Home / Дозвілля / Місячний календар городника на червень 2019 року

Місячний календар городника на червень 2019 року

З давніх-давен місячний календар використовують для виявлення днів, які найбільш сприятливі для посадки рослин. Тільки за допомогою нього ви отримаєте відмінний урожай, витративши відносно небагато коштів. Застосовуючи його, ви будете знати, коли пора вносити підживлення, а коли можна поливати рослини, здійснювати обрізку і щеплення. У підсумку, дотримуючись плану, який пропонує місячний календар городника на червень 2019  року, у вас вийде підвищити урожай.

Місячний календар городника на червень 2019. Фази Місяця в червні 2019 року

Місячний календар городника на червень 2019 року

Небесне тіло впливає не тільки на стан світового океану, визначаючи припливи і відливи, аналогічну дію надає на флору. На зростаючому Місяці рух соку спрямовується вгору, забезпечуючи зростання листя на деревах і утворення бутонів.

Коли супутник Землі убуває, рух соку змінює напрямок, забезпечуючи живленням кореневу систему. Місячний календар складається для того, щоб не нашкодити деревам під час обрізання і овочевим культурам під час прополки.

Місячний календар визначає терміни посадкових робіт в червні, в ньому зазначено, які дні підходять для кожного виду культури і коли роботу в саду або на присадибній ділянці краще не починати. На практиці доведено, що показник врожайності і зростання набагато кращий, якщо орієнтуватися на фази небесного тіла.

Червень – місяць активних посадок рослин. Щоб виконати всі роботи правильно, слід орієнтуватися на те, в якій фазі знаходиться місяць. Посадка культур в певний день допоможе прискорити розвиток рослин, зробити так, щоб в майбутньому плоди були хорошими.

Розташування Місяця щодо Землі і зодіакальних знаків робить позитивний або негативний вплив на вегетацію овочевих і плодово-ягідних садових культур. Фази визначають напрямок руху соків, це основний критерій, на який орієнтуються астрологи. Місячний календар городника на червень 2019  року допоможе правильно розпланувати час для робіт на дачі і в саду.

В деякі дні в червні не варто здійснювати посадки, інші дні не підходять для розпушування грунту і інших робіт. Неправильне виконання робіт протягом місяця призведе до того, що культури будуть гнити, повільно рости, порушиться їх енергетичний баланс.

Місячний календар городника на червень 2019  вбереже вас від багатьох помилок, особливо актуально це при посадці багаторічників і дерев, які повинні радувати вас довгий час. Важливо пам’ятати одне! Висаджувати рослини краще на зростаючий місяць, а при спадному робити цього не варто.

Посадка овочів в червні (відео)

Місячний календар городника на червень 2019. Загальний огляд відповідних днів в червні

Молодик триває 1 день, для городників визначають 3 дні, останній в порядку спадання фазі і перший в зростаючій 2-4 червня. В цей час за місячним календарем рекомендується утриматися від посадки овочевих культур і пересадки дерев, коренева система в цей момент слабка. Можна збирати коренеплоди, насіння. Проводити прибирання на ділянці, обрізати сухі гілки. Від розпушування і прополки варто утриматися.

Основні роботи за місячним календарем проводять на перші дні зростання Місяця, тобто 5-9 червня. Всі поживні речовини в процесі вегетації спрямовані до верхньої частини рослини, основний напрямок в зростанні йде на формування бутонів, молодих пагонів і зеленої маси. У цей час можна:

садити овочі, пересаджувати садові різновиди;

проводити розпушування грунту і прополку бур’янів;

обрізати плодово-ягідні культури;

збирати урожай;

пересаджувати розсаду на ділянку;

поливати і підживлювати.

Увага!

Проводити обрізку фруктових дерев за місячним календарем можна тільки 5 червня.

Наступні 5 днів втручання у формуванні крони небажано. Всі поживні речовини йдуть на зростання молодих пагонів, обрізка послабить рослину.

Полив і підживлення можна проводити 10 червня від інших робіт слід утриматися, так як день за місячним календарем несприятливий, особливо для овочевих культур.

Місячний календар городника на червень 2019 року

З 11 по 16 червня 2019 року за місячним посівним календарем – основний пік активної вегетації. У цей час можна проводити:

підготовку грунту до посадки;

видалення з ділянки бур’янів;

розпушування грунту біля овочевих культур;

збір врожаю;

посадку саджанців;

полив, підживлення;

обробку рослин від інфекцій і шкідників.

Час плідної праці. Єдина робота, яка не рекомендується за місячним календарем садівників і городників в червні 2019 року в зростаючій фазі – обрізка дерев і чагарників.

В повний місяць і два наступні дні (17-19 червня) ніякі роботи в саду і на грядках не проводять.

Наступна фаза за місячним календарем – спадна. Рух соку направлено до кореневої системи. Час збирання дозрілих коренеплодів. Не рекомендується 20,21 червня ніяка маніпуляція з грунтом, не можна полоти або рихлити ґрунт, щоб не пошкодити корінь на момент його активної вегетації. Допустима робота – прикореневе підживлення.

Дати з 22 по 27 підходять для роботи з надземною частиною рослин:

можна пасинкувати культури;

формувати крону;

прищеплювати дерева;

проводити живцювання, робити підщепи;

збирати урожай ранніх культур, наприклад, топінамбура, редиски;

садити овочі, розмножувати цибулинні

Увага!

Від надмірного поливу, прополки і розпушування слід утриматися.

В останні три дні (28-30) спадного місяця краще не проводити активних маніпуляцій. Можна полити або підживлювати рослини. Підв’язати ліаноподібні види, видалити у помідорів чи огірків бічні пагони. Згідно з календарем, посадка і посів буде менш продуктивними ніж в середині фази.

Місячний календар городника на червень 2019 – посадка рослин

Календар місячних фаз незамінний помічник при роботі на ділянці. Проте не можна сліпо слідувати рекомендаціям. У кожному кліматичному поясі в червні свої погодні умови, в першу чергу орієнтуються на них.

Овочі, які вирощують розсадним способом, помідори, баклажани, перець в теплицю краще посадити в перших числах місячного календаря, на незахищену ділянку пізніше. Розсада капусти більш морозостійка, її, як правило, висаджують у відкритий грунт, тому орієнтуються на погоду.

Рекомендовані дні посадки розраховані за місячними фазами. За календарем на спадний місяць висаджують коренеплоди: моркву, картоплю, редьку, буряки. Рослини, що формують плоди на надземній частині – на зростаючий Місяць (помідори, бобові, огірки, капусту).

Роботи по посадці дерев в саду, як правило, ведуться раніше, до руху соку. У перший місяць літа доглядають, обрізають, прищеплюють рослини, при необхідності розподіляють по ділянці молоді саджанці.

Місячний календар городника на червень 2019 – для садівників

В саду перший літній місяць це активна робота на ділянці. Календар фаз супутника розрахований на певний вид діяльності. Необхідні роботи в саду на початок основного вегетаційного періоду для рослин:

Для молодих саджанців: якщо закладка під час посадки поживних речовин була недостатньою, проводять підживлення. Дорослі фруктові дерева після цвітіння також потребують внесення добрив, захід благотворно позначиться на формуванні плодів надалі.

Проводять полив молодих саджанців, дорослим культурам міра неактуальна.

У молодих культур рихлять прикореневе коло по мірі пересихання грунту.

Штамбову частину на відстані 1,5 м від землі білять вапном або водоемульсійною фарбою.

Не допускають зростання бур’яну, його після прополки можна використовувати в якості мульчі для чагарників і молодих дерев.

Скошують траву по всій території саду, вона піде для закладки компосту.

У вишні, яблуні, сливи та інших культур, щеплених на штамб дикорослого виду, прибирають поросль, що утворилася нижче щеплення.

Живці, щеплені в крону, починають інтенсивно рости, їх формують, прибирають зайві пагони.

На початку літа активізується більшість шкідників, після плодоношення ягідні культури обробляють від паразитуючих комах.

При необхідності встановлюють підпори під гілки фруктових дерев.

Рихлять і видаляють зайві вуса з полуниці, залишають тільки посадковий матеріал для розведення, мульчують тирсою або хвоєю міжряддя.

Кущі малини починають формувати молоді пагони, залишають найсильніші, інші зрізають.

Роботи на початку літа на ділянці багато, місячний календар городника на червень 2019 допоможе правильно її розподілити.

Місячний календар городника на червень 2019. Дні, сприятливі для відпочинку

За місячним календарем тільки кілька днів, в які небажано проводити роботи на ділянці. Вони стосуються посадки овочевих і фруктово-ягідних різновидів і їх агротехніки:

  1. – місяць в останній фазі спаду;
  2. – молодик, роботи в цей час непродуктивні;
  3. – перша фаза зростання небесного тіла, рух соку тільки починається до верхньої частини;
  4. – повний місяць, рослини в стані відносного спокою;
  5. – остання стадія спадна, рослини ще повністю не перебудувалися на інший напрямок сокоруху.

У ці 5 днів тільки при необхідності можна полити сіянці і саджанці або обробити від інфекції. Краще зробити все заздалегідь або після. При бажанні можна провести прибирання на ділянці, заготовити ємності для ранніх ягід.

Місячний календар городника на червень 2019. Народні прикмети на червень

Є велика кількість народних прикмет на червень, які стосуються посадок культур і не тільки. Розглянемо найцікавіші з них.

Якщо в перші 2 дні місяця стоїть дощова погода, літо буде теплим. Якщо на початку червня холодно, літо буде холодним.

З 2 червня можна висаджувати огірки.

Якщо 3 червня стоїть погана погода, осінь буде дощовою.

Якщо 10 числа стоїть хороший день, урожай буде багатим.

До 13 числа слід завершити всі посіви.

В ніч з 16 на 17 варто звернути увагу на те, звідки дме вітер. Якщо з півночі або заходу – літо буде сирим, з півдня – врожайним, зі сходу – рослини будуть багато хворіти.

З 19 червня пора зайнятися прополкою грядок.

Якщо на Стратилата роси рясні (21 червня), урожай буде хорошим.

Якщо 30 числа зоря красива, урожай буде багатим.

Є й інші цінні прикмети для городника, садівника, ми представили основні з них.

Якщо 30 числа зоря красива, урожай буде багатим

Місячний календар городника на червень 2019  – сприятливі та несприятливі роботи

На які заходи слід звернути увагу в червні, покаже посадковий календар. Пропонуємо вам ознайомитися з ним, щоб не допустити помилок.

1,2. Козеріг. Прополоти і прорідити овочі, провести пасинкування томатів. Вносити добрива, садити качанний салат.

3,4,5. Водолій. Прорихлити грунт, посадити кріп, броколі, салат, однорічники, посіяти газон. полити рослини.

6,7. Риби. Посів цибулі, огірків, цвітної капусти. Збір врожаю шпинату і огірків, підживлення дерев. Валка дерев, посадка картоплі, збір трави.

8,9. Овен. Посадка цілющих трав, винограду, томатів, гарбуза. Посадка картоплі і дерев, обрізка сухих гілок, валка дерев.

10,11. Телець. Розпушування грунту, підв’язка томатів. посадка овочів.

12,13. Близнюки. Викопування дрібноцибулинних рослин, обприскування дерев від шкідників, прищіпування малини, посадка яблунь. Посадка салату, валка дерев.

14,15. Рак. Рясний полив, розпушування грунту, збір плодових культур. пересадка квітів.

16,17. Лев. Обприскування плодових дерев, збір трав, рубка дерев. Посів овочів, посадка хрону

18,19,20. Діва. Полив і підживлення рослин, посів дайкона і редиски, збір ягід.

21,22. Терези. Збір і переробка ягід, посів посухостійких рослин. Використання добрив.

23,24. Скорпіон. Підгортання капусти, посадка трави, прополка грядок. Збір лікарських трав.

25,26,27. Стрілець. Посадка качанної капусти. Закладати урожай на зберігання.

28,29. Козеріг. Збір плодів. Здійснювати посадки насінням.

  1. 30. Водолій. Місячний календар городника на червень 2019 рекомендує вносити сухі добрива, зрізати трави, посадити квіти Поливати рослини.

Представлений місячний календар городника на червень 2019 року допоможе вам впоратися з великою кількістю робіт.

Як і чим удобрювати дерева (відео)


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *