Home / Твоя краса / Тіло / Нішева парфюмерія: як підкреслити «родзинку»

Нішева парфюмерія: як підкреслити «родзинку»

Нішева парфумерія – напевно цей термін хоча б побічно відомий кожному з вас. Останнім часом про неї часто говорять модні блогери і світські левиці, сподіваючись на її унікальність і вишуканість.

У чому особливість селективної парфумерії?

І дійсно, селективні парфуми незрівнянні з мас-маркетом хоча б тому, що випускаються чітко обмеженим тиражем: по всьому світу існує не більше 500 флаконів одного запаху, в той час як популярний аромат Діор випускається мільйонами примірників. Мати практично неповторний парфум заманливо, чи не так?

На полицях будь-якого парфумерного магазину ви можете знайти будь-який квітковий, фруктовий або деревний аромат, який вже порядком набрид і зжив себе. Селективні парфуми виготовляються за протилежним принципом: серед них ви не виявите нав’язливих цитрусових або солодких квіткових нот.

Їх концепція полягає у змішуванні куди більш складних «інгредієнтів» і структур. Готові аромати вельми специфічні: серед них зустрічаються грибні, мускусні, злакові і смолові нотки. Їх кількість і поєднання також перевершує стандартні духи: ви без зусиль можете зустріти в нішевій продукції «гриби з шампанським», «морозну деревину» або «фіміамову шкіру».

Потреби продиктовані ринком

Аромати селективної парфумерії багатогранні і складні. Синтезована молекула, змішані не «за правилами» ефірні масла, поєднання, складне для звичного сприйняття – все це відрізняє оригінальну парфумерію від класичної.

Пік популярності нішевих духів припав на 1985, коли світ уперше побачив «Пойзон» від Діор. Легендарний аромат окупував полки пропащих модниць, а його успіх породив масу підробок. Саме тоді парфумери задумалися над створенням особливого сегмента на ринку. В історії завжди існували творці ароматних шедеврів, які творили для королів і шейхів.

П’єр Монталь створював найкращі парфуми для східних правителів, вкладаючи в кожен індивідуальний запах всю свою любов і пристрасть до місцевих традицій. Французу вдалося підкорити самого кронпринца Саудівської Аравії, який замовив у П’єра велику партію приголомшливих ароматів для чотирьох улюблених дружин – індивідуально для кожної.

Сьогодні під ім’ям Монталь випускаються одні з найбільш «ходових» ароматів в нішевому сегменті – чарівні арабські запахи з верхньою нотою найціннішого дерева уд, аромат якого став своєрідною візитною карткою автора.

Як вибрати справжню продукцію?

Селективні парфуми є відносно дорогим продуктом, тому при їх придбанні кожна жінка справедливо замислюється над тим, як не нарватися на підробку. До слова, підробляють нішеву парфумерію настільки ж активно, як продукти відомих всьому світу будинків моди.

Обиватель навряд чи може провести експертизу та ідентифікувати у складі істинно дорогі і цінні компоненти. Тому ми надамо вам невелику інструкцію про те, як вибрати кращі оригінальні селективні парфуми для себе або коханої людини.

Головні відмінні риси нішевої парфумерії:

Персоналізація. Всякий бренд і парфумерний будинок має головну особу – автора, творця, власника. Селективні парфуми будинку Монталь – перший, і кращий приклад. Чи знаєте ви, хто конкретно створює ваші звичні духи Гуччі? У селективних ж парфумів завжди є єдиний автор;

Простота упаковки. Ви ніколи не зустрінете нішеву парфумерію, обрамлену вульгарною, химерною, або надто «розкішною» упаковкою. Навпаки: і флакони, і коробки вельми стримані, деякі навіть нагадують застарілі медикаментозні розчини. Творці ароматів кажуть: «Ми економимо на візуальній естетиці, але не на якості продукції»;

Якість. Вона, без єдиного перебільшення, на висоті. Селективні парфуми створюються з рідкісних, цінних і дорогих матеріалів. Деякі з них є сакральними для місцевих жителів, наприклад, дерево уд. Закупити їх вкрай важко, у зв’язку з чим ціни на готову продукцію разюче відрізняються від вартості звичайної туалетної води. Однак і ця властивість має свої привілеї: ви не платите за рекламні акції за участю знаменитостей, на що йде більше половини бюджету відомої торгової марки, і не за красиву ємність з кришталю. Ви вкладаєте матеріальні засоби в виняткову якість;

Реалізація. Селективні парфуми не так просто зустріти: ви не знайдете їх в торговому центрі або бутіку. Умовна кількість точок продажів по всьому світу – не більше 250. І звичайно, навряд чи справжній товар реалізується через інтернет;

Легенда. У кожної марки є своя історія «виходу в світ». Так, досить відомий Ль’Артісан в 1978 році очолила найталановитіша людина Жан Лапорт, який дивним чином поєднав, здавалося б, «чужі» один одному ноти ягід ожини і мускусу. Тоді індустрія спільно назвала продукт першим селективним, асоціюючи запах як «ягоди, нагріті сонцем в літню спеку»;

Відсутність гендерного поділу. В оригінальній нішевій парфумерії ви ніколи не зустрінете «жіночих» та «чоловічих» ароматів. Всі духи представлені у форматі «унісекс».

Тепер ви розумієте, чому селективні парфуми заслуговують звання «елітних». До речі, зірки світового масштабу використовують переважно нішеву парфумерію, а зовсім не ту, що демонструють нам з обкладинок глянцю і блакитних екранів.

Частина знаменитостей замовляє індивідуальні аромати, звертаючись у провідні парфумерні будинку Франції та Італії – країн-родоначальниць селективного парфумерного сегмента.

Горезвісна «Молекула»

Революційний, без перебільшень, аромат, з’явився в Берліні в 2005 році, і в буквальному сенсі потряс світовий бомонд. Селективні парфуми з промовистою назвою «Молекула» – це і є щось на зразок хімії, щось, що не можна порівняти зі стандартними духами.

Аромат продукту настільки складний, що далеко не кожен може зрозуміти і вловити його. Більше того, змішуючись з природним запахом людського тіла, він починає поводитися нетрадиційно, і навіть містично: то пропадає, то проявляється знову.

Найвідданішим шанувальником «Молекули» став сер Елтон Джон. А назва торгової марки підібрав її власник Геза Шоен, який, після тривалої роботи над першим ароматом, вивів молекулу, яка за своєю природою відрізнялася від інгредієнтів класичної парфумерної продукції.

Шоен довго «грав» з молекулою, комбінуючи її з різними складовими. Його старання і завзятість все ж привели до слави: у 2004 парфумер відкрив свій власний будинок, а потім продемонстрував світові справжню ароматну революцію під кодовою назвою «Молекула», яка стала фурором і зробила свого творця ключовою фігурою у світі моди.

Певну популярність нині заслужили арабські будинки, що виробляють селективні парфуми. До них з повагою ставиться левова частка представників європейської богеми і аристократії. Парфуми повністю складаються з концентрованих ефірних масел, без спиртової основи.

В основу кожного продукту впроваджується близько 60 цінних компонентів, що створюють ексклюзивний і незрівнянний деревний аромат. Східні парфумери заслужили авторитет у європейських країнах, включаючи Францію: тут є ліцензовані магазини арабської нішевої парфумерії.

Якщо ви втомилися від штампів, і більше не хочете користуватися усередненими ароматами, які можна зустріти в будь-якому вагоні метро – придбайте собі селективні парфуми.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *