Home / Діти / Обливання холодною водою. Як правильно обливатися?

Обливання холодною водою. Як правильно обливатися?

Кожному  з нас хотілося б якомога рідше хворіти і отримувати від життя радість, вдихаючи повітря на повні груди навіть в холодну пору року. Але організм відвик виробляти захисні речовини, постійно закутаний в шарф, шубу і теплу шапку, при першому ж протязі здається застуді, відправляючи нас на лікарняний. При цьому для того, щоб забути про ліки і зміцнити імунітет, вам потрібно витратити всього 30-40 секунд в добу! Так-так, ви не помилилися! Саме стільки триває процедура обливання холодною водою, яка здатна змінити ваше життя, зміцнивши здоров’я і поліпшивши загальне самопочуття. Давайте дізнаємося про те, як правильно обливатися холодною водою, щоб загартувати організм і не завдати йому шкоди.

Користь обливання холодною водою

Обливання холодною водою. Як правильно обливатися

Чим же так корисне обливання, що у нього стільки прихильників у всьому світі? Які механізми включаються в організмі при впливі холодної водички?

Тут все дуже просто. Величезна кількість прихильників обливання холодною водою з’явилося завдяки швидкому помітному поліпшенню здоров’я.

Різкий короткочасний вплив холодної водички на наше тіло сприяє миттєвій стимуляції працездатності всіх внутрішніх органів, почастішання серцебиття, посилення кровообігу, виділення залозами адреналіну.

Активізується імунна система, поліпшується кровопостачання і працездатність головного мозку, мобілізуються всі системи.

Все це відбувається в лічені секунди.

Як бачите, стресовий короткочасний вплив буквально перезапускає всі системи нашого організму, подібно заняттю спортом.

Крім того, для загартовування за допомогою обливання, вам не знадобляться якісь спеціальні тренажери, пристрої, додатковий час, який потрібно виділити в своєму щоденному розпорядку дня. Досить мати відро для обливання і ванну або душовий піддон.

Як вибрати відро для обливання холодною водою

Для обливання вам знадобиться відро. Щоб вибрати відповідний об’єм, виходьте з того, що водичка, вихлюпується з відра, повинна облити максимальну площу поверхні вашого тіла.

При цьому відро не повинно бути важким. Та кількість водиці, яка в нього вміщається, ви повинні без праці і особливих зусиль піднімати над головою двома руками.

Якщо у вас погана фізична форма, а загартовуватися за допомогою обливання хочеться, виберіть для початку невелике пластмасове відро ємністю 5 літрів. Згодом можна буде взяти відро побільше.

Якщо немає відра, цілком підійде невеликий пластмасовий тазик. Головне, щоб він був чистий і не занадто важкий.

З чого почати обливання холодною водою

Немає якихось особливих правил для початку процедур обливання. Головне тут – внутрішній настрій. Якщо ви втомилися боротися із застудами, бронхітами, чхати від першого ж протягу і витрачати величезну кількість днів свого життя на лікарняні, то можна почати обливатися в будь-який день тижня, який стане для вас переломним днем в покращення вашого життя.

Досить купити відерце потрібного обсягу і мати можливість наповнити його водою. Воду в перші дні можна робити трохи менше холодної, ніж вода безпосередньо з-під крана з холодною водою. Але затягувати з цим не варто.

Це ж стосується обливання всього тіла цілком. Можна почати з обливання рук і ніг, поступово переходячи до обливання все більшої площі тіла. Але і тут немає ніякої доцільності, розтягувати перехід до обливання всього тіла.

 Як правильно проводити обливання холодною водою?

Махровий рушник після обливання холодною водою , щоб не захворіти

Обливатися найкраще з ранку, щоб підбадьорити організм перед робочим днем. Для цього наповніть відро для обливання холодною водою, встаньте в ванну, візьміть душ, включіть гарячу водичку і протягом 10-15 секунд прогрійте під гарячим душем.

Потім візьміть відерце з холодною водичкою і різко перекиньте на себе, намагаючись облити якомога більшу площу тіла. Не слід виливати водичку тоненьккою струєю. Так ви тільки замерзнете і застудитесь.

Відразу ж після того, як ви перекинули на себе відро з холодною водичкою, потрібно розтерти махровим рушничком, закутатися в нього або в домашній халат і налити собі гарячий вітамінний чай. Випити чай невеликими ковтками, відчуваючи, як тепло розходиться по організму.

Багато хто запитує – чи слід обливатися з головою? Тут немає однозначної відповіді. Ні особливої користі, ні особливої шкоди від обливання з головою не буде, тому обливайтесь так, як вам зручніше.

Вітамінний гарячий чай після обливання додасть сил і зігріє Якщо ви живете в місті, обливайтесь у ванній, не варто виходити у двір, щоб не замерзнути в холодну пору року. Якщо ви живете за містом, то обливатися на вулиці більш переважно, тому що додатково приносить користь енергообміну організму і Землі через голі ступні.

Крім того, на ступнях знаходиться велика кількість активних точок, що стимулюють роботу внутрішніх органів, стимуляція яких при ходьбі босоніж, також покращує самопочуття.

Обливання холодною водою дітей

Чи можна обливати крижаною водичкою дітей? Тут думки фахівців розходяться. Хтось вважає, що навіть купання в ополонці дитині не завдасть шкоди, а хтось схиляється до думки, що слабка дитяча імунна система може дати збій, який призведе до захворювання.

Тому краще не вдаватися до обливання дітей надмірно холодною водичкою, вважаючи за краще обливання іншими способами загартовування в сполученні із загальним фізичним розвитком.

Протипоказання до обливання холодною водою

Як і будь-яка інша система впливу на організм, обливання має свої протипоказання, які слід враховувати перед тим, як почати загартовування за допомогою холодної водиці.

Протипоказано обливання холодною водою  при захворюваннях нирок, туберкульозі, ревматизмі, подагрі, пухлинах, запальних захворюваннях внутрішніх органів.

Також не слід обливатися при підвищеному очному тиску, так як в результаті стресового впливу на організм можливе відшарування сітківки ока.

Слід утриматися від загартовування за допомогою обливання холодною водою  і при тахікардії, ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *