Зима – непростий, стресовий час для шкіри: на вулиці відкриті ділянки дерми – обличчя, ручки – страждають від низьких температур, вітру, а в приміщеннях повітря пересушене системами опалення. У результаті впливу шкіра стає тьмяною, лущиться, з тріщинами. Загострюються зимові проблеми особливо в грудні – січні, коли морози міцнішають, а вітамінний захист слабшає. Для того, щоб шкіра і в зимові холоди, зберігала свій сяючий і здоровий вигляд, варто скористатися порадами косметологів, як правильно проводити догляд за шкірою обличчя.
Догляд за шкірою обличчя: поміняти місцями денний і нічний кремчики
Живити шкіру потрібно вранці, щоб крем створив захисну плівку проти вітру і морозу. Краще використовувати крем з добавками ланоліну і антиоксидантів. Ці речовини захистять шкіру від обвітрювання, а заодно заспокоять і відновлять її. Не можна використовувати зволожуючі засоби перед виходом на вулицю. На холоді рідини в шкірі від крему заморожуються і розривають клітини шкіри. Однак, обходитися без зволожуючого крему взимку не можна. Наносьте його ввечері, перед відходом до сну. Догляд за шкірою обличчя включає використання кремів з вітаміном Е і пантенолом (провітамін В5). Вони відновлять структуру захисного шару шкірного покриву.
Догляд за шкірою обличчя: перемогти купероз і висипання
Ці дві проблеми позасезонні, але в холоди судини відчувають додатковий тиск стають крихкими, а різка зміна температури (прихід з морозу в баню), алкоголь або паління (коли пори різко звужуються і розширюються) загострюють цю проблему. На морозі ж при неправильному догляді, на шкірі утворюються мікротріщини – відкриті ворота для інфекції, в результаті якої утворюються прищі. Боротися з цією напастю можна як засобами, проти висипань і купероза, потрібно підібрати косметику для чутливої шкіри при перших симптомах, а також шкіру потрібно ретельно очищати. З прищами допоможуть впоратися тоніки з саліциновою кислотою, цинком або евкаліптовим маслом. Але їх потрібно наносити тільки на запалені ділянки, щоб додатково не пересушувати шкіру.
Слід відмовитися від алкоголю, паління і дотримуватися особливої дієти. Оздоровити шкіру допоможе відсутність у раціоні нездорової їжі: занадто жирних або смажених, солоних, копчених продуктах. Корисним буде при куперозі догляд за шкірою обличчя за допомогою різних масок.
Догляд за шкірою обличчя: масочка з картоплі
Соком, отриманим зі свіжих картоплин змочити добре тканину і покласти на обличчя на 30 хв. Після закінчення процедури вимити обличчя настоєм календули.
Догляд за шкірою обличчя: масочка з аспірину
2 таблетки аспірину подрібнити і змішати з чайною ложечкою кефіру. Намастити на проблемні ділянки на 10 хв.
Догляд за шкірою обличчя: лущення шкіри
Порушення водного балансу, сухе і холодне повітря призводить до лущення дерми. Щоб уникнути цієї проблеми необхідно зміцнити кровоносні судини і загальмувати процес висихання шкіри. У цьому допоможе контрастне вмивання, парові трав’яні ванночки, які необхідно завершити крижаним обполіскуванням, кріомасажем. Але робити це варто не перед виходом на мороз. А тоді, коли ви не виходите на вулицю. У салоні можна скористатися парафінотерапією, масажем обличчя, вакуумним та ультразвуковим очищенням обличчя. Щоб не лупилися губи, потрібно використовувати помаду з вітаміном Е.
Догляд за шкірою обличчя: маска для шкіри, що відлущується
Вівсяну кашку, зварену на молоці, в тепленькому стані (одну столову ложечку) змішати з розігрітим медом (однією чайною ложечкою) і олією оливи (однією чайною ложечкою).
Догляд за шкірою обличчя: зволожуюча масляна маска для шкіри, що відлущується
1 столову ложечку меду змішати зі столовою ложечкою однієї з олій: винограду, абрикосових або персикових кісточок, мигдальної олії, паростків пшениці.
Зима не привід відкласти професійний догляд за шкірою обличчя. Деякі процедури, які не можна робити в сонячну погоду, можна зробити в холод. Догляд за шкірою обличчя в холод
включає такі процедури: саліциловий, гліколевий, ретиноєвий пілінги, мезеотерапію гіалуроновою кислотою, фотоомолоджування.
Догляд за шкірою обличчя: відновлення
Відновити шкіру після дня, проведеного на морозі можна за допомогою маски з лляного насіння. Для цього потрібно заварити ложку лляного насіння склянкою окропчику, дати настоятися 15 хв, вмочити відвар в щільну серветку, віджати і покласти на 15 хв. на обличчя. Після того як маска завершена, для більшої ефективності краще відразу на розігріте обличчя намастити зволожуючий крем.