Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Літні заготовки. Рецепти

Літні заготовки. Рецепти

В кінці літа настає достаток ягід, фруктів і перед господинями постає нелегке завдання: зробити літні заготовки  на зиму. Хочеться, щоб і взимку була можливість побалувати свою родину смаколиками, приготовленими своїми руками.

Як краще зробити літні заготовки на зиму?

Літні заготовки. Рецепти

Збереження вітамінів в овочах, фруктах і ягодах – основне завдання літніх заготовок, адже від цього залежить здоров’я всіх членів сім’ї. Визначитися з правильним вибором способів заготовки краще ще до її початку і спланувати свою роботу.

Найбільше збереження вітамінчиків досягається природною сушкою на повітрі. Заморожування також хороший спосіб, що не змінює хімічний склад продукту і не зменшує їх корисність. За ним слідують засолювання, квашення (мочіння для фруктів), при яких вдається зберегти майже 75% кількості вітамінів. Далі спосіб звичайної сушки, що забезпечує 50-70% збереження корисних речовин. Замикають цей ряд термічні способи (варіння, стерилізація), після цих процесів нам залишається лише близько третини вітамінних компонентів вихідної свіжого сировини.

Літні заготовки. Вибираємо спосіб заготівлі продуктів на зиму

Всі ці способи досить нетрудомісткі, не займають багато часу для їх здійснення і дозволяють забезпечити корисною їжею всю сім’ю.

Висушування на сонці в зиму

Цей спосіб випробуваний століттями і по праву визнаний найкращим за ступенем збереженості корисних властивостей сировини. Якщо погодні умови не дозволяють здійснити літні заготовки, то в цьому випадку незамінним помічником стане дегідратор, який діє на продукт аналогічно сонячним промінцям. Потрібно тільки не застосовувати температуру вище, ніж рекомендовано інструкцією.

Замороження в морозильних камерах в зиму, як спосіб заготовити смачні продукти

Низькі температури припиняють розвиток мікроорганізмів, після розморожування вони відновлюють свою діяльність, залишаючи структуру продукту «живою». Найкращий ефект дає швидка заморозка при -18-20°С.

Підготувати продукти нескладно – миття, просушування, потім розкладання тонким шаром на полиці морозильної камери. Після заморожування скласти в окремі полімерні пакети, зберігання можливо терміном до 1 року.

Заготівля на зиму маринуванням і квашенням

Молочна кислота як продукт бродіння цукру за допомогою молочнокислих бактерій створює несприятливе середовище для багатьох мікроорганізмів, яка призводить до припинення їх розвитку або загибелі. Важливо дотримуватися зниженої температури зберігання таких заготовок для запобігання в них процесів загнивання.

Дія маринування аналогічна квашенню, при якому харчова кислота (зазвичай оцтова) пригнічує розмноження мікроорганізмів. Такі продукти зберігаються не більше 2 років.

Заготівля на зиму способом консервування

Цей спосіб найпоширеніший, але, на жаль, і найменш ефективний в плані збереження корисних речовин, в першу чергу вітамінів. Застосування термообробки знищує шкідливі мікроорганізми, а й здебільшого корисні теж, хоча смакові властивості заготовлених продуктів зберігаються.

Літні заготовки з голубини. Варення.

На 1 кг. ягід (за бажанням можна взяти 200 гр. голубини і 800 гр. малини) вам знадобиться: 1 кг. цукру, 1-2 склянки водички.

Змішайте голубину і малину. Приготуйте цукровий сироп, для цього в гарячу водичку добавте цукор і помішуйте до повного розчинення. Нагрійте сироп до 90 градусів і залийте ним ягоди. Охолодіть.

Потім знову нагрійте майже до кипіння на повільному вогні, періодично акуратно помішуйте. Знову охолодіть і залиште на 8 годин.

У третій прийом доведіть ягоди до кипіння і, помішуючи варіть 20 хвилинок.

Готовність варення визначають наступним чином: капають сироп з варення на блюдечко і дають охолонути. Якщо крапля не розтікається, то варення готове.

Зварене таким способом варення з голубини і не тільки (слива, полуниця, яблука, груша, чорниця), добре зберігається навіть при кімнатній температурі. Розкладають його в чисті сухі баночки. Попередньо їх прожарюють в духовці або мікрохвильовій печі. Закривають чистим білим папером і зав’язують резинкою. На папері малюють ягідку, щоб знати яке варення в банці.

Зветаємо вашу увагу: щоб банки не лопнули при стерилізації, їх ставлять в холодну духовку, включають нагрів до 100 градусів, через 10 хвилинок вимикають і дають охолонути. Якщо стерилізуєте в мікрохвильовці, то нагрівати 2-3-хвилинки, але треба дати охолонути банкам, а потім дістати.

Літні заготовки. У власному соку

Розкладіть вимиті ягоди в чисті банки. Банки наповніть доверху. Помістіть їх в ємність з водичкою, накрийте кришечкою. У міру того, як ягоди будуть нагріватися, з них виділиться сік і ягоди осядуть. Додавайте ягоди в банку до тих пір, поки банка не наповниться соком, що виділився доверху. Пастеризують 20 хвилинок і закупорьте кришечку. Банки треба перевернути і укутати ковдрою до повного охолодження.

Літні заготовки. Протерта з цукром

На 0,5 кг. голубини додайте таку ж кількість чорної смородини, 1,2-1,5 кг. цукру.

Ягоди промийте і просушіть на паперовій серветці. Потім протріть на м’ясорубці і добавте цукор. Перемішайте до повного розчинення цукру. Розкладіть перетерті ягоди в чисті, простерилізовані банки і накрийте стерильною кришечкою.

Зберігати такі літні заготовки  треба в холоді.

Кришки попередньо вимийте водичкою з харчовою содою, промийте чистою проточною водичкою, а потім кип’ятіть у водичці 5-10 хвилинок.

Літні заготовки. Желе

На 2 скляночки соку голубини вам знадобиться: 2-3 ложечки столових желатину, 1 склянка. цукру і 1 л. водички.

Для желе з голубини використовуйте свіжий сік. Розведіть желатин у водичці і дайте йому набрякнути. Потім розчиніть його в гарячому цукровому сиропі і нагрійте до кипіння. Додайте сік голубини, розлийте у форми і охолодіть.

Літні заготовки з черемхи. Сироп

На 1 кг. м’якоті черемхи вам знадобиться: 1 кг. цукру і 1 л. водички.

Ягоди черемхи промийте і залиште на добу при кімнатній температурі.

Далі залийте водичкою і, не доводячи до кипіння, помішуйте, поки ягоди не стануть м’якенькими. Протріть масу через сито, щоб відділилися кісточки і варіть до потрібної густоти. Розлийте в стерильні пляшки для зберігання.

Сироп з плодів черемхи хороший для млинців і оладок. При бажанні можна додавати в каші.

Літні заготовки. Начинка для пиріжків

На 300 гр. черемхового борошна – 100 гр. цукру і водички.

Сушені ягоди черемхи подрібніть в млині в борошно, добавте цукор і водичку до потрібної консистенції начинки.

Тісто для пиріжків краще дріжджове. Годиться і листкове. Експериментуйте.

Літні заготовки Компот

1 склянку свіжих ягід черемхи, 1 склянку свіжих плодів шипшини, 50 гр. цукру, 4 склянки водички.

До ягід черемхи додайте плоди шипшини без насіння. Залийте водичкою і додайте цукор за смаком.

Літні заготовки  з ожини. Желе

На 500 гр. ожини вам знадобиться: 30 гр. желатину і 200 гр. цукру, близько 200 гр. водички.

Ягоди поваріть в невеликій кількості водиччки до м’якості і протріть через сито.

Розведіть желатин тепленькою водичкою і додайте до ягідної маси, після чого охолодіть до 30-35°С і збийте міксером до однорідного стану. Додайте сік половинки лимона і кип’яченої охолодженої водички, щоб вийшло 500 г. Перемішайте, розлийте в чисті баночки і приберіть в холод, накривши кришками.

Літні заготовки. Повидло

На 5 кг. ягід – 2 або 2,5 кг. цукру, 1 склянка водички.

Ожину промийте, складіть в ємність і розітріть дерев’яним товкачем. Потім влийте водичку і варіть на помірному вогні близько півгодини, помішуючи. Слідкуйте, щоб маса не підгоріла.

Добавте цукор і варіть на повільному вогні до потрібної густоти, щоб повидло не розтікалося на блюдечку. За бажанням для аромату в кінці варіння додайте цедру одного лимона або апельсина, швидко розмішайте і дайте охолонути.

Розкладіть по банках і зберігайте, накривши папером.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *