Home / Дозвілля / Сучасні жіночі імена – цікава та оригінальна підбірка

Сучасні жіночі імена – цікава та оригінальна підбірка

Всі батьки намагаються дати своїм дочкам найгарніші жіночі імена. Одні керуються власними смаками, інші орієнтуються на їх значення.  Пропонуємо сучасні жіночі імена, які досить широко застосовуються, що з одного боку ускладнює вибір, а з іншого дає розгул для роздумів.

Сучасні жіночі імена. Як вибрати ім’я для дівчинки

Сучасні жіночі імена - цікава та оригінальна підбірка

Щоб вибрати сучасні жіночі імена   астрологи і психологи радять дотримуватися наступних порад:

Значення імені. Перше, на що звертають увагу майбутні батьки – це значення жіночих імен. Майже кожне, хоч слов’янське, хоч іноземне ім’я має свій сенс і переклад. Перед остаточним вибором все ж варто уважно вивчити походження, переклад і значення імені.

Співзвучність імені з по батькові та прізвищем. Другий важливий критерій вибору – то, як буде звучати повністю ім’я + прізвище + по батькові дівчинки. Якщо прізвище має тверді і шиплячі звуки, ім’я має бути більш м’яким за звучанням, щоб не вийшло так: Рикова Карина Карпівна.

Поширеність. Якщо в цьому році найпопулярнішими іменами є Маша або Наташа, не варто називати доньку одним з таких імен – велика ймовірність, що багатьох одногрупників і однокласниць зватимуть саме так, що загрожує плутаниною в дитячому колективі.

Національна приналежність. Якщо батьки дівчинки мають різну національність, і кожен з них хоче зробити вибір на свою користь, щоб уникнути суперечок і розбіжностей має сенс вибрати інтернаціональне ім’я, що однаково добре звучить як в одній мові, так і в іншій. Відмінними варіантами є: Софія, Марія, Олександра, Юлія, Олена.

Ім’я святого покровителя (церковний календар – Святці). Саме за церковним календарем прийнято називати новонароджених у християн. Вважається, що саме цей покровитель і буде оберігати дитину все життя. Ім’я дівчинки з Святців дається вже після народження.

Рік і місяць народження. Саме цього критерію дотримуються люди, які вірять в астрологію. А іноді дівчинку просто називають згідно місяця, в якому вона народилася. Такими прикладами служать імена: Майя (травень), Юлія (липень), Ейпріл (квітень), Марта (березень), Августина (серпень), Октябрина (жовтень).

Сімейна традиція. Дуже часто новонародженого називають на честь якогось родича або так, як прийнято називати всіх дівчаток або всіх хлопчиків в роду. Але подібні традиції відходять у минуле, батькам хочеться все більше свободи у виборі.

Кожна мати бачить в доньці своє відображення і продовження. Для мами дочка – це втілення нездійснених надій, а для батька – розуміння того, що маленька принцеса буде носити його по батькові та прізвище. Природно, в обох батьків з’являється ще одна задача – як назвати дівчинку? Адже,  як  назвати дівчинку, так і  проживе все життя, і воно повинно не тільки поєднуватися з по батькові та прізвищем, а й мати певне значення.

Зовсім необов’язково підбирати заморське і незвичайне ім’я для дівчинки – з українських імен цілком є милозвучні, які підійдуть і по батькові, і до прізвища дівчинки. Але, все ж, протягом всіх 9 місяців вагітності, а іноді і після пологів, перед батьками стоїть важливе завдання – як назвати дівчинку, яка народилася в 2018 році?

На думку фахівців, батьків можна умовно розділити на 3 групи. Одні намагаються дати дітям рідкісне і незвичайне ім’я, інші – поширене, яке у багатьох на слуху, інші орієнтуються на конкретну дитину, представляють його долю.

На що слід спиратися при виборі імені для дочки? Найчастіше при виборі гарного імені для новонародженої, спираються на наступні фактори: церковні свята; нумерологію; національні традиції; модні тенденції. У релігійних сім’ях дітей намагаються називати відповідно до церковного календаря.

Дівчата отримували імена святих великомучениць. У сучасному світі рідко дотримуються таких правил, але деякі досі шанують церковні традиції. В нумерології вибір імені пов’язаний з датою народження.

Як стверджують фахівці даного напрямку, якщо правильно назвати дівчинку, вона знайде душевний спокій і гармонію з собою. Нижче наведено кілька прикладів гарних імен відповідно до чисел дати народження:

1 – Тамара, Оксана, Ольга, Олена.

2 – Анастасія, Ядвіга, Нона, Лада.

3 – Валерія, Неллі, Тетяна.

4 – Жанна, Маргарита, Зоя.

5 – Надія, Олена, Ксенія, Ніна, Наталя.

6 – Єлизавета, Дарина, Марія, Світлана.

7 – Людмила, Юлія, Капітоліна.

8 – Лариса, Нонна, Елеонора.

9 – Варвара, Поліна, Ірина, Марта.

Один з найпопулярніших способів розрахунку «своєї» цифри полягає в підсумовуванні всіх чисел дати народження до тих пір, поки не буде отримано результат у вигляді простого знака (від 0 до 9). Батьки, які шанують національні традиції, дають своїм дочкам імена, відповідні певній нації.

Крім того, нерідко їх називають на честь бабусь, мам і інших родичів, що вказує на шанобливе ставлення до них. Особливий вплив на вибір імен надають модні тенденції. Якщо раніше популярними були Ганна, Наталя, Тетяна і інші, то в сучасному світі в моді рідкісні імена.

Часто можна почути, як своїх народжених дочок називають Мирослава, Евеліна, Пелагея. У певний період часу мода повертається і знову починають народжуватися Марії, Анастасії і дівчатка з іншими, популярними раніше, іменами.

Сучасні жіночі імена. Красиві імена для дівчаток за порами року

Ще один спосіб вибрати гарні сучасні жіночі імена  – орієнтуватися на пору року. Фахівці стверджують, що це також впливає на риси характеру.

Не секрет, що характер людини, в тому числі і юної панянки, залежить від дати народження – числа, місяця і пори року. Щоб отримати відповідне ім’я, досить подивитися список жіночих імен по порі року. Саме в залежності від дати народження і називали наші предки своїх діток – по Святцям.

Зима. Взимку народжуються дівчатка з відмінним здоров’ям і впертим характером. Однак, незважаючи на всю впертість, зимова дівчинка завжди залишається дівчинкою і завжди проявляє свою жіночність.

Подорослішавши, жінка не боїться говорити все, що про вас думає прямо в обличчя, приховуючи свою слабкість дуже глибоко. Щоб згладити “холод” в характері дівчинки, їй необхідно підібрати м’яке і мелодійний ім’я.

Дівчатка, що народилися взимку, надзвичайно відповідальні. Часом, ця позитивна риса характеру сильно заважає в житті. Вони завжди наполегливо йдуть до своєї мети, не звертаючи з наміченого шляху.

Зимові дівчатка холодні і одночасно суперечливі. Часто їм важко домовитися з іншими членами сім’ї, а останні, знаючи про впертість, вважають за краще не сперечатися. Вважається, що новонароджену, що з’явилася на світ взимку, краще назвати красивим і «теплим» ім’ям, пом’якшивши тим самим риси її характеру. Зимовим дівчаткам підійдуть такі жіночні імена, як Уляна, Світлана, Людмила, Валентина.

Сучасні жіночі імена, для тих хто народився в грудні: Ніна, Марина, Карина, Єсенія, Віолетта, Сніжана, Мар’яна, Владислава, Василиса, Поліна, Мілана, Лілія, Айлін, Ярослава, Яна, Агата, Айлін, Пелагея, Юлія, Емілія, Заріна, Анжеліка, Наталя, Ясміна, Марина, Аделіна, Дарина, Любов, Зоя, Алісія, Серафима, Алія, Берта, Марта, Анісія, Евдоктія, Лейла, Валерія.

В січні: Ангеліна, Олівія, Софія, Ірина, Кіра, Тетяна, Емілія, Євгенія, Яна, Аміна, Христина, Надія, Поліна, Ніна, Василиса, Дарина, Христина, Жанна, Анжеліка, Юля, Аліса, Антоніна, Нона, Христина, Уляна, Валентина, Таїсія, Марина, Аріна, Валерія, Мілана, Анастасія, Якилина, Єва, Олеся, Мирослава, Віра.

В лютому: Майя, Агнія, Мілана, Римма, Ксенія, Вероніка, Віталія, Аліса, Ксенія, Злата, Агата, Надія, Євдокія, Валентина, Варвара, Валерія, Єфросинія, Світлана, Уляна, Олена, Маргарита, Феодосія, Валерія, Єфросинія, Ольга, Олена, Аліна, Ксенія, Юлія, Діана, Мія, Камілла, Наталя, Марфа, Ярослава, Меланія, Ірина, Ніка, Єсенія, Емілія, Інна.

Весна. Весна – час пробудження і нових починань. У цей період з’являються на світ слухняні і милі дівчатка, що володіють аналітичним складом розуму і посиленою тягою до пізнання навколишнього світу. Пр цьому вони цікаві і все продумують до дрібниць. Врівноважений характер є плюсом в придбанні нових друзів. Весняні панянки із задоволенням вивчають все незвідане і осягають нове.

Весняні діти є повною протилежністю зимовим. Вони гнучкі і, навпаки, потребують твердості. Для них підходять такі жорсткі імена, як Лариса, Вікторія, Ірина, Марина. Тим самим можна врівноважити м’які і тверді риси характеру.

Сучасні жіночі імена, для тих хто народився в березні: Еліна, Світлана, Аделіна, Сільвія, Марта, Лея, Стефанія, Майя, Лідія, Зоя, Лілія, Любов, Мія, Мирослава, Серафима, Христина, Маріанна, Маргарита, Аріана, Жанна, Галина, Регіна, Раяна, Міла, Наталя, Айлін, Людмила, Ірида, Аліна, Мілена, Марина, Антоніна, Кіра, Аглая, Аврора.

В квітні: Віра, Маргарита, Олена, Капа, Мілана, Ніна, Вероніка, Єва, Дарина, Діана, Злата, Аделіна, Зоя, Лариса, Євгенія, Софія, Кіра, Христина, Феодосія, Єва, Сусанна, Євгенія, Агата, Амелія, Феодора, Олександра, Стефанія, Яна, Аріна, Ксенія, Вероніка, Олена, Ольга, Ніка, Лідія, Алла, Тамара, Дарина, Карина, Марина.

В травні: Аміна, Ніка, Юлія, Ніна, Юлія, Євдокія, Олена, Аліна, Маргарита, Анжела, Мілана, Валерія, Софія, Наталія, Серафима, Єлизавета, Анфіса, Домініка, Христина, Агнія, Любов, Кіра, Майя, Віра, Еліна, Пелагея, Яна, Євдокія, Лідія, Мія, Ярослава, Жанна, Любов, Фаїна, Варвара, Ангеліна, Таїсія, Зіна, Євгенія.

Літо. Літо – весела і жарка пора року, з таким же завзятим характером і з’являються на світ маленькі панночки. Активні і позитивні від природи, літні дівчатка можуть стати хорошими спортсменами і керівниками. Ентузіастки, заряджають своєю бадьорістю і енергією всіх оточуючих, не дозволяючи їм сидіти на місці.

Вроджене почуття суперництва і непосидючість дозволяє подорослішаним дамам відкривати світ, багато подорожувати і часто змінювати захоплення. Жаркий і палкий характер іноді грає над ними злий жарт – дівчатка просто не можуть довести розпочате до кінця, так як не люблять сидіти на одному місці. Літнім дівчаткам рекомендують давати більш прохолодні імена, щоб трохи остудити їх жаркий характер.

Влітку народжуються творчі люди. Багато дівчаток, які прийшли в цей світ в теплу пору року, в майбутньому стають художниками, музикантами. Це працьовиті, активні і емоційні діти. Вони імпульсивні, знаходяться в гармонії з природою, часом розуміють те, що недоступно для інших. Риси характеру літніх дівчаток різноманітні, тому їх можна називати будь-якими іменами.

Сучасні жіночі імена, для тих хто народився в червні: Єсенія, Олена, Софія, Олена, Світлана, Марина, Поліна, Галина, Лада, Євгенія, Ярослава, Олена, Ксенія, Антоніна, Камілла, Аміна, Ніна, Валерія, Кіра, Кароліна, Евеліна, Олеся, Олівія, Неллі, Марфа, Анна, Карина, Маліка, Владислава, Килина, Калерія, Віра, Лілія, Любов, Олеся, Аврора, Олена, Ольга, Юлія, Тетяна, Надія.

В липні: Ясміна, Лілія, Еліна, Ольга, Марія, Злата, Мілена, Аріна, Марина, Ірина, Елеонора, Валентина, Амелія, Сабіна, Пелагея, Альбіна, Христина, Таїсія, Сара, Віра, Аза, Юлія, Інна, Алісія, Лідія, Наталя, Анастасія, Римма, Груня, Світлана, Марта, Аріана, Асія, Алевтина, Лариса, Євгенія, Аміра, Антоніна, Марія, Ангеліна, Євгенія, Карина, Дарина, Елла.

В серпні: Єва, Уляна, Мирослава, Анісія, Злата, Ангеліна, Аріна, Августина, Марія, Яна, Єсенія, Маліка, Феодора, Євдокія, Христина, Дана, Раяна, Емілія, Олена, Тетяна, Юліана, Сусанна, Алла, Аріана, Серафима, Євдокія, Амелія, Марина, Ніна, Лідія, Олівія, Валентина, Магдалина, Віра, Кіра, Зоя, Настя, Дарина, Майя, Стефанія, Ірина, Мілана, Дарина, Ксенія, Аліса.

Осінь. Осінь хоч і називають дамою примхливою, в цю пору року народжуються найбільш урівноважені і спокійні діти. Часом, не бачачи позитивний результат, осінні дівчатка кидають почату справу, не доводячи її до кінця. Часто сумують з приводу і без, заражаючи песимізмом оточуючих. Невпевнені в своїх силах, рідко досягають кар’єрних висот, проте, їх завзятість і терпіння може допомогти їм отримати хорошу посаду.

Кроха, що з’явилася на світ восени, не звикла з головою занурюватися у власні мрії. Їй властива розважливість і мудрість. Такі діти йдуть своїм принципам, володіють врівноваженістю. Однак їм часто бракує романтичності і легкості. Тому їх варто називати Єлизаветою, Олесею, Вірою або Софією.

Сучасні жіночі імена, для тих хто народився в вересні: Мілена, Надія, Вікторія, Карина, Мелісса, Маргарита, Вероніка, Єлизавета, Кароліна, Саміра, Аделіна, Анфіса, Айлін, Віолетта, Маліка, Адель, Владислава, Еліна, Наталя, Аріана, Ясміна, Алісія, Антоніна, Мадіна, Агата, Ярослава, Юлія, Марина, Лія, Олеся, Серафима, Агнія, Василиса, Тамара, Алія, Марта, Кіра, Аліна.

В жовтні: Олена, Христина, Майя, Асія, Нона, Ірина, Ярослава, Олівія, Вероніка, Тетяна, Ольга, Поліна, Людмила, Алія, Камілла, Ніна, Кіра, Євгенія, Любов, Валентина, Галина, Лілія, Емма, Аяна, Інна, Вероніка, Маргарита, Сабіна, Аглая, Міла, Софія, Фатіма, Тетяна, Аїша, Антоніна.

В листопаді: Віола, Ангеліна, Ніка, Марія, Аврора, Карина, Зоя, Олена, Варвара, Ніколь, Еліна, Еліза, Валентина, Світлана, Клавдія, Анфіса, Майя, Марина, Єлизавета, Христина, Саміра, Лідія, Аяна, Лана, Олександра, Надія, Аміра, Амелія, Олеся, Стефанія, Надія, Мілена, Тамара.

Відповідність імені, прізвища та по батькові

В світі багато гарних жіночих імен, але деякі звикли керуватися співзвучністю. Варто відзначити, що незвичайні іноземні сучасні жіночі імена  часто сприймаються на слух не дуже добре з прізвищем та по батькові. Щоб уникнути смішних прізвиськ, якими можуть нагородити дочку однолітки в майбутньому, батьки приймають рішення скласти милозвучний тандем.

Потрібно прислухатися до наступних рекомендацій:

Якщо прізвище довге і складне, краще придумати коротку назву. Воно повинно звучати просто і лаконічно.

Якщо ж прізвище коротке, можна подумати про довге ім’я.

Те ж саме стосується батькові. Якщо воно довге, ім’я має бути коротким.

Власниць короткого по батькові можна назвати довгим ім’ям.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *