Home / Дозвілля / Гарні жіночі імена – цікава підбірка жіночих імен

Гарні жіночі імена – цікава підбірка жіночих імен

Психологи стверджують, що найприємніші для людини звуки – це її ім’я. Це закладається на рівні підсвідомості і не залежить від раси, національності, а головне – самого імені. Але все ж, краще, коли воно милозвучне, приємне на слух і наповнене глибоким змістом. Тому ми сьогодні спробуємо знайти  гарні жіночі імена  світу, які найкраще відповідають цим критеріям.

Гарні жіночі імена в різних культурах світу

Гарні жіночі імена - цікава підбірка жіночих імен

В кожній окремій країні і в кожній культурі свої правила і традиції щодо іменування майбутніх жінок. Жіночі імена вибирають відповідно до різних правил: десь в основі лягають багатовікові традиції, десь притча, а десь, як в західній цивілізації, імена дівчинці дають лише зі стандартних міркувань, враховуючи такі фактори, як краса звучання, швидкість вимови і популярність.

Взяти, приміром, слов’янську культуру. Тут здавна була лише одна єдина традиція – ім’я дівчинці, як і хлопчику, давалося виключно по досягненню дев’яти років, коли дитину вже можна було асоціювати з будь-яким ремесло (ім’я було тісно пов’язане з ним). Цю дитину могли називати по його порядковому номеру (за яким рахунком з’явився в родині) або просто «Дитя» або «Чадо».

У мусульманській культурі було всього кілька правил. Перше – гарні жіночі імена  не обов’язково повинні значитися в іменослові жіночих імен, головне, щоб ним було слово, в перекладі визначальним долю. Наприклад, ім’я Алія переводилося як «піднесена», а Саміха – “щедра”. І так в кожній окремій культурі були свого часу традиції, яких дотримувалися, наділяючи ім’ям.

Десь же згодом традиції вичерпали свою значимість, а десь їх дотримуються і до цього дня. Втім, церковні імена, як і традиційні національні, користуються популярністю і до цього дня. Та й  прикмети теж мають вагу і в сьогоднішній сучасності.

Так, в Ісландії є лише одне єдине правило на сьогоднішній день – ім’я жінки не може починатися на англійській як такій букві “С”, тому що в місцевій культурі, в ісландському алфавіті, ця буква просто не існує.

Гарні жіночі імена. Сучасні традиції

У слов’янській культурі традиції іменування частково збереглися. Так, збереглася традиція, виходячи з якої, має даватися церковне жіноче ім’я, взяте з іменослова по Святцям, В якому значаться мученики і святі, що відстоювали колись становлення православної релігії.

В сучасності цієї традиції слідують  далеко не в кожній родині, і тим не менше, знають про неї всі без винятку, тим більше, що під час хрещення все одно дається дівчинці жіноче православне ім’я з числа Святців.

У католиків подібні традиції, і прийняті відповідно до них теж дають імена жінкам зі списку прочитаного в церкві. Правда, варто відзначити, що до іменування новонароджених сьогодні в католицькій культурі підходять більш відповідально, ніж у православній.

В Ісламі як і раніше вважається обов’язковим називати майбутню жінку іменем, яке могло б визначити свій переклад її долю. Тут немає біблійних або церковних імен, а в Корані значиться лише одне єдине жіноче ім’я.

В результаті називають дівчинку тією варіацією, яка в перекладі означає яку-небудь якість (щедрий, світлий, благородний і т.п.) або ж назву квітку. А ось в тій же Франції є одна єдина традиція – називати дітей іменами предків.

Так, як раніше слідували одній простій схемі. Ім’я дівчинки повинно було складатися з імен бабусь по батьківській і материнській лінії, а також, шанованого в день хрещення Святого. В сучасності цій традиції слідувати важко. Тому даються в основному одинарні імена родичів: хрещеної, мами, бабусі, тітки і т.п.

Гарні жіночі імена. ім’я і релігійність – головний критерій розподілу

Всі «дівчачі імена» поділяються на кілька категорій і виходять з них, на невелику кількість підкатегорій. Але найголовніший критерій з усіх наявних є критерієм релігійності. Виходячи із запитання релігії найбільш відомими є жіночі імена:

православні;

католицькі;

мусульманські;

Іудейські.

Гарні жіночі імена. Декілька найбільш прийнятних жіночих імен в сьогоденні

Природно, в ідеалі потрібно слідувати традиції, в умовах яких народжується дівчинка. Будучи православною родиною, називати потрібні православними іменами, а в католицькому, католицькими і відповідно до традицій католиків.

Але якщо традиції не доводяться вам до душі, то можна вдатися і до стандартних схем, поширених по всьому світу. Так, в сучасності можна вибрати гарні жіночі імена, виходячи з п’яти важливих параметрів: покровителька по стихії, знак Зодіаку, рік за Східним календарем, планета покровитель, і релігія.

Якщо ви відноситеся до православної категорії людей, то і вибирати бажано з числа православних жіночих імен. Що до інших параметрів, так тут все просто. Кожен знак Зодіаку і кожна тварина зі Східного календаря по-своєму впливають своєю енергетикою на ті чи інші імена.

Точно так же, кожне ім’я може мати різну енергетику в союзі з тим чи іншим знаком. Стихія ж визначається знаком Зодіаку і датою народження дитини, але так само і кожне ім’я заступництвом тієї чи іншої стихії. Бажано підбирати ім’я, яке буде відповідати всім названим параметрам без винятку.

Гарні жіночі імена. Слов’янські імена

Зараз повертається мода на слов’янську культуру, в тому числі – і імена. Все частіше можна зустріти в дитячих садах і школах Люба, Злата. Вони ще досить рідкісні, але дуже красиві, а головне, мають глибоку історію.

Справа в тому, що в сім’ях слов’ян було прийнято давати дитині кілька імен: перше використовували тільки в колі сім’ї, друге – можна було називати стороннім людям. І ось це друге ім’я часто було пов’язано з навколишньою природою, почуттями, емоціями:

Бажена – бажана.

Лада – на честь богині сімейного вогнища.

Світлана – світла.

Сніжана – сніжна.

Ярослава – дякує Ярилу, бога сонячного світла.

Веселина – весела.

Влада – владна.

Стародавні імена зараз стають все більш популярними, саме через своє значення, зрозуміле на інтуїтивному рівні.

Біблійні гарні жіночі імена

Так умовно називають імена, які зустрічаються в Біблії. Їх популярність пояснити дуже просто – саме вони входять в святці. А по святцях ще порівняно недавно давали імена дітям, в залежності від того, в який день вони народжувалися. Так в країні з’явилася переважна кількість саме біблійних імен. Поступово  гарні жіночі імена   прижилися і стали вже цілком рідними і звичними.

Тому сьогодні багато жінок, самі того не знаючи, носять цілком сучасні біблійні імена, серед яких зустрічаються дуже красиві:

Найпопулярніші дитячі гарні жіночі імена

Єва. Просте і ємне, його носила перша в світі жінка. Перекладається «життя, жива».

Ганна. За статистикою в світі найбільше саме Ань в різних варіаціях, в залежності від народності. Воно неодноразово зустрічалося в Біблії і означає «благодать, милість».

Дафна. Рідкісне, але красиве і глибоке ім’я, що означає «лавр».

Наама. У перекладі означає «приємна».

Багато жінок носять біблійні імена, навіть не знаючи цього, але воно все одно впливає на їх долю, хоча б і побічно.

Давньогрецькі гарні жіночі імена

Історія і культура древньої Греції багато дала сучасному світу, в тому числі – і безліч жіночих імен, які безпосередньо походять з тієї епохи або мають коріння. І ось найкрасивіші з них:

Агата – «хороша».

Ксенія – «гостинна».

Софія – «мудрість».

Ірина – «мир».

Кіра – «сонячна».

Майя – «годувальниця».

Ангеліна – «вісниця».

Це неповний список імен, які мають античні корені. Деякі з них не дуже поширені, інші, особливо Софія, користуються підвищеною популярністю.

За статистикою саме грецькі гарні жіночі імена  зустрічаються сьогодні найчастіше. Багато хто знає їх значення, інші ніколи не замислювалися, що насправді означає їх ім’я. Але багато хто щиро впевнені, що його значення впливає на характер і долю людини, а значить, про нього слід знати. Хоча б заради інтересу.

Іноземні гарні жіночі імена

Сьогодні кордони  між країнами і державами можуть бути жорсткими, але інформація перетинає їх без найменших труднощів. Тож не дивно, що часто цілком  українські батьки дають своїм  дітям явно закордонні жіночі імена. Особливо гарні англійські:

Олівія.

Хлоя.

Саманта.

Елісон.

Сідні.

Белла.

Меган.

Емілі.

А також французькі:

Адель.

Вів’єн.

Кристел.

Ліліана.

Регіна.

Елеонора.

Естель.

Італійські:

Анжеліка.

Бьянка.

Джулія.

Сандра.

Франческа.

Сільвія.

Доменіка.

Вони звучать незвично для українського  вуха, але саме цим і привертають батьків, які не хочуть, щоб їх дочка була черговою середньостатистичною  Катею, Дашею або Настею.

Своя логіка в цьому є, але головне – не перестаратися, адже крім імені у дитини є ще і прізвище, по батькові. І їх поєднання впливає не менше імені. Погодьтеся, Естель Іванівна Козлова – привід швидше посміятися або поспівчувати, а не захопитися красою.

При бажанні можна знайти і ще більш екзотичні варіанти, але це вже на любителя.

А взагалі, для кожної людини його ім’я стає згодом найкрасивішим. І справа навіть не в певній частці самолюбства, а в тому, що його вибрали батьки, які хотіли дати своїй дитині все найкраще, в тому числі і ім’я.

Гарні жіночі імена – відгуки

милана. Як на мене? дуже красиве ім’я – це ім’я Мілана. Я не хвалюся? а просто говорю свою думку. Є й інші дуже гарні імена, наприклад, Дарина, Аміна і так далі. Шкода, що Мілана не входить в цей список найкрасивіших жіночих імен, але все ж воно означає мила, красива.

Катя . Мілана – супер, мегапопулярне ім’я зараз, добре, що в статті багато імен ще не настільки поширених перераховано.

Ельза .  Мені подобається !!!! Нещодавно читала в інтернеті, що ім’я Ельза древньогерманське, а що означає, не написано було. Ім’я нічого мені не принесло. тобто нехороше і не дуже погане. Мені хочеться поміняти на дуже незвичайне ім’я в профілі, поки не звикну, а потім подивимося.

Фаріда. Мені дуже подобаютьсчя іноземні імена Даніела і Емілі, а ближчі до нашої Діани і Вероніки, ось буде дочка – буде мучитися як назвати, по батькові у нас звичайно не підійдуть до Емілі наприклад Іванівна, але дуже подобається це ім’я.

Сільва. Моє ім’я дуже дивне, моя мама мене називає Сілінка).


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *