Home / Кулінаріні рецепти / Каші та запіканки / Гарбузова каша – секрети приготування. Рецепти

Гарбузова каша – секрети приготування. Рецепти

Незабаром відгримить весела Масляна і почнеться найсуворіший і найтриваліший Великий піст. Піст забороняє вживання продуктів тваринного походження, які складають основний раціон сучасної людини, тому пісна гарбузова каша з  курагою і родзинками буде дуже доречною. Ця ситна страва не тільки надовго зарядить енергією і дасть сил для роботи і виконання повсякденних справ, але і відмінно урізноманітнює небагатий пісний стіл.

Гарбузова каша. Користь гарбузової каші

Гарбузова каша – секрети приготування. Рецепти

Восени, коли пора збирати урожай гарбуза, багато господинь замислюються над тим, як приготувати гарбузову кашу в мультиварці. Дійсно, ця страва є не тільки смачною, але і корисною. До того ж на приготування не потрібно витрачати багато часу, а мультиварка значно спрощує процес. Можна використовувати будь-яку крупу, але найчастіше господині беруть  для приготування цієї страви рис, пшоно і овес.

Про користь цієї чудової страви знають не тільки домашні господині, а й експерти-дієтологи. Поєднання гарбуза і круп благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, а також сприяє виведенню поганого холестерину. Медики стверджують, що каша з будь-яких злаків в поєднанні з м’якоттю гарбуза корисна, тому що:

Гарбуз – один з тих овочів, які дуже рідко викликають алергію або індивідуальну непереносимість. Тому страви з цього овоча можна сміливо включати в дитячий раціон починаючи з п’яти місяців, спочатку у вигляді овочевого пюре, а пізніше – у вигляді повноцінної молочної каші.

Гарбуз, як і кабачок, містить велику кількість клітковини. Те ж саме можна сказати і про злаки. Тому таку страву – кращий спосіб налагодити перистальтику кишечника і запобігти такій прикрості, як запори.

В овочах і крупах містяться речовини, що благотворно впливають на стан волосся і нігтів, тому готову страву можна сміливо назвати ліками для краси.

Гарбуз містить велику кількість вітамінів, тому регулярне вживання в їжу цього овочу в будь-якому вигляді – один з кращих способів профілактики сезонного авітамінозу.

Експерти стверджують, що вживати в їжу гарбузову кашу потрібно як мінімум два рази на тиждень. Ті, у кого алергія або індивідуальна непереносимість молочного білка, можуть готувати цю страву на воді.

Від цього поживна цінність страви не зменшиться, тому що, якщо страву готувати правильно, в гарбузі збережуться всі корисні речовини: вітаміни, мінерали та незамінні амінокислоти, необхідні для нормального функціонування дорослого і дитячого організму.

Ситна і поживна молочна каша за своєю калорійністю практично не поступається стравам з м’яса і риби. Готувати цю страву найкраще в мультиварці, тому що в цьому випадку каша не підгорає, виходить наваристою і ароматною.

Рецепт класичної пісної каші з гарбузом і сухофруктами

Гарбузова каша  з сухофруктами відома з незапам’ятних часів. Раніше в піст готували пшоняну, ячну і пшеничну каші і присмачували їх гарбузом, що залишився з осені. Рецепт передавався з покоління в покоління, поки – вдосконалений і змінений – не дійшов до нас.

Пісна каша дуже корисна – рис відмінно очищає кишечник, а гарбуз виводить з організму токсини і зміцнює імунітет. Крім того, в пісну кашу часто додають сухофрукти – зазвичай курагу та родзинки, але можна поекспериментувати і приготувати страву з фініками, чорносливом, інжиром або навіть сушеними яблуками.

Чим же корисно поєднання крупи з сухофруктами і гарбузом: Гарбузова каша – відмінний низькокалорійний дієтичний продукт. Вона не перевантажує шлунок, швидко перетравлюється і дає заряд бадьорості і сил на кілька годин. Наявність гарбуза, як передбачає рецепт, покращує настрій, вирівнює тон шкіри, зміцнює волосся і нігті.

Людям із захворюваннями серцево-судинної системи гарбузова каша  особливо корисна, так як в ній багато калію. Хороший гарбуз і для нирок, але в цьому випадку рис рекомендується готувати на молоці.

Гарбузово-рисова каша очищає кишечник, виводить шлаки, а також є відмінною профілактикою глистів. Дуже корисна каша з рисом, гарбузом та сухофруктами для дитячого харчування.  Вона сприяє розвитку малюка, зміцнює його імунітет і захищає від вірусних захворювань.

Для приготування пісної кашки не буде потрібно багато продуктів. Всі інгредієнти знайдуться майже на будь-якій кухні. Єдине, чого може не виявитися у середньостатистичної господарки, – гарбуз, але  зараз його можна купити в будь-якому супермаркеті.

Інгредієнти

Рис – 250 грам;

Цукор – 2 ложки;

Гарбуз – 300 грам;

Сухофрукти – 1 жменя;

Рослинна олія.

Рецепт не вимагає великих витрат праці і часу – ця страва готується швидко, а її приготування не забере багато сил. Перш за все займіться гарбузом. Його потрібно почистити, відокремити насіння і серцевину, і порізати м’якоть кубиками.

Сухофрукти – в даному випадку родзинки і курагу – ретельно промийте проточною водою і залийте окропом. Залиште їх стояти на кілька хвилин, після чого злийте гарячу воду і знову промийте під проточною водою. Це потрібно для того, щоб видалити з сухофруктів пил, бруд і сірку, якою часто обробляють цей продукт для кращого зберігання.

Візьміть сотейник або каструлю і налийте туди масло. Коли воно розігріється, викладіть в каструлю гарбуз і залиште його варитися під кришкою до тих пір, поки він не стане злегка м’яким. Зазвичай на це потрібно близько 10 хвилин. До гарбуза додайте цукор. Варіть овоч під кришкою ще 5 хвилин.

Порада! Кількість цукру можна зменшити, якщо сорт гарбуза, який ви використовуєте, солодкий і соковитий. Також пропорції цукру зменшуються, якщо збільшується кількість сухофруктів.

До гарбуза всипте рис і залийте страву водою, так щоб рис був повністю покритий нею. Сухофрукти ретельно просушіть паперовим рушником або м’якою тканиною. Курагу порізати дрібними шматками або соломкою.

Коли рис буде майже готовий, приправте його сухофруктами. При цьому стежте, щоб каша не підгоріла. Щоб уникнути цієї неприємності не забувайте підливати воду в міру необхідності. Після додавання кураги та родзинок готуйте страву ще кілька хвилин.

Порада! Пам’ятайте, що пісна рисова каша не повинна бути рідкою, тому не перестарайтеся з водою. Рис же повинен повністю зваритися і стати м’яким. Після того як гарбузова каша буде готова, вимкніть вогонь і дайте страві трохи настоятися.

Рисова каша з гарбузом

 Правильно приготовлена рисова каша відрізняється ніжним смаком і приємною консистенцією. Однак слід мати на увазі, що цей злак містить велику кількість крохмалю. Тим, хто страждає на цукровий діабет або бореться за струнку фігуру, слід обмежити вживання цього продукту.

Інгредієнти: для приготування смачної та поживної їжі знадобляться м’якоть стиглого гарбуза, очищена від шкірки, рис, молоко, вершкове масло, цукор, сіль за смаком.

Щоб отримати живильну і ситну рисову кашу, необхідно:

Промити рис кілька разів;

Нарізати на шматки м’якоть гарбуза, засипати її в чашу мультиварки і на десять хвилин включити режим варіння;

Після закінчення цього терміну м’якоть гарбуза придбає особливу м’якість. Після цього в чашу закладається рис, заливається молоко, додаються сіль і цукор за смаком;

Включається режим варіння, середня тривалість приготування становить двадцять хвилин, в залежності від потужності приладу.

Готова страва виходить м’якою і в той же час розсипчастою. Вона відмінно підійде для харчування маленьких дітей і літніх людей.

Пшоно в мультиварці

Дітям можна давати кашу з пшона починаючи з року, тому що пшоно засвоюється дитячим організмом важче, ніж інші злаки.

Інгредієнти: для приготування знадобляться пшоняна крупа, вода або молоко, сіль і цукор за смаком, натуральне вершкове масло. Перед приготуванням страви пшоно потрібно обов’язково перебрати.

Для того щоб порадувати рідних і близьких смачною і корисною кашею, необхідно:

Викласти на дно мультиварки розм’якшене вершкове масло;

Додати туди ж вимиту і перебраний крупу, залити водою або молоком;

Нашаткувати гарбузову м’якоть кубиками і потерти на дрібній тертці, тоді вона вийде без грудочок;

Заправити за смаком сіллю і цукром;

Включити режим приготування молочної каші і варити до тих пір, поки не прозвучить сигнал. Середня тривалість приготування становить півгодини.

Для того щоб їжа вийшла смачною і апетитно виглядала, слід вибирати пшоно яскраво-жовтого кольору. Експерти стверджують: чим яскравіше забарвлення крупи, тим більше вітамінів та інших поживних речовин в ній міститься. З плином часу забарвлення має властивість бліднути, тому блідо-жовтий колір часто буває у продукту з закінчуваним терміном придатності.

Після закінчення тридцяти хвилин можна вимкнути мультиварку, відкрити кришку і розмішати готову страву за допомогою дерев’яної ложки або лопатки. Металеву лопатку використовувати не варто, щоб не пошкодити тефлонове покриття чаші.

Якщо гарбузова каша виявиться занадто густою, в неї додають трохи води або молока, а потім знову розмішують до отримання однорідної маси. Подають готову страву з медом або сухофруктами, свіжі фрукти теж не завадять. Деякі господині посипають страву кунжутним або соняшниковим насінням.

Гарбузова вівсянка

Гарбузова каша в мультиварці – це дуже смачно, але можна приготувати цю страву і в звичайній каструлі. Не варто брати емальований посуд, тому що в ньому будь-яка каша часто пригорає.

Кращий варіант – металева каструля або (якщо страва готується тільки на одну порцію, для дитини) маленький кухлик. Але, якщо господиня не любить стежити за приготуванням або не має такої можливості, краще все-таки зупинитися на мультиварці. Тоді страва точно не «втече», вийде смачною і ароматною.

Для приготування страви знадобляться м’якоть стиглого гарбуза, вівсяні пластівці «Геркулес», свіже коров’яче молоко, натуральне вершкове масло, а також сіль і цукор за смаком. Можна додати трохи кориці для додання особливо апетитного запаху.

Розмір вівсяних пластівців залежить від того, для кого готується страва. Кашу для дорослих можна варити з великих пластівців, для дітей – з дрібних або середніх. Якщо мама готує для дитини, великі пластівці можна попередньо розмолоти в кавомолці в борошно. Деякі господині купують готовеу вівсяне борошно (толокно).

Щоб зварити корисну і ситну страву на сніданок, необхідно:

Натерти на крупній тертці м’якоть гарбуза або дрібно нашаткувати його;

Засипати пластівці в мультиварку;

Залити їх молоком, додати за смаком сіль і цукор. Солі потрібно зовсім трохи, а цукру можна покласти побільше, тоді у готової страви буде приємний солодкий смак;

У чашу закладається гарбуз і невеликий шматок натурального вершкового масла, можна додати дрібку кориці;

Страва готується приблизно двадцять хвилин. Чим могутніший прилад, тим менше часу піде на приготування каші. Якщо в мультиварці передбачений режим «молочна каша», потрібно вибрати саме його і варити кашу до тих пір, поки не прозвучить сигнал.

Якщо дитина дуже любить солодкі страви, не зашкодить і трохи варення. Така каша – відмінний варіант для тих, хто сидить на дієті, намагається стежити за своїм харчуванням і вести здоровий спосіб життя. Її можна їсти як на сніданок, так і на вечерю, як самостійну страву, на гарнір зазвичай подають свіжий пшеничний хліб або грінки.

Страву включають в дитячий раціон починаючи з шести місяців. Якщо у малюка є алергія на молочний білок, молоко можна замінити водою, поживна цінність від цього абсолютно не зменшиться.

Гарбузова каша. Поради з приготування

Щоб зробити кашу з гарбузом максимально корисною, замініть звичайний цукор (рецепт передбачає білий рафінований) на мед або тростинний цукор. Альтернативою цукру може також служити фінікова паста. Вона легко робиться в домашніх умовах і містить безліч вітамінів і корисних речовин. Щоб надати рису пікантний смак, додайте до нього спеції – ваніль, корицю, імбир, кардамон.

Можна приготувати непісний варіант каші з рисом і гарбузом. Для цього не доведеться кардинально змінювати рецепт – досить замість води використовувати молоко, а замість рослинного масла – вершкове. У кашу можна додати горіхи.

Найкраще підійдуть кедрові, але можна взяти будь-які – мигдаль, волоські, кешью. Перед тим як додавати горіхи в кашу, їх потрібно подрібнити. Рецепт можна трохи підкоригувати, замінивши рис пшоном. Пшоняна каша буде не менш смачною і корисною. Тим, кому подобається рис, можна запропонувати варіант «50 на 50», тобто половина пшона, половина рису.

Знати, як приготувати в мультиварці гарбузову кашу, обов’язково повинні молоді мами, адже ця страва ідеально підходить для дитячого харчування. Щоб їжа вийшла смачною, необхідно мати на увазі наступне:

Для приготування слід вибирати максимально стиглий гарбуз з пухкою і м’якою м’якоттю, тоді каша добре розвариться і вийде особливо смачною.

Не варто шкодувати води або молока, все одно надлишок рідини випарується під час варіння. Якщо ж налити мало рідини, готова гарбузова каша  не вийде м’якою і соковитою.

Не варто додавати спецій, щоб не заглушити тонкий аромат гарбуза. Досить додати трохи солі і цукру за смаком. Сіль краще брати не йодовану, тому що від йодованої буває специфічний присмак.

Якщо гарбузової м’якоті мало, для кольору можна додати в готову страву трохи моркви, натертої на дрібній тертці, але тільки зовсім трохи.

Морква і гарбуз добре поєднуються один з одним за смаком і кольором, тому такої маленької підміни ніхто не помітить.

Щоб малюк з апетитом їв незнайому, нову страву, кашу потрібно гарно оформити, наприклад, намалювати на поверхні страви смішну пику за допомогою зелені. Подавати кашу потрібно тільки в гарячому вигляді, з хлібом або грінками. Коли ця страва розігрівається вдруге, вона вже не буде такою смачною.

Гарбузова каша – відмінний варіант сніданку або вечері. Цю страву будуть з великим задоволенням їсти і діти, і дорослі, а також ті, хто піклується про свою фігуру і «сидить» на дієті. Така гарбузова каша – прекрасний варіант повноцінного сніданку або вечері. Вона дає відчуття ситості, але при цьому не викликає неприємного відчуття важкості в шлунку.

Ситна і калорійна їжа дасть енергію і бадьорість, але при цьому не спровокує появу зайвих кілограмів. Таку страву неодмінно оцінять ті, хто є вегетаріанцем або дотримується довго православного посту. І, звичайно, будь-яка дитина із задоволенням поласує смачною і ароматною кашею.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *