Шкіра голови лущиться нерідко без будь-яких очевидних причин і являють собою не дуже приємний стан. Насправді до її появи є певні передумови, які потрібно з’ясувати і негайно зайнятися лікуванням.
Лущення шкіри голови: причини і лікування
Само по собі лущення є природним процесом, таким чином віддаляються відмерлі частинки шкіри, але коли воно стає помітним, це означає якісь порушення в клітинному обміні і нездоровий стан шкіри голови.
Можливих причин появи надмірного лущення шкіри голови немало, але в багатьох випадках якщо лущення ігнорувати, цей процес може ускладнюватися і навіть привести до нав’язливого свербіння.
Перший фактор, який часто призводить до лущення – грибок шкіри голови. Щоб його виявити, достатньо сходити на прийом до лікаря. Часто грибок «проживає» в шкірі роками, і тільки при ослабленні імунітету починає проявлятися. Сверблячка іноді є симптомом жирної або сухої себореї, наявність якої також може виявити лікар.
Раптове лущення шкіри голови може вказувати і на неправильно підібраний шампунь. Щоб виключити цей варіант, потрібно поміняти миючий засіб.
Помилки в харчуванні також можуть привести до лущення шкіри голови. Якщо існує така проблема, краще виключити спиртне, жирні, гострі продукти не пити занадто міцну каву. Нормалізувати стан шкіри допоможе повний вітамінний комплекс, а в раціон бажано включити каші з цілісних круп, цільнозерновий хліб, морепродукти.
Природна сухість шкіри часто є причиною її лущення. Якщо проблема в цьому, виправити ситуацію можна за допомогою натуральних поживних масок. Взагалі, якщо проблема не в грибку, від лущення можна позбутися виключно натуральними методами.
Ефективні ополіскування відварами трав і застосування натуральних масок.
Рецепт 1
Заспокоюють шкіру голови, зменшують лущення, знімають свербіж ополіскування відварами ромашки, мати-й-мачухи, календули або березового листя. Ці компоненти можна з’єднувати, роблячи вітамінний мікс для шкіри голови. Паралельно такі ополіскування зміцнюють локони, роблять їх більш живими, еластичними, комплексно оздоровлюють їх.
Рецепт 2.
Живить суху шкіру голови, зменшує її лущення застосування масляних масок. Зокрема, простим і ефективним засобом є оливкова олія. Особливо корисно поєднання оливкової і лляної олії. Щоб ця суміш краще проникла в клітини шкіри і наситила їх корисними речовинами, оліями використовують в підігрітому вигляді: з’єднують, втирають в шкіру голови і, обмотавши харчовою плівкою, залишають на 30 хвилин. Змивають масла потім теплою водою.
Рецепт 3.
Цибулева маска, крім того що зміцнює локони, запобігаючи їх випадання, бореться також з лущенням шкіри на голові. Готують цей засіб так: 1 цибулину натирають, отриману кашку загортають в марлю. Цей компрес прикладають до шкіри голови і злегка масажують ним. Потім голову обертають рушником і залишають на пару годин, після чого миють голову. Щоб після процедури не було цибульного запаху, маску змивають трав’яним відваром, наприклад, ромашковим або кори дуба.
Рецепт 4.
Ще один засіб, здатний побороти лущення шкіри голови – маска на основі реп’яхової олії, яйця і лимонного соку. Для її приготування 2 жовтка, ложку олії і лимонний сік (якщо шкіра голови не дуже суха, беруть сік з половини лимона, в іншому випадку – удвічі менше), з’єднують і наносять на шкіру приблизно на годину, укутуючи підігрітим рушником. Проробляють цю процедуру протягом місяця через день.
Рецепт 5.
Живить, заспокоює шкіру, зменшує її лущення така маска: змішують столову ложку майонезу, по 2 чайні – соняшникової олії і меду, вдвічі менше соку алое і яєчний жовток. Процедуру виконують звичним способом, тримаючи маску на волоссі під рушником до 20 хвилин. Додатковий ефект, який чинить маска – локони набувають міцність і блиск і шовковистість.