Налисники – це млинці з начинкою, але не прості млинці, а суперміцні, еластичні і … майже позбавлені смаку. Готуються млинці налисники з прісного яєчного тіста на звичайній пательні. Про налисники 5 кращих рецептів піде мова далі.
Налисники 5 кращих рецептів
У налисники можна загорнути будь-яку начинку, не боячись, що вона витече або пірве млинець. А відсутність власного смаку у налисників гарантує, що ви відчуєте всі смакові відтінки начинки.
За великим рахунком, налисники – це прекрасний спосіб подачі начинки. А вже як використовувати цю суперздатність налисників – вирішуйте самі …
Налисники на крохмалі
Налисники 5 кращих рецептів на крохмалі виходять практично такими ж тонкими, як пергаментний папір, і абсолютно не прилипають до пательні!
Складові:
Яйця курячі – 3 шт.
Молоко – 250 мл
Крохмаль картопляний – 6 ст.л. без верху
Олія – 1 ст.л.
Цукор – 2 ст.л.
Сіль – 3 щіпки
Банани – 2-3 шт. (для начинки)
Налисники на крохмалі – тонкі, апетитні, рум’яні млинці з начинкою, які не прилипають до пательні і завжди виходять ідеальними навіть у недосвідчених кулінарів. Особливо актуальне додавання крохмалю замість борошна для тих, у кого алергія на глютен (непереносимість), але слід пам’ятати про те, що картопляний крохмаль стає більш в’язким в рідині, ніж кукурудзяний, тому якщо ви використовуєте останній, то його рекомендується додавати трохи більше, ніж картопляного.
Головний момент – тісто перед випіканням кожного млинця ретельно перемішайте, піднімаючи крохмаль з дна ємності! Не ігноруйте цю пораду, інакше млинці у вас будуть рватися, а за підсумком на дні ємності ви виявите масу крохмалю. Кількість крохмалю безпосередньо залежить від величини курячих яєць – його може знадобитися трохи більше або трохи менше.
Підготуйте інгредієнти.
У ємність з бортиками всипати цукор і сіль, вбити курячі яйця. Їх можна замінити перепелиними з розрахунку 1 до 3.
Збити курячі яйця, влити молоко будь-якої жирності, рослинну олію: оливкову або соняшникову, але без запаху. Ще раз збити.
Всипати крохмаль. Акуратно збити, щоб не утворилися грудочки. Пам’ятайте про те, що крохмаль добавляють тільки в холодну рідину або масу!
Залишити приготоване тісто на 10 хвилин.
Пательню прогріти, змастити олією, влити на неї невелику порцію тіста, піднімаючи крохмаль з дна ємності. Обсмажити не більше 1 хвилини на середньому вогні, перевернути на іншу сторону, обсмажити півхвилини.
Рум’яні тонкі млинці викласти на тарілку – вони настільки тонкі, що їхні краї самі загинаються у вигляді кошика.
Банани очистити і нарізати слайсами. Викласти бананові слайси на край гарячого млинця і відразу ж скрутити його рулетом. Холодний млинець буде кришитися, тому викладати начинку тільки на гарячий виріб!
Таким чином начинити і інші млинці.
Подавати налисники 5 кращих рецептів на крохмалі з банановою начинкою до столу разом з шоколадною пастою (магазинною або створеною власноруч). За бажанням пастою можна промазати і млинець або начинку зсередини рулетика, якщо всі члени вашої родини їдять шоколад і на нього у них немає алергії.
Налисники на воді – пісні рецепти
Легкі і смачні пісні налисники на мінеральній воді – відмінна ідея для тих, хто хоче скинути пару набраних кілограмів, не обмежуючи себе у смачненькому.
Обов’язково приготуйте їх до чаю. І збережіть рецепт, щоб не довелося шукати його під час посту. Тому що більш простого і смачного рецепта налисників на воді просто не існує.
Звичайно, класичні налисники роблять з сирною начинкою. Але оскільки ми говоримо про пісний рецепт, і навіть робимо тісто для налисників на мінеральній воді, то начинку приготуємо з грибів.
Складові:
Борошно – 350 гр.
Цукор – 2 ст.л.
Сіль – 1 ч.л.
Газована вода – 700 мл.
Рослинна олія – 3-4 ст.л.
Для начинки:
Лісові гриби – 300 гр.
Цибуля – 1 шт.
Морква – 1 шт.
Сіль, перець – за смаком
Готуємо тісто на налисники. На воді вони вийдуть не зовсім такими, як на молоці з яйцями, але не менш смачними.
Змішайте борошно, цукор і сіль в окремому посуді, і просійте суміш.Невеликими порціями додавайте суху суміш в миску з газованою водою, постійно перемішуючи, щоб вийшла однорідна маса без грудочок.
Коли тісто буде готове, добавте в нього рослинне масло і енергійно перемішайте, щоб воно поширилося по всьому об’єму посуду.
Якщо тісто для налисників вийде занадто густим або, навпаки, рідким, додайте відповідно трохи більше або води, або борошна.
Розжарити пательню з антипригарним покриттям. Змастити її потрібно тільки на самому початку. Всі інші млинці випікаються без змазування. За рахунок масла в тісті, вони не будуть прилипати до пательні.
Наливайте тісто на пательню тонким шаром, і, як тільки млинець підрум’яниться з одного боку, перевертайте на другий.
Готові млинці складайте на широке блюдо, і тут же накривайте кришкою, щоб тонке тісто не висихало в процесі охолодження.
Як приготувати налисники на воді, відео
Щоб приготувати начинку для пісних налисників, промийте і злегка відваріть гриби в підсоленому окропі.
Натріть моркву на крупну тертку, цибулю наріжте кубиками, нарубати відварені гриби, і все разом обсмажити 20 хвилин на розігрітій олії. Посоліть і поперчіть начинку за смаком.
Готову грибну начинку загорніть в налисники 5 кращих рецептів. Дно форми для запікання змастіть маслом і накрийте одним з млинців. Поверх нього викладіть налисники з начинкою. Налийте в форму 2-3 ст.л. грибного бульйону, накрийте кришкою або листом фольги, і відправте в духовку на 40 хв, щоб налисники просочилися ароматом начинки.
Налисники з сиром
Складові:
Молоко – 300 мл
Яйце – 2 шт.
Сіль – щіпка
Кукурудзяний крохмаль – 50 г
Пшеничне борошно – 60 г
Рослинна олія – 3 ст.л.
Сир – 250 г
Цукор – 3 ст.л.
Ваніль – 4 г
Сметана – 150 г
По суті налисники 5 кращих рецептів це млинці з начинкою, запечені в печі (в нинішній час піч була замінена духовим ящиком). Начинка може бути будь-якою, частіше – сир. Та й форма може бути на ваш розсуд: трубочка, куточок, конверт. Смак налисників з сиром в рази перевищує всі очікування: найніжніші млинці в поєднанні з неймовірно смачною начинкою, під вершковою скоринкою – це неперевершено.
Підготувати необхідні інгредієнти.
В молоко кімнатної температури додати куряче яйце.
Відразу ж влити рослинне масло.
Слідом відправити ванілін і щіпку солі.
За допомогою вінчика ретельно перемішати до однорідності.
Всипати крохмаль. Можна використовувати кукурудзяний, але можна його замінити картопляним.
Перемішати знову до однорідності. Після чого всипати просіяне борошно.
Знову все перемішати, не повинно бути грудочок. Тісто вийде досить рідким і буде з легкістю виливатися і рівно лягати на поверхню пательні.
Відставити тісто в сторонку, щоб воно настоялося і трохи відпочило. У цей час підготувати начинку. У сир всипати цукор і ванілін.
Потім перетерти його блендером або через сито. Сирна маса повинна стати ніжною.
Добавити куряче яйце (якщо сирна маса досить рідка, досить буде одного жовтка).
Налисники 5 кращих рецептів радить перемішати ретельно виделкою.
Розігріти пательню, змастити її олією, використовуючи силіконовий пензлик. Трохи піднявши пательню, влити в центр ополоник тіста. При цьому трохи прокручуючи пательню круговими рухами, щоб тісто рівномірно розподілилося по поверхні.
Обсмажувати млинець до тих пір, поки він не стане легко ковзати по поверхні. Потім його варто перевернути і обсмажити з іншого боку. Аналогічно обсмажити всі млинці.
Потім наповнити їх начинкою: в центр викласти столову ложку сирної маси, розрівняти і красиво скрутити.
Для цього необхідно звернути протилежні краї до центру.
Потім, взявшись за віддалений край, скрутити на себе трубочкою.
Форму для запікання трохи присипати цукром і викласти 3-4 маленьких шматочка вершкового масла.
Потім викласти всі млинці з сирною начинкою, щільно притискаючи один до одного.
Зверху знову притрусити цукром. А потім рясно змастити або залити сметаною.
Відправити в духовку на 20 хвилин (при температурі 180 градусів).
Гарячі налисники 5 кращих рецептів з сиром відразу ж подати до столу.
Налисники 5 кращих рецептів смак важко описати словами – їх треба пробувати. Це щось! Це дуже смачно, ніжно, соковито, ароматно. Їх хочеться їсти і їсти.
Спробуйте обов’язково!
Базовий рецепт на молоці
складові:
молоко незбиране – 1 літр;
яйця – 4 шт .;
борошно для млинців – 450-500 гр .;
масло без запаху рослинне – 35 гр .;
цукровий пісок – 35 гр.;
сіль кухонна – 5 гр ;
70%масло вершкове – 50 гр. і ще 30-40 гр. для змазування готових млинців.
Розтопіть на паровій бані або в мікрохвильовій печі вершкове масло і дати йому трохи охолонути, щоб воно не запарило борошно.
Беремо глибоку посудину і розбиваємо в неї яйця. Добавляємо сіль і цукор – збиваємо вінчиком. Доливаємо 1/3 молока і продовжуємо збивати.
Засипаємо все борошно в яєчну суміш і гарненько розмішуємо, щоб було якомога менше грудочок.
Вливаємо в тісто половину залишеного молока і тепер уже беремо міксер. На малій швидкості розмішуємо суміш, щоб видалити всі грудочки, які ще залишилися. Домагайтеся шовковистої та еластичної текстури.
Вливаємо молоко, що залишилося і знову переходимо на вінчик, оскільки тепер тісто почне розбризкуватися.
Додаємо в тісто рослинне і вершкове масло і не перестаємо вимішувати. Тісто по консистенції має стати як густа сметана. Воно повинно литися, але бути трохи в’язким.
Готуємо пательню. Чисту і суху, ставимо її на вогонь і розжарюємо, вливши 1 ст. л. рослинного масла, щоб воно увійшло в пори сухого металу і змастило всю поверхню пательні. Так млинці не будуть прилипати.
Набираємо в ополоник стільки тіста, щоб у вас виходили налисники, товщиною не більше 1 мм. Для кожної пательні своя кількість. Якщо діаметр близько 20-25см., То буде досить третини ополоника або трохи більше.
У лівій руці тримайте пательнюу, а правою наливайте тісто. Круговим рухом розподіліть його по всій поверхні і поставте на вогонь, попередньо зменшивши його до помірного.
Перевертати млинці можна, коли вони трохи пропечуться і почнуть відходити по краях. Краще робити це за допомогою широкої лопатки. Так ваші налисники залишаться цілими, і вам буде зручно їх перевертати.
З іншого боку смажте ще близько хвилини. Налисники 5 кращих рецептів радять, що вони повинні стати рум’яними, але не коричневими.
Гарячий млинець змастіть вершковим маслом і складайте стопкою.
Подавати до столу налисники 5 кращих рецептівкраще гарячими, зі сметаною, варенням або згущеним молоком. Можете придумати і солону начинку.
Млинці на кефірі
складові:
кефір 1% – 350 мл.;
окріп – 250 мл .;
борошно – 250 гр ;
яйця – 3 шт.;
цукровий пісок – 30 гр.;
сода харчова – 10 гр.;
сіль кухонна – 15 гр.;
масло без запаху рослинне – 30 гр.;
масло 75% вершкове – 50 гр. (за бажанням).
Розбиваємо яйця в глибоку миску, додаємо цукор і сіль, збиваємо міксером до бульбашок. Рецепт передбачає заварювання тіста. Робити це потрібно вкрай обережно, щоб не згорнулися яєчні білки. Вливаємо тонкою цівкою окріп, ні на хвилину не перестаючи збивати. Якщо ви все правильно зробили і білки не згорнулися, маса повинна збільшитися в обсязі.
Добавляємо в кефір соду і перемішуємо, даючи їм «подружитися». Кефір стане трохи пишнішим.
В заварну масу поступово починаємо додавати борошно і кефір, постійно помішуючи, щоб не утворювалися грудочки.
У самому кінці в тісто додаємо рослинне і розтоплене в мікрохвильовці вершкове масло (вершкове – за бажанням).
На розігріту і змащену жиром пательню виливаємо тісто і смажимо на сильному вогні буквально по хвилині з кожної сторони. Періодично потрібно змащувати пательню жиром, щоб налисники не прилипали.
Гарячі млинці змащуємо вершковим маслом і складаємо вчетверо.
Подавайте млинці до столу гарячими. Вони смачні як з начинкою, так і без неї.
Налисники на мінеральній воді
складові:
вода мінеральна столова сильної газації – 500 мл .;
борошно для млинців – 200-250 гр .;
яйця – 5 шт.;
масло 75% вершкове – 70 гр.;
масло без запаху рослинне – 50 гр.;
сіль кухонна «Екстра» – 5 гр.;
цукровий пісок – 10 гр.
У глибокий посуд розбиваємо яйця і збиваємо їх (можна міксером), додавши сіль і цукор.
Додаємо до яєць 100 мл. мінеральної води і продовжуємо перемішувати, але вже вінчиком, щоб уникнути розбризкування.
Висипаємо борошно і збиваємо тісто, спочатку вінчиком, а потім знову переходимо на міксер, щоб розбити грудки.
Розтоплюємо в мікрохвильовці або на пару вершкове масло і, трохи остудивши, добавляємо його в тісто, не перестаючи збивати.
Налисники 5 кращих рецептів радять, що поступово вливаємо іншу мінеральну воду. Як тільки тісто почне ставати рідшим, переходимо знову на вінчик.
В самому кінці вливаємо олію і злегка перемішуємо. В даному рецепті рослинне масло використовується не стільки для смаку, скільки для того, щоб тісто не приставало до пательні в процесі смаження.
Розпалюємо пательню на сильному вогні і в перший раз змащуємо її салом або вливаємо буквально столову ложку рослинної олії (без запаху).
Ополоником наливаємо тісто в пательню і обсмажуємо налисники на помірному вогні з кожного боку до готовності.
Такий рецепт дасть вам можливість приготувати тонкі, але пишні млинці, завдяки газу в мінеральній воді.