Home / Діти / Народні методи лікування глистів у дітей

Народні методи лікування глистів у дітей

Незважаючи на поширеність захворювання і, здавалася б, легкий перебіг хвороби, наслідки знаходження паразитів в організмі дітей дуже і дуже важкі. Дітки, схильні до глистової інвазії, помітно відстають у розумовому та фізичному розвитку, страждають перепадами настрою, швидко втомлюються, постійно відчувають нездужання і дискомфорт. Ми не будемо розглядати такі екзотичні народні методи лікування, як прив’язування до промежини шматків сирого м’яса або звисання вниз головою над киплячим молоком.

Народні методи лікування: недоліки

Народні методи лікування глистів у дітей

У народній медицині глисти виганяються гарбузовим насінням, відварами, настоями. Хоча на першому місці стоїть саме медикаментозне лікування дітей, які зазнали глистової інвазії, іноді доводиться застосовувати народні методи лікування глистів.

Але народні методи лікування несуть ряд небезпек. Одним із суттєвих недоліків такого лікування є малоефективність і тривалий, 1-2 місяці, процес лікування.

Практично всі глистогінні засоби, відвари і настоянки мають гіркий смак. Витративши чимало часу на приготування народного зілля, великою проблемою буде змусити дітей випити ліки, тим більше протягом 2 місяців.

Мало того, що відвари мають гіркий смак, багато відварів, відносно нешкідливі для дорослих, дітям категорично протипоказані. Так, наприклад, у дітей сік чистотілу викликає важкі отруєння, а настій полину у дітей може викликати галюцинації та запаморочення.

Такі популярні для вигнання глистів у дітей клізми з часником при неправильній підготовці сировини викликають опік прямої кишки. А рецепт «вставляти зубчик часнику в анальний отвір маленьким дітям» взагалі не витримує ніякої критики!

Не варто забувати про те, що застосовуючи народні методи лікування потрібно не тільки знищити глистів, але й негайно вивести їх з організму, щоб не допустити інтоксикації продуктами розпаду. Дітям слід давати не тільки глистогінні засоби, а й проносне, робити клізму.

Потрібно дуже добре все зважити, перш ніж починати самостійно застосовувати народні методи лікування. Здоров’я дитини – це головне і ризикувати не можна.

Народні методи лікування: переваги бабусиних рецептів

Переваги немедикаментозної терапії:

Безпека лікування;

Зміцнювальну, іммуновідновлюючу дію натуральних настоянок, відварів на організм в цілому; Натуральні проносні властивості препаратів, фізіологічно відповідні організму дитини;

Доступність лікувальної сировини.

Лідером серед рослин – глистогінних є гарбуз, особливо гарбузове насіння. Глистогінна здатність гарбуза обумовлена тим, що до складу входить кукурбін, який паралізує паразитів і фізіологічно виводить їх з організму. Крім того, гарбуз має антиоксидантні і захисні властивості, підтримує роботу печінки. Найбільше кукурбіна міститься в плівці, яка відокремлює ядра від шкірки. Гарбузове насіння можна давати всім діткам, маленьким необхідно подрібнювати. Такими ж властивостями володіють і кавунові насіння.

Нищівний удар по паразитам завдає морква. Маленьким дітям можна давати морквяне пюре, сік, діткам постарше потрібно робити салати з натертою морквою, часником та олією.

Відмінною глистогінною властивістю володіє гвоздика. Суцвіття гвоздики слід подрібнити, порошок закатати в хлібний м’якуш. Дитина без проблем зможе проковтнути хлібну «таблетку», гвоздика почне діяти вже безпосередньо в кишечнику.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

One comment

  1. Здраствуйте.напишите пожалуй та своїй рецепт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *