Home / Дозвілля / Літня кухня на дачі: варіанти організації простору

Літня кухня на дачі: варіанти організації простору

Готувати влітку на спекотній і тісній кухні – задоволення вельми сумнівне. І якщо мешканці багатоповерхівок позбавлені вибору, то власники приватних будинків або дач можуть процес готування влітку винести за межі будинку – в літню кухню. Та й будинок позбудеться від зайвих випарів в сезон активної консервації. Ну, а їжа, приготована на свіжому повітрі – завжди смачніша, ніж в будинку. До того ж літня кухня на дачі робиться без особливих витрат та досить місткою, щоб перетворити її в місце вечірніх посиденьок і зустрічей з друзями.

Літня кухня на дачі – варіанти

Літня кухня на дачі варіанти організації простору

Варіантів літньої кухні для дачі – безліч:

з верандою, що примикає до будинку

з зоною барбекю

з перголою

з окремою альтанкою (павільйоном)

В цілому ж літні кухні прийнято поділити на два типи:

відкриті – навіс, відкритий з однієї або декількох сторін, як захист від вітру можуть використовуватися розсувні конструкції, брезент (тканина), роль-штори або знімні перегородки. Комфортно на такій кухні буде весь дачний сезон – з пізньої весни до ранньої осені

закрита кухня – фактично це «будиночок-кухня», надійно вкриває від всіх капризів природи, але при цьому втрачається значна частина неповторної чарівності літньої кухні.

Оскільки конструкційно це досить проста споруда, то провести будівництво літньої кухні своїми руками не складе надмірних зусиль.

Літня кухня на дачі – підбираємо місце

Важливий етап у створенні проекту літньої кухні – вибір місця, від правильного вибору якого залежить як простота і швидкість будівництва, так і зручність подальшої експлуатації.

Тут слід врахувати кілька факторів:

наявність комунікацій – близькість розташування і простота підведення водички, електрики, газу, організація водовідведення;

видалення від доріг – вихлопні гази, пил і шум не найкращий фон для розслабляючого відпочинку і приготування їжі;

віддаленість від туалетів, вигрібних та компостних ям, скотарень та інших місць з характерним різким запахом;

пожежна безпека – якщо на кухні передбачається користуватися відкритим вогнем (мангал, барбекю), як мінімум в радіусі 10 м не повинні знаходитися легкозаймисті будівлі;

наявність дерев – крони дадуть тінь і збережуть прохолоду, обмеживши потрапляння пекучих променів сонця. Готувати їжу у розпеченій плиті та й ще під жарким сонцем – сумнівне задоволення;

віддаленість від будинку – будівництво літньої кухні, що має спільну стіну з будинком (у вигляді веранди або прибудови) значно здешевить проект. Але з іншого боку, дим і гар від грубки потраплятимуть в будинок, адже основна ідея літньої кухні – позбавити будинок від побічних ефектів приготування їжі. У той же час, якщо винести кухню подалі від будинку, в негоду виникнуть проблеми з доставкою їжі в будинок.

Літня кухня на дачі варіанти організації простору 1 Літня кухня на дачі варіанти організації простору 2

Літня кухня на дачі – укладаємо фундамент

Досить часто на тематичних сайтах розглядається варіант, коли літня кухня на дачі  має власний льох. Варіант досить спірний, адже в такому випадку вартість будівництва різко зростає. Крім того, якщо кухня відкрита, то взимку такий льох зажадає додаткового утеплення. А щоб дістатися до нього, доведеться додатково розгрібати замети. Так що все-таки вважатимемо льох – атрибутом будинку, і можна сміливо приступати до розмітки і укладання фундаменту.

Якщо зведення капітальних (цегла, камінь, пінобетон) стін не передбачається, то закладати повноцінний фундамент немає необхідності. Для цього в землі за загальною площею відривається котлован (поглиблення) на 10-15 см, який засипають відсівом або піском і утрамбовують. Зверху можна укладати плитку або дошки для майбутньої підлоги літньої кухні. При цьому підлогу варто підняти на 15-20 см над рівнем грунту, щоб уникнути попадання потоків дощової водички.

Порада! У відкритій кухні рекомендується настелити підлогу з невеликим (1-2 см) нахилом – в цьому випадку дощова вода, що потрапить всередину буде віддалятися самовідтоком.

Якщо ж планується будівництво закритої кухні з капітальними стінами, то, в залежності від умов і планованого навантаження, слід вибирати між стрічковим і стовбчатим фундаментом. Для укладання стрічкового фундаменту по периметру кухні, що будується виривають траншею (глибина 50 см), встановлюють арматуру і заливають цементний розчин. Усередині вибирають грунт на 15 см, потім створюють піщану подушку, поверх якої – шар щебеню. Все це зверху заливається розчином.

Літня кухня на дачі варіанти організації простору 3

Літня кухня на дачі варіанти організації простору 4

Літня кухня на дачі. Зведення стін і даху

Зазвичай, зводячи відкриту літню кухню, спочатку зводять дерев’яний каркас, який споруджується з бруса (перетином порядку 15х15). Який би фундамент не закладався, по кутах майбутньої кухні на глибину близько 50 см закопують дерев’яні стовпи, які заливають бетоном. Далі встановлюють балкові елементи, що з’єднуються металевими куточками.

Після чого конструкцію (зовні і всередині) обшивають оздоблювальними матеріалами, вибір яких залежить від обраного стилю. Це можуть бути дошки або фанера, оброблені спеціальними засобами, що попереджають гниття. Часто для цих цілей використовують сайдинг або пластикову вагонку, перш за все завдяки їх водостійкості і відсутності необхідності періодично повторно фарбувати їх.

При наявності фундаменту в основу закладається дерев’яна рама з бруса, в місцях кріплення до фундаменту фіксується металевими куточками. Надалі зведення каркаса повторює процес, описаний вище.

При будівництві закритої кухні для зведення стін використовують цеглу, піноблоки або камінь. При цьому товщину стіни в півцеглини буде цілком достатньо. Усередині стіни можуть обшивати гіпсокартоном, пластиком, вагонкою або штукатуритися – обмеженням може виступати тільки морозостійкість обраного матеріалу, адже взимку приміщення регулярно опалюватися не буде.

Літня кухня на дачі варіанти організації простору 5 Літня кухня на дачі варіанти організації простору 6

Для літньої кухні виправдано буде облаштування односхилого даху, для чого достатньо буде звести одну стіну балочної конструкції трохи вище, ніж протилежна. Вибираючи покрівельний матеріал, важливо врахувати міцність каркасу. Якщо для закритої кухні практично немає обмежень (шифер, металочерепиця, композитна черепиця, бітумна черепиця, профнастил, фальцева покрівля, полікарбонат), то для відкритої кухні треба вибирати матеріал легше, наприклад, полікарбонат або бітумну черепицю.

Літня кухня на дачі: дизайн і обробка

Головне, що слід врахувати, підбираючи проект літньої кухні для дачі – його відповідність загальному дизайну і стилю всієї ділянки. Щоб створити неповторну яскраву кухню, особливо, якщо літня кухня на дачі буде візуально близько до будинку – рішення по її дизайну і інтер’єру має бути виконано в одному ключі, щоб простежувалися загальні стилістичні штрихи.

Кілька порад по обробці:

піч – основний елемент в інтер’єрі, але при цьому не варто забувати про головне призначення кухні – приготуванні їжі. Мангал або барбекю, звичайно, добре, яскраво і естетично, але для щоденних потреб не обійтися без газової, електричної або дров’яної плити. А так же без мийки, стільниці, всіляких скриньок та іншого кухонного начиння не обійтися;

освітлення літньої кухні – різні «легкі» ліхтарики і підвісні світильники, при цьому для відкритої літньої кухні слід підбирати електрофурнітуру з додатковим захистом від попадання водички – це допоможе уникнути коротким замиканням і пожежі;

Порада! По периметру можна встановити ліхтарі зі світло накопичувальними елементами, для яких не потрібно електрику. Вони і додадуть освітлення, і створять особливу атмосферу.

меблі – м’які меблі на відкритій кухні не доречні. Її заміна – легкі і практичні дерев’яні меблі з м’якими подушками. В інтер’єр літньої кухні добре впишуться меблі з ротанга або лози.

Ідеї та проекти літніх кухонь дивіться на відео:


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *