандр (кривулька). Хвилясті лінії – символ води і вічності. Даруючи пасхальні яйця з таким символом, бажали приплоду і тварин.

Трикутник з гребінцями і грабельки. Символ водної стихії, хмари і дощі, які сприяють гарному врожаю.

Заштриховані ромби і квадрати. Символ зораного поля.

Зображення тварин. Олені і коні – символ сходу і заходу Сонця, активізують життєві сили і енергію.

Птахи – півень вважався провідником сонця і сторожем проти злих духів; голуби – символ кохання; пташиний слід – символізував оберіг.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *