Home / Кулінаріні рецепти / Як готувати варення з шовковиці. Підбірка рецептів

Як готувати варення з шовковиці. Підбірка рецептів

Неймовірно ніжні і солодкі ягоди шовковиці знають всі. Біла, червона, чорна, гібриди різних сортів – зростає в наших широтах дуже багато. Зовні злегка схожа на малину, але тільки за смаком зовсім інша. Та й росте вона на деревах. А ще її сік з рук важко відмивається. Рідко хто в дитинстві не ласував цими ягодами прямо з дерева! Про те як готувати варення з шовковиці  дізнаємоь з даної статті.

Як готувати варення з шовковиці. Корисні властивості

Як готувати варення з шовковиці. Підбірка рецептів

 

Шовковиця – корисна ягода, яка обов’язково повинна бути в раціоні людини. Що ж в ній незвичайного?

Вона відмінний антиоксидант – інтенсивно виводить шлаки, регулює гемоглобін, підвищує імунітет.

У ній є багато вітамінів, а за кількістю вітаміну С вона впевнено випереджає цитрусові. Крім того, в ній є комплекс вітамінів групи В і такий необхідний при вагітності, як Е і К. У ній міститься велика кількість калію.

Цей мікроелемент гостро необхідний людям з кардіологічними проблемами. При задишці, пороці серця, загрозі або після інфаркту рекомендується вживання продуктів з великою кількістю калію і шовковиця в цьому відношенні незамінна.

Вона покращує функціонування нирок, допомагає прибрати набряки різного походження, регулює тиск.

У неї є сечогінні властивості і вона відмінно жене жовч.

Сушена шовковиця необхідна діабетикам – відчутно знижує рівень цукру в крові.

Це протизапальна рослина.

Свіжий сік білої шовковиці корисний при застуді, має відхаркувальну властивість, допомагає знизити температуру.

Недостиглі ягоди чорної шовковиці знімають печію, а перезрілі – відмінне натуральне проносне.

Шовковиця добре впливає на роботу печінки, допомагає при різних гепатитах.

Це непоганий ранозагоювальний засіб – її сік сприяє швидкому загоєнню свіжих неглибоких порізів.

Шовковиця – лактогонна рослина, дуже показана годуючим матусям. Причому в будь-якому вигляді – сира, варена, сік, компот.

Вона досить гіпоалергенна, її можна давати малюкам вже з півроку.

Шовковиця досить низькокалорійна – в 100 грамах свіжих ягід міститься (в залежності від сорту) від 40 до 50 кілокалорій.

У народній медицині її сік використовують ще і як засіб від лишаю – пошкоджені ділянки шкіри сильно ним змащують. А ще вона гарне м’яке снодійне, знімає стрес, показана студентам під час сесій і спортсменам під час важких фізичних навантаженнях. І найголовніше – вона просто смачна! Одним словом – їжте шовковицю і будьте здорові.

Але навіть і у такої чудової ягоди можуть бути свої протипоказання. Навіть вона може принести шкоду.

Як готувати варення з шовковиці. Шкода

Якщо вживати неякісні ягоди – кислі, недостиглі або у великій кількості можуть призвести до розладу травлення.

Її сік погано поєднується з соком інших плодів – такий коктейль часто викликає бродіння в шлунку, так що краще вживати її в чистому вигляді. «Дружить» вона тільки з цитрусовими соками – у поєднанні з ними проблем не виникає.

Її краще вживати натщесерце, мінімум за годину до їжі, щоб шовковиця не змішувалася з іншими продуктами і не було потім проблем.

Ну і, звичайно, якщо є індивідуальна непереносимість шовковиці. Щоб перевірити, чи немає у вас алергії на неї, змастіть шкіру на зап’ясті або згині ліктя – якщо за кілька годин з’явиться почервоніння і запалення, шовковиця вам протипоказана.

Шовковиця має особливість сильно поглинати шкідливі викиди в повітря. Тому не варто купувати її в неперевірених джерелах. Ягоди могли вирости на дереві біля дороги або в інших забруднених місцях, увібрати в себе солі важких металів, «вихлопи» машин.

Або взагалі вирости біля атомних електростанцій. Купуйте їх тільки у надійних постачальників, не женіться за дешевизною, щоб корисна ягода не стала отруйною і не принесла шкоди замість очікуваної користі.

Особливістю цієї ягоди є і те, що вона дуже погано зберігається в свіжому вигляді і дуже швидко псується. Її треба переробити в той же день, як зібрали, тому що навіть недозрілі і тверді починають підгнивати. І одним із способів переробки є варення.

Зварити варення з шовковиці на зиму можна багатьма способами, і завжди воно буде смачним і корисним. У варенні з шовковиці корисні властивості свіжих ягід залишаються практично всі. Вітамін С, який зникає в процесі термообробки, легко можна заповнити додаванням свіжого лимона або лайма.

Рада. Якщо ваша дитина сильно забруднилася чорною шовковицею, протріть плями соком білої – вони легко відмиються. Це стосується і шкіри, і одягу.

Як готувати варення з шовковиці – рецепти

Варення з шовковиці – які потрібні продукти

Найчастіше варення готують двома способами:

  1. Відразу засипають ягоди цукром, залишають на певний час, щоб ягоди пустили сік, а потім варять.
  2. Або заливають цукровим сиропом, а потім піддають тепловій обробці.

Так що далі потрібен цукор і вода. Для додання варення особливого смаку можна додавати лимон, ванілін або ванільні палички, цедру від цитрусових плодів, м’яту, бадьян, лимонний цукор, ягідний лікер, трохи солі.

Варення з шовковиці

Попередимо відразу – шовковиця дуже соковита ягода, і коли її засипають цукром утворюється дуже багато соку. Половину цього соку рекомендується злити, інакше варення вийде надто рідким.

Саме варення не схоже на інші. У нього абсолютно особлива текстура, тягучий сироп, який м’яко обволікає ягоди. І сам цей сироп надзвичайного кольору з дивним глибоким сяйвом.

Перед варінням ягоди треба ретельно підготувати – відібрати зіпсовані, з інших зрізати плодоніжки. Самі ягоди можуть бути злегка недозрілими – так вони краще збережуть форму в готовому вигляді.

Щоб зробити варення з шовковиці в домашніх умовах, можна брати будь-який сорт, і навіть одночасно різного кольору. Всі ягоди готуються однаковий час, так що складнощів не виникне.

Знадобиться:

шовковиця – 2 кг

цукор – 2 кг

ваніль – 1 пакетик

лимонна цедра – чайна ложка

Ваніль і цедру можна не класти – вони потрібні тільки для додаткового аромату.

Рада. Якщо готуєте білу шовковицю, цукру візьміть трохи менше, так як вона солодша чорної. Пропорція – на 1 кг ягід 3 склянки цукру.

Промийте і просушіть ягоди.

Складіть їх в ємність, в якій будете варити варення.

Засипте ягоди цукром, залиште на кілька годин, поки не з’явиться сік.

Прогрійте на дуже повільному вогні, поки не розчиниться весь цукор.

Поставте ємність на вогонь, варіть на середньому вогні 10 хвилин.

Не забувайте знімати піну.

Варення нагрівають в три заходи. Перед останнім половину сиропу рекомендується злити в окремий посуд.

Готове варення розливають по банках, стерилізують звичайним способом.

А із залишків сиропу можна приготувати желе. Додайте ще склянку цукру, уварюйте на повільному вогні близько години – щоб сироп майже не кипів. Він тоді увариться, стане досить густим.

Є і такий рецепт як готувати варення з шовковиці  – він більш складний, але результат цікавіший.

Справа в тому, що сама ягода шовковиці дуже солодка, а з додаванням цукру стає ще нудотною. Це може багатьом не сподобатися, тому солодкий смак краще трохи «замаскувати» і відтінити чимось іншим.

І в цьому сенсі кислий смак лимона або лайма підійде як не можна краще. Смак варення стане більш насиченим, а воно саме – гарнішим. Так що спробуйте зробити варення з шовковиці з лимоном.

Варення з шовковиці з лимоном

Отже, знадобиться

Шовковиця – 1 кг

Цукор – 1 кг

Лимон або лайм – 1-2 шт.

Промийте і обсушіть ягоди, видаліть плодоніжки.

Ягоди злегка подрібніть блендером.

Додайте цукор, поставте на середній вогонь на 10 хвилин.

Помийте і обшпарте лимон або лайм, зніміть з нього шкірку. Поріжте її невеликими кубиками, приблизно 1 см і покладіть до ягід. З цих шматків вийдуть оригінальні цукати. Якщо вам такі не подобаються, цю шкірку можна покласти не нарізаючи, а через кілька хвилин дістати.

Проварити ще п’ять хвилин, видавити сік лимона, довести до кипіння і вимкнути. Лимон також можна нарізати шматками і покласти в варення. Але тоді сам лимон «заб’є» смак шовковиці, так що будьте обережні.

Коли охолоне, закатати в простерилізовані банки і законсервувати звичайним способом. Таке варення вийде дуже смачним, з приємним ароматом лимона і легкою кислинкою. Воно по консистенції буде майже таке ж як повидло, так що його цілком можна буде використовувати як начинку для випічки.

Якщо ж зменшити кількість цукру і додати трохи гострих спецій, вийде оригінальна приправа до м’ясних страв.

Варення з шовковиці з лимоном

Сама ягода буває або без особливого смаку або сильно солодка, все залежить від того, де росте і як росте. Якщо дійсно виявилася солодка, то тут дійсно її потрібно підкислити і перетворити смакові відчуття.

Компоненти:

ягоди шовковиці – 2 кілограми;

лимонний цукор – 1 столова ложка;

лимонна цедра і м’якоть – 1/4 плоду;

цукор – 1,5 кілограма;

вода – 200 мілілітрів;

За рецептом, як готувати варення з шовковиці  робимо так:

Ягоди дуже акуратно перебрати, промити через сито або друшляк.

Потім залити приготовленим гарячим сиропом з води і цукру, згідно з поданою рецептурою. Поставити на повільний вогонь і варити 15 хвилин.

По закінченні цього часу всипати лимонний цукор, який продається в роздрібній мережі або ж можна приготувати в домашніх умовах.

Тут же додати нарізану лимонну цедру, але без внутрішнього білого нальоту. Доповнити м’якоттю від того ж цитруса.

Проварити додатково ще в два прийоми по 1/4 години, по консистенції буде помітно, що сироп згустився, а ягоди просочилися в ньому.

Готове варення з шовковиці заповнити в стерильні міні банки, закупорити, перевернути догори дном і накрити теплим рушником до наступної доби.

Варення за смаком вийшло з легкою кислинкою цитруса і запахом лісу.

Варення з шовковиці з бадьяном

Багато їдців не особливо визнають ягоди шовковиці, але запам’ятайте, адже вони корисні і якщо їх трохи присмачити, то апетит розіграється напевно.

Компоненти:

ягоди шовковиці – 3 кілограми;

цукор – 1,2 грамів;

вода – 500 мілілітрів;

бадьян – п’ять зірочок, а для тонкого аромату досить і чотири;

кориця – 2 палички;

лимонний сік – від одного цитруса.

За рецептом варення з шовковиці з бадьяном готуємо так:

Темну ягоду тути обережно перебрати, та як стиглі ягоди дуже соковиті і легко ранимі.

У підготовлені ягоди покласти палички кориці і зірочки бадьяна.

Потім влити віджатий від лимона сік, додати цукор і вміст залишити на 30 хвилин.

Після влити воду і поставити на середній ступінь нагрівання і варити протягом 20 хвилин. Після залишити в спокої, а через одну годину знову продовжити процес варіння на 20-25 хвилин. У процесі варіння ваніль прибрати, а бадьян залишити.

На завершення, як готувати варення з шовковиці, дати готовому варенню злегка охолонути, потім перемістити в стерильні банки і закатати під ключ. Перевернути, утеплити і залишити до повного охолодження.

Зберігати готову продукцію в прохолодному місці не більше року.

Варення з шовковиці з яблуками

Можна  доповнити смак чорних ягід яблуками, а чому саме яблуками? А тому як консистенція варення покращиться, буде більш тягнуча, та яблука додадуть желейний і додатковий приємний аромат. Поєднання прекрасне.

Компоненти:

шовковиця – 2 кілограми;

цукор – 2, 5 кілограма;

яблука – 10 штук (середніх розмірів);

лимонний сік – від одного плоду.

За рецептом варення з шовковиці з яблуками готуємо так:

Ніжні ягоди перебрати, прибрати сміття, листки і промити через друшляк або зручне сито.

Промити в холодній воді. Потім яблука звільнити від шкірки, її викидати не слід, вона стане в нагоді для приготування фруктових напоїв.

М’якоть яблук нарізати на тонкі пластини.

Фруктово-ягідну суміш засипати цукром і нехай постоїть три години, поки не виділиться сік. Поставити на плиту і варити на дуже повільному вогні протягом 15 хвилин.

Відставити варення для просочення доданих фруктів і ягід на дві години. Робити це необхідно для того, щоб при варінні вмістимі інгредієнти не зморщилися, а навпаки просочилися і виглядали ефектно.

Знову продовжити процес варіння ще 1/4 години, а потім злегка остудити і викласти в скляний посуд. Герметично закрити, перевернути вниз «головою», укрити щоб готове варення не так різко остигало.

Хартут (готове варення) можна вживати з ароматним чаєм вприкуску, використовувати як добавку для приготування запіканок, кексів, подавати до оладок, млинців, панкейк. З таким варенням знайомі страви набудуть смакову родзинку.

Як готувати варення з шовковиці – корисні поради та рекомендації по приготуванню

При підготовці ягід шовковиці до теплової обробки, потрібно перебирати, промивати дуже обережно, в іншому випадку цілі ягоди не зберегли свою первісну форму, а буде «місиво».

Як готувати варення з шовковиці і щоб воно не було прісним і несмачним, бажано додавати ароматизатори або в невеликій кількості інші ягоди або фрукти на свій розсуд.

Щоб в готовому варенні під час зберігання на поверхні не утворювалася біла плівка, потрібно після варіння накривати банки теплим покриттям, щоб варення остигало не різко, а повільно.

Розкладати готовий десерт в скляну тару потрібно рівномірно, щоб відповідало співвідношення сиропу і щільної частини.

Ось така ось незвичайна ця проста на вигляд ягода, знайома з дитинства. Так що збирайте її, готуйте варення, і нехай вона приносить вам задоволення весь рік безперервно!


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *