Home / Дозвілля / Місячний календар городника на квітень 2019 року

Місячний календар городника на квітень 2019 року

Городники і садівники давно знають про вплив місяця на висаджені рослини. Місячний календар городника на квітень 2019 року  чітко показує, в яку фазу небесного світила потрібно виконувати конкретні дії. Дотримуючись їх можна без проблем виростити смачний урожай.

Місячний календар городника на квітень 2019 року. Особливості квітня

Місячний календар городника на квітень 2019 року

Квітень – другий місяць весни. В цей період вже починає встановлюватися по-весняному тепла погода і тануть сніги. Тому городники і садівники можуть починати готуватися до нового сезону, готуючи дерева, чагарники і землю до вегетаційного періоду.

Роботу в саду і городі потрібно починати після танення снігу і висихання грунту. Спочатку з кущів і дерев потрібно зняти зимове укриття і очистити сад від нагромадженого за час зими сміття.

За квітень потрібно встигнути підготувати ягідні чагарники і плодові дерева до сокоруху, а городникам закінчити вирощування розсади для її висадки в тепличний або відкритий грунт.

В саду і городі в цей час проводяться різні дії. Давайте більш детально розберемо, що потрібно робити городнику і садівникові в квітні.

Місячний календар городника на квітень 2019 року. Робота в саду

Садовод для виконання тих чи інших дій повинен орієнтуватися як на погодні умови регіону, так і на рекомендації, які містить в собі місячний календар городника на квітень 2019 року.

Початок місяця

Початок місяця припадає на спадаючу фазу місяця. В цей час соки спрямовуються до коріння. Тому на початку місяця рекомендується проводити обрізку поламаних і промерзлих гілок. Виконувати цю процедуру необхідно тільки в суху погоду.

Потрібно працювати акуратно, щоб не пошкодити скелетні гілки. Інакше можна заразити кущі і дерева хвороботворною мікрофлорою. Всі зрізані гілки слід спалити, так як в них можуть зимувати як збудники хвороб, так і комахи.

На початку квітня треба оглянути всі дерева на предмет пошкодження їх кори гризунами. При виявленні ран їх обробляють садовим варом і обв’язують темною плівкою.

Також в цей час, якщо дозволяють погодні умови, виконується посадка у відкритий грунт саджанців ягідних кущів (наприклад, малина, агрус, смородина і т. д.).

В цей час до початку набрякання бруньок потрібно встигнути провести перше обприскування дерев і чагарників. Це дозволить знищити паразитів і збудників, що зимували під корою.

Середина місяця

В середині квітня тривають роботи по посадці ягідних культур. Одночасно з цим виконується підживлення саду. В цей час місяць переходить в зростаючу фазу, що сприяє відтоку соку від коренів в надземну частину рослин.

Для стимулювання рослин до інтенсивного зростання і формування зеленої маси слід використовувати мінеральне підживлення. Їх потрібно вносити акуратно, щоб не обпекти хімічними речовинами як посадковий матеріал, так і вже давно зростаючі культури.

Якщо не вдалося провести обрізку на початку квітня через негоду, дану процедуру можна виконати в середині місяця. Після обрізки можна провести білення стовбурів. Хоча зазвичай така робота виконується на початку місяця, після зняття укриття. Але якщо квітень розпочався з дощів, то доведеться чекати більш відповідну погоду.

В цей час також проводиться перекопування пристовбурних кіл плодових дерев.

На спадаючий місяць, який буде спостерігатися до середини місяця, виконуються щеплення, посадка і пересадка виноградника і інших ягідних культур. Також можна провести поділ куща.

У квітні можна пересаджувати виноград.

Кінець місяця

В кінці місяця робиться друга обробка чагарників і дерев від збудників хвороб і шкідників. Якщо виконати цю процедуру правильно, тоді можна надійно захистити свій сад від атак паразитів і розвитку патогенної мікрофлори. Саме навесні комахи і збудники хвороб починають пробуджуватися від зимової сплячки.

Для якісної обробки потрібно використовувати спеціальні інсектициди (наприклад, «АЛАТАР», «Кінмікс», «Кеміфос» і ін.).

В кінці квітня місячний календар городника на квітень 2019 року  пропонує виконувати наступні дії:

обприскування рослин;

посадку саджанців ягідних кущів (малина, смородина, ожина, агрус);

проводити щеплення;

вносити мінеральні добрива. Це вже буде друге внесення добрив за місяць;

висівати сидерати.

Місячний календар городника на квітень 2019 року  містить у в собі опис дозволених і заборонених дій для кожного дня місяця. Дотримуючись цих рекомендацій можна без проблем підготувати свій сад до активного плодоношення.

Місячний календар городника на квітень 2019 року. Робота в городі

Городник, як і садівник, теж повинен попрацювати в квітні, щоб забезпечити вирощувані на грядках культури оптимальними умовами для формування рясного врожаю. Місячний календар городника на квітень 2019 року

містить у чіткі вказівки, в які дні можна висаджувати ті чи інші овочеві культури.

В цей час на розсаду можна висівати пізні сорти капусти, томати, огірки, перець, гарбуз, кабачки, патисони, а також теплолюбну пряну зелень (базилік і т. д.). В кінці місяця можна виконувати посів петрушки, редиски, кропу, селери, моркви, щавлю, коріандру, редьки, а також ріпи.

Висаджені рослини слід підживлювати мінеральними добривами (особливо сечовиною). Виконуючи посівні дії необхідно враховувати фазу єдиного супутника Землі.

Фази місяця в квітні 2019 року

Спадаючий місяць

На спадаючий місяць (початок і середина місяця) в теплиці вже можна висаджувати в грядки коренеплоди. У відкритий грунт в цей час висівають насіння цвітної і червонокачанної капусти, а також кольрабі, селери, спаржі.

Під плівку можна садити огірки, брокколі, редис, цвітну капусту і зелень. Проводиться також посадка посівного матеріалу помідорів, перцю, баклажанів, ярого часнику, моркви, цибулі та інших різновидів цієї культури.

Протягом цієї фази місяця здійснюється проріджування сходів, розпушування грунту, а також прополка. Також допускаються підживлення й поливи рослин.

В цей час не рекомендується виконувати обрізку, прищипування, пасинкування, пророщування насіння, пересадку і пікіровку розсади.

Зростаючий місяць

У фазу зростаючого місяця можна проводити висадку бобових культур (горох, квасоля і т. д.), пекінської капусти, дині, цибулі, а також вирощувати розсаду цибулі-порею. Також можна займатися посівом зелені (петрушка, кріп), патисонів і кабачків. Можливий посів сидератів і розпушування землі.

Повний місяць і молодик

В кожному місяці є такі дні, коли не варто займатися ніякою роботою на своїй земельній ділянці. У нашому випадку це молодик і повний місяць. Небесне світило, перебуваючи в такій фазі, надає на рослину не самий благотворний вплив. Тому експерти рекомендують за кілька днів до цих астрономічних подій і пару діб після них залишити город в спокої.

Будь-які необдумані дії в ці дні можуть привести до загибелі посадок.

Місячний календар городника на квітень 2019 року  містить у в собі масу корисної інформації, яка дозволить садівникові або городникові правильно увійти в нових сезон і отримати в його кінці смачний і багатий урожай.

Місячний календар городника на квітень 2019 року по дням

1.04. Місяць у знаку Терези. Викопування цибулин і бульб, посадка ампельних і декоративних довго стеблових рослин. Висаджування трав’янистих культур, формування крони і пікірування сіянців.

2.04. Місяць у знаку Скорпіон. Обрізування вусів на полуничних і суничних кущах, видалення порослі та бур’янів

Висаджування трав’янистих рослин, формування крони і пікірування сіянців.

3.04. Місяць у знаку Скорпіон. Висів і висаджування, пересаджування більшості культур з метою отримання високого врожаю. Використання хімічних засобів захисту рослин від хвороботворної мікрофлори і шкідників

4.04. Місяць у знаку Стрілець. Здійснення заготівлі живців, а також полуничних і суничних вусів з подальшим укоріненням. Формування, омолодження і санітарна обрізка крони садових насаджень.

5.04. Місяць у знаку Стрілець. Заготівля лікарської рослинної сировини і овочеве консервування на тривале зберігання. Заборонено виконання окулірування і проведення формуючої обрізки крони.

6.04. Місяць у знаку Стрілець. Пересаджування рослин з міцною кореневою системою, роботи по оранці, розпушуванню, підгортанню і видаленню бур’янів. Заборонено виконання окулірування і проведення формування обрізки крони.

7.04. Місяць у знаку Козеріг. Проведення будь-яких маніпуляцій з кроною садових дерев, включаючи всі види обрізки і живцювання. Прибирання бадилля овочевих культур, збір листя, виконання зяблевої оранки.

8.04. Місяць у знаку Козеріг. Заготівля живців садових культур, передпосівна підготовка насіннєвого матеріалу.

Прибирання бадилля овочевих культур, збір листя, виконання зяблевої оранки.

9.04.  Місяць у знаку Водолій. Проведення будь-яких маніпуляцій з кроною садових дерев, включаючи всі види обрізки і живцювання.

Заготівля лікарської рослинної сировини і овочеве консервування на тривале зберігання.

10.04. Місяць у знаку Водолій. Заходи з обробітку грунту, поливи та підживлення мінеральними добривами.

Обрізка і формування, пікіровка і прищіпка, видалення пасинків на городніх культурах.

11.04. Місяць у знаку Водолій. Живцювання, пророщування і вкорінення живців, висаджування городніх і декоративних рослин. Здійснення будь-яких заходів з кореневою системою рослин, включаючи розпушування.

12.04. Місяць у знаку Риби. Посадка пряних, квіткових, лікарських, зернових, кучерявих і плетистих рослин.

Пересаджування, кореневий розподіл, розмноження цибулинних рослин і клубне-цибулинних культур.

13.04. Місяць у знаку Риби. Будь-які заходи, спрямовані на профілактику ураження патогенною мікрофлорою і шкідниками. Пересаджування, кореневий розподіл, розмноження цибулинних рослин і клубне-цибулинних культур.

14.04. Місяць у знаку Овен. Будь-які заходи, спрямовані на профілактику ураження патогенною мікрофлорою і шкідниками.  Не можна здійснювати викопування і закладку на тривале зберігання бульб картоплі.

15.04. Місяць у знаку Овен. Висів насіння і висаджування розсади рослин з метою отримання якісного насіннєвого матеріалу. Заборонені роботи, які можуть спровокувати пошкодження надземної частини або кореневої системи.

16.04. Місяць у знаку Телець. Посадка розсади рослин для отримання якісного насіннєвого матеріалу. Заборонені роботи, які можуть спровокувати пошкодження надземної частини або коренів.

17.04. Місяць у знаку Телець.Висаджування підщеп для проведення подальшого перещеплення, живцювання, обрізки санітарної. Занадто рясні зрошувальні заходи, кореневі підживлення рідкими добривами.

18.04. Місяць у знаку Телець. Органічне кореневе підживлення, обрізка надземної частини для уповільнення ростових процесів. Проведення прищіпки і пікірування сіянців городніх культур.

19.04. Місяць у знаку Близнюки. Заготівля зібраного врожаю на зимовий період, закладка овочевої продукції на зберігання. Занадто рясні поливи і роботи, спрямовані на розпушування грунту або його перекопування.

20.04. Місяць у знаку Близнюки. Роботи по формуванню крони, обрізка вусів полуниці або суниці, обрізка зайвих пагонів і квіток. Посівні роботи або висаджування розсадного матеріалу практично будь-яких городніх культур.

21.04. Місяць у знаку Рак. Обробка надземної частини рослин народними засобами або хімікатами. Висів або пересадка декоративних і городніх рослин.

22.04. Місяць у знаку Рак. Висівання, висаджування і пересаджування овочевих, гарбузових і пасльонових культур. Не можна рясно поливати і переудобрювати культури добривами.

23.04. Місяць у знаку Лев. Висівання, висаджування і пересаджування овочевих, гарбузових і пасльонових культур. Заготівля поживних грунтових субстратів для посіву насіння і вирощування розсади.

24.04. Місяць у знаку Лев. Збір і закладка на тривале зберігання всіх культур, а також проріджування сходів, видалення бур’янів. Не можна збирати насіння з висаджених в цей день культур унаслідок низької схожості.

25.04. Місяць у знаку Діва. Перекопка і розпушування грунту на ділянці, підгортання, а також заміна грунту в квіткових горщиках. Потрібно дуже обережно здійснювати зрошувальні заходи і внесення добрив.

26.04. Місяць у знаку Діва. Попередня обробка, замочування і пророщування насіння з метою отримання розсади.Заборонені роботи, які можуть спровокувати пошкодження кореневої системи.

27.04. Місяць у знаку Терези. Заготівля на зимовий період вирощеної городньої і садової продукції. Заборонені роботи, які можуть спровокувати пошкодження кореневої системи.

28.04. Місяць у знаку Терези. Заготівля цибулин і бульб, посадка ампельних і декоративних рослин. Висадка трав’янистих культур, формування крони і пікіровка сіянців.

29.04. Місяць у знаку Скорпіон. Заготівля лікарської рослинної сировини, збирання зернових культур

Небажано здійснювати пересаджування садових та городніх культур.

30.04. Місяць у знаку Скорпіон. Висівання і висаджування, пересаджування більшості культур з метою отримання високого врожаю. Формування, омолодження і санітарної обрізки крони садових насаджень.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *