Home / Твоя краса / Мускус в селективній парфумерії: як видобувається і чим пахне?

Мускус в селективній парфумерії: як видобувається і чим пахне?

Один з найпоширеніших компонентів парфумерної продукції – це, безумовно, мускус. Саме він надає духам приголомшливу глибину, чуттєвість і пікантність. Правда, сьогодні даний інгредієнт можна зустріти далеко не у всій парфумерній продукції, у всякому разі, в чистому вигляді. Цей момент обумовлений дорожнечею натурального мускусу. При цьому в базовому складі і нотах будь-якої композиції все ще фігурує дана речовина

Чим привабливий мускус в селективній парфумерії?

Мускус в селективній парфумерії як видобувається і чим пахнеНа ділі ж, зустріти його як і раніше можна лише в селективній парфумерії. Мускус кабарги не просто привабливо пахне. Він є ще й відмінним фіксатором аромату, тобто, забезпечує стійкість того чи іншого парфумерного продукту.

Крім того, це найсильніший феромон і афродизіак, причому як для жінок, так і для чоловіків. Аромат мускусу природного тваринного походження вкрай складний, і його не можна описати якими-небудь асоціативними термінами.

Але ми звикли говорити про глибокі деревні композиції як про «мускусні», незалежно від того, чи присутній у них компонент в чистому вигляді.

Справжній тваринний мускус – це специфічний продукт природного походження, що виробляється особливими залозами самців деяких ссавців – оленя-кабарги, ондатри, вівцебика, цивети і хохулі. Деякі парфумери зараз замінюють настільки цінні продукти мускусом бобра. Власне, дана речовина у бобра не надто поступається речовині інших лісових «побратимів».

У природі мускус необхідний для того, щоб самець метил власну територію, залучаючи на неї самок і попереджаючи про її межі інших самців. У бобрів та інших водоплавних, ця речовина служить для змащування вовни з метою її протекції від намокання. Так, саме така прозова речовина фігурує в цінній дорогій селективній парфумерії. Виробники мас-маркет парфумерії воліють використовувати синтетичний мускус, оскільки він є більш прийнятним за собівартістю.

Мускус в селективній парфумерії: історія

Видобуток речовини ніяк не можна назвати гуманною. Тому якщо ви відносите себе до захисників природи або вегетаріанців, вам краще пропустити читання даного розділу. Раніше, щоб добути секрет, мисливцям «замовляли» роздобути залози оленя-кабарги. І, тільки уявіть собі – щоб отримати всього один кілограм речовини, їм доводилося вбивати до сорока дорослих особин. Це призвело до того, що тварину віднесли в розряд вимираючих. Різке скорочення популяції оленів загрожувало їх повним зникненням з лиця Землі, а тому з 1979 року полювання на них було офіційно заборонено.

Але це не зупинило майстерних парфумерів. Вони почали винаходити спосіб, що дозволяє повернути ноту глибини і теплоти в базу їх деревних композицій. Так був отриманий штучний, синтетичний мускус, який виготовлявся на основі нітрогліцерину. Однак і його історія була недовгою – невдовзі вчені довели токсичність речовини, і воно було ліквідовано з заводів.

До слова, саме цей варіант «діючої речовини» був використаний в першій оригінальній версії легендарного парфуму «Chanel № 5». Більше того, він міститься в ній в кількості, рівній 1/10 всього складу.

Сьогодні в селективній парфумерії використовуються абсолютно нетоксичні і нешкідливі замінники природного мускусу. Також, як ми вже відзначали, до її складу може входити так звана «боброва струмінь», даман або цивета. Чим же пахне мускус? На це питання складно відповісти однозначно. Але знайте, що купуючи східні деревні композиції, ви майже гарантовано купуєте той самий мускусний аромат.

Застосування мускусу кабарги в сучасних парфумерних композиціях немає і бути не може – полювання на тварину давно заборонено.

І до слова, цей прекрасний величний олень все ще живе в лісах Пакистану, Тибету, Індії, Китаю. Певні види кабарги занесені в Міжнародну червону книгу. У деяких країнах існує строго певний ліміт вилучення даної тварини. Правда, це не скасовує факту існування чорного ринку, де, між іншим, натуральна речовина збувається за нечуваними цінами – порядку 45 000 доларів США за кілограм.

Чорний мускус є одним з найдорожчих продуктів, і його вартість перевищує навіть вартість золота! Що лякає ще більше – у одного самця можна добути всього кілька грамів секрету. А для одержання кілограму речовини зараз знищується близько 150 оленів. Теоретично, речовину можна просто витягти з залози, не позбавляючи тварину життя. Однак на практиці подібні дії вчиняються вкрай рідко.

Вчені, хіміки та натуралісти, тим не менш, не дрімають. І їм вдалося вивести навіть рослинний мускус, який не поступається тварині по всіх його ключових якостях! Він настільки ж теплий і зачаровує, але менш різкий і збудливий. Особливим різновидом вважається білий мускус. Всупереч поширеним помилкам, він носить таку назву зовсім не через свій колір. Його називають таким чином за чистоту, свіжість і невагомість. Парфумерні «гурмани» порівнюють його аромат з запахом ніжної дитячої шкіри.

На відміну від звичайного тваринного мускусу, який використовується в «важких» вечірніх композиціях, білий мускус призначається для виготовлення свіжих «повсякденних» духів. Аромати, створені на його основі, призначені для повсякденного «носіння» – на роботу, в університет, кафе, побачення або зустріч з друзями. Дана речовина менш «гаряча» і сексуальна, але більш вишукана. Аромати, виготовлені на його основі, нейтральні, але в той же час чарующе елегантні.

Білий мускус в селективній парфумерії

 Що таке білий мускус в селективній парфумерії? Цей продукт використовується в багатьох ароматах нішевого (селективного) сегмента. Причому він актуальний як для жіночих, так і для чоловічих парфумів. А ось у форматі «унісекс» він майже не застосовується. Вважається, що чоловікам він додає брутальності і впевненості в собі, а жінкам – природної чарівності, ніжності і чуттєвості.

Дуже часто нота речовини фігурує у складі арабських масляних духів. На Сході вважається, що цей аромат здатний гармонізувати інтимні стосунки в подружній парі. Варто відзначити, що цей інгредієнт має рослинне походження, а тому тим, хто щиро переживає за збереження життя тварин, турбуватися про свої «злодіяння» не варто.

Аромат білого мускусу дуже спокусливий, а тому також цілком може вважатися афродизіаком.

Величезним цінителем білого мускусу в селективній парфумерії  є Montale – найбільш відомий виробник. У даного виробника є аромат, який є буквально квінтесенцією білого мускусу. Власне, він і носить характерну назву – White Musk.

Мускус в селективній парфумерії: інші композиції

Automne;

Black Ananda;

Crystal Woman № 11; G

inger Musk;

White Wings;

Pure Gold;

Soleil De Capri;

Aoud Blossom;

Note Vanille;

Musk To Musk.

Якщо ви жадаєте пахнути по-справжньому вишукано, спробуйте селективні парфуми на основі білого, а якщо пощастить, і чорного мускусу. Ви гарантовано відчуєте себе сексуальною і жіночною, пробудити в собі внутрішню гармонію і створите навколо себе справжній шлейф спокусливості.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *