Home / Дозвілля / Природні барвники для виготовлення пасхальних яєць

Природні барвники для виготовлення пасхальних яєць

В традиції православної церкви фарбувати яйця за три дні перед Великоднем, в «чистий» четвер.Чому б нам в «чистий» четвер не підготувати природні барвники для виготовлення пасхальних яєць, і намалювати на них будь-які візерунки? Крім того, що приготування фарб саме по собі цікаве заняття, ми зможемо бути впевнені в натуральності і користь власноруч зроблених барвників.

Природні барвники для виготовлення пасхальних яєць

Традиційно крашанки готували до Великоднього столу і дарували рідним і близьким протягом тижня до святечка. Крашаночки – яйця, пофарбовані в один колір, без візеруночків або розпису.

Сьогодні можна знайти безліч хімічних барвників яскравеньких відтіночків для яєць, але найгарніші, корисні і навіть смачні ті крашаночки, які пофарбовані за допомогою природних барвників, якими користувалися ще нашенькі прабабусі. Природні барвники для яєць не можуть дати такого яскравенького відтіночку, як хімічні, але вони абсолютно нешкідливенькі і здатні пофарбувати яйця в дуже ніжні і красиві кольори.

Для фарбування яєць натуральненькими барвниками краще використовувати біленькі або найсвітлішенькі яйця. Фарбування яєць деякими натуральненькими барвниками може зайняти більше часу, ніж готовенькими харчовими барвниками (в основному – це час витримування яєць в натуральненькому барвнику вже після варіння). Тому почніть заздалегідь. Ще фарбування яєць натуральненькими барвниками в домашненьких умовах – цікавенький проект, яким можна зайнятися з дітками. Випробувавши природні барвники для виготовлення пасхальних яєць, ви навряд чи захочете повернутися до харчових барвничків.

Перед тим, як фарбувати яйця, їх потрібненько вимити в содовому розчині для знежирення. Обов’язкове правило добавляти в натуральні фарби оцет, який роз’їдає шкаралупу, роблячи поверхню більш шорсткою і сприйнятливою до барвників.

Фарбувати яйця можна двома способами:

Фарбування яєць в розчині натурального барвничка. Цей спосіб дуже схоженький на фарбування яєць лушпинням цибульки. Тільки відварені яйця витримують в розчині барвника довше – від декількох годиночок до цілої доби. Чим довше залишаться в розчині яйця, тим інтенсивнішим буде їх колір.

Цей метод можна застосовувати з куркумою, червоним вином і соком темного винограду, журавлинним і гранатовим соком, відваром ягід бузини. Ягоди бузини дають насичененький сіро-фіолетовенький колі. Яйця, фарбовані червоним вином і соком винограду, виходять бордовеньких і фіолетовеньких відтіночків. Після вина і соку на яйцях залишаються гарненькі кристалики цукру. Вино для фарбування яєць підійде найдешевше. Щоб колір фарбованих яєць вийшов не надто темненьким, червоне вино можна розбавити білим.

Фарбування яєць в найнатуральнішенькому барвничку: цілих або товчених ягод, нарізаних або натертих овочах, фруктиках, пелюсточках квітів, ягодах. Для цього методу відваріть яйця круто в звичайненькій водичці з добавлянням оцту, а потім злийте водичку і покладіть варені яйця в натуральненький барвничок (нарізані або подрібнені овочі, фруктики, ягоди), повністю покривши, на півгодинки або довше.

Перевіряйте, наскільки інтенсивненько забарвилося яйце. Якщо вийняти яйця на різненьких етапах фарбування, можна отримати фарбовані яйця різненьких відтіночків і забарвлень. Експериментуйте з овочами і ягодами: відварені можуть дати колір, відмінненький від свіженьких. Оцет і харчова сода, добавлені в барвник, також змінюють колір фарбованих яєць.

Цибулиння

Найпопулярнішим компонентом для фарбування є цибулиння. Чим більше ви будете тримати яйця у чику тим темнішеньким буде колір.

Цибулиння – один з найпростішеньких і ефектниавгненьких натуральних барвників для яєць, який є в кожному будиночку. Для яскравенького золотистенького кольору яєць використовують лушпиння звичайної ріпчастої цибульки, а для насиченого цегляного – лушпиння червоненьокої цибульки. Яйця, фарбовані цибулевим лушпинням в домашненьких умовах, найзвичайніші. Якщо хочеться чогось більш оригінальненького, краще використовувати для фарбування яєць іншенькі натуральні харчові барвнички.

Технологія фарбування яєць лушпинням цибульки дуже простенька. Покладіть яйця в каструльку, залийте тепленькою водичкою, добавте звичайний оцет (приблизно 1 малесеньку ложечку на мірну скляночку водички) і побільше лушпиння цибульки. Рідина з барвником повинненька повністю покривати яйця. Доведіть яйця до кипіння і варіть на малесенькому вогні близько 5 хвилиночок. Далі вимкніть газ і дайте яйцям постояти, поки рідина з барвничком не охолоне природним чином.

Оцет добавляють для того, щоб яйця краще зафарбувались, він робить шкаралупу яйця пористішенькою і фарба проходить в неї краще. Готовенькі фарбовані яйця остудіть і висушіть. Фарбовані цибулевим лушпинням яйця можна протерти кухонною серветочкою, змоченою в рослинній олії, щоб вони блищали і виглядали яскравіше.

Для створення візеруночків на яйцях до обробки барвничком закріпіть навколо яєць якісь предметики: цікавенькі гудзички, візерункові листя рослиночок або квіточки. Зручно це робити або за допомогою гумки, або обмотавши яйце зверху шматочком старенької тоненької панчохи або колготок і закріпивши його.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *