Народні засоби для росту вій. Напівопущені повіки, обрамлені густими віями і загадковий погляд – саме про такий улюблений образ мріють багато чоловіків. От тільки чи часто зустрінеш таку красу в реальному житті.
Щоб не бачити в дзеркалі гнітючу картину: потьмянілі вії, що втратили колишній об’єм або, і того гірше, взагалі почали випадати, за ними треба доглядати. Найчастіше, вони стають жертвами наших же устремлінь виглядати красиво, адже навіть фірмова туш при постійному застосуванні може послабити ніжні вії, зробити їх сухими, тонкими і тьмяними. На віях негативно відбивається і тривале перебування на сонці, і морозне повітря.
Звичайно, виробники косметики не могли залишити цю нішу незаповненою. У магазинах немає недоліку в «чарівних» засобах по догляду за віями, що обіцяють фантастичний ефект в короткі терміни. Тільки особливо сподіватися на це не варто, до того ж містяться в них хімічні речовини, які таять у собі багато небезпек, скажімо, алергію.
Набагато безпечніші і досить ефективні народні рецепти, які сприяють росту вій, відновленню їх краси, збільшенню об’єму.
У народніому лікуванні є багато способів для відновлення волосся (в основному у вигляді відварів і масок) і, що дуже важливо, їх легко можна приготувати самому з найдоступніших інгредієнтів: натуральних олій, соків рослин з високим вмістом корисних речовин і вітамінів, які благотворно відбиваються на структурі волосся. Зауважте, в цьому випадку можна бути абсолютно впевненими, що в вони не містять шкідливих добавок і консервантів.
Косметичні натуральні масла для росту вій
Ефективними народними засобами для догляду за віями є натуральні олії.
Касторова олія для росту вій
Ця олія сприяє росту вій, живить їх і зміцнює цибулини волосся. Наносять її перед сном за допомогою ватної палички. Додавання обліпихової олії і соку моркви тільки підсилює ефект від касторки. Для стимуляції активного росту вій суміш наносять по всій їх довжині і злегка масажують повіки, подушечками пальців легенько постукуючи навколо очей.
Можна спробувати і такий рецепт для росту вій: змішують 5 мл касторки з 8 мл вазеліну і 0,2 мл перуанського бальзаму. Вії змащують складом двічі на день.
Реп’яхова олія для росту вій
Вона багате вітамінами, мінеральними речовинами і рослинним протеїном. Якщо щодня змащувати вії сумішшю з реп’яхової олії, вазеліну і коньяку, взятих в однакових пропорціях, то через місяць вони розпушаться, стануть густими і яскравими. Для додання віям довжини і зміцнення можна додати до складу щіпку таніну або квасців, в яких містяться дубильні речовини.
Інші олії для росту вій
При випаданні вій застосовують суміш персикового і мигдалевого масел, що містять вітамін F, який сприяє росту волосся. Підігрів злегка склад, наносять його ватним диском і витримують 15 хв., далі м’яко очищають повіку.
Корисними речовинами коріння вій відмінно живить рафінована оливкова олія з додаванням алое і соку петрушки, яким масажують повіки у напрямку нижнього краю.
Маски і відвари для росту вій
Відновитися віям чудово допомагають компреси з відварів різних трав.
Наприклад, змішують листя календули, мати-й-мачухи, ромашки, заварюють і роблять примочки. Цей засіб чудово знімає набряки, втому очей, допомагає росту вій.
Відвари також зміцнюють структуру вій і вітамінізують їх.
Такі властивості є, скажімо, у настою волошки. Для його приготування столова ложка волошки заварюється склянкою окропу, і настій залишають у прохолодному місці на добу. Використовують відвар так: змочені в ньому ватні диски прикладають на повіки хвилин на 10-15.
Так само можна приготувати настій квітів ромашки.
Серед народних засобів є й маски, які використовують для зміцнення і росту волосся. Вони ж, тільки без вмісту спирту, перцю і т.п., підходять для росту вій, наприклад, маска з медом і яєчним жовтком.
Можна готувати і багатоскладові маски для росту вій:
– Складом із змішаних в рівних пропорціях оливкової, мигдальної, касторової і реп’яхової олії з додаванням риб’ячого жиру і вітаміну Е щодня змащують вії пензликом від туші (чистої, звичайної);
– Так само використовують склад з 1 столової ложки касторки, 1 чайної ложки соку алое, 4 крапель вітаміну Е і 2 крапель вітаміну А (масляний розчин).