Home / Дозвілля / Місячний календар городника на червень 2018 року

Місячний календар городника на червень 2018 року

Місячний календар городника на червень 2018 року  допоможе розпланувати роботи на дачі або присадибній ділянці. Завдяки йому ви дізнаєтеся, коли потрібно займатися посівом, прополкою і обрізанням дерев, а також госпроботами.

Місячний календар городника на червень 2018 року. Чим займатися у саду

Місячний календар городника на червень 2018 року

У червні рослини активно розвиваються, при цьому багато хто саме зараз потребують постійного догляду: поливу, розпушування, підживлювання і т. д. В цей час потрібно висаджувати насіння або розсаду особливо теплолюбних культур. У червні нерідко потрібно проводити профілактичні або лікувальні обробки від хвороб і шкідливих комах.

Для початку дізнаємося, як астрологи рекомендують розпланувати справи садівникам.

На початку червня

Місяць починається із спадного місяця (17-18 місячна доба). У перші два дні червня можна провести профілактичні обробки дерев від інфекцій і паразитів.

Зверніть увагу: багато видів можна обприскувати під час цвітіння і на певних стадіях дозрівання плодів, тому вибираючи день для обробки, враховуйте не тільки фазу місяця, але і агротехнічні правила для даної культури.

Можна сіяти сидерати і прищеплювати дерева.

3-5 червня вирізають кореневу поросль і проводять санітарну обрізку.

Місячний календар городника на червень 2018 року  радить, що 6 червня відмінно підходить для щеплення плодових дерев. Санітарна обрізка небажана.

8-9 червня також можна проводити щеплення. Не рекомендується викопувати цибулинні квіти. Перевірте виноградник і плетисті сорти квітів, в разі потреби підв’яжіть до опор молоді пагони.

10 червня можна вносити добрива і обприскувати рослини.

Середина місяця

12-й день місяця. Місяць убуває. Сприятливий час для підживлення  і профілактичних обробок дерев, прополки клумб. Якщо ви вже викопали цибулини ранніх квітів, цей день добре підійде для відділення діток.

Місячний календар дозволяє також розділяти кущові квіти для розмноження.

Молодик припадає на 13 число. В цей час ніякі роботи не рекомендовані.

14 числа місяць вже починає рости. У цей час можна обробити сад препаратами, стимулюючими утворення плодів, а також обрізати сухі або зламані гілки.

15 червня можна викопувати цибулини тюльпанів, гіацинтів та інших цибулинних квітів з уже повністю зів’ялим листям. Крім того, цей день добре підходить для ремонту інвентарю.

17 червня – огляньте плодові дерева і встановіть підпірки під гілки, які небезпечно зігнулися під вагою плодів. Обрізку здійснювати не можна.

18-20 числа добре підходять для заточування садових інструментів: ножівок, секаторів, пил, ремонту інвентарю.

В кінці червні

22 числа потрібно розпушити пристовбурні круги і внести в них підживлення. У цей день по необхідності підв’язують плетисті квіти.

23-24 – здійснюють тільки полив.

26-27 – можна обприскувати сад від хвороб і шкідників. Якщо на дереві починають достигати плоди, краще обмежитися народними, а не хімічними препаратами. За необхідності подовжують опори для витких квітів.

28 число – повний місяць. День відпочинку.

29 червня проводять прополку і розпушування пристовбурних кіл. У цей день можна прикопувати пагони декоративних чагарників для подальшого розмноження відводками.

В останній день місяця поливати дерева небажано. За необхідності можна провести санітарну обрізку.

На спадаючий місяць

Перше числа сприятливе для посадки коренеплодів і цибулинних квітів, овочів на зберігання або насіння. Цей день підходить для поливу, пікіровки, прополки і внесення органічних добрив. Можна висаджувати розсаду і проводити обприскування від інфекцій і шкідливих комах.

З 3 по 5 червня рекомендується проводити розпушування, підгортання і прополку. Можна видаляти часникові стрілки і суничні вусики. Несприятливий день для посадки овочів.

6-7 числа місячний календар городника на червень 2018 року  рекомендує посадку кабачків, огірків, літньої моркви і пізньої капусти, гороху і квасолі, томатів, спаржі, картоплі. Не рекомендуються обприскування і прищипування.

8 і 9 червня є сприятливими днями для розпушування, прополювання і обприскувань. Добрива рекомендовані органічні, для рослин з наземними плодами. Можна формувати батоги огірків. Небажано поливати, садити або пересаджувати рослини, в тому числі замочувати насіння, проводити пікіровку і прищипування.

10-11 червня – останні місячні дні. Вони добре підходять для посіву капусти, патисонів, кабачків та огірків. Можна садити цибулю і картоплю. Можна висаджувати розсаду теплолюбних рослин. Сприятливий час для пасинкування томатів. Можна вносити органічні добрива, поливати і обробляти землю. Будьте обережні, травми коренів в це день приведуть до затяжних хвороб.

На зростаючий місяць

На 15 червня місячний календар городника на червень 2018 року  рекомендує посадку капусти, баклажанів, томатів, перцю. Можна здійснити другий посів щавлю, кропу, листовийвої  петрушки, салату. Можна формувати огірки і пасинкувати томати. Рекомендовано внесення мінеральних добрив. Несприятливий день для обприскування хімічними препаратами.

16-17 числа сприятливі для посіву салату, фенхеля і базиліка. Решту насіння висаджувати не рекомендується. Можна боротися з хворобами і шкідниками, прополювати, розпушувати грунт і в разі потреби проріджувати сходи. Внесення добрив небажано.

З 18 по 20 числа можна висаджувати салат, валеріану, огірки, проводити обприскування, прополку і проріджування сходів, прищипування тепличних помідорів, формувати огірки. День підходить для внесення мінеральних добрив і поливу.

21-22 числа рекомендується садити розсаду капусти, перцю, баклажанів, щавлю, гороху, листової гірчиці. За необхідності проводять розпушування. Обприскування не рекомендовані.

З 23-го по 24-е рекомендується садити огірки, кукурудзу, шпинат, лікувальні трави, цибулю-батун, капусту. Сприятливі дні для мінеральних добрив, поливу та боротьби зі слимаками.

З 25-го по 27-е проводять розпушування, підгортання і прополку. Можна збирати насіння, садити цибулю, спаржу і шпинат. Несприятливий день для поливу, прищипування, пікіровки і пересаджування.

На повний місяць і молодик

Місячний календар городника на червень 2018 року  рекомендує під час піків молодика і повного місяця (13-го і 28-го відповідно) влаштувати дні відпочинку. Як би там не було роботи не рекомендовані.

29 числа можна висаджувати ревінь, щавель, спаржу, салат, м’яту і мелісу. Можна підживлювати коренеплоди. Прищипування пагонів і обрізка не рекомендовані.

В останній день місяця збирають насіння і плоди, вони будуть добре зберігатися. Можна розпушувати, підгортати і проріджувати загущені сходи.

Місячний календар городника на червень 2018 року по дням

1 червня. Місячні дні: 17-18. Фаза: спаднний Місяць. Козеріг. Зелень росте дуже швидко: проріджують сходи, пасинкують помідори і огірки. Можна посіяти люпин, білу гірчицю, гречку для отримання сидератів. Садять і пересаджують декоративні рослини і багаторічники, відцвілі по весні. Обробіть насадження хімікатами від шкідників.

2 червня. Місячні дні: 18-19. Фаза: спадний Місяць. Козеріг. Внесіть добрива під овочеві культури і ягідні кущі. Розгорніть міжряддя на грядках. Замульчуйте посадки полуниці. Тягнучі вгору високорослі рослини підв’яжіть до опор. Займіться утепленням будинку.

3 червня. Місячні дні: 19. Фаза: спадний Місяць. Водолій.Сьогодні висівайте огірки, редис, редьку, помідори, дайкон, моркву, буряк, однорічні трави, садіть картоплю і топінамбур. Заготовляйте живці плодових дерев. Формуйте клумби. Просапайте і розпушіть грядки. Не забувайте про компостуванні відходів. У цей день краще відмовитися від поливу рослин, щоб не спровокувати загнивання коренів.

4 червня. Місячні дні: 19-20. Фаза: спадний Місяць. Водолій. При необхідності висівайте в цей день кріп, кервель, баштанні культури, огірки, перець, салат, баклажани, кабачки, всі різновиди капусти. Якщо газонні трави недостатньо густо зійшли, їх можна досіяти сьогодні. Висадіть цибулинні і клубне-цибулинні квіти, а також розсаду однорічників. Проведіть обприскування рослин від комах і захворювань.

5 червня. Місячні дні: 20-21. Фаза: спадний Місяць. Водолій. Пора підживити добривами садові дерева і плодові чагарники. Можна сьогодні пікірувати розсаду, висівати насіння цибулі та однорічні трави. У цей день краще утриматися від обрізки сухих гілок або повалення дерев, посадки картоплі і крупномірних рослин, збору врожаю та лікарських трав.

6 червня. Місячні дні: 21-22. Фаза: спадний Місяць. Знак зодіаку: Риби. Посійте сьогодні лікарські трави, посадіть бульби топінамбура, картоплі, цибулинні і багаторічні квіти, зберіть урожай ранніх огірків, шпинату, салату. Проведіть обрізку винограду, щеплення садових рослин. Відмовтеся від обрізки сухих гілок і розчищення саду від сухостійних.

7 червня. Місячні дні: 22-23. Фаза: спадний  Місяць. Знак зодіаку: Риби. Рекомендується висаджувати бульби топінамбура, картоплі, квітів і цибулини квітучих рослин. Посійте насіння моркви, редьки, дайкона, редиски, буряків. Своєчасним є сьогодні позакореневе підживлення, розпушування грунту і полив грядок з помідорами, баклажанами, огірками, перцем. Приступайте до пересадки і поділу кущів багаторічних квітів і кімнатних рослин.

8 червня. Місячні дні: 23-24. Фаза: спадний Місяць. Знак зодіаку: Овен.  Сьогодні можна висівати цілющі трави, листові овочі, сидерати. Підв’яжіть довгі батоги і стебла витких рослин: хмелю, винограду, огірків, гороху, троянд. Підживлюйте помідори, баклажани, перці і кімнатні рослини. Приділіть увагу плодовим чагарникам, робіть щеплення дерев. Цибулини квітів сьогодні викопувати не слід.

9 червня. Місячні дні: 24-25. Фаза: спадний  Місяць. Знак зодіаку: Овен. Сьогодні краще відмовитися від посіву, пересадки, прищипування, пікіровки рослин, рясного їх поливу. Внесіть органічні добрива, обприскати посадки сумішами проти захворювань і комах, займіться благоустроєм ділянки, сушінням лікарської сировини.

10 червня. Місячні дні: 25-26. Фаза: спадний  Місяць. Знак зодіаку: Тілець.  Місячний календар городника на червень 2018 року   радить посіяти  сьогодні морква, буряк, дайкон, редьку, редис. Посадіть цибулинні і клубне-цибулинні квіти.

Просапайте грядки і квітники. Підживлюйте коренеплоди і фруктові дерева. Зробіть щеплення ягідних кущів. Обробіть рослини від захворювань і шкідників. Полийте коренеплоди, листові і цибулинні культури. Не пересаджуйте сьогодні квіти.

11 червня. Місячні дні: 26-27. Фаза: спадний Місяць. Знак зодіаку: Тілець. Якщо ви упустили час посіву окремих овочів або з ними трапилися якісь неприємності, ще не пізно досіяти огірки, кабачки, салат, зелень, патисони, гарбузи, баклажани, солодкий перець, буряк, моркву, баштанні рослини, посадити цибулинні і клубне-цибулинні квіти. Добре сьогодні підготувати компостну яму. Від пересадки рослин сьогодні краще відмовитися.

12 червня. Місячні дні: 27-28. Фаза: спадна Місяць.Знак зодіаку:  Близнюки.  Висаджувати картоплю і топінамбур, підживлюйте коренеплоди і фруктові дерева, пересадіть і розділіть багаторічні кущові і цибулинні квіти. Проведіть, якщо не встигли раніше, обробку рослин інсектицидами і засобами від захворювань. Просапайте грядки і клумби. Зберіть урожай листових культур.

13 червня. Місячні дні: 28, 29, 1. Фаза: молодик. Знак зодіаку:  Близнюки.  Обприскайте виноград і в’юнкі рослини препаратами від хвороб. Пострижіть газонну траву. Вимикайте бур’яни на грядках і клумбах. Займіться формуванням кущів помідорів, знищуючи пасинки. Зберіть лікарські трави.

14 червня.  Місячні дні: 1-2. Фаза: зростаючий  Місяць.  Знак зодіаку: Рак.  Прорідити сходи моркви, буряка та інших рослин, окучте картоплю. Розгорніть грунт на грядках біля рослин і в міжряддях. Обробіть садові чагарники і дерева стимуляторами росту і утворення плодів. Проведіть обрізку, пасинкування і прищипування рослин.

15 червня. Місячні дні: 2-3. Фаза: зростаючий Місяць. Знак зодіаку: Рак.  Викопайте цибулини гіацинтів, нарцисів, тюльпанів. Просапайте бур’яни. Зберіть рослинні залишки і підживлюйте їх до закладки в компостну яму або купу.

Проведіть прищипування  винограду. Відремонтуйте зламаний садовий інвентар. Небажаний збір лікарських рослин. 16 червня.  Місячні дні: 3-4. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку: Лев. Висадіть сьогодні цибулю на перо, цибулинні і клубне-цибулинні квіти, капусту будь-якого виду, картоплю, топінамбур.

Посійте зеленню культури, огірки, салат, баклажани, баштанні, дайкон, редис. Підживлюйте і полийте всі  рослини в городі і в саду. Займіться пророщуванням живців фруктових дерев.

17 червня. Місячні дні: 4-5. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку: Лев. Встановіть підпірки під гілки дерев, перевантажені плодами. Не проводьте обрізку рослин в саду.

Місячний календар городника на червень 2018 року також радить посіяти сьогодні насіння багаторічних і однорічних квітів. Розділіть і розсадіть  кущі багаторічників, відокремивши живці. Проведіть щеплення ягідних кущів. Не складайте квіти і лікарські трави.

18 червня. Місячні дні: 5-6.  Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку: Діва. Попрацюйте в теплиці: видаліть пожовкле  і сухе листя, обріжте засохлі і слабкі пагони, видаліть пасинки. У городі займіться прищипкою баштанних культур. Підстрижіть газони. Всі рослинні відходи відправте в компостну яму. Заточіть  садовий інвентар.

19 червня. Місячні дні: 6-7. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Діва.  Обприскати капусту препаратом від гусениць, огірки – спеціалізованою сумішшю  від павутинних кліщів, фруктові дерева, ягідні і квітучі кущі – розчинами або настоянками від попелиці.

Приготуйте приманки для гризунів і кротів. Покосіть  газони, прорідіть  насадження, просапайте квітники і грядки. Всі органічні відходи відправте в компост. Замульчуйте землю. Відремонтуйте садову техніку.

20 червня. Місячні дні: 7-8. Фаза: зростаючий Місяць. Знак зодіаку:  Діва. День сприятливий  для посіву практично всіх культур і газонних трав. Підживлюйте добривами зростаючі коренеплоди, в саду видаліть штамбову і кореневу поросль, вуса полуниці. Компостують відходи органіки.

21 червня. Місячні дні: 8-9. Фаза: зростаючий Місяць. Знак зодіаку: Терези. Сьогодні можна сіяти редис, дайкон, редьку, зелені культури, салат, цибулю-батун, квіти на клумбах. Проведіть чергову обробку рослин від шкідників. Просапайте город і квітники. Окучте порей, а від ріпчастої цибулі, навпаки, відгрібайте грунт.

22 червня. Місячні дні: 9-10. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку: Терези. Прийшов час прополоти і підгорнути картоплю, розпушити грунт у пристовбурних кругах дерев, підв’язати відрослу частину  витких рослин, внести в грунт добрива.

Місячний календар городника на червень 2018 року радить, що витягнувші батоги гарбузових культур треба прищепнути. У теплиці пора пасинкувати помідори, видалити зайві відростки на огірках, баклажанах, перцях.

23 червня. Місячні дні: 10-11. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Скорпіон.  Сьогодні можна пасинкувати зростаючі в городі огірки і помідори, проріджувати сходи, пересаджувати вуса садової суниці та полуниці, формуючи нові ягідні грядки. Ремонтантну суницю підживлюйте золою і сухими комплексними добривами, під багаторічні рослини внесіть сухі мінеральні добрива. Полийте всі рослини.

24 червня. Місячні дні: 11-12.  Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Скорпіон.  Нинішні роботи в саду і городі краще обмежити рясним поливом рослин.

25 червня. Місячні дні: 12-13. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Стрілець. Сійте зелень, салат, цибулю-батун, квіти однорічні та багаторічні, висадіть квіткові цибулини і бульбоцибулини. Проведіть обрізку винограду. Підстрижіть газон.

26 червня. Місячні дні: 13-14. Фаза: зростаючий Місяць. Знак зодіаку:  Стрілець.  Замульчуйте ягідні грядки. Просапайте город, зберіть в компостну яму, утворену зелену масу. Обробіть садові рослини інсектицидами і препаратами, що перешкоджають розвитку хвороботворних організмів. Зберіть лікарські трави і квіти.

27  червня.  Місячні дні: 14-15.  Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Стрілець. Сьогодні полийте город, займіться прополкою і боротьбою з бур’янами, обприскати небажану рослинність гербіцидами. Розгорніть грунт на грядках і в пристовбурних кругах, підстрижіть газон, подовжіть  опори високорослих і витких рослин.

28 червня. Місячні дні: 15-16. Фаза: зростаючий Місяць. Знак зодіаку:  Козеріг. Видаліть з ділянки хворі рослини, їх краще всього спалити. Заточіть садові і городні інструменти. Зберіть лікарські трави. Якщо необхідно, пересадіть кімнатні рослини.

29 червня. Місячні дні: 16-17. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Козеріг.  Проведіть прищепування  і пасинкування городніх рослин. Прорідити, де це необхідно, занадто густо ростучі  овочі та квіти.

Просапайте і розпушіть грядки і грунт під деревами, замульчуйте їх. Хороші результати сьогодні дасть розмноження відводками або живцюванням ягідних і декоративних чагарників: бузку, троянд, агрусу, жимолості, смородини.

30 червня. Місячні дні: 17-18. Фаза: зростаючий  Місяць. Знак зодіаку:  Водолій.  Існує думка, що  літня обрізка фруктових дерев, проведена під час наливу плодів, призводить до поліпшення їх смакових якостей.  Сьогодні рослини краще не поливати. Внесіть сухе підживлення  під них, обріжте садові дерева, зберіть дозріле насіння квітів.

Використовуйте цей місячний календар городника на червень 2018 року в поєднанні з правилами вирощування тієї чи іншої культури в вашому регіоні, і ваші рослини будуть здоровими і врожайними.

ВІДЕО «Правила догляду за  плодовими  деревами». У цьому відео експерт розповість, як правильно доглядати за плодовими деревами в саду.

 


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *