Home / Дозвілля / Місячний календар городника на липень 2019 року

Місячний календар городника на липень 2019 року

Місячний календар городника на липень 2019 року з давніх часів використовується для визначення днів, найбільш придатних для здійснення агрозаходів – посадки, пересаджування, підгортання рослин, збирання врожаю. Супутник Землі є джерелом особливої енергії, яка впливає на розвиток живих організмів. Який вплив фази Місяця роблять на рослини, і коли слід займатися сільськогосподарськими роботами в липні поточного року – далі в статті.

Місячний календар городника на липень 2019 року. Що потрібно робити в липні?

Місячний календар городника на липень 2019 року

Липень – розпал літнього сезону, на який випадає безліч садово-городніх робіт. У цей період триває збір багатьох плодово-ягідних культур: пізніх сортів суниці та полуниці; малини; чорної смородини. Доцільно в середині літа обприскувати рослини для захисту від фітофторозу розчином бордоської рідини.

Заходи здійснюють в перші дні липня, а потім повторюють через 10-14 днів. Зазвичай, другий місяць літа характеризується посухою, високими показниками температур, що супроводжується нестачею вологи. У цей період необхідно стежити за зволоженям грунту і при необхідності, проводити регулярний полив рослин. Після кожного зволоження грунт мульчувати шаром соломи, тирси, сіна або торфу.

Чи знаєте ви? Місяць завжди «дивиться» на Землю однією і тією ж стороною. Обсяг супутника в 49 разів менший обсягу нашої планети.

Важливо в липні зайнятися підживленням овочів і ягід. У період дозрівання культур їх потрібно підживлювати мінеральними засобами на основі калію, фосфору, кальцію. В середині місяця рекомендується посіяти насіння зимових різновидів редьки, а на останньому тижні здійснювати окуліровку садових дерев, зокрема, слив, груш, вишень.

Також в кінці липня можна копати ранні сорти картоплі, збирати зелень, заготовлювати насіння всіх культур.

Місячний календар городника на липень 2019 року. Як фази Місяця впливають на рослини?

Для успішного культивування плодоовочевих культур городники часто вдаються до рекомендацій Місячного календаря. Фаза Місяця і його перебування в знаках Зодіаку в певні дні місяця позитивно або негативно впливають на рослинність. Супутник нашої планети може розташовуватися в одній з чотирьох фаз.

Важливо! При виконанні будь-яких робіт необхідно керуватися не тільки фазами Місяця, але і знаходженням супутника в знаках Зодіаку.

Найневдалішим часом для здійснення садово-городніх заходів вважається повний місяць або молодик у Водолії. Вплив подібного розташування на рослинні культури наступний: прибуваючий Місяць. В цей час сокорух в рослинних організмах здійснюється по напряму вгору, від коренів до стебел.

Фаза зростання супутника – максимально вдала для виконання процедур з плодовими рослинами і зеленню – висів насіння, висаджування розсадного матеріалу у відкритий грунт або теплицю, висаджування саджанців дерев.

Зростаюча. У цій фазі процес сокоруху в рослинах проходить в зворотному напрямку, від верху стебел до коріння. Чудовий час для обрізки, щеплення плодових різновидів, пересаджування квітів і саджанців. Особливо гарний період для висіву коренеплідних культур, декоративних квітучих і листяних рослин.

Повний місяць і молодик. Ці фази супутника вважаються невдалими для проведення будь-яких процедур, включаючи посадочні роботи, пікіровку, обрізку або формування пагонів. У молодика або повний місяць дозволяється проводити профілактичні обприскування кущів від інфекцій і паразитів, а також здійснювати екстрені пересадки.

Активний вплив Місяця і Знаків зодіаку на городні роботи

Який би вид роботи і в якому б місяці ви не зібралися виконувати, вам буде потрібно ретельне вивчення Місячного календаря городника на 2019 рік. Адже про той факт, що фази Місяця активно впливають на ріст рослин знали ще наші з вами предки.

І нехтувати цим фактом не варто, адже це навпаки повинно стати вам тільки в допомогу. Розібратися в тому, в якому зодіакальному знаку і в якій фазі знаходиться Місяць, вибрати для своєї роботи на городі в липні 2019 року родючі Знаки зодіаку зовсім не складно.

Які овочі садити в другому літньому місяці 2019 року

Коли і що будемо робити в другому літньому місяці:

Місяць, що знаходиться в Близнюках в липні 2019 року (1 число) – в дні Близнюків, посадки і посіви не рекомендовані, а ось віддалені в цей день бур’яни довго не будуть з’являтися.

2 липня в Знаку Раку Місяць буде Новий – категорично заборонені всі види робіт на грядках з овочевими культурами.

Зростаючий Місяць, який перебуває в Раку в липні 2019 року (3 число) – збір насіння, коренеплодів. Підгортання, обприскування і мульчування, що виконуються в цей день – добре позначаться на овочах.

Зростаючий Місяць, який перебуває у Леві в липні 2019 року (4, 5 число) – так як Лев є неплодотворним знаком, то і не рекомендовані ніякі роботи з посадками. Можете активно займатися боротьбою з хворобами і шкідниками в ці дні місяця.

Зростаючий Місяць, який перебуває у Діві в липні 2019 року (6, 7 число) – допустимі посадки, пересадки, підживлення, проріджування сходів, мульчування.

Зростаючий Місяць, який перебуває в Терезах в липні 2019 року (з 8 по 10 числа) – всі види поливів, підживлення, мульчування. Також відповідні дні для зборів насіння і закладки їх на зберігання.

Зростаючий Місяць, який перебуває в Скорпіоні в липні 2019 року (11, 12 числа) – рекомендовані числа для посадки всіх видів овочевих рослин. Поливи, підживлення.

Зростаючий Місяць, який перебуває в Стрільці в липні 2019 року (13, 14 числа) – сприятливими будуть посадки рослин з швидкими сходами, збирають насіння, виконують всі види земельних робіт.

Зростаючий Місяць, який перебуває в Козерозі в липні 2019 року (15, 16 число) – виробляють посадки, пересадки, розпушування овочів. Сприятливими будуть посадки на зиму.

17 липня 2019 року Знак Козерога – Місяць буде Повним – заборонений день для роботи на городі.

Місяць, що знаходиться у Водолії в липні 2019 року (18, 19 число) – займіться окультуренням своєї городньої ділянки, просапайте бур’яни.

Місяць, що знаходиться в Рибах в липні 2019 року (з 20 по 22 число) – вносять добрива, культивують, мульчують, підгортають. Плідною буде робота зі збору насіння і підготовки їх до зберігання.

Місяць, що знаходиться в Овні в липні 2019 року (23, 24 число) – прекрасний час для всіх видів підживлення і поливів, а також земельних робіт.

Місяць, що знаходиться в Тельці в липні 2019 року (25, 26 число) – прекрасний час для боротьби з комахами. Можливі збори врожаїв і їх повторна посадка.

Місяць, що знаходиться в Близнюках в липні 2019 року (з 27 по 29 число) – ефективними будуть роботи з видалення бур’янів, пасинкування, мульчування. Ефективні прополки і орання земельних ділянок.

Місяць, що знаходиться в Раку в липні 2019 року (30, 31 число) – вдалий час для посадок і всіх видів роботи з землею.

Місячний календар городника на липень 2019 року. Сприятливі і несприятливі дні

Процедури, пов’язані з висаджуванням рослинності і доглядом за нею, потрібно виконувати в дні, коли Місяць росте або убуває. У фазі зростання супутника бажано проводити посів і висадку плодової рослинності, в фазі спаду – доглядати за культурами, займатися засаджуванням коренеплодів і здійснювати процедури з декоративно-листовими сортами рослин.

Фази Місяця і розташування супутника Землі в певних сузір’ях впливають на:

швидкість і якість вкорінення культур;

схожість сіянців і їх розвиток;

стабільність зростання і рівень родючості надалі.

Високий успіх матимуть заходи, проведені під час перебування супутника в наступних знаках Зодіаку: Телець. Рак. Терези. Скорпіон. Козеріг. Риби.

Слід уникати робіт при розташуванні небесного тіла в таких зодіакальних символах: Овен. Близнюки. Лев. Діва. Стрілець. Водолій. Ці знаки вважаються неблагополучними для сільськогосподарської сфери і забезпечують найменшу продуктивність для рослинності.

Чи знаєте ви? На початковому етапі свого розвитку люди керувалися природним календарем – місячним. Найдавнішим таким календарям налічується більше 10 000 років. Він створений на території сучасної Шотландії ще в кам’яному столітті.

Іноді погані погодні умови можуть перешкодити виконанню агротехнічних заходів в сприятливі дати. Тоді допускається перенесення робіт на кілька днів пізніше.

Важливо! В невдалі для робіт дні фахівці радять займатися дезобробку і підготовкою інвентарю, закупівлею саджанців або насіннєвого матеріалу.

Місячний календар огордника на липень 2019 року. Поради досвідчених садівників і городників

Досвід в агротехніці приходить з роками і з щорічною практикою. Фаза Місяця і розташування в сузір’ях грають роль в зростанні і плодоношенні рослин. Однак, не менш важливим є дотримання правил вирощування певних видів і сортів культур.

Досвідчені фермери радять:

захистити рослинні культури від паразитів допоможуть профілактичні обприскування розчином вапна;

при посадці картоплі між рядами слід висадити бобові, які збагатять ґрунт і послужать натуральними азотними добривами;

 для отримання багатого врожаю буряка під грядку потрібно викласти шар торішнього листя, яка підкислити грунт, тим самим активізує зростання коренеплодів;

попередити ураження помідорів, капусти та огірків борошнистою росою допоможе щотижнева обробка рослин молочним розчином, який готують з 9 частин води і 1 частини молока;

при посадці посівної цибулі потрібно вибирати виключно свіжий матеріал, так як він швидко втрачає схожість;

зерна моркви здатні зберігати схожість протягом 24 місяців.

Однак, перед посівом слід провести відбраковування неякісних зерен методом калібрування. Поради досвідчених городників і садівників, а також місячний календар городника на липень 2019 року  дозволять навіть починаючим фермерам виростити здорові, міцні рослини і зібрати хороший урожай.

Місячний календар городника на липень 2019 року по днях

Починає дозрівати урожай. Не варто затягувати з його збиранням, інакше плоди почнуть псуватися. До того ж, якщо погода волога і спекотна в липні, підвищується активність фітофтори (грибок), що вражає листя, плоди, стебла і коріння.

Щоб не допустити розвиток хвороби, необхідно обробити рослини спеціалізованими препаратами. Поливати потрібно потроху, не допускаючи надмірного поливу. Крім того, необхідно забезпечити захист фруктових дерев від розорення птахами. Не забувайте рихлити ґрунт, підживлювати, боротися зі шкідниками. Починаючи з другого тижня,

У поточному місяці потрібно викопувати цибулини тюльпанів і відправляти їх на зберігання. На місце, що звільнилося від клумб можна садити картоплю на другий оборот або інші коренеплоди. Настає час збору насіння.

1 липня. Місяць старіючий, в Близнюках. День підходить для прополки, мульчування, боротьби з бур’янами, видалення зайвих пагонів, формування крони. Можна збирати цілющі рослини, коренеплоди і фрукти.

2 липня. Молодик в Раку збігається з повним сонячним затемненням. Не рекомендується проводити будь-які роботи в полі, на городі, в саду.

3 липня. Місяць молодий, в Раку. Допустима посадка більшості рослин: помідорів, огірків, капусти, баклажанів, бобових і баштанних культур. Місячний календар городника на липень 2019 року  рекомендує провести заготівлю живців, щеплення фруктових дерев і ягідних кущів.

4-5 червня. Місяць молодий, у Леві. Посів краще не затівати. Допустима посадка кущів, дерев, збір врожаю та підготовка його до зберігання. Якщо в ці дні ви покосили галявину, то істотно сповільниться зростання трави. Дозволено мульчувати грунт, обприскувати від шкідників, збирати лікарські рослини і насіння соняшнику.

За народним календарем 4 липня – починала цвісти липа, її збирали і заварювали духмяний чай. Липовий цвіт широко використовували для лікування застуди та отруєнь. Ним вмивалися і споліскували волосся, щоб шкіра була м’якою, а коса товстою.

6-7 червня. Місяць молодий, в Діві. Рослини, посіяні в цю добу, будуть погано сходити, а посаджені кущі або саджанці дерев важко приживуться. Але культури, які не плодоносять, наприклад, шипшина, жимолость пересаджувати дозволяється. Це відноситься і до кучерявих квітів, – стверджує місячний календар городника на липень 2019 року.

7 липня православна церква відзначає Різдво Пророка Іоанна Предтечі. Немовля з’явилося у старих батьків за півроку до Ісуса. Так одне чудо випереджає друге. Перш ніж у непорочної діви Марії з’явився Син Божий, Єлизавета народила немовля від заматерившої у днях утроби. Небажано працювати на ділянці, якщо немає термінових справ, які не можна відкласти.

За народними прикметами відзначається Івана Купала. Вважається, що колодязна річкова вода і роса знаходить додаткову силу. У переказах говориться, що в цю ніч можна відшукати цвіт папороті, тоді протягом року буде супроводжувати удача. На Івана Купала після заходу сонця розпалювалося велике багаття. Вважалося, якщо стрибнути через нього, в полум’ї згорять невдачі, хвороби, нещастя.

8-9 липня. Місяць молодий, в Терезах. Можна садити кісточкові фруктові дерева, квіти; відправляти на зберігання бульби і насіння. Час підходить для догляду за домашніми декоративними рослинами, стрижки газону, створення квіткових композицій.

За народним календарем 9 липня – йшли в ліс збирати суницю, навіть старих і дітей долучали до цієї справи. Ароматні ягоди застосовували для лікування недокрів’я. Вважалося, що сьогоднішній дощ віщує сире літо.

10-11 липня. Місяць зростаючий, в Скорпіоні. Посаджені огірки, капуста, томати, перець і гарбуз швидко дадуть сходи і активно підуть у ріст. Хороші результати надасть щеплення дерев (живці легко приживуться), підживлення, розпушування грунту, полив і обприскування від шкідників. А ось сушити рослини, розмножувати культури корінням і садити саджанці не рекомендується.

12-14 липня. Місяць зростаючий, в Стрільці. У ці дні можна сіяти швидкозростаючі культури, наприклад, цибулю, перець, часник, лікарські трави на насіння, шпинат і полуницю. Вдалим виявиться укорінення шипшини, сливи і жимолості. Допускається за посадковим календарем на липень 2019 збирати урожай і зрізати квіти. Домашні рослини, пересаджені в даний період, незабаром викинуть бутони.

Сьогодні 12 липня православна церква вшановує Петра і Павла. Шанувати апостолів стали відразу після страти. На Русі про них дізналися, коли князь Володимир привіз з Константинополя ікону зі святими.

За народним календарем сьогодні потрібно зібрати все сіно в стіжки, інакше запріє. Птахи менше співають, не чути солов’я і зозулі. До середини літа водойми дрібнішають. Якщо на Петрів день хороша погода, то протягом року клімат буде м’яким.

13 липня в народі нарекли Дванадцятьма апостолами. На покіс вранці виходили ошатно одягненими, а ближче до вечора відзначали літо. Сьогодні не перепрацьовували, чергуючи відпочинок і роботу.

15-16 липня. Місяць зростаючий, в Козерозі. Орієнтуючись на місячний календар городника на липень 2019 року дозволяється протягом даної доби сіяти огірки, петрушку, салат та іншу зелень, помідори, перець, баклажани, баштанні культури, горох, квасолю, червоноголову капусту, багаторічні та однорічні декоративні рослини. Крім того, добре займатися пересадкою і пікіровкою культур, заготовлювати черешки і бруньки для щеплення.

17 липня. Повний місяць, часткове місячне затемнення у Водолії. Проводити будь-які сільськогосподарські роботи небажано, – стверджує місячний календар городника на липень 2019 року. Сьогодні День Андрія. За народними прикметами вважалося, що дощ віщує багатий урожай.

18-19 липня. Місяць старіючий, у Водолії. Сприятливий час для підживлення ґрунту органічними і мінеральними добавками. Припустимо перекопувати, рихлити, підгортати землю, полоти, проривати розсаду і закладати рослинність в компостну яму.

20-21 липня. Місяць старіючий, в Рибах. Вдалий момент, щоб посадити картоплю, топінамбур, редьку, редиску, моркву, петрушку, цибулю і буряк. Не завадить удобрити рослини органічними добавками, закласти компост і прорідити сходи.

22-24 липня. Місяць старіючий, в Овні. Допускається посадка картоплі, топінамбура, дудчатої цибулі. Бажано внести мінеральні та органічні добавки. Буде доречним закласти компостну яму, прополоти грядки і прорідити розсаду.

25-26 липня. Місяць старіючий, в Тельці. Можна сіяти редиску, редьку, буряки, моркву, кореневу петрушку, ріпчасту і дудчату цибулю. Розпочата сьогодні боротьба з шкідниками дасть хороші результати, – звертає увагу місячний календар городника на липень 2019 року.

27-28 липня. Місяць старіючий, в Близнюках. Займіться підживленням рослин органічними і мінеральними добривами, розпушуванням і перекопуванням грядок, наповненням компостної ями.

27 липня в народі назвали днем Акіли, Варти. Прикмети кажуть, що в лісі починають з’являтися гриби, жовтіти перші листя. Щоб урожай не пропав, його потрібно оберігати від сильного вітру і дощів.

29-30 липня. Місяць старіючий, в Раку. Вдалим виявиться посадка дудчатої цибулі, картоплі та топінамбура, редиски та редьки, буряка і моркви. У ці дні за рекомендацією посівного календаря на липень 2019 наповнюйте компостну яму, обприскуйте сад і город від шкідників і прополюйте грядки.

29 липня – Афіноген. Перестають співати птахи. Починаються жнива. Люди просили дозволу у бога Сонця закінчити польові роботи.

31 липня. Місяць старіючий, у Леві. Сьогодні можна садити дудчату цибулю, топінамбур і картоплю, моркву і буряк.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *